Şimdi Ara

...::: HP Photosmart C4280 :::... Sorunsuz Kullanım ...::: (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
6
Favori
73.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de c4280 kullanıcısıyım da dolum setlerini kullanan var mı? yoksa hiç uğraşmadan orjinal kartuş mu almak lazım?
  • Ben de c4280 kullanıcısıyım. Yazıcı kartuşu yok veya hasar görmüş sorununun bir çözümü yok mecbur orjinal kartuş alman gerekiyor. Eskiden dolum yaptırıyordum ancak maliyeti çok yüksek onun yerine 20 tl gibi bir ücret verip dolum seti satın aldım bir yıldan bu yana kullanıyorum gayet güzel. Herkese de tavsiye ederim. Kendi yaptığın her dolum 1 tl nin altında bir maliyeti var yani biranönce alın paranızı boş yere başkasına yedirmeyin.
  • Önemli bişeyi söylemeyi unuttum dolum seti alacak olanlara: KARTUŞLARINIZI TAMAMEN BİTMESİNİ BEKLEMEYİN YANİ BİTMEDEN DOLDURUN
  • @krasimir_85
    Dolum seti ve kağıt masrafını saymaz, yalnızca mürekkebe harcanan parayı düşünürsek, siyah-beyaz ve renkli olarak ne kadara mal oluyor sayfa başına?
    Ortalama bi rakam söyleyebilir misiniz?
    (Yanlış hatırlamıyosam C4280'lerde 3 yıldızlı bi kalite ayarı vardı, bu ayarı en düşükte sayabiliriz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: L-H-T

Arka arkaya 50 tane sayfayı taramak istiyorum tek tek taramadan tarayabilir mi bu alet. Yani otomatik beslemeli tarama özelliği var mı?

Hayır kardeşim, otamatik beslemesi yok. Üsteki kapağın altnda tarayıcı camı var, sen her şeyi elle yapıyorsun...
  • yeni kartuş aldım, Yazıcı kartuşu yok veya hasar görmüş hatasını veriyor bende de naapmam lazım? hizalama sayfasını bile yazdıramadım bi de pcye bağlı değildi ondan mı oldu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhöküzü

yeni kartuş aldım, Yazıcı kartuşu yok veya hasar görmüş hatasını veriyor bende de naapmam lazım? hizalama sayfasını bile yazdıramadım bi de pcye bağlı değildi ondan mı oldu acaba?

aynısı bendede oldu, yeni kartuş aldım, az birşey kullnadım sonra çıktı alamaz oldum, kartuşu garantiye yolladım, kartuş bitmiştir diye bana geri yolladılar, sonra geçenlerde birtane daha yeni sıfır kartuş aldım, ondada yine aynı hatayı vermeye başladı yine, yukarıda bir arkadaş tarif etmiş bundan nasıl kurtulursunuz diye, her seferinde o arkadaşın yaptığını yapmaya başladım, bakalım, arada çalışıyor, arada çalışmıyor, kafasına göre yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackram

Kartuş sorununa kesin çözüm:

İnternette araştırırken bir sitede gördüm. Alıntıdır : Bizzat denedim ve oldu : Aynen yazıyorum :

Actually you can try to convince the printer that the cartridge is ok by entering the service mode. To do that press buttons in the following sequence:

Power and Cancel simultanously, then
    Blue, Green, Gray buttons, in turn.
    Congrats! You entered the service mode. Now you can read and edit some of the printer settings. Watch the LCD display, it should say sth like:

Support
    PlxxFN0724ARNow, the color buttons mean:

Blue: next
    Gray: previous
    Green: enter
    Which allow you to browse the menu and options.

In order to cure your cartridge press Blue once. You will see Information Menu displayed. Enter the menu by pressing Green. Go to Open supply, level of Ink (LOI) submenu by pressing 11 times Blue and enter it by pressing Green. Then you can see some ink levels on the display. At this point your job is done. Press Cancel 3 times � it will quit the service mode. And you will notice that the nasty message about the cartridge being missing is gone.

Çevirisi :

Yazıcının servis moduna girerek kartuşunuzu yazıcınıza tanıtabilirsiniz. bunu yapma için butonlara sırayla basmanız gerekecek :

Güç düğmesi ile İPTAL (X) düğmesine aynı anda basın. Sonra sırayla Mavi, Yeşil ve Gri butonlara basın. (Ekranın yanındakiler)

Tebrikler! Servis modundasınız. Şimdi, yazıcının bazı ayarlarını okuyup düzeltme yapacağız. Ekranına baktığınızda aşağıdaki gibi bir yazı göreceksiniz :

Support
    PlxxFN0724AR

şimdi, ekranın yanındaki renkli butonlar;

mavi : İleri,
    Gri : Geri,
    Yeşil ise Enter anlamında. Bu butonlar size servis modunda gezinme ve değiştirme sağlayacak.

Kartuşunuzu ayarlamak için önce mavi butona basın. Information Menu yu göreceksiniz. Menuye Yeşil butona basarak girin. Sonra 11 kez mavi butona basarak Open supply, level of Ink (LOI) altmenusune gelin ve yeşile basarak oraya girin. Şimdi mürekkep seviyesini ekranda görmeniz gerekiyor. Bu noktada işlem tamamdır. 3 kez İPTAL (X) butonuna basarak menuden çıkın. Artık o istenmeyen mesaj ekranınızda yok....

Arkadaşlar denemiştir. Sorunsuzdur....

bunu yaparsan çalışıyorda, inşallah tekrar tekrar aynı sorunu vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornado_man

merhabalar aynı C4280 yazıcı bendede var. Bu yazıcıya daha önce farklı yerlerde kartuş doldurdum ve ilk 2 gün normal çalıştı 2. gün sonra print cartridge missing or not detected yazısı çıkıyor ve yazıcı çalışmıyordu. bir iki yere sordum bu duruma hemen kartuş bozulmuş dediler ama gerçekte kartuş bozuk değil.kartuşun numarasını makına hafizasına alıyor ve bundan dolayı kartuşunun bozuk olduğunu bildiriyor.
    geçen gün yazıcı çalışırken yeni kartuşu çıkardım ve yazıcının " daha önce bozuk olarak gördüğü kartuşu" taktım ve çalıştı, çıktı aldım ancak yazıcıyı kapatıp açınca tekrar aynı hatayı verdi.
    bir şey daha dikkatımı çekti. yazıcı bu sorunu sadece siyah kartuş için veriyor.ben renkli kartuşu doldurdum onda hiç bir hata vermedi.
    bu sorunu çözebilen arkadaşlar var mı?

birde soft reset atsak bu print cartridge missing or not detected sorunu çözülebilir mi?

aynı sorun hala devam ediyor
  • ben buraya yazdıktan sonrabaşardım hizalama sayfası yazdırmayı da ama bu sefer de tarayıcıya koyunca taramıyor her sefernde hzalama sayfası yazdırıyor. Bi de kartuş bitmek üzere demeye başladı. Halbuki yeni kartuş daha toplasan on sayfa yazmadı. Ne sorunlu aletmiş arkadaş bu ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psikologvicky

Arkadaşlar bende de HP C4280 var ancak yukarıda belirtilen servis menüsünde information menu adında bişey yok. Benim yazıcımın Underware: PlxxFN0708AR. Bu sürüme karşı da böyle bir çözümünüz var mı? Dolum yapılmış bir kartuşum var ve durup dururken bu uyarıyı verdi.

Bu servis menüsüne sahip HP C4380 var bundaki servis menüsünü kurcaladım ama mürekkep seviyelerini gösteren bir yere ulaşamadım. 350 nolu siyah kartuş problemli. "Print cartrige(s) incorrectly installed " mesajı vermeye başladı mürekkep seviyelerine baktığımda siyah kartuş x işareti veriyor. Bu güne kadar kartuş tam bitmeden dolum yaptım ve yazıcı ile gelen kartuşu kullanıyordum. Renkliyi de dolduruyorum, renklinin seviyesine baktığımda ? görünüyor ve hiç bir değer göstermiyor. Sorun siyah kartuşta olduğunu kartuşları tek tek taktığımda gözlemledim. Siyah kartuşu takmadığımda kartuş eksik uyarısı çıkıyor ama renkliyi taksam da takmasam da siyah varken aynı hatayı veriyor. Kartuş aslında çalışıyor ve test sayfası aldığımda normal çıkıyor. Problem sanırım printerin kartuşu bitmiş olarak algılaması. Kartuş bozulmuş olsa neden çıktı versin ki ?

Neyse bu problemi bir şekilde çözebilen olursa lütfen paylaşın. Yeni bir 350 xl kartuş almayı düşünüyorum.

Düzeltme:

Yeni bir HP 350 kartuş aldım ve yazıcı üzerindeki ikazdan kurtuldum, menü normal bir şekilde görünür oldu. Yazıcı test sayfası bastığımda öncekine göre kartuş tanımlamalarının olduğu kısımda STAT=0 LOI=93 olarak değiştiğini gözlemledim. Bu arada ID de değişti tabiki. Servis menüsünden bu değerlere bir şekilde ulaşma imkanı olabilirse STAT=1 yazan yer 0 yapılacak, LOI değeri de 0 dan büyük bir değerle değiştirilecek.

Bu arada servis menüsünde çıkanlar şu şekilde:

‘boot code menu’
    ‘copy menu’
    ‘photo menu’
    ‘scan menu’
    ‘scan udw menu’
    ‘system menu’
    ‘ui menu’

Her birine girildiğinde alt başlıklar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeYYaH-1 -- 21 Temmuz 2011; 19:25:23 >
  • bendede hp4472 war , yukarda yazılanları aynen yaptım , yaptıktan sonra kartus uyarısı kayboluo ısımı gorene kadar uyarı fılan cıkmıo sorunsuz oluo . ama ısım bıtınce bı 2-3 dk sonra uyarı yenıden vermeye baslıo . bende dusundum ısım oldukca yukarıda yazılanları yapıp ole devm edıcm . kartusum hp 350xl , renklı olsun sıyah olsun hepsı yuzde 0 gosterıo ama herseyı basabılıom . aldırmayın yanı bos gostermesıne . kartus bozuk yada eksık uyarısı bendede war ama yukarıdakılerı yapmanız lazım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeYYaH-1

quote:

Orijinalden alıntı: psikologvicky

Arkadaşlar bende de HP C4280 var ancak yukarıda belirtilen servis menüsünde information menu adında bişey yok. Benim yazıcımın Underware: PlxxFN0708AR. Bu sürüme karşı da böyle bir çözümünüz var mı? Dolum yapılmış bir kartuşum var ve durup dururken bu uyarıyı verdi.

Bu servis menüsüne sahip HP C4380 var bundaki servis menüsünü kurcaladım ama mürekkep seviyelerini gösteren bir yere ulaşamadım. 350 nolu siyah kartuş problemli. "Print cartrige(s) incorrectly installed " mesajı vermeye başladı mürekkep seviyelerine baktığımda siyah kartuş x işareti veriyor. Bu güne kadar kartuş tam bitmeden dolum yaptım ve yazıcı ile gelen kartuşu kullanıyordum. Renkliyi de dolduruyorum, renklinin seviyesine baktığımda ? görünüyor ve hiç bir değer göstermiyor. Sorun siyah kartuşta olduğunu kartuşları tek tek taktığımda gözlemledim. Siyah kartuşu takmadığımda kartuş eksik uyarısı çıkıyor ama renkliyi taksam da takmasam da siyah varken aynı hatayı veriyor. Kartuş aslında çalışıyor ve test sayfası aldığımda normal çıkıyor. Problem sanırım printerin kartuşu bitmiş olarak algılaması. Kartuş bozulmuş olsa neden çıktı versin ki ?

Neyse bu problemi bir şekilde çözebilen olursa lütfen paylaşın. Yeni bir 350 xl kartuş almayı düşünüyorum.

Düzeltme:

Yeni bir HP 350 kartuş aldım ve yazıcı üzerindeki ikazdan kurtuldum, menü normal bir şekilde görünür oldu. Yazıcı test sayfası bastığımda öncekine göre kartuş tanımlamalarının olduğu kısımda STAT=0 LOI=93 olarak değiştiğini gözlemledim. Bu arada ID de değişti tabiki. Servis menüsünden bu değerlere bir şekilde ulaşma imkanı olabilirse STAT=1 yazan yer 0 yapılacak, LOI değeri de 0 dan büyük bir değerle değiştirilecek.

Bu arada servis menüsünde çıkanlar şu şekilde:

‘boot code menu’
    ‘copy menu’
    ‘photo menu’
    ‘scan menu’
    ‘scan udw menu’
    ‘system menu’
    ‘ui menu’

Her birine girildiğinde alt başlıklar çıkıyor.

Benim de siyah kartuşum dolu olmasına rağmen ilk "Print Cartridge(s) Missing or Not Detected" uyarısını veriyordu daha sonra kartuşların heryerini iyice temizledim ve taktım. Şimdi de sizin bahsettiğiniz hatayı "Print cartrige(s) incorrectly installed " veriyor. Kartuşu yenilemem mi gerekiyor? Başka çözüm yok mu?
  • Yazıcıyı ilk mesajda anlatıldığı gibi resetledim. Bunu yaparken dili Türkçe yaptım ve bu bildirimi aldım. "yazıcı kartuşu zarar görmüş veya yok". Sanırım kartuşu değiştirmem gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Yazıcıyı ilk mesajda anlatıldığı gibi resetledim. Bunu yaparken dili Türkçe yaptım ve bu bildirimi aldım. "yazıcı kartuşu zarar görmüş veya yok". Sanırım kartuşu değiştirmem gerekiyor?

Yazıcının servis moduna girerek kartuşunuzu yazıcınıza tanıtabilirsiniz. bunu yapma için butonlara sırayla basmanız gerekecek :

Güç düğmesi ile İPTAL (X) düğmesine aynı anda basın. Sonra sırayla Mavi, Yeşil ve Gri butonlara basın. (Ekranın yanındakiler)

Tebrikler! Servis modundasınız. Şimdi, yazıcının bazı ayarlarını okuyup düzeltme yapacağız. Ekranına baktığınızda aşağıdaki gibi bir yazı göreceksiniz :

Support
    PlxxFN0724AR

Yeşil ise Enter anlamında. Bu butonlar size servis modunda gezinme ve değiştirme sağlayacak.

Kartuşunuzu ayarlamak için önce mavi butona basın. Information Menu yu göreceksiniz. Menuye Yeşil butona basarak girin. Sonra 11 kez mavi butona basarak Open supply, level of Ink (LOI) altmenusune gelin ve yeşile basarak oraya girin. Şimdi mürekkep seviyesini ekranda görmeniz gerekiyor. Bu noktada işlem tamamdır. 3 kez İPTAL (X) butonuna basarak menuden çıkın. Artık o istenmeyen mesaj ekranınızda yok....

bunu yaptıktan sonra çıktı alabilirsiniz , ama bende sizin gibi yapıodum sorunlar filan vardı hatta kendim dolduruodum ama mürekkpepler çok kötü hemen donuo kartui içinde ve eskisi gibi olmuyor o yuzdn sıfırdan kartus almak gerekiyor ben öle yapıcm prıntera ıhtıyacım olmasını bekliyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

quote:

Yazıcıyı ilk mesajda anlatıldığı gibi resetledim. Bunu yaparken dili Türkçe yaptım ve bu bildirimi aldım. "yazıcı kartuşu zarar görmüş veya yok". Sanırım kartuşu değiştirmem gerekiyor?

Support
    PlxxFN0724AR

bunu yaptıktan sonra çıktı alabilirsiniz , ama bende sizin gibi yapıodum sorunlar filan vardı hatta kendim dolduruodum ama mürekkpepler çok kötü hemen donuo kartui içinde ve eskisi gibi olmuyor o yuzdn sıfırdan kartus almak gerekiyor ben öle yapıcm prıntera ıhtıyacım olmasını bekliyorum .

Söylediğiniz gibi yaptım. Kartuşun doluluk oranını %97 gösterdi ve test sayfasını renksiz bir şekilde çıkardı. Ama bilgisayardan çıkış almak istediğimde yine zarar görmüş veya yok dedi. Youtube da bunun çözümü ile ilgili video vardı orada anlatılanı yaptım yine servis modundan bu sefer bilgisayardaki bilgiyi de yazmaya başladı ama sadece kartuşlar hareket etti mürekkep dondu galiba içinde. Bu yüzden görüntü alamadım. Sanırım yeni kartuş almalıyım. İlgi ve yardımınız için teşekkür ederim.
  • arkadaşlar. bende de bu icattan var. düne kadar win 7 kurulu laptopumla istediğim gibi tarama ayarlarını yönetebiliyordum.(çözünürlük ayarları tarama çeşidi vs.) dün bir baktım tarama proğramı laptopumda yok. hp driverlerinın hepsini kaldırdım. silbaştan yeniden kurdum ama yine gelmedi. bilen arkadaş varsa anlatabilir mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

quote:

Support
    PlxxFN0724AR

Söylediğiniz gibi yaptım. Kartuşun doluluk oranını %97 gösterdi ve test sayfasını renksiz bir şekilde çıkardı. Ama bilgisayardan çıkış almak istediğimde yine zarar görmüş veya yok dedi. Youtube da bunun çözümü ile ilgili video vardı orada anlatılanı yaptım yine servis modundan bu sefer bilgisayardaki bilgiyi de yazmaya başladı ama sadece kartuşlar hareket etti mürekkep dondu galiba içinde. Bu yüzden görüntü alamadım. Sanırım yeni kartuş almalıyım. İlgi ve yardımınız için teşekkür ederim.

Kartuşları uzun süre kullanmadıysa donmuş olabilirler, sen nasıl doldurma yaptın bu arada ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

arkadaşlar. bende de bu icattan var. düne kadar win 7 kurulu laptopumla istediğim gibi tarama ayarlarını yönetebiliyordum.(çözünürlük ayarları tarama çeşidi vs.) dün bir baktım tarama proğramı laptopumda yok. hp driverlerinın hepsini kaldırdım. silbaştan yeniden kurdum ama yine gelmedi. bilen arkadaş varsa anlatabilir mi?

aygıt ve yazıcılar kısmına gelince yazıcının bir resmi olması lazım, ona sağ tuşla tıkla deyine tarama başlat gibi birşey çıkmıyor mu ? İşin aslı aygıt ve yazıcılarda yazıcı gözüküyor mu ?
  • @abuzer120

bilgisayarcıda doldurttum. 2. doldurtuşumdan sonra...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.