Şimdi Ara

...::: HP Photosmart C4280 :::... Sorunsuz Kullanım ...::: (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
6
Favori
73.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar prınteırı resetledım ( HP4472) HPP350 VE HP351 KARTUSUM WAR , hp 350 yı doldurtmustum sevıye gostermıyordu sevıye gostersın dıe reset attım prıntera sımdı hp351de sevıye gostermıor hp 350 de. sevıye dedıgım murekkep sevıyelerı cozum merkezındekı. yardı medersenız sevınırım sagolun ...
  • evet arkadaşım sorduğun için sağol bendede 4472 i var şu an kartuşlar bitmedi ama bittimi ne yapacağız doldurmayı biliyorum ama resetlemek falan lazımmış yazıcıyı resetledim resetlendi ama kullanılmış kartuşlar dedi ne yapabilirim ben bunu hep yeni kartuşmu almak gerekiyor acaba lütfen yardım edin
  • quote:

Orjinalden alıntı: snandkmn

Kardeş sağolasın güzel konu olmuş,benim de sorunum şu ; ben yazıcıma hafıza kartı taktığımda okuyo yalnız 2 sn.sonra ışıkları yanıp sönüyo ve "makinayı kapatıp tekrar açın" diye bir hata veriyor.Nedir bunun ilacı?

aynı sorun bende var arkadaşlar,şuna bir çözüm getirilebilir mi?
  • c 4280 yazıcıda kartuş sorununu tam olarak çözebilen arkadaş varmı acaba.
    demo 350 ve 351 kartuşlar bitti,doldurttum renkli çalışıyor siyah ya "Kartuş Zarar Görmüş veya Yok" uyarısı veriyor yada "uyumsuz kartuş" diyor,gittim başka bir 350 aldım (2.el doldurulmuş) ilk taktığımda çalıştı sonra oda su koyverdi,zaman ,zaman yazıyor ama istediğim anda yazamamak kötü.çözebilen varsa yazarsa çok büyük sevap işler.
    bu firmalarda kartuşları öyle ucuk kacık fiyatlara satacaklarına uygun 15-20 tl.ye filan satsalar ne doldurtma kalır ne birşey, bence herkes orjinal alır.
  • merhabalar aynı C4280 yazıcı bendede var. Bu yazıcıya daha önce farklı yerlerde kartuş doldurdum ve ilk 2 gün normal çalıştı 2. gün sonra print cartridge missing or not detected yazısı çıkıyor ve yazıcı çalışmıyordu. bir iki yere sordum bu duruma hemen kartuş bozulmuş dediler ama gerçekte kartuş bozuk değil.kartuşun numarasını makına hafizasına alıyor ve bundan dolayı kartuşunun bozuk olduğunu bildiriyor.
    geçen gün yazıcı çalışırken yeni kartuşu çıkardım ve yazıcının " daha önce bozuk olarak gördüğü kartuşu" taktım ve çalıştı, çıktı aldım ancak yazıcıyı kapatıp açınca tekrar aynı hatayı verdi.
    bir şey daha dikkatımı çekti. yazıcı bu sorunu sadece siyah kartuş için veriyor.ben renkli kartuşu doldurdum onda hiç bir hata vermedi.
    bu sorunu çözebilen arkadaşlar var mı?

birde soft reset atsak bu print cartridge missing or not detected sorunu çözülebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornado_man -- 1 Şubat 2010; 18:20:09 >

• slm kendiniz kartuş dolum seti alıp kartuşlar bitmeden doldurursanız hiç hata vermeden defalarca kullanabilirsiniz
    kartuşlar tamamen bittiğinde yazıcı hata veriyor ben öyle yapıyom ve kullanıyom sizede tavsiyem yeni bir kartuş alın ve bi daha tamamen bitmeden önce doldurun rahat edin.
  • Kartuş sorununa kesin çözüm:

İnternette araştırırken bir sitede gördüm. Alıntıdır : Bizzat denedim ve oldu : Aynen yazıyorum :

Actually you can try to convince the printer that the cartridge is ok by entering the service mode. To do that press buttons in the following sequence:

Power and Cancel simultanously, then
    Blue, Green, Gray buttons, in turn.
    Congrats! You entered the service mode. Now you can read and edit some of the printer settings. Watch the LCD display, it should say sth like:

Support
    PlxxFN0724ARNow, the color buttons mean:

Blue: next
    Gray: previous
    Green: enter
    Which allow you to browse the menu and options.

In order to cure your cartridge press Blue once. You will see Information Menu displayed. Enter the menu by pressing Green. Go to Open supply, level of Ink (LOI) submenu by pressing 11 times Blue and enter it by pressing Green. Then you can see some ink levels on the display. At this point your job is done. Press Cancel 3 times – it will quit the service mode. And you will notice that the nasty message about the cartridge being missing is gone.

Çevirisi :

Yazıcının servis moduna girerek kartuşunuzu yazıcınıza tanıtabilirsiniz. bunu yapma için butonlara sırayla basmanız gerekecek :

Güç düğmesi ile İPTAL (X) düğmesine aynı anda basın. Sonra sırayla Mavi, Yeşil ve Gri butonlara basın. (Ekranın yanındakiler)

Tebrikler! Servis modundasınız. Şimdi, yazıcının bazı ayarlarını okuyup düzeltme yapacağız. Ekranına baktığınızda aşağıdaki gibi bir yazı göreceksiniz :

Support
    PlxxFN0724AR

şimdi, ekranın yanındaki renkli butonlar;

mavi : İleri,
    Gri : Geri,
    Yeşil ise Enter anlamında. Bu butonlar size servis modunda gezinme ve değiştirme sağlayacak.

Kartuşunuzu ayarlamak için önce mavi butona basın. Information Menu yu göreceksiniz. Menuye Yeşil butona basarak girin. Sonra 11 kez mavi butona basarak Open supply, level of Ink (LOI) altmenusune gelin ve yeşile basarak oraya girin. Şimdi mürekkep seviyesini ekranda görmeniz gerekiyor. Bu noktada işlem tamamdır. 3 kez İPTAL (X) butonuna basarak menuden çıkın. Artık o istenmeyen mesaj ekranınızda yok....

Arkadaşlar denemiştir. Sorunsuzdur....

• Bende C5280 var. Aynı yöntem işe yarar mı acaba? Orijinal kartuşum arıza verdi. Kartuş arızalandı mı yoksa expire mı oldu anlamadım. Reset atmak işe yarar mı acaba?
  • arkadaşlar bende ölesine deneyim dedim gerçekten oluyor , böle menüye daha önce hiç girmemiştim teşşekürler blackram
  • Bende bu sayfadaki işlemleri yaptım:

http://www.fixya.com/support/t2601660-hp_c5280_wont_print_error_refer_print

Servis menüsüne girdim ama reset attım ama değişen birşey olmadı. Hatta hizalama sayfası bastırdım. Normal olarak bastı ama iş sayfa bastırmaya gelince aynı hata mesajını vermeye devam etti.
  • arkadaşlar 4280 yazıcı var elimde yeni dolum yaptım ve yazıcı kartuşu bozuk uyarısını bahsettiğiniz şekilde çözerek kullanıyordum ama bunu her çıktıdan sonra tekrarlamam gerekiyordu bu şekilde kullanıyordum. şuan yazıcı karışık karışık ne yazdığı hiç belli olmayacak şekilde sanki nokta vuruşlu gibi ama hiçbirşey okunmayacak şekilde çıktı veriyor sorun nedir ne yapmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olsun?????
  • arkadaşlar 4280 yazıcı var elimde yeni dolum yaptım ve yazıcı kartuşu bozuk uyarısını bahsettiğiniz şekilde çözerek kullanıyordum ama bunu her çıktıdan sonra tekrarlamam gerekiyordu bu şekilde kullanıyordum. şuan yazıcı karışık karışık ne yazdığı hiç belli olmayacak şekilde sanki nokta vuruşlu gibi ama hiçbirşey okunmayacak şekilde çıktı veriyor sorun nedir ne yapmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olsun?????

çıktının resmini ekliyorum

...::: HP Photosmart C4280 :::... Sorunsuz Kullanım ...:::
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazywolf86

arkadaşlar 4280 yazıcı var elimde yeni dolum yaptım ve yazıcı kartuşu bozuk uyarısını bahsettiğiniz şekilde çözerek kullanıyordum ama bunu her çıktıdan sonra tekrarlamam gerekiyordu bu şekilde kullanıyordum. şuan yazıcı karışık karışık ne yazdığı hiç belli olmayacak şekilde sanki nokta vuruşlu gibi ama hiçbirşey okunmayacak şekilde çıktı veriyor sorun nedir ne yapmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olsun?????

• Arkadaşlar bende de HP C4280 var ancak yukarıda belirtilen servis menüsünde information menu adında bişey yok. Benim yazıcımın Underware: PlxxFN0708AR. Bu sürüme karşı da böyle bir çözümünüz var mı? Dolum yapılmış bir kartuşum var ve durup dururken bu uyarıyı verdi.
  • lanet olsun bu modelde herkeste aynı sorun var bendede var o yüzden kullanamıyorum kartuş hatası..
  • quote:

quote:

arkadaşlar 4280 yazıcı var elimde yeni dolum yaptım ve yazıcı kartuşu bozuk uyarısını bahsettiğiniz şekilde çözerek kullanıyordum ama bunu her çıktıdan sonra tekrarlamam gerekiyordu bu şekilde kullanıyordum. şuan yazıcı karışık karışık ne yazdığı hiç belli olmayacak şekilde sanki nokta vuruşlu gibi ama hiçbirşey okunmayacak şekilde çıktı veriyor sorun nedir ne yapmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olsun?????

aynı sorun bendede var, yeni aldığım ve pek kullanmadığım kartuşum aynı senin sayfan gibi yazıyordu, bende kartuş yeni herhalde bi sorun var diye servise yolladım, kartus bitik diye geri yolladılar. sonra ilk olarak doldurdum kartuşu, herhalde mürekkep dondu dedim, bi iki sefer düzgün yazdı ama sonra yine bozuldu, bende şimdi yazıcıyla birlikte verilen ilk kartuşu kullanmaktayım.

• abuzer hocam , sorun kartuşte yani demi yeni orjinal kartuş alsam sorun düzelirmi almaya cesaret edemediğimden almadımda, yazıcıyla ilk gelen kartuş takılı bendede onu doldurup kullanıyordum bozuldu, bir tane daha yedek orjinal bitik vardı onu doldurdum oda aynı hatayı verince yazıcı bozuldu sandım ama yeni kartuş alsam düzelirmi sorun?
  • quote:

abuzer hocam , sorun kartuşte yani demi yeni orjinal kartuş alsam sorun düzelirmi almaya cesaret edemediğimden almadımda, yazıcıyla ilk gelen kartuş takılı bendede onu doldurup kullanıyordum bozuldu, bir tane daha yedek orjinal bitik vardı onu doldurdum oda aynı hatayı verince yazıcı bozuldu sandım ama yeni kartuş alsam düzelirmi sorun?

yani düzelmesi lazım, dediğim gibi yeni kartuşum sendeki gibi çıkarmaya başladı, herhalde ağzı dondu dedim ama bilmiyorum. eskiyi kullanmaktayım şuanda çok şükür bir sorun yok, şimdilik. sana şunu da söyleyeyim, eğer yeni kartuş alacaksan ve dolum yapacaksan, sorun yaşamaman için kartuşu tamamen bitmeden dolum yap böylesi daha sağlıklı oluyor.

• @crazywolf86 ben de kartuş dolumu yaptım buluanamıyor hatası veriyordu. aynen senin gibi her çıktıdan önce bu işlemi yapıyordum. daha sonra senin eklediğin resimdeki gibi yazılar birbirine karışıyordu. gittim orjinal kartuş aldım sorun düzeldi. hatta daha sonra eski hata veren kartuşumu taktım gayet güzel çıktı vermeye başladı. ancak gene kartuş yok hatası veriyor. en azından o durumu çözüp gene çıktı alabiliyorum. büyük ihtimalle sen de yeni kartuş alsan sorunun çözülmüş olacak.
  • Arka arkaya 50 tane sayfayı taramak istiyorum tek tek taramadan tarayabilir mi bu alet. Yani otomatik beslemeli tarama özelliği var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.