Şimdi Ara

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)*** (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.274
Cevap
18
Favori
43.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adakdesouza

Ordeniz hocam
    konu sahibi olarak sizden konuyu güncellemenizi rica etsem
    en azından firmware, yeni romlar ve linkler olarak
    mümkün müdür.?
    İlgilenicem yakında
  • KONU VE BAĞLANTILAR 16 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE GÜNCELLENMİŞTİR. EKSİK VE/VEYA YANLIŞ BAĞLANTILARI BİLDİRİRSENİZ DÜZELTİRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-31C666817

KONU VE BAĞLANTILAR 16 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE GÜNCELLENMİŞTİR. EKSİK VE/VEYA YANLIŞ BAĞLANTILARI BİLDİRİRSENİZ DÜZELTİRİM.
    Güncelleme için teşekkürler hocam.
    Bir de şu oreo dan nougat a dönüş mümküm mü.?
  • adakdesouza A kullanıcısına yanıt
    Evet mümkün ama s-off değilseniz riskli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Evet mümkün ama s-off değilseniz riskli.
    Evet s-off değilim.
    Peki hocam sağlık olsun.
    Oreo için LeeDrOiD yada MAXIMUSHD hangisini tavsiye edersiniz.?
    Varsa başka bir rom da olur.
    Lee, daha güncel, devam eden destek var.

• quote:

Lee, daha güncel, devam eden destek var.
    Siz öyle diyorsanız ilk onu deneyeceğim.
    İlginiz için teşekkürler.
    Rica ederim. MaxHD ilk yüklendiğinde magisk root yüzünden acayip takılma oldu bende. Magiske girip systemless mode seçmek gerekiyor falan ama oraya ulaşana kadar lag yüzünden isyan ettim yani. Lee de denedim sıkıntı yaşamadım.

• quote:

Rica ederim. MaxHD ilk yüklendiğinde magisk root yüzünden acayip takılma oldu bende. Magiske girip systemless mode seçmek gerekiyor falan ama oraya ulaşana kadar lag yüzünden isyan ettim yani. Lee de denedim sıkıntı yaşamadım.
    Muhtemelen ben de bazı sorunlar yaşayacağım.
    Szi rahatsız etmem inşallah :)
    Sıkıntı yok, yardımcı oluruz. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: adakdesouza

Siz öyle diyorsanız ilk onu deneyeceğim.
    İlginiz için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Evet Lee daha stabil ve sürekli güncelleniyor sıkıntı yaşamazsın . Ekstraları çok
  • @ordeniz kardeşim uzun zamandır buralara pek uğrayamıyorum. S-OFF işine hala devam ediyorum. Dolar kuru malum Sunshine 25 dolar. Ama bende fiyat aynı 50₺. Amacım para kazanmak değil zaten ama her işin bir karşılığı olmalı. Birkaç gün önce @dbaggio bana ulaştı ona yaptık ne kadar uğraştığımızı anlatsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni rom Oreo 8.1 Lineageos yayınlandı denemek isteyenlere duyrulur.
    Tabiki ön şart firmware oreo olmak zorunda
    saf android denemek isteyenler ve benim gibi 1-2 ay da bir rom değiştirenler için :)

https://forum.xda-developers.com/htc-10/development/rom-lineageos-15-1-unofficial-builds-pme-t3808812

• quote:

Orijinalden alıntı: drdonanım

Yeni rom Oreo 8.1 Lineageos yayınlandı denemek isteyenlere duyrulur.
    Tabiki ön şart firmware oreo olmak zorunda
    saf android denemek isteyenler ve benim gibi 1-2 ay da bir rom değiştirenler için :)

https://forum.xda-developers.com/htc-10/development/rom-lineageos-15-1-unofficial-builds-pme-t3808812
    Siz denediniz mi? Rom durumu nasıl.? Gideri var mı.? :)

Ve LeeDrOiD 10 V5.2.1 denedim ama sürekli olarak
    bazı uygulamalar durdu/durduruldu gibi hatalarından dolayı
    MAXIMUSHD 2-0 kullanıyorum şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adakdesouza -- 27 Haziran 2018; 21:36:5 >

• Herkese selamlar;

yaklaşık 3-4 aydır bende 10 kullanıyorum. 2. el almıştım. IMEI'den kapandı önceki gün. Alırken bilgim vardı. Şimdi tekrar halletmek istiyorum. Sayfaları tamamen okudum şöyle bir durumum var.

Cihazım süper cid yapılmış mid 6200de, unlocked ve s-off durumda download mode ve bootloader mode'a girebiliyorum. bootloader da rom status offical gözüküyor.2.41.118.4 gözüküyor.

hem daha yeni sürüme yükseltmeyi düşünüyorum hemde IMEI.

Şimdi 2 sorunum var 1) geliştirici seçeneklerinde hata ayıklamasını (debugging) seçebiliyorum ve oem kilit açmayı seçemiyorum üstü kapalı. fastbootu indirdim powershell( komut penceresinin adı değişmiş vay be :) aç dedim bağladım adb devices yazdım adb komutu bulunamıyorum gibi bir hata verdi.

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)***

Benim kendi bilgisayarımda tekrar bootloader açma işlemini mi yapmam gerekiyor. Sorun nerede nasıl adım atmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Çok teşekkürler

• Tekrardan selamlar,

öncelikle teşekkürler. Cihazım s-off olduğu için rahatlıkla 2.41...4 stock romu yükledim. OTA'dan .41 geldi onu da yükledim hatta şimdi 8 güncellemesi geldi özellikle yapmadım fakat cihazım s-off ve unlocked olmasına rağmen developer options.'dan oem iznini tıklama seçeneğim yok o yüzden fastboot oem üzerinden yazmam gereken hiçbir komutu yazamıyorum. Oem komutları çalışmadığı için tekrar bootloader açma da yapamıyorum. token komudu da oem'li.

Bu konuda yardımcı olmanız mümkün mü acaba?

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)***

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)***@BomberMAn_01 @ordeniz

• Ekkkooo E kullanıcısına yanıt
    cihazın bootloader kilidi açıldıktan sonra geliştirici seçeneklerinde oem izni pasif görünür, aynı şekilde bendeki cihaz da s-off, bootloader kilidi açık. Geliştirici seçeneklerine girdiğimde oem izni pasif görünüyor fakat oem kodlarıyla ilgili herhangi bir problem yaşamadım.
    "fastboot getvar imei”
    “fastboot oem writeimei imeiniz buraya yazılacak"

Normalde yazmanız gereken komutlar bunlar.
    1- adb reboot download
    2- fastboot getvar imei
    3- fastboot oem writeimei imei

Dener misiniz?

Bu arada alıştığımız eski cmd duruyor, birkaç mesaj öncesinde cmd değişmiş yazmışsınız sanırım. Win+R yapıp cmd yazarsanız bizim eski cmd ekranı karşınıza geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 15 Temmuz 2018; 23:57:41 >
  • Bu arada iki mesaj üst üste atıp flood yapmış gibi olacağım fakat bugün Oreo (8)'dan Nougat (7)'a geçtim, olur da geçmeye çalışacaklar olursa yardımcı olmak bazında birşeyler yazayım dedim, geçmiş sayfalarda yazılmış fakat bugün geri dönmeye çalışırken ufak bir sorunla karşılaştım, belirtmek istediğim ufak bir nokta var.

Öncelikle yazdıklarım S-OFF cihaz için geçerli, belirteyim.

1-Yedekler vs. alındıktan sonra cihazı download mode'a aldım.

2-Bu aşamada fastboot flash zip firmware.zip (firmware.zip ismi örnek) komutuyla ilgili firmware telefona flashlanması gerek, sorun yaşadığım kısım burası idi. Bu adımda firmwarenin ilgili versiyonunun RUU.zip'i olduğunu düşündüm (2PS6IMG) fakat değil,RUU.zip flashladığımda uzunca bir süre telefon tepki vermeden kaldı,muhtemelen bu kısmı ben yanlış anladığımı düşünüyorum. Şu adresteki
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EdAHLDDxqf9jH65me_8bY9oXdaYusI0eedpwO6yUY2s/pubhtml firmwareler arasından Fullstock Wipe Zip indirip (7'ye döneceğim için 2.41.401.4 indirdim) "fastboot flash zip firmware.zip" komutu ile önce indirdiğim firmwareyi flashladım, bu arada komutu iki kere girmeniz gerekecek,ilk girişten sonra immediate flush gibi bir yazı gelecek cmd'de, ardından komut tekrar girilecek.

3-Firmware flash işlemi bittikten sonra "fastboot erase persist" kodu girilecek, ki bu 7'ye düştükten sonra sim'in çalışmasını sağlayan şey.

4-Persist silindikten sonra SD Card'a attığım 2PS6IMG.zip'le (2.41.401.4) RUU yüklemesi yaptım ve cihaz sorunsuz bir şekilde açıldı. Sim çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 16 Temmuz 2018; 0:29:33 >

• Hocam çok teşekkür ederim. Bootloader ekranında yazıyormuşum write komutunu ondan oluyormuş. Hay kafama. teşekkür ettim.

Oreo tavsiye eden var mı güncellemeyi yapayım mı? :)
  • Ekkkooo E kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözebildiyseniz ne mutlu. Oreodan ben memnun kalamadım,bekleme ve ekran süresi çok düşük geldi. Cihazı batarya için değişime göndermiştim, "adb shell dumpysys batteryproperties" komutuyla bataryaya baktığımda 2400 mah civarı değer vardı, gitti geldi şu an 3000 mah görünüyor fakat sensöre reset atarak bu değeri aldırdıklarını düşünüyorum, batarya değişimi falan hikaye gibi. Kaldı ki cihazınız s-off, yükleyin, birkaç hafta deneyin, eğer ki beğenmezseniz birkaç mesaj önce nasıl 7'ye geri döndüğümü belirttim, deneyip kendiniz görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 16 Temmuz 2018; 0:30:59 >
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.