Şimdi Ara

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
12
Favori
143.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hp DV5-1000 Model dizüstü bilgisayarım var. Anakartı bozulmuş.
    Amerikadan alındı. Ve garantisi yok.
    Bu bilgisayarı en uygun nerede tamir ettirebilirim.
    Anakartın fiyatı nedir.
    Yardımcı olursanız şimdiden teşekkür
  • Arkadaşlar selamlar.Dv5 1041et makinama xp kurmak istiyorum kurulumda nelere dikkat etmem lazım yardımcı olurmusunuz?Bana tüm driverları nerden bulavileceğimi ssölermisiniz?Bi de yanılmıyosam xp kurarken mavi ekran hatası veriyomuş heralde sata yüzündenmiş,bu sorunu nasıl aşabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MikaeL_

Merhabalar.

Pavillion dv5000 için Win7 uygun mudur sizce? Sitesinden baktım ancak bir sürücü desteği göremedim.

Ben kullanıyorum gayet güzel vistadan daha güzel tavsiye ederim
  • Arkadaşlar Isınma sorununu herkes mi yaşıyor yoksa benim makinem de mi bir problem var eğer sorun benim makinemdeyse nasıl çözebilirim yardımca olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -d.eren-

Arkadaşlar Isınma sorununu herkes mi yaşıyor yoksa benim makinem de mi bir problem var eğer sorun benim makinemdeyse nasıl çözebilirim yardımca olursanız sevinirim.

HP aldınmı dizin yanar kardeş
  • İlk aldığımda Windows Vista kuruluydu, sonradan Win 7 kurdum. Fakat bazı sebeplerden dolayı, en sevdiğim Windows olan XP 'yi kurmak istiyorum fakat bir çok forumda gördüğüm mavi ekran sorunu çıkıyor. Bazı forumlara baktım ama net bir cevap alamadım. Windows XP 'ye nasıl kurabilirim, yardımcı olabilecek birisi varmı?
  • kadir_sahin16@msn.com ekleyen herkeze hp yazılım ve driveri ile ilgili yardımcı olmaya calisirim.
  • Merhaba,

Hp Pavilion Dv5 1130ET modelini kullanıyorum işlemcimi upgrade yapmak istiyorum uygun işlemciler hangileri bilgisi olan varmı?
  • Hp Dv5 1130 Et bilgisayarımı biraz geliştirmek istiyorum

Kuzey Köprüsü Intel Cantiga PM45
    Desteklene FSB Hızları FSB533, FSB667, FSB800, FSB1066
    Desteklenen Bellek Türleri DDR2-667 SDRAM, DDR2-800 SDRAM, DDR3-667 SDRAM, DDR3-800 SDRAM, DDR3-1066 SDRAM
    Güney Köprüsü Intel 82801IM ICH9M

CPU Türü Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5900, 2200 MHz (11 x 200)

desteklediği işlemcileri bilen varmı? DDR3 1066 ram kullanabilirmiyim?

bu konuda bilgisi olan arkdaşları bekliyorum teşekkürler.
  • slm bana bir yardımlütfen bende pavilion dv5000 ( dv5235ea ) laptop var ben bunun kumandasını calıstıramıyorum driver flanmı gerekli bir yardım lütfen artı bunda bluetooth varmıdır bilgisi olan ve son olarakta wiless ile nete girmek istiyorum ama kablosuz modemi gördüğü halde internete bağlanılamıyor diyor bi yardım lütfen yaa...
  • Merhaba herkese.
    Bende Pavilion dv-5 1110et model HP dizüstü bilgisayar var. ATI Mobility Radeon HD3450 ekran kartı mevcut ancak bu bana yetmiyor. Bu ekran kartını değiştirmek, daha iyi bir şey takmak mümkün müdür? Mümkünse öneriniz var mıdır?
  • iyi akşamlar...
    HP dv5-1150et laptopun belleği 3 gb artırmak istiyorum 4+4 gb lık bellek ten takılsa destekler mi hangi marka ürünü tavsiye edersiniz... Teşekkürler..
  • Merhaba arkadaşlar.
    Kısa süredir 2 yıllık dizüstüm sorun cıkarmaya başladı.
    Ekranda ceşitli aralıklarla küçük titremeler oluyor.
    Ekranın hareket ettirince açar kapar gibi yapınca veya cok hafiften vurdugum zaman titreme geçiyor.
    Garantisi aralık ayında bitti:(
    Benzer tecrübe yaşayan arkadaşlar varmıdır.
    Sorun neden kaynaklı olabilir.
    Maliyetlimidir?:(

Peşinen teşekkürler.
  • dv5 1220et kullanıyorum t4200 olan işlemcimi t9600 ile değiştirmek istiyorum...Bu mümkünmüdür? yada kullanabileceğim işlemciler hangileridir? Bu konuda yardımcı olabilecekler özelden yada buradan paylaşırlarsa memnun olurum
  • Değiştirilebilir... Hatta bir bilgisayarcıyla konusmsdum.. dedi gel dedi tek tek deneriz hangiyle acarsa onu takarız.. Ben kendim araştırmıstım.. Extreme serisine kadar destekliyordu işlemci.. Tabiki tam eminde değilim..

Bunun dışında.. Her türlü yazılım icin hp pavilion serisi yani her türlü yazılım derken normal bir teknik servis elamanın yapabilcegi işlerde yardımcı olurum( format icin gerekli ayarlamalar , driver , işletim sitemlerini değişme vs vs kadir_sahin16@hotmail.cm.tr eklerseniz yardımcı olurum
  • Merhaba,
    ben hp 1021 - et kullanıyorum ve back up cd sinden geri yükleme yapmak istiyorum.ancak orjinal fabrika ayarlarına geri döndürmek istemiyorum back up yaptığım zamana dönmek istiyorum nasıl yapabilirim yardımınız için teşşekkür ederim
  • Merhaba Arkadaşlar,

Hp Pavilion Dv5 1130ET model dizüstüm çok ısındığı ve fanından çok ses geldiği için bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine fan bölümünü çok kısa süreliğine elektrikli süpürgeye çektim. Ozamandan beri laptop açıkken belli bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor. Sanırım ısındığı için kapanıyor. Acaba işlemcinin ısı yağı mı zarar gördü? Veya fan mı bozuldu dicem ama fan çalışıyor gibi, yani eskisi kadar ses gelmese de fan sesi geliyor.

Ne olmuş olabilir, fikriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

Merhaba Arkadaşlar,

Hp Pavilion Dv5 1130ET model dizüstüm çok ısındığı ve fanından çok ses geldiği için bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine fan bölümünü çok kısa süreliğine elektrikli süpürgeye çektim. Ozamandan beri laptop açıkken belli bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor. Sanırım ısındığı için kapanıyor. Acaba işlemcinin ısı yağı mı zarar gördü? Veya fan mı bozuldu dicem ama fan çalışıyor gibi, yani eskisi kadar ses gelmese de fan sesi geliyor.

Ben onunla alakası olabileceğini zannetmiyorum. Bilgisayarım fazla ısındığından dolayı ben de süpürge ile fan kısmını temizlemiştim ama herhangi bir sorun olmadı şimdiye kadar. Fan eğer çalışıyorsa onunla alakalı bir durum yoktur gibime geliyor. Peki bilgisayarınız hangi sıklıklarda kapanıyor? İşlemciyi fazla kullanan oyun veya programlarda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Ben onunla alakası olabileceğini zannetmiyorum. Bilgisayarım fazla ısındığından dolayı ben de süpürge ile fan kısmını temizlemiştim ama herhangi bir sorun olmadı şimdiye kadar. Fan eğer çalışıyorsa onunla alakalı bir durum yoktur gibime geliyor. Peki bilgisayarınız hangi sıklıklarda kapanıyor? İşlemciyi fazla kullanan oyun veya programlarda mı?

Evet aslında bu yöntemle temizleyen bir çok arkadaş var, sebebi o olmaması lazım ama temizledikten sonra olmaya başladı. Aslında fanın olduğu kısım da dahil altta bir çok bölgeye ve üstte klavye üzerine de tuttum elektrikli süpürgeyi, acaba işlemcinin ısı kremimi zarar gördü bilemiyorum.

Kapanma olarak da, oyun hariç normal olarak kullanırken yaklaşık 3 saatte kapanıyor. Bugün oyun oynamaya kalktım, 10-15 dk.da kapanıyor:-(

Bir de fanı sesi artık hiç yok! Eskiden uçak motoru gibi ses çıkardı.

Ne yapmam lazım hocam? Ne önerirsin? Aynı yöntemle temizlik yapıp aynı sorunla karşılaşan birisi daha var, 2 kere servise götürmüş. Eve getirmiş, 1-2 hafta kullanıktan sonra tekrar kapanmaya başlamış. Servise de güvenim azaldı. Zaten garantisi de 2-3 ay önce bitti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Evet aslında bu yöntemle temizleyen bir çok arkadaş var, sebebi o olmaması lazım ama temizledikten sonra olmaya başladı. Aslında fanın olduğu kısım da dahil altta bir çok bölgeye ve üstte klavye üzerine de tuttum elektrikli süpürgeyi, acaba işlemcinin ısı kremimi zarar gördü bilemiyorum.

Kapanma olarak da, oyun hariç normal olarak kullanırken yaklaşık 3 saatte kapanıyor. Bugün oyun oynamaya kalktım, 10-15 dk.da kapanıyor:-(

Bir de fanı sesi artık hiç yok! Eskiden uçak motoru gibi ses çıkardı.

Ne yapmam lazım hocam? Ne önerirsin? Aynı yöntemle temizlik yapıp aynı sorunla karşılaşan birisi daha var, 2 kere servise götürmüş. Eve getirmiş, 1-2 hafta kullanıktan sonra tekrar kapanmaya başlamış. Servise de güvenim azaldı. Zaten garantisi de 2-3 ay önce bitti.

Hocam buradan ne söylersek doğru olmaz. En iyisi en yakın zamanda bir bilgisayarcıya götürmeniz. HP Teknik Servisi arayarak da teknik destek alabilirsiniz.

Yanılmıyorsam numarası 444 03 07 idi. Kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.