Şimdi Ara

HP MARKA ÜRÜN KESİNLİKLE ALMAYIN!! MUTLAKA OKUYUN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba... başıma 3 gün önce gelen bi olayı anlatacağım lütfen sonuna kadar okuyun ve hp kullanmayın...

3 sene önce hp marka yazıcı aldım (DeskJet-2645 modeli).. aldıgımda fiyatı 200 - 250tl arasıydı... geçen hafta arızalandı ve menü ekranında sadece 0x diye başlayan bi hata kodu vardı calısmıyordu.. hp müşteri hizmetlerini aradım ve bana ürünün yazıcı kafasının arızalı oldugunu servise göndermem gerektiğini söylediler.. bende bana verdikleri adrese yazıcıyı kargoladım (27tl kargo ücreti ödedim).. ardından onarım işlemi için onayınız gerekiyor diye mesaj geldi ve müşteri hizmetlerini aradım... müşteri temsilcisi ürünün arızasının büyük oldugunu yazıcı kafasının değişmesi gerektiğini bu yüzden 200TL + KDV (236 TL) ödemeyi banka yoluyla göndermem gerektiğini söyledi... bende yanlışlık var ben zaten bunu 3 sene önce 250 ye aldım falan diye biraz kavga ettim.. efendim yapacak bişey yok vs derken vatan ve teknosanın sitesine girdim.. müşteri temsilcisine suan internetten bakıyorum kdv dahil sıfırı aynı marka aynı model zaten 219tl siz nası bi tamir yapıyosunuzki 3 senelik makinaya 236 tl fatura cıkartıyosunuz diyerek tartışmayı dahada büyüttüm... kadın bana sıfır piyasası hakkında bilgimiz yok biz genel merkeziz vs. diye hala konusuyor ama.. en son siz sattıgınız ürünün sıfır fiyatını bilmiyomusunuz? sizi nasıl orda temsilci yaptılar bana gönderdiğim servisin numarasını verin vs dediysemde olmadı .. bende serviste onarımın iptalini istedim... tam kafam rahatladı 27tl boş yere vermenin acısını atlatmıştımkii...... bide ne göreyim cihazımı servis geri göndermiyor(hafta sonu oldugu için telefonları açanda yok).. neyse internetten cihazın durumunu kontrol edeyim dedim aynen şöyle bir ifade var...

NOT: servise gönderdiğiniz ürünün 200TL + KDV olan bedeli tarafınızca onaylanmadığı için ürününüz hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştır. Ancak HP servisi arıza tespit bedeli olarak aşağıdaki banka hesaplarımızdan herhangi birisine 50TL + KDV yatırmanız ve dekontu xxx numarasına fakslamanız halinde cihazınız size geri gönderilerecektir....

şimdi bu nedir arkadaşlar? bu adamlar nasıl bi dolandırıcı? lütfen almayın aldırmayın p.tesi günü ilk işim tüketici hakları kapsamında dava açmak olacak iyi forumlar..

• garantisi bitmiş ürün için her türlü ücret alınır diğer markalar içinde geçerli. ürün onlarda kalsın bırakın bidaha kargo ödetirler
  • Diğer markalarda da durum boyleyse vay halimize..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim gibi işin içinde olanların bildiği durumdur bunlar,siz son kullanıcı olarak sonuna kadar haklısınız tabi.
    Keşke servis göndermeden önce forumdan konu açarak arıza ve tamiri hakkında bilgi sorsaydınız,birileri size yazıcıyı tamir ettirmeye değmeyeceğini söylerdi.
    Yazıcı o haliyle para etmez ve kafa arızası olunca çöp demektir.Onun için servis ücreti ve kargo parası daha ödemeden lanet olsun,sizde kalsın deyin.
  • Evet bu konularda pek bilgim yok araştırmak aklima gelmedi... Ama musteri hizmetlerini ilk aradigimda herhangi bir bilgilendirme yapilmamasi da şaşırtıcı.. Neyseki bugun arayip bana bilgi vermediniz soyleseydiniz hic gondermezdim dedim yardimci olmadilar baştan.. Bimere ve tuketici haklarina basvurup sizi dava edeceğim dedim.. Bugün ucret almadan geri kargoluyoruz dediler bekliyorum bakalim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle tecrübesizlik kurbanı olmuşsunuz. Kafa arızası var dendikten sonra zaten o cihaz üstelik 200-300 TL bandında olan ucuz bir seri olduğundan değmeyeceği aşikar. Hangi marka olursa olsun kafa onarımı ucuza malolmaz maalesef.Üst düzey ekipmanlarda özellikle ev tipi değil profesyonel kullanım cihazlarında onarım yaptırmaya değebiliyor. Bu iş paneli kırılan tvler için servisin yeni tv fiyatına yakın panel değişim ücreti talep etmeleri gibi. Yazıcının işinize yarayacak parçası yoksa geri istemeyin bile bir de geliş kargo ücreti ile ne yapsam derdi yaşayacaksınız.
  • Nasıl olsa 250 kusur lira verecekmişsiniz sıfırıda o fiyata yakınmış bence hiç 50 liradan daha olmayın bırakın serviste kalsın gidin yenisini alın bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.