Şimdi Ara

...::: HP Photosmart C4280 :::... Sorunsuz Kullanım ...::: (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
6
Favori
73.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

@abuzer120

bilgisayarcıda doldurttum. 2. doldurtuşumdan sonra...

Sanırım kartuşun püskürtme yaptığı ağız tarafında mürekkep donmuş, bunun için dolum setlerinde sıvı bir sprey çıkıyor, ben onunla açabiliyordum donan ağız kısmını, ama çok çok uzun süre bitik kaldıysa kartuşlar sanırım kurtarılamıyor artık, tavsiyem çevrende, arkadaşlarında bu spreyden varsa alıp ağız kısmına sıkıp beklemen olcak, bu işlemi bir kaç sefer deneyip yapıp silersen bende açılıoyrdu kartuşlar. Aklımada başka çözüm gelmiyor, umarım yararı olur bu bilgilerin
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuzer120

quote:

@abuzer120

Sanırım kartuşun püskürtme yaptığı ağız tarafında mürekkep donmuş, bunun için dolum setlerinde sıvı bir sprey çıkıyor, ben onunla açabiliyordum donan ağız kısmını, ama çok çok uzun süre bitik kaldıysa kartuşlar sanırım kurtarılamıyor artık, tavsiyem çevrende, arkadaşlarında bu spreyden varsa alıp ağız kısmına sıkıp beklemen olcak, bu işlemi bir kaç sefer deneyip yapıp silersen bende açılıoyrdu kartuşlar. Aklımada başka çözüm gelmiyor, umarım yararı olur bu bilgilerin

birde şey yapıodum ben , kartusun agzını murekkep gelen kısmı buhara tutuodum o da acılmasına yardımcı oluo du .

• quote:

@abuzer120

Kartuşları kendiniz kaliteli mürekkep ile ve tam bitemeden doldurunuz. Dolumun nasıl yapılacağını gösteren videolar da bulabilirsiniz. Oldukça basittir. Gerekli olan enjektör, boya ve bazen tıkanıklık ya da hava yaptığı için vakum aparatı. Temizleme solisyonu da alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

quote:

quote:

@abuzer120

birde şey yapıodum ben , kartusun agzını murekkep gelen kısmı buhara tutuodum o da acılmasına yardımcı oluo du .

Bunu denedim ama fazla etkisi olmadı. Diğer yöntemleri deniyeceğim teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@abuzer120

Tıkanan kartuş için şunu da uygulayabilirsiniz. Vakum aparatı edinin (Çok ucuz ve kolay bulunabilecek bir aparat) kartuşu buna bağlıyorsunuz. Enjektör ile alttan vakum yapıyorsunuz mürekkep gelmeye başladıysa sorun yok demektir. Mürekkep gelmiyorsa bu sefer de kartuş dolumu kontrol edin üstten biraz mürekkep doldurun ve yeninden vakum yapın. Gelmiyorsa bu sefer de temiz enjektörün içine çok az miktarda temizleme solisyonu koyup vakum yaptığınız yerden kartuşa doğru enjektörle basınç yapın bir süre o şekilde bekleyin sonra tekrar vakum yapın açılırsa kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeYYaH-1

quote:

quote:

quote:

quote:

@abuzer120

Tıkanan kartuş için şunu da uygulayabilirsiniz. Vakum aparatı edinin (Çok ucuz ve kolay bulunabilecek bir aparat) kartuşu buna bağlıyorsunuz. Enjektör ile alttan vakum yapıyorsunuz mürekkep gelmeye başladıysa sorun yok demektir. Mürekkep gelmiyorsa bu sefer de kartuş dolumu kontrol edin üstten biraz mürekkep doldurun ve yeninden vakum yapın. Gelmiyorsa bu sefer de temiz enjektörün içine çok az miktarda temizleme solisyonu koyup vakum yaptığınız yerden kartuşa doğru enjektörle basınç yapın bir süre o şekilde bekleyin sonra tekrar vakum yapın açılırsa kullanabilirsiniz.

+1

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

arkadaşlar. bende de bu icattan var. düne kadar win 7 kurulu laptopumla istediğim gibi tarama ayarlarını yönetebiliyordum.(çözünürlük ayarları tarama çeşidi vs.) dün bir baktım tarama proğramı laptopumda yok. hp driverlerinın hepsini kaldırdım. silbaştan yeniden kurdum ama yine gelmedi. bilen arkadaş varsa anlatabilir mi?

aygıt ve yazıcılar kısmına gelince yazıcının bir resmi olması lazım, ona sağ tuşla tıkla deyine tarama başlat gibi birşey çıkmıyor mu ? İşin aslı aygıt ve yazıcılarda yazıcı gözüküyor mu ?

hocam usb kablosunu takınca proğramı yükledi. yazıcıyı driverları yükledikten sonra bağlamamıştım. ilgilendiğin için sağol.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar. bende de bu icattan var. düne kadar win 7 kurulu laptopumla istediğim gibi tarama ayarlarını yönetebiliyordum.(çözünürlük ayarları tarama çeşidi vs.) dün bir baktım tarama proğramı laptopumda yok. hp driverlerinın hepsini kaldırdım. silbaştan yeniden kurdum ama yine gelmedi. bilen arkadaş varsa anlatabilir mi?

aygıt ve yazıcılar kısmına gelince yazıcının bir resmi olması lazım, ona sağ tuşla tıkla deyine tarama başlat gibi birşey çıkmıyor mu ? İşin aslı aygıt ve yazıcılarda yazıcı gözüküyor mu ?

hocam usb kablosunu takınca proğramı yükledi. yazıcıyı driverları yükledikten sonra bağlamamıştım. ilgilendiğin için sağol.

rica ederim

• kardeşim black ram arkadaşımızın anlattığı yoldan yola çıktm saatlerce uğraştım c 4472 lerede izleyeceğin yol geçici ama olsun en azından hr seferde aynı yolu ızleyerek yaızıyı kullanabılırsınız once x ve güç düğmesine aynı anda basın sonrasında mavi yeşil gri tuşlara basınsonra mavi tuşa tekrar basın informatıon menu gelecek ok tuşuna basın ardından 11 defa mavı tusuna basın pen supply level of ink(loı) ekranında ok tuşuna basın 3 sanıye baklayın burada kartuşalarınızın doluluk oranı gorulecek ve arkasından 3 defa sırayla x tusuna basın ve kartuşlar kullanıma hazırdır bu yontemle sureklı kartuşlarınızı kullanabılırsınızı saygılarımla
  • HP 704 Deskjet 2060 Siyah Kartuş CN692AE / CN692A bu kartuşun c4280 e uyumlu olma ihtimali var mı?
  • quote:

HP 704 Deskjet 2060 Siyah Kartuş CN692AE / CN692A bu kartuşun c4280 e uyumlu olma ihtimali var mı?

sanmıyorum, c4280 nin kullanabileceiği kartuşlar belli zaten 350 350xl 351 351xl birde fotoğraf için özel renkli bir kartuşu vardı, bunların dışında başka bir kartuşun uyacağını düşünmüyorum.
  • arkadaşlar yazıcıyı modeme bağlayıp çıktı alabiliyor muyuz? yani her seferinde laptopu taşımasam printerın yanına da istediğim yerden tak diye yazdırsam. var mı böyle bir olay?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhöküzü

arkadaşlar yazıcıyı modeme bağlayıp çıktı alabiliyor muyuz? yani her seferinde laptopu taşımasam printerın yanına da istediğim yerden tak diye yazdırsam. var mı böyle bir olay?

ewt war böle bi olay , Yazıyı ağlardan paylaştırın , googla bunu sorun ağda yazıcı paylaşımı kolayca yapabilirsiniz , kısaca yazıcı özelliklerinden paylaşıma açın ve laptoptan ağ dan kontrol edin yazıcı gelmişmi .
  • Aklıma su olay geldi ;
    Bu kartuşların puskürtme kafaları termal inkjet.
    Yani demek istediğim bu kartuşlarda mürekkep tükendiğinde kafalar boş yere ısınıyor ve yanıyor olabilir mı?
    Bu da kartuşun cipindeki iki Kontağın iletiminin kesilmesi anlamına gelir ve kartusun tanımlanamamasına neden olabilir. Çözümü ise (eğer sorun bu ise)kartuşun tam bitmeden yani bence her 100 sayfada bir elden geçirilmesi ve vakumlanması olduğunu düşünüyorum bunu deneyen olursa lütfen paylaşsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ber3kerd -- 1 Ocak 2012; 16:50:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

Aklıma su olay geldi ;
    Yani demek istediğim bu kartuşlarda mürekkep tükendiğinde kafalar boş yere ısınıyor ve yanıyor olabilir mı?
    Bu da kartuşun cipindeki iki Kontağın iletiminin kesilmesi anlamına gelir ve kartusun tanımlanamamasına neden olabilir. Çözümü ise (eğer sorun bu ise)kartuşun tam bitmeden yani bence her 100 sayfada bir elden geçirilmesi ve vakumlanması olduğunu düşünüyorum bunu deneyen olursa lütfen paylaşsın.

Katılıyorum.

Kartuşu tam bitmeden doldurduğunuzda kartuş püskürtme yüzeyi ısıya maruz kalmadığı için bozulmuyor.

Kartuş silik yazmaya başlar başlamaz ya da çok fazla çıktı alındığında kartuşlar doldurulmalıdır.

Bu şekilde uzun süreler sorun yaşamazsınız. Dikkat edilmesi gereken bir husus da kaliteli mürekkep kullanmaktır.

Kartuş doldurulmadan bir kenarda uzun süre bırakıldı ise, kartuşu doldurup vakumlamak gerekir.

Normal günlük kullanımda tam bitmeden dolduruyorsanız zaten hava yapmayacağı için vakumlamaya gerek kalmıyor. Ancak yazım sırasında silik yazma

yaparsa hemen çıkarıp vakumlayıp tekrar kontrol etmek lazım.

• kartuş bozuk olduğundan değil yazıcıya kaç defa söküp taktığınızı ve son kullanım tarihini algılıyor. bende de hp c5280 var. dolum yaptığım yani ticari olarak hp kartuşları test etmek amacı ile yazıcıya takıyordum.yaklaşık 3-5 defadan sonra kendi kartuşum hata mesajı veriyordu. sonra şunu keşfettim. yazıcıya reset atıyorum olmadı bir defa daha sonra kartuşu sert bir şekilde yerine takıyorum ve yazıcı çalışıyor. 1 yılı geçti o arızalı kartuşu kullanıyorum. arada gene yapıyor bende aynı şekilde. yazıcıya sürekli besleme taktım. sanırım sıfır bir kartuş takılıp besleme sistemi de olursa yani kartuş yazıcıdan sıksık çıkarılmazsa o uyarıyı vermiyecek. vin 7 de yazıcı programında yazıcı çalıştığı halde kartuş hatası uyarısı sürekli görünüyor. kısaca kartuş bozuk değil. tamamen hp nin yeni kartuş satması icin son 5 yıldır ürettiği yazıcılarda geliştirdiği bir program.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

Aklıma su olay geldi ;

Bence de dün orjinal kartuşa dolum aldım, taktım , güzel. 80 çıktı aldım. sonra çat diye uyarı geldi , yazamadım.

En sonunda alıp fırlatacağım yazıcıyı. Lazere geçmek lazım. Ama scannerı var diye geçemiyorum.

Akşam eve gidince şu bahsettiğiniz olayı yapacağım.

--------------------------------------ALINTIDIR-------------------------------------------

Yazıcının servis moduna girerek kartuşunuzu yazıcınıza tanıtabilirsiniz. bunu yapma için butonlara sırayla basmanız gerekecek :

Güç düğmesi ile İPTAL (X) düğmesine aynı anda basın. Sonra sırayla Mavi, Yeşil ve Gri butonlara basın. (Ekranın yanındakiler)

Tebrikler! Servis modundasınız. Şimdi, yazıcının bazı ayarlarını okuyup düzeltme yapacağız. Ekranına baktığınızda aşağıdaki gibi bir yazı göreceksiniz :

Support
    PlxxFN0724AR

şimdi, ekranın yanındaki renkli butonlar;

mavi : İleri,
    Gri : Geri,
    Yeşil ise Enter anlamında. Bu butonlar size servis modunda gezinme ve değiştirme sağlayacak.

Kartuşunuzu ayarlamak için önce mavi butona basın. Information Menu yu göreceksiniz. Menuye Yeşil butona basarak girin. Sonra 11 kez mavi butona basarak Open supply, level of Ink (LOI) altmenusune gelin ve yeşile basarak oraya girin. Şimdi mürekkep seviyesini ekranda görmeniz gerekiyor. Bu noktada işlem tamamdır. 3 kez İPTAL (X) butonuna basarak menuden çıkın. Artık o istenmeyen mesaj ekranınızda yok....

Arkadaşlar denemiştir. Sorunsuzdur....

• Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim şeyi yaptım çıktı alabildim. ancak yazıcıyı yeniden başlattım tekrar hata verdi sonra yukarıdakileri tekrar yaptım tekrar düzeldi. çıktı alacağın zaman yukarıdaki işlemi yapacağız anlaşıldı :(
  • merhaba arkadaşlar..bende hp photosmart 4280 yazıcı var..bu yazıcıyı yaklaşık 4 senedir kullanmıyorum..forumlarda dolaşırken kendimin doldurabileceğimi öğrendim(yazıcılar hakkında en ufak bilgi sahibi değilimdir..daha önce bir kaç sefer dışarda doldurmuştum. o kadar) 2 şer tane renkli, siyah orijinal kartuş var..bunlar bozulmuşmudur.ya da yazıcı da bir sorun var mıdır..bilgi sahibi olan veya anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum..teşekkürler..
  • bu yazıcıyı kullanan kalmadı heralde :):)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.