Şimdi Ara

HP Pavilion 15-BC010NT X8M23EA i5-6300HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX960M 15.6 FreeDos (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
18
Favori
20.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Bir arkadaşımın bilgisayarinin seri numarasini versem olurmu acaba isim. falan önemli mi ? bilginiz var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasan kardeşim eski bilgisayarın sadece seri numarasını istediler detay aramıyorlar, sizinmiş gibi yapıp söylerseniz sorun olmayacaktır. Bu arada hpden tarafımıza 320 liralık ödeme dekontu gönderildi, yurtdışından aktarılacağı için bayramdan sonraya yatacağını tahmin ediyorum. konudaki alet 2678 liraya geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihangirozden2 -- 11 Eylül 2016; 14:50:48 >
  • Buda kısa bir oyun performansı

http://www.youtube.com/watch?v=AUigCyTQ8BY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arcan81 -- 12 Eylül 2016; 8:04:40 >
  • Gtx960 ddr5 ekran kartı olan en ideal model bu sanırım.
    Isınma ve kasa kalitesi önemli tabi ki ama ekranın ips olması bile alınması için önemli bir fark. Keşke fiyat biraz daha ucuzlasa, en düşük gördüğüm fiyatlar 3000₺ üzeri hala..

• Elinde eski hp marka kullanmadığı bilgisayarı olan varsa Allah rızası için seri numarasını atsın
  • İ5lisi bir tek vatanda sanırım n11de de nüfusu ciddi azaldı ve 3000 binin üstünde hepsi . 2999 bandından diğer firmalar getirmeye başlar umarım laptopun fiyat performansi 8/10 gibi denebilir tuttu bence .

• 950Mli Abra v6.2 , MSİ GL62 den sonra burda buldum kendimi cift fana ragmen isinma durumu var mi arkadaslar ? Eger isinma durumu yoka ekran karti ve fiyatiyla one cikiyor aslimda cikmiyor i7 6700 olsa 3500 dicekler veya dell 7559 ile ayni fiyat olucak i5 olmasi biraz kirmis fiyati genel olrak tavsiye eder misiniz? Malzeme pek onemli degil sade durusu aydinlatmali klavye FHD ve 960M fazlasiyla yeter.

• Şimdi bu bilgisayarı alınca 960m varya içinde. Eskiden ben görüyordum 960 ve üstü serilerinde alanlara oyun hediye ediliyordu? Bizim yok mu öyle bir hakkımız?
  • heymannn kullanıcısına yanıt
    Kardeşim hayırlı olsun sıkıntısız kullanıyorsundur ünşallah bende senin aldığın model dell 7559 ve gtx960 lı monster abra arasında git gel yaşıyorum karar veremiyorum bir türlü yani merak ettim ısınma konusu nasıl birde klavye ışıklı mı ips fhd panel sanırım ışık sızması var mı ? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: pgdnBREAK

Kardeşim hayırlı olsun sıkıntısız kullanıyorsundur ünşallah bende senin aldığın model dell 7559 ve gtx960 lı monster abra arasında git gel yaşıyorum karar veremiyorum bir türlü yani merak ettim ısınma konusu nasıl birde klavye ışıklı mı ips fhd panel sanırım ışık sızması var mı ? Teşekkürler

Hocam klavye ışıklı ve ekran gayet güzel ışık sızması yok. Laptopu soğutucu ile kullanıyorum gpu 69-70 derece arası çalışıyor. Cpu ise genelde daha düşük bir sıcaklıkta çalışıyor. Bende Dell ile arada kalmıştım hocam ama ram konusunda bu Laptop baya önde. Dell ddr3 tek bir ram kullanıyor yani dual channel da yok. Hp ddr4 iki ram kullanıyor. Ayrıca 5400 rpm hdd günlük kullanımda inanılmaz can sıkıcı olabiliyor. Detaylara indikçe vazgeçtim yani Dell den. Siz de tercihlerinize göre iyi inceleyin dikkate alın bunları hocam.

• heymannn kullanıcısına yanıt
    ''Dell ddr3 tek bir ram kullanıyor yani dual channel da yok. ''

Burayı anlamadım

Ayrıyetten ddr4 ram ddr3l ram kıyaslarsak oyunlarda çok çok az fark yaratıyor. Aradaki işlemci farkından dolayı dell öne geçiyor.Oyun testleri var ramlerin oradan bakabilirsin çoğu aynı değerlerde.

Ddr3l ayrıtetten daha yeni teknoloji ddr3 e göre aynı değiller.Daha az ısınıp daha az güç tüketiyor , ultrabook güç tüketiminde normal performans sağlıyor yani bu da şarjda avantaj sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 23 Eylül 2016; 10:47:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

''Dell ddr3 tek bir ram kullanıyor yani dual channel da yok. ''

Burayı anlamadım

Ayrıyetten ddr4 ram ddr3l ram kıyaslarsak oyunlarda çok çok az fark yaratıyor. Aradaki işlemci farkından dolayı dell öne geçiyor.Oyun testleri var ramlerin oradan bakabilirsin çoğu aynı değerlerde.

Ddr3l ayrıtetten daha yeni teknoloji ddr3 e göre aynı değiller.Daha az ısınıp daha az güç tüketiyor , ultrabook güç tüketiminde normal performans sağlıyor yani bu da şarjda avantaj sağlıyor.

2x4 ram kullandığınızda dual channel özelliği devreye giriyor hocam. Yani ramlerde iki kat bant genişliği demek bu. Ddr3l sadece düşük güç tüketimi sağlıyor. Ddr3 ramlerden bir farkı yok onun haricinde. Ddr4 ramler ise hem daha düşük güç tüketiyor hemde daha performanslı. İşlemci olarak ben zaten i7li olanı almıştım hocam. Yukarıda yazdım. İ5 li versiyon ile kıyaslandığında Dell daha mantıklı bir tercih olur.

• Merhabalar ürünü kullanan arkadaşlara bir sorum var. B&O Play Audio Control uygulamasında B&O Play seçeneğini aktif hale getiremiyorum. Durum sizde de böyle mi veya çözümünü bilen var mı?
  • petfaynder kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: petfaynder

Şimdi bu bilgisayarı alınca 960m varya içinde. Eskiden ben görüyordum 960 ve üstü serilerinde alanlara oyun hediye ediliyordu? Bizim yok mu öyle bir hakkımız?

LİNK 'ten bir kontrol edin, mağazaların logolarına tıklayınca kampanya sayfasına yönlendiriyor. İstenilen bilgiler sayfalarda vardır.

Ben vatandan almıştım, istedikleri bilgileri ve faturayı mail attım, kod geldi, iki oyundan birini seçiyorsunuz, steam'e de eklenebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HobaReeeY -- 26 Eylül 2016; 13:03:37 >

• HobaReeeY kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar biz gittigidiyordan alanlar olarak bedava oyunu nasıl alacağız fikriniz var mı?

• arkadaşlar eskidendi o ısınma sorunları , artık hp de dahil olmak üzeri notebooklarda ısınma sorunları aşıldı , hp 15 pavilion kullanmaktayım 2014 te almıştım 2 buçuk sene oldu ve hala hiç bir sorunu olmadı , senede bir içini temizletip termal macununu yeniliyorum ama . Kısacası ısınma korkunuz olmasın.
  • merhaba arkadaşlar aşağidaki linkdeki bilgisayaır aldım kullananlar var mı acaba yarın elimde olacak ...
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-gaming-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-2tb-128ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10.html
  • HobaReeeY kullanıcısına yanıt
    maili nereye attınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan2142

maili nereye attınız?

Bir önceki mesajda yolladığım nvidia sayfasına bakın, (yada google nvidia indie game filan aratın) alttaki satıcı logolarına basınca kampanya detayları ile ilgili sayfalar açılıyor.
    Orada hangi bilgiler, hangi maile atılacak gibi detaylar yazıyor.

Örnegin ben vatandan aldığım için;
    http://www.vatanbilgisayar.com/kampanya/nvidia-indie-oyun/

En aşşagıya kaydırınca bilgiler yazıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HobaReeeY -- 2 Ekim 2016; 18:22:31 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.