Şimdi Ara

HP PAVILION DV 5 1040 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.506
Cevap
4
Favori
116.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: XYAĞMUR

arkadaşlar hp nin telefonla müşteri teknik hizmet birimiyle görüştüm bu ürüne özellikle ilk açılışı ve proğram açılışlarını hızlandıran turbo memory takılıp takılamadığını sordum.

yeni bir ürün olduğu için inceleyip (ana kartı) bana dönecekler, bende burada yazarım.
    turbo memory müthiç bir özellik, önceki laptobumda kullanıyordum müthiç hızlandırıyor.

kardeş bu turbo memory nedir tam olarak brz açarmısın, ayrıca bu modele takılabiliyorsa kaça mal olur bize?
    bir de fiyat olarak uygun bir soğutucu var mı bildiğiniz alabileceğimiz bir yer.
  • Turbo moemory Intelın gelıştırdıgı bır hızlandırma parçası dıyebılırız. Laptopların açılış süresini ve HDD kullanmasını mınımuma ındırmek ıcın gelıştırılmış bır teknolojı. Hdd az kullanıldıgı ıcın tabıkı daha hızlı hem pilden tasaruf yapıyor hem daha az ısınıyor

ayrıca hp den az önce aradılar (ben daha önce onları aramıştım) bu model hp lerde anakart turbo memoryi destekliyormuş. İstenirse takılabilir diyorlar.
    ancak cihaza harici bir parça takıldığı ve kasası açıldığı için garantisi devre dışı kalıyormuş. fiyatı hakkında bilgi alamadım.

quote:

Orjinalden alıntı: Serhat_wWw

quote:

Orjinalden alıntı: XYAĞMUR

arkadaşlar hp nin telefonla müşteri teknik hizmet birimiyle görüştüm bu ürüne özellikle ilk açılışı ve proğram açılışlarını hızlandıran turbo memory takılıp takılamadığını sordum.

yeni bir ürün olduğu için inceleyip (ana kartı) bana dönecekler, bende burada yazarım.
    turbo memory müthiç bir özellik, önceki laptobumda kullanıyordum müthiç hızlandırıyor.

kardeş bu turbo memory nedir tam olarak brz açarmısın, ayrıca bu modele takılabiliyorsa kaça mal olur bize?
    bir de fiyat olarak uygun bir soğutucu var mı bildiğiniz alabileceğimiz bir yer.

• quote:

xps 1530 türkiyede satışa sunuldu muki senin dediğin o 2.5 lik modeli? yoksa yurtdışından falan mı alacaksın?

evet satılıyor

quote:

arkadaşım, ekim ayını beklersen hp 1066 mhz li 6mb li daha üst işlemcilerini bu modeline ugulayacakmış sonra pişman olma, benden söylemesi.
    gerçi bununda sonu yok ama alacaksan 1066mhz li daha üst modelleri bekle derim

aslında benim de aklımdan o işlemciyi beklemek geçiyordu ama ekim e kadar vaktim yok

bir de beklemenin sonu yok dediğiniz gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

Sappy tşkler bilgiler için. Şu yeni duvarkağıtlarını bir yere upload eder misiniz çok hoşuma gitti

1440x900 çözünürlükte 3 adet wallpaper

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

HP PAVILION DV 5 1040

• Laptop sahibi olanlar,norton programını silip bilgisayarın hızını denediler mi ?
    Böyle bir test yapsanız çok makbule geçecek :) Eğer açılış hızlanırsa "nortondanmış la" diyip bizde birer HP DV5 serisi sahibi olacağız :)
  • beyler ısınma işi çok abartılıyor, heleki 9600gt için ısı değerlerinin biraz yüksek olması çok normal. açıkcası ben herhangi bir sorun yaşamıyorum ve şikayetim yok ısı ile alakalı. açılış hızıda masaüstü c2d 2.4 2gb ram bilgisayarıma göre daha hızlı, bazıları 1.5 2 dk demiş çok ilginç. ancak hpnin çok sayıda servisi ve programı otomatik olarak başlıyor heleki norton tam bi bela ama hepsi kapatılabiliyor. sorunuz olursa cvplayabilirim
  • Kardeş nortonu ve gereksiz açılan programları kapatınca açılış hızı "hızlı" oluyor mu?
  • tabikide oluyor, geri planda çalışan çok servis var bunlar kapatılınca fark hissediliyor
  • mesela neleri kapattınız
    quote:

Orjinalden alıntı: Christhof

tabikide oluyor, geri planda çalışan çok servis var bunlar kapatılınca fark hissediliyor
  • sadece nortonu kaldırdım, açılış 25 sn daha hızlandı etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XYAĞMUR -- 14 Ağustos 2008; 18:29:55 >
  • kısmetse bende emektar asus f3jc yi rafa kaldırıp , hp dv5 almaya niyetlendim, vatan da ki kampanyadan bu hafta sonu alıp, fotoğraflı incelememi eğer bilgisayarı alırsam salı veya çarşamba günü yayınlamaya çalışacağım...

esen kalın...
  • selam arkadaşlar!
    yarın bende laptop almayı düşünüyorum.
    ankara vatan bilgisayardan alıcam.
    başta dv5 alayım diyodum ancak bu ısınma sorunu ve yavaş açılması gerçekten canımı sıktı.
    bi kaç model arasında kararsızım.
    1. pav. dv5
    2. dell 1520 =>>> http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=33050
    3. tshiba a300 15a =>>> http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=33562

birde bişi sormak istiyorum. vista bu puanlamalrı neye göre yapıyor?
    mesela toshiba da ati 3650 ekran kartı var puanlama da grafiklerde 5.5 oyunda ise 5.1 alıyor. 9600gt ise sıralama da atinin çok çok önünde olmasına karşın 4.9 , 5.3 alıyor. 8600 gt nin de bundan farkı yok gibi. neden 9600 gt? 8600 gt ile arasında çok fark var mı?
    birde işlemcilere bakacak olursak p8600 de t8300 de punalama da aynı ouanı alıyor.
    vista saçmalıyor mu acaba ne dersiniz?

• dell xps 1530 da bak gerçi dell 1520 den biraz pahalıdır(t9300 işlemci 8600gt ekran kartlıları var) ayrıca kasası 1520 den bence daha güzel.
    ama benim için en güzel kasa şimdilik hp de
    quote:

Orjinalden alıntı: archi_hawk

selam arkadaşlar!
    yarın bende laptop almayı düşünüyorum.
    ankara vatan bilgisayardan alıcam.
    başta dv5 alayım diyodum ancak bu ısınma sorunu ve yavaş açılması gerçekten canımı sıktı.
    bi kaç model arasında kararsızım.
    1. pav. dv5
    2. dell 1520 =>>> http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=33050
    3. tshiba a300 15a =>>> http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=33562

birde bişi sormak istiyorum. vista bu puanlamalrı neye göre yapıyor?
    mesela toshiba da ati 3650 ekran kartı var puanlama da grafiklerde 5.5 oyunda ise 5.1 alıyor. 9600gt ise sıralama da atinin çok çok önünde olmasına karşın 4.9 , 5.3 alıyor. 8600 gt nin de bundan farkı yok gibi. neden 9600 gt? 8600 gt ile arasında çok fark var mı?
    birde işlemcilere bakacak olursak p8600 de t8300 de punalama da aynı ouanı alıyor.
    vista saçmalıyor mu acaba ne dersiniz?

• Ben nortonu silmeden önce açılış süresini hesaplamadığım için karşılaştırma yapamayacağım, fakat nortondur, wireless centerdır, parmak izi yazılımıdır bir sürü ıvır zıvır var başlangıçta açılan.
  • çok karasızım!!! lütfen yardımcı olun!!! 9600 gt ile 8600 gt çok farkeder mi?
  • teknolojik açıdan 2 yıl fark eder...
  • arkadşlar şu anda dv5 1040mdan yazıyorum,güya bu hafta sonu alıcaktım ancak ankara stoğunda 7 tane kalmasıyla atladık ve gittik aldık.Ürün kurulumunu evde yaptım fakat volume tuşu basılı kalıyor orayı esnetmek mi gerekiyor anlamadım!!!! çok canım sıkıldı ya neyse şimdi volume çıkmıyor ekranda. Kalite konusunda bir kez daha düşüneceğim umarım asus f3jc mi aratmaz...

şimdilik bu kadar ilerleyen günlerde yorumlarım ve fotoğraflarla burada olacağım...
  • offffffffffffffffffffffffffff arkadaşlar bu ne yaa , o üst taraftaki dokunmatık volume tuşu sürekli kendiliğinden basılı duruyor.Şimdi ne yapmalıyım ben !!! llütfen yardım arkadaşlar alalı 1 saat oldu ya öfffffffff!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

offffffffffffffffffffffffffff arkadaşlar bu ne yaa , o üst taraftaki dokunmatık volume tuşu sürekli kendiliğinden basılı duruyor.Şimdi ne yapmalıyım ben !!! llütfen yardım arkadaşlar alalı 1 saat oldu ya öfffffffff!!!

arkadaşım yazılımla ilgili bi sorun olmasın hp nin sitesinden kısa yolların driverını indirip tekrar kurmayı dene sanırım quick launch olması lazım ismi yada ona benzer bişey
  • sanırım donanımsal bir sorundu , o kısımı avuç içimle esnettim biraz sert hafifçe şimdilik bir problem yok gibi...Umarım çıkmaz çünkü sorun olmaması dışında gerçekten kullanmaktan zevk alacağım bir notebook...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.