Şimdi Ara

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
12
Favori
143.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bende konuyu hortlatmış oldum kusura bakmayın.
    2009 senedir beri dv5 1225et kullanıcıyım ve birkaç sorunum için yardımınızı isteyeceğim.

ilk olarak cihazımın birkaç senedir çalışmayan fanı bulunmakta, sizce sıkıntısı içini açıp temizleyince düzelir mi? (uzun zamandır soğutucu ile kullanıyorum.)
    ikinci olarak harddisk sebepsizce bozulduğu için ve recovery diskimde gittiği için yerine yeni bir harddisk alıp windows10 kurdum ama bu seferde parmak izi okuyucu ve ekranın altındaki dokunmatik panellin çalışmama sorunu ortaya çıktı.

bu problemleri windows 10da nasıl çözebilirim yada windows vista home basic recovery diskini sizin gibi eski kullanıcılarından bulabilirmiyim. servis bu konuda destek olmuyor malesef :(

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  • Merhabalar hp pavilion dv5 10 40 et var ssd takmak ve ram yükseltmek istiyorum tavsiyesi olan olur mu?
  • Arkadaskar hp dv5 1110et ana karti lazim yardimci olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de de 1212et modeli var amd turion x2-rm74 işlemci li. Vista driver lari lazim nereden bulabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Konuya bir bakayım, kimler var kimler yok dedim, hala kullanan varsa ne güzel :)

Güzel olmuş hocam. Ben de 2012'de Sandisk Extreme sata3 SSD takmıştım, daha öncesinde rami 4'e çıkarmıştım. Orjinal win10 ile paşa paşa kullanıyorum hala.
    Bir ara ekran kartına overclock ve işlemciye de undervolt yapmıştım, ancak şuanda standart ayarlarda kullanıyorum.
    Tabiki yine zamanında incelemesini yapmış olduğum Zalman soğutucuyla kullanıyorum dizüstü kaloriferimizi :))http://forum.donanimhaber.com/m_36986795/tm.htm

Uzunca bir süredir parmakizi okuyucuyu kullanamıyordum uygun sürücüyü ve programı bulamadığım için, win10'dan sonra araştırarak buldum ve yükledim,
    Parmakizi okuyucum da çalışıyor, lakin eskisi gibi tüm web sitelerinde parmak okutarak login olamıyorum, login ekranı olmadığını söylüyor google chrome'dan girdiğim sitelerde.
    Sadece laptop açılışında şifreleme yöntemi olarak kullanabilmiş oldum.
    Parmakizi okuyucu ile ilgili problem yaşayan varsa bilgilendirebilirim.

Konuyu hortlatayim o zaman. HP Pavilion dv5 1020et kullanıyorum. Intel p8400 işlemci var. 64 GB sistem için SSD kurdum. Win 10 yükledim. Şimdi 2 sorunum var.

1.si anakart 8 GB ram destekliyor. Ancak DDR2 4 GB ram bulmam gerekiyor. Çoğu kişi bulamazsın bulsan da uyumsuz olur dedi. Nasıl bulabilirim?

2. Sorunum ise parmak izi okuyucusunu kullanamıyorum. Vista da kullanılabilir diyor. Win 10 da hangi driver ve uygulamayı yüklemeliyim. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Bunların haricinde tavsiye ettiğiniz hangi yükseltmeler var öğrenmek istiyorum. Mesela en büyük sıkıntı sıcaklık sorunu. Bunun için RPM i yüksek uyumlu bir fan bulabilirmiyim. Ya da eski olduğundan dolayı soğutucu bakır sistemi değiştirmek nasıl olur? İşlemci yükseltme işi sizce faydalı oluyor mu yoksa çok da gerekli değil mi?

Bu laptop için yapılabilir neler var herşeyi öğrenmek istiyorum. Lütfen yardımcı olun!

• İşlemci yükseltmek gayet efektif oluyor. Benim laptopum 1225et model şuan üzerinde Intel Core 2 Extreme X9100 3.06Ghz lik işlemciyle son 2 senedir gayet efektif çalışıyor. Ben 2 sene önce 2x4Gb ddr2 800mhz ram taktım oda gayet efektif çalışıyor. Ancak intel anakart uyumlu ddr2 ramler çok pahalı dikkat etmeni öneririm ancak çok faydalı oluyor. Özelden yazarsan yardımcı olurum. Win 10 için kamera driveri bulamadım ve wireless card için modlu biosa ihtiyacım var elinde bu iki yazılım için link olan varsa çok sevinirim.

• Ben 4gb ram destekliyor diye biliyordum (benim laptop p8400 işlemci, 9600m gt ekran kartı, 3 ram ile gelmişti)

Modelden modele değişebilir belki, emin olamadım.

• Genelde 8 gb ddr2 destekliyor. Gayette güncel hale geliyor. Yalnız dediğim gibi bios problemi var eğer wireless whitelist giderilmiş bios linki varsa atabilecek olan var mı?

• Konuyu hortlatayım taa 2008 de alınan yıllardır dolapta duran hp pavilion dv5 1225 et laptopu kullanmaya başladım ailem zamanında çok para verdik demişlerdi bende incelemeye karar verdim aslında bayağı güzel bir cihazmış şimdi online derslere girmek için kullanıyorum ve hafif oyunlar oynuyorum (payday 2 ve the forest) oyun için değilde günlük kullanım için restore etmek istiyorum. T6400 işlemci 9600m gt ve 2gb ram var bu laptopa fiyat performans olarak en iyi işlemci nedir birde cd okuyucusu çıkartılıp ek hdd takılabilirmi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kaç sene olmuş link halen güncel :) ben indirdim deniyorum hemen.

@wasp1er

• kosedekibalici kullanıcısına yanıt

Cok tesekkur ederim bende 2 3 ay once buldum tekrardan gayette ise yaradi hersey icin tesekkur ederim.

• Ancak herseye ragmen webcam driverini bulamiyorum win10 icin tek canimi sikan durum bu

• Çook eski tarihi bir konu biliyorum  HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ  Ama kenarda duran tozlu emektar HP Pavilion dv5-1245et için ram takviyesi en fazla ne kadar yapılabilir bilen çıkarmı acaba ? çocuklar video film izlerken hızlı çalışsa yeter ??

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.