Şimdi Ara

HP DV6 EKRANDA DALGALANMA VE KARINCALANMA YAŞAYANLAR DİKKATİNE!(SORUN ÇÖZÜLDÜ) (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
3
Favori
61.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: GeCCCe

quote:

Orijinalden alıntı: adamımkankam

Evet nihayet bilgisayar servisten sorun düzeltilmiş olarak döndü. Raporda Ana kartın ve lcd kablolarının değiştiği yazıyor.

Geçmiş olsun, size söylemiştim sorunun lcd kablolarından olabileceğini..

İlginiz için teşekkürler.
  • edit: km playerdan kaynaklanıyomuş bendeki sorun. şu konudaki problem http://forum.donanimhaber.com/m_37362045/tm.htm şu anda sorun yok çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZaBeaT -- 7 Mart 2012; 2:42:00 >
  • şu sorunumun bu bios güncellemeleriyle alakası olabilir mi? teşekkürlerhttp://forum.donanimhaber.com/m_63031648/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63031648
  • quote:

Orijinalden alıntı: weros

şu sorunumun bu bios güncellemeleriyle alakası olabilir mi? teşekkürlerhttp://forum.donanimhaber.com/m_63031648/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63031648

Anlık bir takılma oluyorsa benim aklıma hdd ile alakalı bir durum olması ihtimali geliyor. İsterseniz hdd ye bad sector taraması yapıp bakın. Ek olarak bios ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ama eğer şu an kullandığınızdan daha güncel bir sürüm var ise biosu da yükseltebilirsiniz. Son olarak "film izlerken, oyun oynarken" yazmışsınız. Bu durumda aşırı ısınma ile alakalı bir durum da olabilir. Laptopun altına sağlı sollu kitap ya da benzer bir şeyler koyup altının yüksekte kalmasını ve rahat hava almasını sağlayın. Şu anda zaten havalar çok sıcak olduğu için ısınma ile alakalı sorunlar bu dönemlerde artıyor. Cihazınızın ısı değerlerini de ara ara ölçüp not etmenizi öneririm. Sonra sorunun kaynağını belirleme de size kolaylık sağlayacaktır.

• quote:

quote:

şu sorunumun bu bios güncellemeleriyle alakası olabilir mi? teşekkürlerhttp://forum.donanimhaber.com/m_63031648/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63031648

Anlık bir takılma oluyorsa benim aklıma hdd ile alakalı bir durum olması ihtimali geliyor. İsterseniz hdd ye bad sector taraması yapıp bakın. Ek olarak bios ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ama eğer şu an kullandığınızdan daha güncel bir sürüm var ise biosu da yükseltebilirsiniz. Son olarak "film izlerken, oyun oynarken" yazmışsınız. Bu durumda aşırı ısınma ile alakalı bir durum da olabilir. Laptopun altına sağlı sollu kitap ya da benzer bir şeyler koyup altının yüksekte kalmasını ve rahat hava almasını sağlayın. Şu anda zaten havalar çok sıcak olduğu için ısınma ile alakalı sorunlar bu dönemlerde artıyor. Cihazınızın ısı değerlerini de ara ara ölçüp not etmenizi öneririm. Sonra sorunun kaynağını belirleme de size kolaylık sağlayacaktır.

f29 güncellemesi vardı hocam bu başlı ksayesinde yapmıştım sitedeki en eski sürüme geçtim pek farketmedi. geri dönebilirim yakında. biostaki harddisk testini yapmıştım bi ara tekrar yapıp bakayım. altında soğutucu olacağı için pek sanmıyorum hocam bu durumuda sonuçta bu ısı ilk format attığımda da var. işte donanımsal olması bu yönde saçmalıyor format atınca bir 10 gün yok sonra tekrar başlıyor :S :D bir saçmalık var ama yolları denicem artık

• quote:

quote:

quote:

f29 güncellemesi vardı hocam bu başlı ksayesinde yapmıştım sitedeki en eski sürüme geçtim pek farketmedi. geri dönebilirim yakında. biostaki harddisk testini yapmıştım bi ara tekrar yapıp bakayım. altında soğutucu olacağı için pek sanmıyorum hocam bu durumuda sonuçta bu ısı ilk format attığımda da var. işte donanımsal olması bu yönde saçmalıyor format atınca bir 10 gün yok sonra tekrar başlıyor :S :D bir saçmalık var ama yolları denicem artık

Formattan 10 gün sonra başlaması da ilginç... Belki de yüklediğiniz bir program vs. buna neden oluyordur. Bence de bu sorunu anlamak için bütün yolları denemeniz gerekecek.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Formattan 10 gün sonra başlaması da ilginç... Belki de yüklediğiniz bir program vs. buna neden oluyordur. Bence de bu sorunu anlamak için bütün yolları denemeniz gerekecek.

sistem geri yükleme yaptım hocam sorun düzeldi. ama yüklediğim bişeyde yoktu neden anlamadım belki kullandığım w7 sürümünde bişey vardır. neyse sorun halloldu ya teşekkürler yardımlarınız için

• @weros

Rica ederim, sorunun çözülmesine sevindim.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

quote:

Orijinalden alıntı: laroz

Öncelikle klavye sorununu çözdüm touchpad bağlantı noktasını tam oturtamamıştım bu nedenle touchpad çalışmıyordu buda klavyede bir çakışma yapmış dün gece bir fan temizliği ile toplu bahar temizliği girişiminde daha itinalı bir şekilde montaj yaptım ve sorun düzeldi, resimli bir şekilde aşama aşama fan temizliğini anlatan bir forum açtım merak edenler inceleyebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_56883950/tm.htm

mükemmel !

ben garanti kapsamındayken servise yolladım.servis 109 lira temizlik ve bakım parası istedi.mecidiyeköy HP yetkili servis....
    parayı vermedim.epey direndim ama.adamlara bak..

fan temizlendi gönderildi 6 günde..ankaradan...şimdilik iyi bakalım.
    1.5 yıllık bu arada laptop..bios da güncellenmiş..

Bende Ankaraya gönderdim HP_DV6_3107et kasasında küçük darbe olduğu için 542 tl ye tamamen değiştirecekler parayı gönderdim. Bende f28 bios vardı seninkini güncellediklerine göre benim kinide f29 a güncellerler diye düşünüyorum sen bu güncelleme için herhangi bir talepte bulundun mu yoksa kendilerinin standart uygulaması mı ? Ayırca Fan bakımı ve ses çıkışlarından biri çalışmadığı için değiştireceklerini söylediler bunlar garanti kapsamındaymış.

• https://hotfile.com/dl/164243797/cbce4f3/IMG_5809.MOV.html arkadaslar videoya çektim böyle bir sıkıntım var bilgisayarı yeni aldım 2. kez bu hatayı veriyor böyle bir durumla karsılasan var mı benden baska ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz..

https://hotfile.com/dl/164243797/cbce4f3/IMG_5809.MOV.html arkadaslar videoya çektim böyle bir sıkıntım var bilgisayarı yeni aldım 2. kez bu hatayı veriyor böyle bir durumla karsılasan var mı benden baska ?

İlk defa görüyorum böyle bir şey... Ciddi bir sıkıntı var sanırım cihazda, garantisi devam ediyorsa zaman kaybetmeden servise vermenizi öneririm. Garantisi dolduysa da güvenilir ve işi bilen birilerinin bakması iyi olur.

• merhaba arkadaşlar, mayıs 2011 de pavilion dv6 3100 aldım. hala onu kullanıyorum.

explorer 9 da müthiş kasıyor. fifa 12 de müthiş ısınıyor.

resimleri bol internet sayfalarında resimler önce buzlu cam gibi geliyor peşinden hemen düzeliyor ve peşinden

amd ekran kartı ile ilgili bir sorun oldu gibi bir şey yazıp ekranı 2 saniyeliğine karartıyor+donduruyor.

2 saniye sonra hiçbir şey olamamış gibi çalışmaya devam ediyor.

benim makinemin sorunları bunlar. sizi bulduğuma sevindim görüşmek üzere iyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar55

merhaba arkadaşlar, mayıs 2011 de pavilion dv6 3100 aldım. hala onu kullanıyorum.

explorer 9 da müthiş kasıyor. fifa 12 de müthiş ısınıyor.

resimleri bol internet sayfalarında resimler önce buzlu cam gibi geliyor peşinden hemen düzeliyor ve peşinden

amd ekran kartı ile ilgili bir sorun oldu gibi bir şey yazıp ekranı 2 saniyeliğine karartıyor+donduruyor.

2 saniye sonra hiçbir şey olamamış gibi çalışmaya devam ediyor.

benim makinemin sorunları bunlar. sizi bulduğuma sevindim görüşmek üzere iyi akşamlar.

Merhaba,

Her ne kadar şu anki konu başlığı ile alakasız sorunlarınız da olsa cevaplayayım. İlerleyen günlerde yine sıkıntılarınız olursa vereceğim "Notebook-Dizüstü" forum linki altından yardım alabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_216/tt.htm

Müsait zamanda bu vermiş olduğum link altında "hp" bölümünü seçerek konuları incelemenizi öneririm. Sizin cihazınız ile ilgili de paylaşımlar mutlaka yapılmıştır. Bu sayede yaşadığınız sorunlara da cevap bulabilirsiniz.

Sorularınıza gelirsek,

İlk olarak kesinlikle iex9 u terketmenizi ve chrome kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Aradaki farkı hemen farkedeceksiniz.

Fifa 12 konusunda net şekilde denemem olmadığı için yorum yapamıyorum. Ama bu konuda da size önerim, oyunun grafikler bölümünden ayarları düşürüp tekrar denemenizdir. Ek olarak ekran kartı yazılımınızın da güncel sürümünü yüklemenizde fayda var. Yine sorun olursa oyun cihazı kasıyordur.

Amd ekran kartı sorunu hakkında bilgim yok açıkçası. Ama yazılımsal bir şey olabilir. Eğer yakın zamanda format atacak olursanız durumu tekrar gözlemleyin. Formattan sonra sorun çıkmazsa zaten hallolmuş demektir. Ancak devam ederse servis ile bir görüşmeniz gerekebilir.

İyi forumlar.

• Orijinalden alıntı: GeCCCe

Orijinalden alıntı: serdar55

teşekkür ederim.
  • bende DV5 var ve ekranda karıncalanma oluyor, ekranı oynatınca gidiyor. Bu sorunu çözen DV5 kullancıları var mı?
  • başlığı görünce heyecanlandım
    bende dv6 6745et amd işlemcili laptop var. yaklaşık 1 senedir 10-20 dk lığına karıncalanmalar oluyor, ardında ekran tamamen kararıyordu. uyku moduna alıp kapağı kapatıp açınca düzeliyordu ama son zamanlarda bu taktik işe yaramıyor. Ekran karardımı geri getirmek nerdeyse ölüm elektriğini ve pilini çıkarıp power tuşuna basılı tutuyorum 10 snliğine sonra açtığımda geliyor ama o da taş çatlasın yarım saat yetiyor ve yine aynı sorun...
    Sorum şu ki
    bios versiyonumu 1 yıl kadar önce F3.2. ye güncellemiştim. ilk sayfada belirtildiği gibi hp nin sitesinden F.3.4 sürümünü indirdim. ancak kurulumda
    "this bios is not for your notebook pc" hatası veriyor ve güncelleyemiyorum
    bu hatadan nasıl kurtulurum acaba ve bios güncellemesi benim bu derdime çare olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jugglor -- 14 Ağustos 2012; 11:35:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaiser Soeze

bende DV5 var ve ekranda karıncalanma oluyor, ekranı oynatınca gidiyor. Bu sorunu çözen DV5 kullancıları var mı?

DV5 kullanıcılarında böyle kronik bir sorun yok diye biliyorum. Sizin sorununuzun nedeninin farklı olduğunu düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: jugglor

başlığı görünce heyecanlandım
    bende dv6 6745et amd işlemcili laptop var. yaklaşık 1 senedir 10-20 dk lığına karıncalanmalar oluyor, ardında ekran tamamen kararıyordu. uyku moduna alıp kapağı kapatıp açınca düzeliyordu ama son zamanlarda bu taktik işe yaramıyor. Ekran karardımı geri getirmek nerdeyse ölüm elektriğini ve pilini çıkarıp power tuşuna basılı tutuyorum 10 snliğine sonra açtığımda geliyor ama o da taş çatlasın yarım saat yetiyor ve yine aynı sorun...
    Sorum şu ki
    bios versiyonumu 1 yıl kadar önce F3.2. ye güncellemiştim. ilk sayfada belirtildiği gibi hp nin sitesinden F.3.4 sürümünü indirdim. ancak kurulumda
    "this bios is not for your notebook pc" hatası veriyor ve güncelleyemiyorum
    bu hatadan nasıl kurtulurum acaba ve bios güncellemesi benim bu derdime çare olur mu?

Aldığınız hata diyor ki: "Bu bios sizin bilgisayarınız için değil."

Sizin cihazınız için hp nin sitesindeki son sürümü yüklediğiniz takdirde sorun çözülmüyorsa yapacak bir şey yok. Ek olarak sizin sorunlarınızı da göz önüne aldığımızda anlıyorum ki sizin sorununuz da farklı... Yani biz bu çalışmayı yaptığımızda epey bir kullanıcı katıldı. Ancak bizim bilgisayarlarımızda hiçbir sorun yoktu. Sadece gri tonlu arka planlarda bir karıncalanma vardı o kadar. Yani sizin saydığınız problemler bizden çok uzak. Benim size tavsiyem servisle bir görüşün.

Şimdi arkadaşlar bu ekran sorunlarının birçok nedeni olabiliyor. Bu sorunların ne olduğunu iyi analiz edip, doğru teşhis koymanız lazım. Bu başlık altındaki sorunu biz teşhis edene kadar çok kişi ile görüşüp ortak bir veri havuzu oluşturduk. Sonrasında baktık ki ortada bu şekilde bir sorun var... Yani sizin sorunlarınız ile ilgili olarak birebir sizin cihazınızı kullananlar ile görüşmeniz lazım ki eğer yaşadığınız sorun o kişilerde de varsa ortada kronik bir sorun var demektir. Aksi halde sizin cihazınız ile alakalı bir sorun var demektir.

İyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.