Şimdi Ara

Hotpoint-Ariston AQ93F29EU Çamaşır Makinesini Kullanan var mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
31.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ürün 999 Tl şuan nerede var acaba? İnternette veya istanbul'da?
  • bütün ariston bayılerinde ve internet sitelerde 950tl kadar bulabiliyorsun vade farksız 12 taksit eve teslim kargo verme önce tel. görüş sonra al.
  • Merhabalar...

ben de bu makineden aldim... az önce kullanım klavuzunu okuyup çamasır koymadan onceki bos calisma tavsiyesine uyup

ön yıkamasız pamuklu 90 programında calistirdim makineyi..

yıkama sırasında gırr gırr gırr ses yapiyor baya özellikle yuvarlak kapagın alt kısımlarından geliyor ses..

hareket ettirdim acaba zeminden mi kaynaklaniyor die, zeminle ilgili bir sorunu yok..

SIKMA

sıkma 1200 devirde hiç ama hiç titremiyor makine..

SORU ????????

yıkarken sizde de ses yapiyor mu acaba ???
  • 30 derecede karısık yıkama

simdi 30 derecede 800 devirde az kirli camasirlari yıkıyor..

30 dk sürüyor maksimum 15dk.ya indirebiliyorsunuz..

HİÇ SES YAPMİYOR.. SU ALMASI HARİC

galiba yogun yıkama yaparken ses sorunu var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: semy_logy

30 derecede karısık yıkama

simdi 30 derecede 800 devirde az kirli camasirlari yıkıyor..

30 dk sürüyor maksimum 15dk.ya indirebiliyorsunuz..

HİÇ SES YAPMİYOR.. SU ALMASI HARİC

galiba yogun yıkama yaparken ses sorunu var...

Hayırlı olsun Dostum Bi İnceleme Ve Video Atarsın artık :D
  • bu ürünü almayı planlıyorum, yorumu olan, kullanan yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

Titanyum Nedir?

Titanyum, güç ve dayanım açısından çelikten daha sağlam, ağırlık açısından alüminyum ile kıyaslanabilecek kadar hafif,
    bilinen bütün metaller arasında en yüksek korozyon dayanımına sahip, neredeyse bütün kimyasal etkilere karşı dirençli bir metaldir.
    Harika metal Titanyum GR1, GR2, GR5, GR5ELİ, GR6, GR7, GR9, GR12, GR19, GR23, ve birçok alaşımla piyasaya arz edilmektedir.
    Vucut ici Protez ve implantların uretiminde GR5 ELİ ve ASTM F67 Kullanımı mecburidir.

http://www.faydalibilgiler.com/Makale/711/Elementler/Titanyum-Nedir.html

internetin yalancısıyım bukadar özelligi olan bir madde maliyetide düşüriyorsa bunu kullanmak cok zekice ama maliyeti düsürmektense senin sinirlerini baya germis candogan ne dersin?? ins bir an önce senin fav markalarında gecer daha dayanıklı hafif metaller kullanırlar. satıs temsilcisi olayına gelince ben anlım acık söylüyorum hotpointle baglantım oldugunu güneydogu dispritörüyz cekinecekde birseyim yok sevdigim ürünleri baska ürünleri KARAMADAN serefli bir sekilde öneriyorum. sorun bunun baska firmaları hedef alarak fake nicklerlede kendilerini haklı cıkarmaya ugrasanlarda tmm dostum. bir ürünü tavsiye etmek için çıktıktan 10 yıl sonrasınımı beklememiz lazım? Ayrıca senin begendigin markalardan baskasını önermek yasakmı?? senden izinmi almamız lazım? son olarakta bırak su Ezberden yazmaları karalayacak baska seyler bul bu dedign sorunlar yok vardiyede idda ediyorsan ailemin evindeki 7 yıllık aqualtisi gider videoya alırım içine attıgım ürünleride Kiloyla tartar sana izletirim o deterjan kutusunuda ÖZELLİKLE çekerim videoya güncel olalım biraz lütfen.

Evet kardeşim haklısın... benim de çamaşır makinem ariston arxl 105 modeli 6kg, 1000 devir... 800 tl ye aldım. makineyi alalı 2 yıl oldu... bir sorun yok şükür bir çok programı da var (gömlek,bebek,uyku vb. ) memnunuz.. aslında ilk aldığım zaman öyle marka takıntım yoktu sonraları forumları falan okuyarak biraz daha dikkat etmeye başladım... candoğan62 arkadaşımınızın her yorumunda bosch,siemens gibi markaları önerdiğini aristonu kötülediğini görünce ( candoğan62 nin yorumlarına bakarak bu konular hakkında epeyce bilgi sahibi olduğu düşünüldüğünde) biraz pişman oldum aldığım için ancak makinede herhangi bir sorun yok bu forumdaki ön yargılar ile benim de önyargılarım oluşmaya başladı bakalım inş. düşündüğümüz tersi çıkar ve en az 15 yıl kullanabiliriz makineyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz-deniz21 -- 23 Temmuz 2012; 0:26:21 >

• hotpoint ariston bulaşık buzdolabı ve adı geçen çamaşır makinasını aldım. hepside tek kelime ile mükemmel.
    bulaşık 5 prg inox : çok sessiz gayet başarılı (900tl) ( eski makinamız 2 prg arçelikti gürültü çoktu, bunda yıkayıp yıkamadığı anlaşılmıyor)
    buzdolabı 3 kapılı inox : gayet güzel özellikle dizaynı harika sessizlik iyi (1600tl)
    çamaşır mak: mükemmel diyebilirim sıkmada sadece inceden bir motor sesi geliyor(yıkamada çamaşırların çalkalanma sesi yok hükmünde) en ufak bir ses titreşim yok ışıklı düğmeleri sesli uyarı ve digital göstergeleri ile harika bir ürün (1000tl) ayrıca eko göstergesi insanı tasarrufa yöneltiyor.

netice ben evime axess kartının 36 ay taksit kampanyasından faydalararak bu 3 beyaz eşyayı aldım hepside birbirinden güzel çıktı. ayrıca serviste aynı gün geldi ve kurulumu gerçekleştirdi. tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz-deniz21

quote:

Titanyum Nedir?

Titanyum, güç ve dayanım açısından çelikten daha sağlam, ağırlık açısından alüminyum ile kıyaslanabilecek kadar hafif,
    bilinen bütün metaller arasında en yüksek korozyon dayanımına sahip, neredeyse bütün kimyasal etkilere karşı dirençli bir metaldir.
    Harika metal Titanyum GR1, GR2, GR5, GR5ELİ, GR6, GR7, GR9, GR12, GR19, GR23, ve birçok alaşımla piyasaya arz edilmektedir.
    Vucut ici Protez ve implantların uretiminde GR5 ELİ ve ASTM F67 Kullanımı mecburidir.

http://www.faydalibilgiler.com/Makale/711/Elementler/Titanyum-Nedir.html

internetin yalancısıyım bukadar özelligi olan bir madde maliyetide düşüriyorsa bunu kullanmak cok zekice ama maliyeti düsürmektense senin sinirlerini baya germis candogan ne dersin?? ins bir an önce senin fav markalarında gecer daha dayanıklı hafif metaller kullanırlar. satıs temsilcisi olayına gelince ben anlım acık söylüyorum hotpointle baglantım oldugunu güneydogu dispritörüyz cekinecekde birseyim yok sevdigim ürünleri baska ürünleri KARAMADAN serefli bir sekilde öneriyorum. sorun bunun baska firmaları hedef alarak fake nicklerlede kendilerini haklı cıkarmaya ugrasanlarda tmm dostum. bir ürünü tavsiye etmek için çıktıktan 10 yıl sonrasınımı beklememiz lazım? Ayrıca senin begendigin markalardan baskasını önermek yasakmı?? senden izinmi almamız lazım? son olarakta bırak su Ezberden yazmaları karalayacak baska seyler bul bu dedign sorunlar yok vardiyede idda ediyorsan ailemin evindeki 7 yıllık aqualtisi gider videoya alırım içine attıgım ürünleride Kiloyla tartar sana izletirim o deterjan kutusunuda ÖZELLİKLE çekerim videoya güncel olalım biraz lütfen.

Evet kardeşim haklısın... benim de çamaşır makinem ariston arxl 105 modeli 6kg, 1000 devir... 800 tl ye aldım. makineyi alalı 2 yıl oldu... bir sorun yok şükür bir çok programı da var (gömlek,bebek,uyku vb. ) memnunuz.. aslında ilk aldığım zaman öyle marka takıntım yoktu sonraları forumları falan okuyarak biraz daha dikkat etmeye başladım... candoğan62 arkadaşımınızın her yorumunda bosch,siemens gibi markaları önerdiğini aristonu kötülediğini görünce ( candoğan62 nin yorumlarına bakarak bu konular hakkında epeyce bilgi sahibi olduğu düşünüldüğünde) biraz pişman oldum aldığım için ancak makinede herhangi bir sorun yok bu forumdaki ön yargılar ile benim de önyargılarım oluşmaya başladı bakalım inş. düşündüğümüz tersi çıkar ve en az 15 yıl kullanabiliriz makineyi...

bende 1.5 yıl tamamladım sorun yok ne buzdolabında, ne bulaşık makinesinde ne çamaşır makinesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: doenitz

hotpoint ariston bulaşık buzdolabı ve adı geçen çamaşır makinasını aldım. hepside tek kelime ile mükemmel.
    bulaşık 5 prg inox : çok sessiz gayet başarılı (900tl) ( eski makinamız 2 prg arçelikti gürültü çoktu, bunda yıkayıp yıkamadığı anlaşılmıyor)
    buzdolabı 3 kapılı inox : gayet güzel özellikle dizaynı harika sessizlik iyi (1600tl)
    çamaşır mak: mükemmel diyebilirim sıkmada sadece inceden bir motor sesi geliyor(yıkamada çamaşırların çalkalanma sesi yok hükmünde) en ufak bir ses titreşim yok ışıklı düğmeleri sesli uyarı ve digital göstergeleri ile harika bir ürün (1000tl) ayrıca eko göstergesi insanı tasarrufa yöneltiyor.

netice ben evime axess kartının 36 ay taksit kampanyasından faydalararak bu 3 beyaz eşyayı aldım hepside birbirinden güzel çıktı. ayrıca serviste aynı gün geldi ve kurulumu gerçekleştirdi. tavsiye ederim.

Hayırlı olsun arkadasım.

• http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S2hrd3Ge0yY
    bu tanıtım videosunda 2 kez üst üsste inverter motor demesine rağmen grafikte bildiğiniz kayışlı sistem???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S2hrd3Ge0yY
    bu tanıtım videosunda 2 kez üst üsste inverter motor demesine rağmen grafikte bildiğiniz kayışlı sistem???

dd motor demiyor fırçasız inverter motor diyor.
  • quote:

Daha İnverter Motor'un ne olduğunu bilmeyen arkadaş, bu konulara girip neden yorum yapıyorsun ki ?
  • quote:

51 Cm En 37.5 Cm Derinlik onda yazacaktım konunun ustunden zaman gecince yazmadım

http://www.akvanusya.com/hesaplamalar.php bu sitenin akvaryum hacim hesaplama kısmına şekil için silindiri seçip verilen değerleri girdim ve 75.6 litre çıktı eğer bir yanlışlık yoksa 71 litreden bile daha büyük bir iç hacime sahip hotpoint'in bu makinesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

51 Cm En 37.5 Cm Derinlik onda yazacaktım konunun ustunden zaman gecince yazmadım

http://www.akvanusya.com/hesaplamalar.php bu sitenin akvaryum hacim hesaplama kısmına şekil için silindiri seçip verilen değerleri girdim ve 75.6 litre çıktı eğer bir yanlışlık yoksa 71 litreden bile daha büyük bir iç hacime sahip hotpoint'in bu makinesi.

Tamburun karsı kısmındanda içe dogru biraz egim var onunla tam 71 LT oluyor bu tamburada inceledim küçük diyen oldu gülermisin alarmısın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggressor19 -- 31 Temmuz 2012; 16:58:40 >

• quote:

quote:

quote:

Tamburun karsı kısmındanda içe dogru biraz egim var onunla tam 71 LT oluyor bu tamburada inceledim küçük diyen oldu gülermisin alarmısın :D

büyüklüğü ok olsa, dengeleme sorunu vardır hocam oda olmasa rengi tutmuyodur :)

ekleme yapmak gerekirse bilgi kadar niyet de önemli yoksa banane isteyen alır istemeyen almaz herkesin kendi keyfi ve parası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemy -- 31 Temmuz 2012; 17:09:50 >

• quote:

quote:

quote:

Doğrudur bizim makine de 5 kilogramlık eni 48, derinliği 28. 50.7 litre çıktı o çıkıntıyı da düşersek 45 litre civarı oluyordur.
    Bizim makinenin bir arızası yok da şimdilik 4metre yere kadar olan salonun tülünü yıkaması çok zor oluyor sıkış tepiş sığıyor makineye doğal olarak da çok kırışıyor makineyi değiştirirsek sırf küçük olması sebebiyle değiştiririz.
    Bi de renklilerin rengini solduruyor en kısa programda bile bu durum söz konusu.
    Yeni aqualtis'in hd ren teknolojisi gerçekten işe yarıyor mu çok merak ediyorum.
    Şu Direct İnjection adlı teknolojinin bulunduğu makinelerini de piyasaya sunsun onlardan aldırmayı düşünüyorum.
    Ek garantisini de yaptırırız içimiz rahat kullanırız en az yedi yıl zaten 7 yıla da kim öle kim kala. Makinenin ömrü kullanım şekline de bağlı mesela bizim şimdiki kullandığımız makinenin aynısından forumdan bir arkadaşda daha varmış ve yanlış hatırlamıyorsam 4 yılda çöp olmuş, e bizimki de 16 yıldır taş gibi çalışıyor, yani diyeceiğim o ki kullanım da çok etkiliyor makinenin ömrünü. Bence bu seriden makine alırsak en az bir 10 yıl bize sıkıntı yaşatmaz gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 31 Temmuz 2012; 18:35:24 >

• Uzun araştırmalar sonucu ;

Hotpoint Ariston AQ93F 29X EU Model Çamaşır Makinası ve Bosch GlassDoor Buzdolabı aldım. Düğün 15 Eylül de, kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.

Yeni alacak kişiler Ön yargılı olmamalarını tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qpqpqp -- 31 Temmuz 2012; 19:08:47 >
  • quote:

quote:

dd motor demiyor fırçasız inverter motor diyor.

dostum bi açıklarmısın nasıl bu olay?.Kayış olmadığından daha fazla elektrik tasarrufu ne bilim ses daha az deniliyor..Ben lg ile bosch grubunun motorlarının nasıl çalıştığını biliorm videolardan bunu pek anlayamadım.

• quote:

quote:

quote:

Daha İnverter Motor'un ne olduğunu bilmeyen arkadaş, bu konulara girip neden yorum yapıyorsun ki ?

2-3 kez aynı motor özelliğini söyleyen videoyu açıkla da bizde bilelim..

İlk göstermesinde: ''Dijital kontrollü fıçasız inverter motor, en uygun yük dağılımı için hassas kontrollerle tasarlanmış dakikada 10'dan 1600'e çıkabilen devir sayısı.''
    İkinci göstermesinde: ''Sessiz çalışma için fırçasız inverter motor.'' diyor.

Bilmem fark ettiniz mi motorun iki farklı özelliğini tanıtıyor. Ben aynı özelliğin tekrarlandığı bir durum göremiyorum. Her iki gösterimde de fırçasız inverter motor denmesindeki sebep kullanılan motorun adının ''İnverter Motor'' olması olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 31 Temmuz 2012; 21:07:13 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.