Şimdi Ara

HP Laptop Görüntü Gelmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Biliyorum bu konu forumda daha önceden açılmış, orada yazan çözümleri denedim fakat hiç biri sorunumu cozmedi.
    Söyle bir sorun varki internette dolasırken bilgisayar aniden dondu bende mecburen power düğmesinden kapadım . Tekrar açmaya çalıştım ve fan calisiyor isiklari yaniyor ama ekran bir turlu acilmiyor. Bu arada klavye tusunda bulunan wireless isigida yaniyor fakat kirmizi sekilde (wireless aktif olmuyor).

Isitma yontemini denedim yarim saat acik bir sekilde battaniyeyle kapadim bakayim sicakligi ne durumda dıye elimi koymamla cekmem bir olduğu halde pc kapanmadı. Bende kendım kapadım (o sıcaklığı eminim kımse laptopunda daha önce hıssetmemıstır :D ) ve tekrar açtım ama maalesef.

Ramlerı çıkardım tek tek denedim yine olmadığı.

Batarya ve fısı cıkarıp 1 dakika boyunca bastı tekrar takip açmaya çalıştım yine başarısız.

Bilgisayar 3 yıllık ancak hiç bir sorunu yoktu. Arada mavi ekran verirdi ama o da tüm bilgisayarların nazarlıgı :D

Son olarak bilgisayar açıkken 30 saniye sonra herhangi bir tusa basınca bip sesi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: caatayk

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorum bu konu forumda daha önceden açılmış, orada yazan çözümleri denedim fakat hiç biri sorunumu cozmedi.
    Söyle bir sorun varki internette dolasırken bilgisayar aniden dondu bende mecburen power düğmesinden kapadım . Tekrar açmaya çalıştım ve fan calisiyor isiklari yaniyor ama ekran bir turlu acilmiyor. Bu arada klavye tusunda bulunan wireless isigida yaniyor fakat kirmizi sekilde (wireless aktif olmuyor).

Isitma yontemini denedim yarim saat acik bir sekilde battaniyeyle kapadim bakayim sicakligi ne durumda dıye elimi koymamla cekmem bir olduğu halde pc kapanmadı. Bende kendım kapadım (o sıcaklığı eminim kımse laptopunda daha önce hıssetmemıstır :D ) ve tekrar açtım ama maalesef.

Ramlerı çıkardım tek tek denedim yine olmadığı.

Batarya ve fısı cıkarıp 1 dakika boyunca bastı tekrar takip açmaya çalıştım yine başarısız.

Bilgisayar 3 yıllık ancak hiç bir sorunu yoktu. Arada mavi ekran verirdi ama o da tüm bilgisayarların nazarlıgı :D

Son olarak bilgisayar açıkken 30 saniye sonra herhangi bir tusa basınca bip sesi geliyor.

çok büyük ihtimalle hp lerin yanan modelidir o. geçmiş olsun yakma işlemi işe yaramadıysa pc çöp olmuş.

• birde keske notebook un hp den baska olarak modelini de verseydiniz...
  • Hiç bir zaman çöp olma durumu yoktur pclerde ne zamanki mıladını doldurur o zaman çöp olur.
    Türk milleti böyle zaten bır sorunla karşılaşınca ya format derler yada yeni pc al. Önemli olan sorunun nerden kaynaklandığını bulmak ve çözmek için ugrasmaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

birde keske notebook un hp den baska olarak modelini de verseydiniz...

HP dv6-6b00st
  • 15-16 yasindaki arkadaslari hos karsilayin. Daha gencler o kadar bilgileri yok.

Elinizdeki malesef ki sorunlu seri devaminda olan bir urun. dv6 dv9 dv2000 bunlarin bir cogu malesef ki zamanla bu tip sıkıntılar çıkarmaktalar. Tamirati mümkün servisler yapabiliyor ama cokta dayanikli olmuyor. Bu tip bir durumla bende karsilastim. cozumden sonra bir daha sıkıntı yaşanmadı. Ekran kartı chipi ile sogutucusu arasina bir bakir şim yada 1x1cm2 lik plaka koydum. transfer artti sıkıntı azaldi. tamir ettirdikten sonra deneyebilirsiniz.
  • Zaten mac almayı düşünüyordum ıos uygulama yazabilmek ının sanırım bu vesıle olacak gibi :) ancak windows işletim sisteminde ihtiyacım var dediğiniz yönteminin ücreti ne kadardır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.