Şimdi Ara

Hotpoint-Ariston AQ93F29EU Çamaşır Makinesini Kullanan var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
31.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aggressor19

quote:

Orijinalden alıntı: The-Rockers1

ŞUAN AYAR DÜĞMESİ 40 DERECE VE 600 DEVİRDE SABİT.BAŞKA AYAR YAPAMIYORUZ DÜŞME BOZUK OLDUĞU İÇİN.ÜRÜNÜ TEKNOSA'DAN ALDIM VE EK GARANTİDE YAPTIRDIM.MAKİNA 9 KG KAPASİTELİ,1200 DEVİR VE GRİ RENKLİ.DEDİĞİNİZ GİBİ TİTREME HİÇ YOK.SADECE SU ALIRKEN DOĞAL OLARAK SES ÇIKIYOR.ONUN DIŞINDA SES YOK DİYEBİLİRİM.

Umarım Sorunun hemen Çözülür servisin elinde olmayan bir parçadır sparis vermistir

aggressor hocam siz daha uygun fiyata verebiliyormusunuz bu ürünleri ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy

quote:

quote:

ŞUAN AYAR DÜĞMESİ 40 DERECE VE 600 DEVİRDE SABİT.BAŞKA AYAR YAPAMIYORUZ DÜŞME BOZUK OLDUĞU İÇİN.ÜRÜNÜ TEKNOSA'DAN ALDIM VE EK GARANTİDE YAPTIRDIM.MAKİNA 9 KG KAPASİTELİ,1200 DEVİR VE GRİ RENKLİ.DEDİĞİNİZ GİBİ TİTREME HİÇ YOK.SADECE SU ALIRKEN DOĞAL OLARAK SES ÇIKIYOR.ONUN DIŞINDA SES YOK DİYEBİLİRİM.

Umarım Sorunun hemen Çözülür servisin elinde olmayan bir parçadır sparis vermistir

Satısta oldugu fiyatı zaten cok cüzzi bir karla kampanya fiyatı 50 tl daha uygun versem bile kargo falan derken 999 u gecebilir bile en mantıklısı bir bayisinden yada media markt gibi bir yerden teymin etmek bayilerinde accesse 4 ay erteleme 12 ay taksit alınabilir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Satısta oldugu fiyatı zaten cok cüzzi bir karla kampanya fiyatı 50 tl daha uygun versem bile kargo falan derken 999 u gecebilir bile en mantıklısı bir bayisinden yada media markt gibi bir yerden teymin etmek bayilerinde accesse 4 ay erteleme 12 ay taksit alınabilir

bu makineye baktım önceki makine olması sebebiyle vestel cmh xxl 9412 tem modelini aldım. 9 kg. ben tekçarşı.com dan 865-TL +25 tl kargo ile ürünü 2 ay taksit erteleme + 10 taksit ile aldım. Mağazafiyatı 1,250-TL. isterseniz kapıda kredi kartı ile ödemede var mış.

Ürünü vestel kurdu. ayrıca ilk kez birşey ile karşılaştım Vestel çağrı merkezini arayınca hiç beklemeden müşteri temsilcisi çıkıyor ve ilgi alaka çok büyük.

İlk izlenimlerim. Makineyi 8-9 kg yük ile +95 derecede yıkama modunda en uzun program olan 3 saat 15 dakikalık programda denedim. Makinenin üzerine 1 dal sigarayı dikine koydum işlem sonunda sigara hala aynı yerindeydi. Titreşim sıfır, ses sıfır.
    ilave olarak 12 dakikalık hızlı yıkama modunda yıkamada da çok olumlu sonuç aldık. Eşim çok memnun kaldı makinadan.

ben tavsiye ederim. bu makina bu paraya bedava... Annemler vestel kullanıyor ve memnunlar. önceki makinemde vesteldi bende memnundum ama 8 yılı doldurunca kampanya da böye gelince değiştirelim dedik. diğerini de hayrına verdim. satsam herhalde 150-TL ederdi. Sonuçta her yıl Battaniye ve yorgan yıkama derdim bitmiş oldu. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

quote:

quote:

quote:

quote:

bu makineye baktım önceki makine olması sebebiyle vestel cmh xxl 9412 tem modelini aldım. 9 kg. ben tekçarşı.com dan 865-TL +25 tl kargo ile ürünü 2 ay taksit erteleme + 10 taksit ile aldım. Mağazafiyatı 1,250-TL. isterseniz kapıda kredi kartı ile ödemede var mış.

Ürünü vestel kurdu. ayrıca ilk kez birşey ile karşılaştım Vestel çağrı merkezini arayınca hiç beklemeden müşteri temsilcisi çıkıyor ve ilgi alaka çok büyük.

İlk izlenimlerim. Makineyi 8-9 kg yük ile +95 derecede yıkama modunda en uzun program olan 3 saat 15 dakikalık programda denedim. Makinenin üzerine 1 dal sigarayı dikine koydum işlem sonunda sigara hala aynı yerindeydi. Titreşim sıfır, ses sıfır.
    ilave olarak 12 dakikalık hızlı yıkama modunda yıkamada da çok olumlu sonuç aldık. Eşim çok memnun kaldı makinadan.

ben tavsiye ederim. bu makina bu paraya bedava... Annemler vestel kullanıyor ve memnunlar. önceki makinemde vesteldi bende memnundum ama 8 yılı doldurunca kampanya da böye gelince değiştirelim dedik. diğerini de hayrına verdim. satsam herhalde 150-TL ederdi. Sonuçta her yıl Battaniye ve yorgan yıkama derdim bitmiş oldu. :)

makineyi her halde ya boş çalıştırdınız yada sigarayı yapıştırdınız, sıkma da sigaranın düşmemesi bana biraz tuhaf geldi ...

• Ben de aldım makineyi, gerçekten sessiz bir makine. Sigara olayı baya fantastik olmuş :) Fakat sıkmada sigara öyle durur mu?, olmadı ben de bir deneyeyim :) Olmadı bir video hazırlamayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde. Henüz yoğun bir şekilde kullanmaya başlamadık. Biraz yük bindirip bir denemek lazım. İlk izlenimlerim olumlu fakat zaman içerisinde edinilen tecrübelerle daha sağlıklı bir değerlendirme yapılabilinir. +100 liraya 7 yıl garanti yapılabiliniyormuş. Onu düşünüyoruz şimdi. 6 ay süresi varmış garantisini 7 yıla uzatmak için. Bakalım zaman içerisinde karar vericez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

quote:

quote:

quote:

quote:

Mustrix vestel cmh xxl 9412 çamaşır makinesini denemiş sanırım. Konu başlığı "Hotpoint-Ariston AQ93F29EU Çamaşır Makinesini Kullanan var mı?" olunca yanlış anlamışım. Ben medyamarkt'tan 999 tl + 9 tl nakliye 1008 tl'ye taksitli olarak aldım. Bu makine hakkında tecrübelerimi yazıcam bu başlık altından. Tekrar edeyim, ilk izlenimlerim olumlu gayet.

• Merhaba arkadaşlar ben de aldım bu makinayı AQ93 29EU dün servis geldi kurdu ve ilk çalıştırmayı boş olarak yaptık şu sigara olayını da denedim program bitti < çok kirli> en uzun program sigara hala koyduğum gibi beni şaşırttı sessiz titreşimsiz.Fakat gelelim dolu makina çalışmasına önemli olan bu yıne uzun program su alırken normal su sesi makima çalışırken tabur dönerken sadece çamaşırların sesi oda normal fakat su tahliyesine gelince çok gürültülü bir su tahliye pompası ve aggressor19 arkadaşın dedine katılmıyorum pompa 20 dakika çalıştı sadece su varken değil ve ınanın çok gürültülü , şimdi gelelim sıkmaya benim kriterime göre felaket sesli o boştaki makine yok uçan bir makine var, şimdiden biliyorum yazacaklarınızı teraziye al ayaklar dengeli olsun bunlar hepsi yapıldı. İlk izlenim yıkamada çok sessiz fakat pompa ve sıkmadaki gürültü çok yüksek.Önceki makina da ariston dialogıc ti 13-14 sene tamirsiz kullandım tercihimi yine ariston dan yana kullandım bunu yazmam markayı kötülüyor demesin bazı arkadaşlar.Birde garanti uzatmaya ilgili yazayım servis elemanına dedim 7 yıla çikartmak istiyorum garantiyi kireç sökücü aparat almak zorundasın dedilel ve uzatmadılar bunun üzerine servisi tekrar aradım yine olumsuz yanıt ve adamlar gitti , ve bende genel merkezi aradım verdikleri cevap öyle bir uygulama yokmuş bugün servisi bekliyorum uzatmak için hayırlısı ama onceki makinem çok sesizdi onu aratacak galiba, eşim çamaşırlar çok iyi yikanmış dedi onuda belirtmek istedim.Saygılar

• yengemdede aqualtisin 7.5 kg lık makinesi var modelini bilmiyorum 4 senedir kullanıyor bi sıkıntısını duymadık ama buz dolapları komik arızalar veriyor teyzeminde hot. ariston buzdolabı bozuldu gittiler aynı dolaptan aldılar bende buna anlam verememiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac14

Merhaba arkadaşlar ben de aldım bu makinayı AQ93 29EU dün servis geldi kurdu ve ilk çalıştırmayı boş olarak yaptık şu sigara olayını da denedim program bitti < çok kirli> en uzun program sigara hala koyduğum gibi beni şaşırttı sessiz titreşimsiz.Fakat gelelim dolu makina çalışmasına önemli olan bu yıne uzun program su alırken normal su sesi makima çalışırken tabur dönerken sadece çamaşırların sesi oda normal fakat su tahliyesine gelince çok gürültülü bir su tahliye pompası ve aggressor19 arkadaşın dedine katılmıyorum pompa 20 dakika çalıştı sadece su varken değil ve ınanın çok gürültülü , şimdi gelelim sıkmaya benim kriterime göre felaket sesli o boştaki makine yok uçan bir makine var, şimdiden biliyorum yazacaklarınızı teraziye al ayaklar dengeli olsun bunlar hepsi yapıldı. İlk izlenim yıkamada çok sessiz fakat pompa ve sıkmadaki gürültü çok yüksek.Önceki makina da ariston dialogıc ti 13-14 sene tamirsiz kullandım tercihimi yine ariston dan yana kullandım bunu yazmam markayı kötülüyor demesin bazı arkadaşlar.Birde garanti uzatmaya ilgili yazayım servis elemanına dedim 7 yıla çikartmak istiyorum garantiyi kireç sökücü aparat almak zorundasın dedilel ve uzatmadılar bunun üzerine servisi tekrar aradım yine olumsuz yanıt ve adamlar gitti , ve bende genel merkezi aradım verdikleri cevap öyle bir uygulama yokmuş bugün servisi bekliyorum uzatmak için hayırlısı ama onceki makinem çok sesizdi onu aratacak galiba, eşim çamaşırlar çok iyi yikanmış dedi onuda belirtmek istedim.Saygılar

Uzatma olayındaki tutumları o bölgedeki servisin yeni birazda acemi olabilme ihtimalini getirdi aklıma uzatmak için geldiklerinde kemerlerini söküp sökmediklerini sormanızı tavsiye ederim şayet rahatsız edecek kadar ses olmaması lazım sıkmada. bu arada hayırlı olsun iyi günlerde kulanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: recursive1234

Ben de aldım makineyi, gerçekten sessiz bir makine. Sigara olayı baya fantastik olmuş :) Fakat sıkmada sigara öyle durur mu?, olmadı ben de bir deneyeyim :) Olmadı bir video hazırlamayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde. Henüz yoğun bir şekilde kullanmaya başlamadık. Biraz yük bindirip bir denemek lazım. İlk izlenimlerim olumlu fakat zaman içerisinde edinilen tecrübelerle daha sağlıklı bir değerlendirme yapılabilinir. +100 liraya 7 yıl garanti yapılabiliniyormuş. Onu düşünüyoruz şimdi. 6 ay süresi varmış garantisini 7 yıla uzatmak için. Bakalım zaman içerisinde karar vericez.

Hayırlı olsun arkadasım Geniş bir İnceleme bekliyoruz iyi günlerde kullanırsın inş.
  • aggressor19 cevap. merhaba kemerleri derken 4 adet uzun tamburu sabitleme vidasından mı bahsediyorsunuz onlar söküldü başka bir şey varmı bilemem. ben yazınızı servis elemanı gidince gördüm garantiyi uzattık 7 yıla artık hayırlısı deneyim kazanacağız . saygılar
  • Gerçekten sıkma sesi yüksek mi. Kimi çok sessiz diyor kimi sesli kriteriniz nedir ses konusunda özellikle tam dolu ve yarım dolu iken yanında dinlermisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

yengemdede aqualtisin 7.5 kg lık makinesi var modelini bilmiyorum 4 senedir kullanıyor bi sıkıntısını duymadık ama buz dolapları komik arızalar veriyor teyzeminde hot. ariston buzdolabı bozuldu gittiler aynı dolaptan aldılar bende buna anlam verememiştim

arkadaşım merhaba ben eski makineyi 13-14 sene kullandım daha ne istteyeyim bir makina aldınmı 50 sene gidecek değilya okadar süre bence normal eski makinanın kartı yanmıştı 200tl ben tamir ettirmedim ve yenisini aldım yine Ariston
    sizin anlam veremediniz şey nedir .neden boch-simens-lg almıyoruz mu,neden aynı özeliklere 500 ile 1000 lira daha fazla para verelim 990lira makina 100lira garanti uzatma toplam 1090lira devir hesap devri.saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Gerçekten sıkma sesi yüksek mi. Kimi çok sessiz diyor kimi sesli kriteriniz nedir ses konusunda özellikle tam dolu ve yarım dolu iken yanında dinlermisiniz ?

arkadaşım cumartesi-pazar cevap vereceğim sorunuza.saygılar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

yengemdede aqualtisin 7.5 kg lık makinesi var modelini bilmiyorum 4 senedir kullanıyor bi sıkıntısını duymadık ama buz dolapları komik arızalar veriyor teyzeminde hot. ariston buzdolabı bozuldu gittiler aynı dolaptan aldılar bende buna anlam verememiştim

arkadaşım merhaba ben eski makineyi 13-14 sene kullandım daha ne istteyeyim bir makina aldınmı 50 sene gidecek değilya okadar süre bence normal eski makinanın kartı yanmıştı 200tl ben tamir ettirmedim ve yenisini aldım yine Ariston
    sizin anlam veremediniz şey nedir .neden boch-simens-lg almıyoruz mu,neden aynı özeliklere 500 ile 1000 lira daha fazla para verelim 990lira makina 100lira garanti uzatma toplam 1090lira devir hesap devri.saygılar

benim orda demek istediğim arıza veren modeli tekrar aynısından almak başka modelinide alabilirlerdi

• indesit company bu yeni aqualtis serisi için fabrikaya 20 milyon eurodan fazla yatırım yapmış, avrupanın bir çok ülkesinde artık sadece hotpoint olarak satılacak, bizde de kademeli geçiş söz konusu,

ilgili haber

İndesit, 21 milyon euroluk yatırımla yenilediği Hotpoint Aqualtis çamaşır makinesiyle çıtayı yükseltti.

İndesit, 21 milyon euroluk yatırımla yenilediği Hotpoint Aqualtis çamaşır makinesiyle çıtayı yükseltti. Dünyaca ünlü tasarımcı Makio Hasuike imzasını taşıyan Yeni Aqualtis, televizyonlarda yüksek görüntü kalitesi anlamına gelen High Definition (HD) teknolojisini kullanırken, elde çamaşır yıkama hassasiyetini makinelere taşıdı. Yeni Aqualtis, A sınıfı bir makineye göre yüzde 40 daha az enerji harcarken yılda 300 milyon lira elektrikten tasarruf ettirecek.

Hotpoint, tüketici araştırmaları sonucunda geliştirdiği Yeni Aqualtis serisi çamaşır ve kurutma makinelerini, Fabriano Ar-Ge Merkezi'nde yaptığı bir lansmanla tanıttı. Yeni çamaşır makinesinin ısıyı tambur içinde sabit tutan Hidrotermal Teknoloji sayesinde yüzlerce yıkama sonrasında bile renklileri koruduğunu belirten Indesit Company Pazarlama Müdürü Marco Falaschetti, “Aqualtis, titanyum alaşımlı paslanmaz çelik tamburuyla dünyada bir ilke imza atıyor. Aqualtis çamaşır ve kurutma makineleri, temel alerjenleri en aza indirmek için özel bir Anti-Alerji programı sunuyor. Elde yıkama hassasiyeti ile çalışan makine yıpranmayı engelleyerek giysilerin ömrünü uzatıyor. Bunların hepsinden önemlisi A sınıfı bir makineye göre yüzde 40 daha az enerji harcıyor. Bu da yılda 300 liralık bir tasarrufa denk geliyor” dedi.

Yeni Aqualtis'in tasarımını ise Makio Hasuike yaptı. Son iki yıldır yoğunlaşan çalışmalar sonucunda 8 farklı tasarımın hazırlandığını anlatan Hasuike, “Çamaşır yükleme kapağının tasarımı, yükseklik farkı ve tamburun eğimli olması Aqualtis'i diğerlerinden ayıran özelliklerin başında geliyor” diye konuştu. İndesit Türkiye Solo Ürünler Pazarlama Müdürü Gülhan Bizel de yeni Aqualtis çamaşır makinelerinin satışlarının yüzde 30'unu oluşturduğunu, yenilenen Aqualtis'le bu oranı yükselteceklerini bildirdi. Bizel ayrıca enerji tasarruflu ürün üretilmesini isteyen yasanın temmuz ayında ilk önce soğutucularla başlayacağını belirterek, “Bunu diğerleri takip edecek. Bunun için hazırlanıyoruz” dedi.

2 MİLYON SATTI

Fabriano Ar-Ge Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Indesit Company Pazarlama Müdürü Marco Falaschetti, İndesit Çamaşır Makineleri Birimi Direktörü Stefano Dematte ve tasarımcı Makio Hasuike Yeni Aqualtis serisi çamaşır ve kurutma makineleri hakkında bilgi verdi. Tüketici beklentilerini anlamak için 1.5 milyon euro harcama yaptıklarını ve 70 patent aldıklarını dile getiren Falaschetti, “Aqualtis 2005 yılında tüketicilere sunduğumuzda sahip olduğu özellikleriyle büyük bir beğeni topladı ve tüketicilerin tercihiyle bugüne kadar 2 milyonun üzerinde eve girdi. Yeni Aqualtis'in, HD teknolojisi adı altında topladığımız tüm özellikleriyle başarısını katlayacağına inanıyorum” dedi.
    http://www.emlaktasondakika.com/haber/Sektorden_Haberler/Indesitten_21_milyon_euroluk_yatirim/20239.aspx

indesit company, manisa buzdolabı fabrikası,

• quote:

quote:

Gerçekten sıkma sesi yüksek mi. Kimi çok sessiz diyor kimi sesli kriteriniz nedir ses konusunda özellikle tam dolu ve yarım dolu iken yanında dinlermisiniz ?

Hocam bakabildiniz mi cevap verebilecekmisiniz ? Bu hafta sonu almayı düşünüyom da kampanya bitmeden
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bakabildiniz mi cevap verebilecekmisiniz ? Bu hafta sonu almayı düşünüyom da kampanya bitmeden

Fabrikasında Ürün kalmadı bu arada Bunuda Belirteyim.
  • quote:

quote:

quote:

dostum merhaba sıkmadaki hatayı bulduk servisin dedine göre büyük boy çamaşır ve küçük boy konulmayacak mış beraber yoksa dengesizlik yapıyormuş . bu hafta hepsi aynı boy yıkandı ve problem yok ben de rahat bir nefes aldım.başka bir dikkat edeceniz husus daha var detarjanı fazla koymayın yoksa içindeki sensör kalıntı hissetği için yıkamaya devam ediyor ve program uzuyor onu da yaşadık program bitimine 1 dk. gösteriyor fakat program bitmiyor ve 1-1,5 saat yıkama uzun olmuş oluyor .bizim burdaki servis o konuda bilgi vermedi sonradan öğrendik daha öğrenecek çok şey var galiba.
    saygılar

• Programın bitimene 1 dk kala 5 dk daha koyup ondan sonra bitirdiği bende de oldu. Deterjanı fazla koymuş olabilirim ben de. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

Bence gayet sessiz bir makine. Bilhassa annemin eski arçeliğine göre kıyaslayınca çok sessiz gerçekten. Yalnız su boşaltmadaki pombadaki ses olayı bende de var. Boşaltma biraz gürültülü mü bilemedim, ama normaldir diye düşünüyorum yine de. O yüzden önemsemedim.

Sıkmada ben bir sorun yaşamıyorum açıkcası. Tabii kullanma klavuzundan belirtilen kg değerlerine uymadan yükleme yapılırsa, sıkmada makine zorlanacağından gürültülü olabilir. Ben yokken annem öyle bir deneme yapmış, sıkmada makineden çok ses geldi demişti bana. Sonra içinden çıkan çamaşırlara baktım. Makine bence yine iyi yıkamış. 9kg bir makine ama pamuklu yıkarsan öyle. Mesela bir yorgan gibi birşey atıyorsan 2-3kg'mı geçmemeli. Kullanma klavuzuna riayet etmek lazım. Genel olarak değerlendirmek gerekirse, bence çok çok iyi bir makine.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.