Şimdi Ara

...::: HP Photosmart C4280 :::... Sorunsuz Kullanım ...::: (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
6
Favori
73.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben ara sıra kullanıom kardeş , hatta kendim dolduruorum . şırınga yöntemi ile . renkli kartuşu kullanmıyourm donmustur kesın senınde donmustur . acman lazım uclarını . su ısıtıcısı varsa buhara tut ucunu kartusun . acılırmı bılemıom ama buyuk ıhtımalle acılıo . gıttıgıdıorda hp350 ve 351 dolum murekkeplerı var sırıngada verıolar doldurma cdsı de veırolar ızlıon dolduruon . ole yanı kardes . ama prınterı resetleyıp kullanıom sorun yok ama . aklıma gelmısken renklı kartusuma bı bakam yaw .
  • HP 350-351 kartuşların ucuz fiyata muadilleri satılıyor piyasada, alıp deneyen oldumu hiç. Sorun falan çıkarırmı acaba.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

HP 350-351 kartuşların ucuz fiyata muadilleri satılıyor piyasada, alıp deneyen oldumu hiç. Sorun falan çıkarırmı acaba.?

alabiliyorsan yurtdışından getirt. ben öyle yaptım. sıkıntı yok. dolmalarda sıkıntı oluyor.
  • devilucifer85 kullanıcısına yanıt
    Ebay ve Aliexpress'te var baktım. Hangisinden getirtmemi tavsiye edersiniz. Aralarında bir fark varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

Ebay ve Aliexpress'te var baktım. Hangisinden getirtmemi tavsiye edersiniz. Aralarında bir fark varmıdır.

ebay daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Yazıcıyı ilk mesajda anlatıldığı gibi resetledim. Bunu yaparken dili Türkçe yaptım ve bu bildirimi aldım. "yazıcı kartuşu zarar görmüş veya yok". Sanırım kartuşu değiştirmem gerekiyor?

Yazıcının servis moduna girerek kartuşunuzu yazıcınıza tanıtabilirsiniz. bunu yapma için butonlara sırayla basmanız gerekecek :

Güç düğmesi ile İPTAL (X) düğmesine aynı anda basın. Sonra sırayla Mavi, Yeşil ve Gri butonlara basın. (Ekranın yanındakiler)

Tebrikler! Servis modundasınız. Şimdi, yazıcının bazı ayarlarını okuyup düzeltme yapacağız. Ekranına baktığınızda aşağıdaki gibi bir yazı göreceksiniz :

Support
    PlxxFN0724AR

şimdi, ekranın yanındaki renkli butonlar;

mavi : İleri,
    Gri : Geri,
    Yeşil ise Enter anlamında. Bu butonlar size servis modunda gezinme ve değiştirme sağlayacak.

Kartuşunuzu ayarlamak için önce mavi butona basın. Information Menu yu göreceksiniz. Menuye Yeşil butona basarak girin. Sonra 11 kez mavi butona basarak Open supply, level of Ink (LOI) altmenusune gelin ve yeşile basarak oraya girin. Şimdi mürekkep seviyesini ekranda görmeniz gerekiyor. Bu noktada işlem tamamdır. 3 kez İPTAL (X) butonuna basarak menuden çıkın. Artık o istenmeyen mesaj ekranınızda yok....

Arkadaşlar denemiştir. Sorunsuzdur....

bunu yaptıktan sonra çıktı alabilirsiniz , ama bende sizin gibi yapıodum sorunlar filan vardı hatta kendim dolduruodum ama mürekkpepler çok kötü hemen donuo kartui içinde ve eskisi gibi olmuyor o yuzdn sıfırdan kartus almak gerekiyor ben öle yapıcm prıntera ıhtıyacım olmasını bekliyorum .

Bunu yaptım. Hizalama sayfası yazdırdı. Yazdırılan sayfayı tarayıcıya koyun dedi. Koydum ve yine "Kartuş zarar görmüş ya da yok" hatası çıktı.

• Hocam bu printerin kartusu gittigidiodan aldim mudail olarak birebir hocam cok memnunum hatta foto kartusta aldim printer kendine geldi sizde oyle yapin isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackram

Kartuş sorununa kesin çözüm:

İnternette araştırırken bir sitede gördüm. Alıntıdır : Bizzat denedim ve oldu : Aynen yazıyorum :

Actually you can try to convince the printer that the cartridge is ok by entering the service mode. To do that press buttons in the following sequence:

Power and Cancel simultanously, then
    Blue, Green, Gray buttons, in turn.
    Congrats! You entered the service mode. Now you can read and edit some of the printer settings. Watch the LCD display, it should say sth like:

Support
    PlxxFN0724ARNow, the color buttons mean:

Blue: next
    Gray: previous
    Green: enter
    Which allow you to browse the menu and options.

In order to cure your cartridge press Blue once. You will see Information Menu displayed. Enter the menu by pressing Green. Go to Open supply, level of Ink (LOI) submenu by pressing 11 times Blue and enter it by pressing Green. Then you can see some ink levels on the display. At this point your job is done. Press Cancel 3 times – it will quit the service mode. And you will notice that the nasty message about the cartridge being missing is gone.

Çevirisi :

Yazıcının servis moduna girerek kartuşunuzu yazıcınıza tanıtabilirsiniz. bunu yapma için butonlara sırayla basmanız gerekecek :

Güç düğmesi ile İPTAL (X) düğmesine aynı anda basın. Sonra sırayla Mavi, Yeşil ve Gri butonlara basın. (Ekranın yanındakiler)

Tebrikler! Servis modundasınız. Şimdi, yazıcının bazı ayarlarını okuyup düzeltme yapacağız. Ekranına baktığınızda aşağıdaki gibi bir yazı göreceksiniz :

Support
    PlxxFN0724AR

şimdi, ekranın yanındaki renkli butonlar;

mavi : İleri,
    Gri : Geri,
    Yeşil ise Enter anlamında. Bu butonlar size servis modunda gezinme ve değiştirme sağlayacak.

Kartuşunuzu ayarlamak için önce mavi butona basın. Information Menu yu göreceksiniz. Menuye Yeşil butona basarak girin. Sonra 11 kez mavi butona basarak Open supply, level of Ink (LOI) altmenusune gelin ve yeşile basarak oraya girin. Şimdi mürekkep seviyesini ekranda görmeniz gerekiyor. Bu noktada işlem tamamdır. 3 kez İPTAL (X) butonuna basarak menuden çıkın. Artık o istenmeyen mesaj ekranınızda yok....

Arkadaşlar denemiştir. Sorunsuzdur....

10 sene sonra yazıyorum, işe yarıyor arkadaşlar :)

• Hp C4280 yazıcıma 350/351 yerine farklı kodlu örn hp305renkli/siyah veya başka kartuş takarsam ne olur yazdırma yapılır mı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.