Şimdi Ara

HP DV6 EKRANDA DALGALANMA VE KARINCALANMA YAŞAYANLAR DİKKATİNE!(SORUN ÇÖZÜLDÜ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
3
Favori
61.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

Hepsiburada'da sanırım bu sorunun farkında. Yaygın olarak bilinmeden elimdekinleri eriteyim diye düşünüyor sanırım. Yoksa 800 lira indirimle ürün satmasının mantıklı açıklamasını bulamıyorum.

Gerçi bunu yazdıktan sonra aklıma geldi. Hepsiburada stok sistemiyle çalışmadığından distrişbütörle anlaşmaları var sanırım.

Evet bana gönderilen pc "mersasistem"den geldi.
  • dizüstü bilgisayarı kullandığımızda göz ile ekran mesafesi yaklaşık yarım metredir.bu mesafeden karıncalanma sorunu yaşamayanlar , boş yere gözlerini ekranın dibine sokup ,alttan bakıp sorun aramasınlar.orada görecekleri hafif karıncalanmanın kimseye zararı olmaz zaten o şekildede bilgisayar kullanılmaz.gereksiz yere canınızı sıkar, üzülürsünüz

yarım metreden karıncalanmayı direkt görüyorsanız o zaman sorun var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cce -- 13 Şubat 2011; 14:07:11 >
  • intel kartda internet sitelerinde yada gri tonlu karıncalanmaının net görüldüğü yerlerde sıkıntı yokken film izlerken karanlık bölgelerde karıncalanma görüyorum sizlerdede böyle bi durum varmı daha sabah film izlerken fark ettim ?
  • Merhaba arkadaşlar ben de malesef ki bir hp dv6 laptop maduruyum bilgisayarımı 2010 mayıs ayında almıştım 2 ay önce bataryası iflas etti hp destek hattını aradım sorunun firmalarından kaynaklı olduğunu ve bana yeni bir laptop pilini ücretsiz olarak yollayacaklarını söylediler ve yolladılar çok şükür yeni gelen pil sorunsuz çalışıyor ancak pil sorununu çözdük derken birde bu ekran dalgalanması sorunu baş gösterdi.Uzun zamandır konu ile ilgili sağlam bir forum arıyordum donanım haberde bu konunun bu kadar hassas bir şekilde tartışıldığını görmek beni sevindirdi.Benim laptopumun modeli dv6 2155et ekranında ki dalgalanma problemini ne yaptıysam çözemedim.Yazdıklarınızın hepsini okudum.Gecce nickli arkadaşımıza teşekkür ediyorum konuyla epey ilgilenmiş.Eğer hala hp ye sorunlu olan bilgisayarların seri numaralarını ve müşteri iletişim bilgilerini yolluyor ise ben de kendisene yollamak isterim.Umarım hepimizin sorununu en kısa zamanda çözerler de verdiğimiz onca paraya yazık olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: violetim

Merhaba arkadaşlar ben de malesef ki bir hp dv6 laptop maduruyum bilgisayarımı 2010 mayıs ayında almıştım 2 ay önce bataryası iflas etti hp destek hattını aradım sorunun firmalarından kaynaklı olduğunu ve bana yeni bir laptop pilini ücretsiz olarak yollayacaklarını söylediler ve yolladılar çok şükür yeni gelen pil sorunsuz çalışıyor ancak pil sorununu çözdük derken birde bu ekran dalgalanması sorunu baş gösterdi.Uzun zamandır konu ile ilgili sağlam bir forum arıyordum donanım haberde bu konunun bu kadar hassas bir şekilde tartışıldığını görmek beni sevindirdi.Benim laptopumun modeli dv6 2155et ekranında ki dalgalanma problemini ne yaptıysam çözemedim.Yazdıklarınızın hepsini okudum.Gecce nickli arkadaşımıza teşekkür ediyorum konuyla epey ilgilenmiş.Eğer hala hp ye sorunlu olan bilgisayarların seri numaralarını ve müşteri iletişim bilgilerini yolluyor ise ben de kendisene yollamak isterim.Umarım hepimizin sorununu en kısa zamanda çözerler de verdiğimiz onca paraya yazık olmaz.

Merhaba.Konu altında belirttiğim şekilde bilgilerinizi bana gönderebilirsiniz.Hp den eğer tekrar talep edilirse sonradan bilgilerini bana gönderen kişileride kendilerine ileticem.

• Takip...
  • ürün az önce mersadan direk adresime gönderildi. HB dan almıştım bir arkadaş için açmaya korkuyorum valla halen açsam mı açmasam mı diye tereddütteyim. İnşallah böyle bir sorunla karşılaşmayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

quote:

Orijinalden alıntı: violetim

Merhaba arkadaşlar ben de malesef ki bir hp dv6 laptop maduruyum bilgisayarımı 2010 mayıs ayında almıştım 2 ay önce bataryası iflas etti hp destek hattını aradım sorunun firmalarından kaynaklı olduğunu ve bana yeni bir laptop pilini ücretsiz olarak yollayacaklarını söylediler ve yolladılar çok şükür yeni gelen pil sorunsuz çalışıyor ancak pil sorununu çözdük derken birde bu ekran dalgalanması sorunu baş gösterdi.Uzun zamandır konu ile ilgili sağlam bir forum arıyordum donanım haberde bu konunun bu kadar hassas bir şekilde tartışıldığını görmek beni sevindirdi.Benim laptopumun modeli dv6 2155et ekranında ki dalgalanma problemini ne yaptıysam çözemedim.Yazdıklarınızın hepsini okudum.Gecce nickli arkadaşımıza teşekkür ediyorum konuyla epey ilgilenmiş.Eğer hala hp ye sorunlu olan bilgisayarların seri numaralarını ve müşteri iletişim bilgilerini yolluyor ise ben de kendisene yollamak isterim.Umarım hepimizin sorununu en kısa zamanda çözerler de verdiğimiz onca paraya yazık olmaz.

Merhaba.Konu altında belirttiğim şekilde bilgilerinizi bana gönderebilirsiniz.Hp den eğer tekrar talep edilirse sonradan bilgilerini bana gönderen kişileride kendilerine ileticem.

teşekkür ederim bilgilerimi size ilettim

• ürünü açtım arkadaşlar fakat yakına girdim uzağa gittim karıncalanmayı göremedim bir türlü inşallah yoktur bende ama net bir şekilde nasıl anlayabilirim olup olmadığını yani nasıl test etmemi önerirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trasher

ürünü açtım arkadaşlar fakat yakına girdim uzağa gittim karıncalanmayı göremedim bir türlü inşallah yoktur bende ama net bir şekilde nasıl anlayabilirim olup olmadığını yani nasıl test etmemi önerirsiniz..

Boşverin rahatsız etmiyorsa kurcalamayın. Varsa eğer ve siz farkederseniz sürekli gözüne batar.
  • doğru söylüyorsunuz zaten ben kullanmayacağım laptopu bir bayan kullanıcak beni rahatsız etmediyse onuda etmeyecektir diye düşünüyorum...
  • karıncalanma sorunu yaşayan bir dv6 3 serisi kullanıcısıy dım. Ben laptopu servise göndermeyi tercih ettim ve 30 iş günü geçti ve bilgisayarda ne bir parça değişikliği yada başka hiç birşey yapılmamış sadece test yaptıklarını belirttiler. Yasal haklarımı kullanmak istediğimi belirttim ve şu an hp den telefon bekliyorum ve para iadesi isteyeceğim.
  • MESAJIM BULUNSUN.TEBRİK EDERİM dayanışma ve özveri için
  • Arkadaşlar aynı sorun bende de var benim model dv6 3035. son gelişmeler nasıl hp den haber varmı biligisi olan varmı?
  • Daha çok beklersiniz diyelim o zaman...Bunu neden söylüyorum eğer gerçekten kullanıcıların bilgisayarlarını örnek olarak incelemek için almışlarsa sonuca ulaşmaları bir hayli zaman alabilir.Eğer bu durumu çok önemsemişlerse büyük olasılıkla ürünleri yurt dışına yollamışlardır.Sorunun donanımsalmı yoksa yazılımsalmı olduğu tam olarak belli değil.Bu nedenle yazılımsal ise (BENCE DEĞİL)bir paket yayınlarlar çabuk çözülür,ama donanımsal ise bunun neden kaynaklandığını sorunun çözümünü bulmaları büyük zaman alır.Hatta birçok kişinin garanti süresi dolduktan sonraya kalabilir.Eğer çözülemeyecek derecede bir hata mevcutsa pclerin toplatma yoluna dahi gidilebilir tabi bu çok küçük bir ihtimaldir.Bu olursa bu da epey bir zaman alır diyorum...

• bnde bu karıncalanmayı farkettim özellikle film izlerken 720 ve 1080p filmleri izlerken daha net anlaşılıyor fazla takılmamak lazım arkadaşıma almıştık eğer onuda rahatsız ederse (basit kullanıcı çok farkedeceğini zannetmiyorum) nasılsa hem teknokask hem garanti var bir şekilde değişim veya onarım yoluna gidilebilir.

Sorun eğer pc den panele gelirken yaşanıyorsa çünkü arkadaşlar tv veya harici monitöre bağlanınca sorun kalmıyor diye yazmıştı anakart ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Ekran kartı ile ilgili bir problem olup olmadığı öğrenmenin bir yolu var. Harici ekran kartı alıp dahili kartı disable edip bunu aktif etmek ve kontrol etmek bu şekilde sanırım test edilebilir.

http://urun.gittigidiyor.com/DARK-USB-Harici-Ekran-Karti-USB-Ekran-Karti-D_W0QQidZZ33044405#aciklama

ürün benim olsa bir şekilde deneme yoluna gidebilirdim fakat arkadaşıma aldım oyüzden test edemiyorum. Bunu denenemez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 16 Şubat 2011; 9:42:24 >

• bu ürünü ayıplu ürün olarak iade etsek para iadesi isteyebilirmiyiz ?
  • Arkadaşlar dalgalanma dışında merak ettiğim bir konu var. Bende DV6 sahibiyim cihazın maksimum çözünürlüğü 1366x768 olarak görünüyor ve bu çözünürlüğün üzerinde de seçilemiyor. 1GB ekran kartına sahip bir cihaz için çok düşük değil mi iş için kullandığım 3 sene önce alınmış 15.6" ekranı olan lenovo da bile ekran çözünürlüğü 1680x1050 karıncalanma açıkçası beni çok rahatsız etmedi ama bu olay çok moralimi bozdu bu çözünürlüğü yükseltme şansımız var mıdır ?
  • quote:

bnde bu karıncalanmayı farkettim özellikle film izlerken 720 ve 1080p filmleri izlerken daha net anlaşılıyor fazla takılmamak lazım arkadaşıma almıştık eğer onuda rahatsız ederse (basit kullanıcı çok farkedeceğini zannetmiyorum) nasılsa hem teknokask hem garanti var bir şekilde değişim veya onarım yoluna gidilebilir.

Sorun eğer pc den panele gelirken yaşanıyorsa çünkü arkadaşlar tv veya harici monitöre bağlanınca sorun kalmıyor diye yazmıştı anakart ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Ekran kartı ile ilgili bir problem olup olmadığı öğrenmenin bir yolu var. Harici ekran kartı alıp dahili kartı disable edip bunu aktif etmek ve kontrol etmek bu şekilde sanırım test edilebilir.

http://urun.gittigidiyor.com/DARK-USB-Harici-Ekran-Karti-USB-Ekran-Karti-D_W0QQidZZ33044405#aciklama

ürün benim olsa bir şekilde deneme yoluna gidebilirdim fakat arkadaşıma aldım oyüzden test edemiyorum. Bunu denenemez mi?

Mantıklı bir öneri ama ekran kartı pahalı..O nedenle denememiz pek olası değil ancak elinde bu şekilde harici bir ekran kartı olan varsa deneyip bizi bilgilendirebilir.

quote:

Orijinalden alıntı: the enemy

bu ürünü ayıplu ürün olarak iade etsek para iadesi isteyebilirmiyiz ?

Net bir yorum yapasamda büyük ihtimal isteyebilirsiniz diye düşünüyorum.Çünkü ekrandaki olay olağan dışı bir durum olduğu için cihazlar ayıplı mal olarak değerlendirilebilir.

quote:

Orijinalden alıntı: lesahin

Arkadaşlar dalgalanma dışında merak ettiğim bir konu var. Bende DV6 sahibiyim cihazın maksimum çözünürlüğü 1366x768 olarak görünüyor ve bu çözünürlüğün üzerinde de seçilemiyor. 1GB ekran kartına sahip bir cihaz için çok düşük değil mi iş için kullandığım 3 sene önce alınmış 15.6" ekranı olan lenovo da bile ekran çözünürlüğü 1680x1050 karıncalanma açıkçası beni çok rahatsız etmedi ama bu olay çok moralimi bozdu bu çözünürlüğü yükseltme şansımız var mıdır ?

Moralinizi bozmanıza gerek yok gayet doğal bir durum..Çözünürlük ayarınız üstüne yükseltemesizsiniz.Genel olarak piyasada satılan 15.6 ekranlı notebookların çözünürlükleri bu şekildedir ve bunun 1 gb ekran kartı ile de ilgisi yoktur.Zaten dikkat ederseniz full hd ekrana sahip olan modellerin fiyatarıda oldukça yüksek oluyor.O nedenle şu anki laptopların birçoğu 1366x768 çözünürlüğe sahip.

• quote:

bnde bu karıncalanmayı farkettim özellikle film izlerken 720 ve 1080p filmleri izlerken daha net anlaşılıyor fazla takılmamak lazım arkadaşıma almıştık eğer onuda rahatsız ederse (basit kullanıcı çok farkedeceğini zannetmiyorum) nasılsa hem teknokask hem garanti var bir şekilde değişim veya onarım yoluna gidilebilir.

o cihaz usb bağlandığı için kendi içerisinde görüntüyü işlediği için bu sorunu bu cihazda gömek olanaksız.... ayrıyeten arkadaşlar monitörlere bağladı sorun yok..
    karıncalanma sadece kendi led ekranında var. atide farklı intelde farklı sorunlar var. işin içinden çıkamıyorsun. karışık bir sorun...hpyi bekliyoruz ama benim ümidim yok.....

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.