Şimdi Ara

HP Pavilion 15-BC010NT X8M23EA i5-6300HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX960M 15.6 FreeDos (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
18
Favori
20.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu hortlatmış olucam fakat bir sorum var umarım görüp cevap veren çıkar. Cihaza kullanım ömrünü de arttırmak için ssd takıcam fakat m.2 sata ile M.2 PCIe (NVMe) arasında kaldım. Sonuncusu daha hızlı olan bir format fakat cihaz destekliyor mu bilemiyorum. Birçok yabancı forum dahi araştırdım ama bulamadım malesef herhangi bir bilgi. Daha önce alan kullanan oldu mu M.2 PCIe (NVMe)türü bir ssd?

https://www.hepsiburada.com/adata-sx6000-128gb-1800mb-600mb-s-m-2-pcie-nvme-ssd-asx6000lnp-128gt-c-p-HBV00000IK6HC

Almak istediğim ssd de bu.

Edit: Araştırmama göre NVMe türünü desteklemiyor. Sata almanız lazım. Benden sonra birisine faydası dokunabilir diye yazmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genpoker -- 21 Eylül 2019; 16:20:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: genpoker

Arkadaşlar konuyu hortlatmış olucam fakat bir sorum var umarım görüp cevap veren çıkar. Cihaza kullanım ömrünü de arttırmak için ssd takıcam fakat m.2 sata ile M.2 PCIe (NVMe) arasında kaldım. Sonuncusu daha hızlı olan bir format fakat cihaz destekliyor mu bilemiyorum. Birçok yabancı forum dahi araştırdım ama bulamadım malesef herhangi bir bilgi. Daha önce alan kullanan oldu mu M.2 PCIe (NVMe)türü bir ssd?

https://www.hepsiburada.com/adata-sx6000-128gb-1800mb-600mb-s-m-2-pcie-nvme-ssd-asx6000lnp-128gt-c-p-HBV00000IK6HC

Almak istediğim ssd de bu.

Edit: Araştırmama göre NVMe türünü desteklemiyor. Sata almanız lazım. Benden sonra birisine faydası dokunabilir diye yazmak istedim.
    Nvme takiliyor ama 250 gb ı aşmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Birçok internet sitesini gezdim desteklemiyor diyenleri görünce riske girmedim sata aldım ve şuan verimli bir şekilde kullanıyorum, memnunum. Fakat daha sonradan destekle konuşup ürünün kullanma kılavuzunu rica ettim orda dediğiniz gibi PCIe desteklediği yazıyor alan arkadaşlar ona göre alabilirler. Konu eski baya yazan olur mu acaba diye düşündüm cevabınız içinde teşekkürler.

• genpoker kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ben ocz rc400 kullandım ama ısınıyor sanki nvmeler... sizin ssd nasıl sıcak mı ?
    Uzun süredir bilgisayarı yükte çalıştıracak bir işlem yapmadım. Ssd takınca format attım haliyle bilgisayar boş. Oyun çalıştırdığım zaman tekrar yazayım.

Oyun oynarken cpu ve gpu en fazla 92 ye çıkarken ssd 45 dereceye çıkmış. Sizin ssd nasıl? Bu arada oyun ssd de değil fark ediyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genpoker -- 2 Ekim 2019; 21:17:50 >
  • Merhaba arkadaşlar, laptop'ın kullanıcısı olarak başka bir konu bulamadığımdan buraya yazmayı tercih ettim. Bilgisayarı 4 sene evvel satın aldım yanlış hatırlamıyorsam. Artık dehşet yavaşladı bilgisayar. Gerektiğinde formatta atıyorum ama nafile, sorunun HDD kaynaklı olduğuna eminim. Garantisi bitti tahmininizce, video izleyerek geliştirme yapabilirim kendime güveniyorum. Bu bilgisayar için HDD ve SSD önerilerinizi alabilir miyim? Benim bilgisayar SDD olmadan satılıyordu ben aldığımda, o yüzden bir SSD'de takmak istiyorum destekliyorsa.

• Nvme m2 128gb veya düz m2 250gb a kadar takabilirsiniz. Hdd eziyet hplerde

• Hocam selamlar bende 4 sene önce almıştım ve yaşadığınız durum benimde başıma geldi. O nedenle yaz başında laptopu satıp masaüstüne geçtim. Tavsiyem eğer laptopa mecbur değilseniz, hala güzel bir paraya satılabilecekken satıp bütçenize uygun bir masaüstü toplayabilirsiniz. Daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

• HP BC016NT modeline ,500 GB SanDisk ULTRA 3D 500 GB NVME taktım ,gayet stabil çalışıyor bilgisayar çağ atladı resmen

• Arkadaşlar konuyu hortlattım tekrardan kusura bakmayın.Bir sorum olacaktı sizlere.

HP bc010nt x8m23ea i5 işlemci 960m ekran kartlı modelini kullanıyordum maalesef bir hata sonucu ( su dökülmesi) anakart çalışmaz oldu.

Resmi servis üretimi bittiği için destek vermediğini söyledi. Alanında en iyi bilgisayarcılara götürdüm ama maalesef anakart değişimi dışında bir yol gözükmüyor.

Aramızda benim kullandığım modeli kullanan varsa anakart modelini öğrenip yazabilir mi acaba? Çok zor ama belki bir şekilde denk getiririm. Olmadı parça niyetine satışa koyacağım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mr.heda M kullanıcısına yanıt

hp8217 (u3e1) bc203nt ama 81ee olarak da geçebiliyor ve model kısmen farklı, kart tipi birebir aynı. Aliexpress de anakartlar satılıyor.

HP Pavilion 15-BC010NT X8M23EA i5-6300HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX960M 15.6 FreeDos
    Hocam çok çok teşekkür bilgi için sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.heda -- 24 Ocak 2022; 1:2:9 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 14 Ekim 2023; 22:37:3 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.