Şimdi Ara

HP PAVILION DV 5 1040 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.506
Cevap
4
Favori
116.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu üçüncü yazışım lütfen kllananlar bi cevap yazıversin... sesi ve ısınmanın performansa etkileri hakkında. ve servisi ile konuan varmı yaklaşımları nasıl? belliki laptopta sorun çıkacak. şimdi olmazsa ilerde. . o sıcaklıkla..

""arkadaşlar 17 " ekranda HD olmadığı doğru değilmi... burada ekran kartı ve konfigurasyonun 2000lira gbi bir rakam için iyi olduğu görülüyor ancak kimse bu paraya HD talep etmiyor nedne anlamıyorum..

acerın HD modeli için ne düşünüyorsunuz? gemstone 6920 modeli için ? fiyat performans karşıolaştırması yapabilrmisiniz. laptop alamk üzereyim ancak en doğrusuna karar vermeye çalışıyorum bende sizin gibi. laptopu çizim tasarım programlarında yoğun kullancağım. tavsiyelerinize açığım 2000lira civarı bakıyorum.

asus m50 serisini düşünüyordum fakat çok pahlı gelmişti. hp özellik olarak daha iyi duruyor, işlemci dışında.
    ekranı sesi ve ısınması hakkında biraz daha bilgi verebilrse kullanan arkadaşlar çok sevinicem .teşekkür ederim""

• quote:

Orjinalden alıntı: sinistrad

ya işte aslında bende kendimi kandırıyorum. belli bişiler var. da en kötü özelliği ısınma gibi görünüyo. notebook review dede gördüğüm kadarıyla en büyük problem ısınma. ısınma problemi acaba bu kdr düşürür mi fiyatı. bide yani acaip ucuz yaw vatanda bitince vay niye almadım demek istemiyorm. sonra illa x305 getirtirmek zorunda kalıcam :D

Aynen ben de senin durumundayım. İlk başta bu modeli gözüme kestirmiştim. İndirimde olmasa bile almayı düşünüyordum. Ama tüm forumlarda bu dizüstünün aşırı ısınmasıyla ilgili olarak şikayetler ayyuka çıkınca bu modeli almaktan şu an için vazgeçtim. Oysa hem dizaynıyla hem de özellikleriyle kafamdaki 1 numaraydı. Ama 1 numara bile olsa, kafamın tasını attıracak bir bilgisayara da para veremem açıkçası.

• arkadaşlar dv5 1020 modeli de var sadece işlemcisi düşük 1040'a göre...ancak 200 ytl hediye çeki veriyor...bir de world play club'a üye iseniz teknosa alışverişinden 250 ytl puan geliyor yani toplam 450 ytl geri dönüşüm var..
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119984205&CS_Category=_SBA_63_1662_444_914&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

yorumlarınızı alabilirmiyim ısınma haricinde bir sıkıntı varmı bir de 1020 modelinden hiç bahsedilmemiş...yorumlarınızı bekliyorum...

• Belki de rekabet amaçlı fiyat düşürülmüştür.
    M51SN ile aynı fiyat ve M51SN satışları bu laptop sebebiyle iyice azaldı gibi geliyor.

9600GT'yi duyan zaten eskilerin yüzüne bakmaz...
  • @muritu
    Sorduklarının hepsine farklı kişiler tarafından cevap verildi aslında. Zaten ısınma sorunu ileride sorun çıkartacak diye endişeleniyoruz, şu an cihazın performansına bir etkisi yok, olsa olsa senin performansına etkisi olur, kolunu yaktığı için.

@zagorrr yazmıştı sorun parçalarda mı yoksa kasada mı diye. Parçaların normal sıcaklığını ve kaçtan sonra tehlikeli olduğunu henüz araştırmadım fakat kasanın bariz şekilde etkisi var. Önceki gün klimalı ortamda çok fazla rahatsız etmezken, dün oda sıcaklığında(İzmir) kullanırken touchpad elimi yakıyordu, touchpadin sol tarafı da soba gibiydi. Ama bu en azından parçalar adına tehlikenin daha az olduğuna işaret olabilir. Araştırmaya devam edeceğim.

Ekran için hem ben hem @Serhat_wWw yazdık. Bugün HD video deneyeceğim.

Ses olarak ses kalitesinden mi bahsediyorsun cihazın gürültüsünden mi?
  • Evet Freak35 in dediği gibi; sıcaklığın nedeni kasanın ısı iletiminin yüksek olması ise ozaman bu durum parçalar için daha sağlıklı olur. Sıcaklığın içerde kalmasından daha iyi bir durum sonuçta.

Öyle sanıyorum ki parçaların normal çalışma sıcaklığı ve ulaştıkları üst seviye sıcaklık değerleri incelenerek sonuca ulaşılabilecek. İşlemci, HDD, GPU gibi parçaların standart çalışma sıcaklığı ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar, bilgilerini paylaşırlarsa; makinayı kullanan arkadaşların değerlendirme yapması da kolaylaşır diye düşünüyorum.
  • notebook review de en fazla 90 dereceye kdr çıktığını sölüyodu. ki bu normal bi notebook ısısının bayaa bi üstünde. ama bu ısının bişeylri yakma fln gibi sorun çıkarmayacağını söylüyorlar. özellikle yerden 3-4 santim kaldırdıktan sonra 10-15 derece düştüğünü söylüyorlar. yani tamamen kasa için kullanılan malzeme ve soğutma sorunu. yani 20 liraya gittigidiyordan bi soğutucu alıp. yada bilgisayara göre kendiniz bi soğutucu yaptığınızda sorunun çözüleceğini düşünüyorum.
  • Arkadaşlar söylediğim gibi DV5-1040 ve DV7-1040 modellerini yanyana karşılaştırdım ve her iki modeldeki ekran kartı bellek türünü öğrendim. Isınma olayı ise makineler belli bir süre açık kaldıktan sonra aynı şekilde rahatsız edici olabiliyor. En azından şu anda kullanmakta olduğum notebookun çok üzerinde ısınıyor daha doğrusu benim kendi notebookum kasa üzerine ısı vermiyor, bu yüzden benim için rahatsız edici bir durum oldu. Birazdan birkaç SS ekleyeceğim ve ekran kartı belleğinin DDR2 olduğunu görebileceksiniz. 17"lik modelde de 15,4"lik modelde DDR2 9600M GT ekran kartı mevcut, ancak aralarındaki bir fark dikkatimi çekti. 15,4"lik model Vista'da grafiklerden 4,9 puan alırken 17"lik model 5,0 puan alıyor. (Bilgisayarı yeni alıp da grafiklerden 4,8 alan arkadaşlar varsa puanlarını güncellesinler 4,9'a yükseliyor.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: dilay02

arkadaşlar dv5 1020 modeli de var sadece işlemcisi düşük 1040'a göre...ancak 200 ytl hediye çeki veriyor...bir de world play club'a üye iseniz teknosa alışverişinden 250 ytl puan geliyor yani toplam 450 ytl geri dönüşüm var..
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119984205&CS_Category=_SBA_63_1662_444_914&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

yorumlarınızı alabilirmiyim ısınma haricinde bir sıkıntı varmı bir de 1020 modelinden hiç bahsedilmemiş...yorumlarınızı bekliyorum...

yorumda yada değerlendirmede bulanacak arkadaş yokmu acaba??

• quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

Arkadaşlar söylediğim gibi DV5-1040 ve DV7-1040 modellerini yanyana karşılaştırdım ve her iki modeldeki ekran kartı bellek türünü öğrendim. Isınma olayı ise makineler belli bir süre açık kaldıktan sonra aynı şekilde rahatsız edici olabiliyor. En azından şu anda kullanmakta olduğum notebookun çok üzerinde ısınıyor daha doğrusu benim kendi notebookum kasa üzerine ısı vermiyor, bu yüzden benim için rahatsız edici bir durum oldu. Birazdan birkaç SS ekleyeceğim ve ekran kartı belleğinin DDR2 olduğunu görebileceksiniz. 17"lik modelde de 15,4"lik modelde DDR2 9600M GT ekran kartı mevcut, ancak aralarındaki bir fark dikkatimi çekti. 15,4"lik model Vista'da grafiklerden 4,9 puan alırken 17"lik model 5,0 puan alıyor. (Bilgisayarı yeni alıp da grafiklerden 4,8 alan arkadaşlar varsa puanlarını güncellesinler 4,9'a yükseliyor.)

çözünürlükden dolayıdır o. önemli olan oyun grafiklerinin kaç olduğudu. oda 5.3 die biliyorum

• quote:

quote:

arkadaşlar dv5 1020 modeli de var sadece işlemcisi düşük 1040'a göre...ancak 200 ytl hediye çeki veriyor...bir de world play club'a üye iseniz teknosa alışverişinden 250 ytl puan geliyor yani toplam 450 ytl geri dönüşüm var..

yorumda yada değerlendirmede bulanacak arkadaş yokmu acaba??

teknosadan alma bence. çok pahalıya satıyolar. bu modeli bence en azından 200-300 lira daha ucuza bulabilirsin. ama tabi hediye çekleri fln iimiş. cihaza gelince 1040et den tek farkı işlemcisi. 2.26 ya 2.4. çok büyük fark sağlıyacağını düşünmüyorum. aralarında 100-200 lira oynarsa bence düşünülebilir

•  HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

• BUGÜN BENDE ALDIM
    BEN ÇOK PROFESYENEL DEĞİLİM AMA İLK İZLENİMLERİ ŞÖYLE:
    BENİ EN ÇOK PERFORMANSI ŞAŞIRTTI. DAHA ÖNCE T9500 İŞLEMCİ 4GB RAM Lİ 64 BİT İŞLETİM SİSTEMLİ BİR LAPTOP'IM VARDI.
    BU ÜRÜN ONA GÖRE OLDUKÇA YAVAŞ. DAHA AÇARKENKİ SÜRE BİLE UZUN. GÜNCELLEME ALIRKEN FARKLI UYGULAMALAR AÇTIĞINIZDA ÜRÜN İYİCE YAVAŞLIYOR.
    FAKAT KASA GÖRÜNTÜSÜ VE KALİTESİ SÜPER. BU ARADA YAKLAŞIK 4 SAATTİR YOĞUN KULLANIYORUM OLAĞAN BİR ISINMASI VAR
    ÇOK PERFORMANS SERGİLEYEN BİR HP İSTİYORSANIZ EKİMİ BEKLEYİN DERİM. 9000 SERİSİ İŞLEMCİLERİ KULLANACAKLARMIŞ.

AMA BU DA PİYASADAKİ ÜRÜNLERE GÖRE FİYAT/PERFORMANS/KALİTE ANLAMINDA OLDUKÇA MAKUL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XYAĞMUR -- 13 Ağustos 2008; 20:15:08 >
  • Sappy tşkler bilgiler için. Şu yeni duvarkağıtlarını bir yere upload eder misiniz çok hoşuma gitti
  • @XYAĞMUR kaç kere açtın bilgisayarı?
  • DOSTUM EN AZ 5-6 DEFA OLMUŞTUR HABİRE GÜNCELLEMELERDEN SONRA YENİDEN BAŞLATIYORUM. AMA ÇOK YAVAŞ AÇILIYOR(ÖNCEKİ LAPTOPUMA GÖRE)
    quote:

Orjinalden alıntı: FrEaK35

@XYAĞMUR kaç kere açtın bilgisayarı?
  • arkadaşlar,
    ben de bu notebook tan aldım,
    ilk laptop ım benim
    daha önce hep masa üstü kullandım,
    ancak bugün birşey acaip beni rahatsız etti,
    notebook um PC me göre yaklaşık 30 -35 sn geç açılıyordu, vistadan dır herhalde diye sesimi çıkartmadım,
    ancak bugün bir arkadaşım Toshiba A300-15A aldı T8100 2.1 Ghz 2 Gb Ram var o makina da bilen bilir,
    makinayı bir açtım, alet tereyağdan kıl çeker gibi açıldı, yaklaşık 40 sn sürdü,
    bu HP de ise 1dk 45 sn lik bir bir açılış süresi var,

acaip tepem attı, nasıl olur dedim bu kadar performans farkı var nasıl bu kadar fark atar açılışta,
    soluğu hemen Vatan da aldım,
    ordaki ELEMANlardan biri siz bilgisayarın performansını açılışına göre mi ölçüyorsunuz dedi, "yok dedim stand taki laptopı havaya kaldırıp, ağırlığı ile ölçüyorum" dedim içimden kafayı gömmeyi düşünürken.

şimdi bunu hemen sizinle paylaşmak istedim, normalmi bu kadar performanslı bir laptop ın bu kadar geç açılması arkadaşlar yaa,

bide ısınma sorunu canımı sıkan diğer bir etmen oldu, dizinizde kesinlikle kulanamıyorsunuz,
    bunun bir çaresi var mı diz üstü soğutucu standlar filan satılıyor bildiğim kadarı ile..
    teşekkürler

• maverick666 SANA AYNEN KATILIYORUM YENİ NESİL İŞLEMCİSİ 3 GB RAM İ VAR AMA AÇILIŞ ÇOK ÇOK YAVAŞ.Bİ DE AÇILDIKTAN SONRA ALET KENDİNE TAM GELEBİLMESİ İÇİN 1DK KADAR BEKLİYOR. ALIŞIK OLMAYINCA TABİ SİNİR OLUYORSUNUZ.
  • ben bugün aldım. şu anda şarj oluyor ve ciddi bir ısınma durumu var.
    klavyedeki tuşlar bile ısınmış durumda. birşeyler yazarken cidden rahatsız ediyor. belki kışın daha iyi olabilir :=)

bu ısı sebebi ile fan sürekli olarak çalışıyor ve cidden gürültu yapıyor. ıyyyk
    sevmedim ben bu aleti.

açılıştaki yavaşlık nortondan. kulllanmayın norton. NOD32 kurun
    açılış 50-55 saniye civarlarında ölçtüm. Norton kurulu iken kafadan 3-4 dakika bekletiyordu.
    en büyük artısı bluray disk okuyucusunun olması. yalnız salak herifler hdmi ve blueray koymuşlar ama digital ses çıkışı bulamadım.
    el kitabını filan okuyup bakacağım gerçi ama blueray filmi de stereo mu dinleyecem. töbe töbe

neyse kışın parmak uçlarınız üşümesin istiyorsanız direk alın :)
    alıp da kullanan herkese hayırlı olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: XYAĞMUR

DOSTUM EN AZ 5-6 DEFA OLMUŞTUR HABİRE GÜNCELLEMELERDEN SONRA YENİDEN BAŞLATIYORUM. AMA ÇOK YAVAŞ AÇILIYOR(ÖNCEKİ LAPTOPUMA GÖRE)
    quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: XYAĞMUR

DOSTUM EN AZ 5-6 DEFA OLMUŞTUR HABİRE GÜNCELLEMELERDEN SONRA YENİDEN BAŞLATIYORUM. AMA ÇOK YAVAŞ AÇILIYOR(ÖNCEKİ LAPTOPUMA GÖRE)
    quote:

Şey için sordum ilk 2-3 açılış 5 dk falan sürüyor acaba ondan mı bahsediyorsun diye. Ama hala biraz yavaş doğrudur. Belki yüklü yazılımlarla da alakası olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.