Şimdi Ara

Hotpoint-Ariston AQ93F29EU Çamaşır Makinesini Kullanan var mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
31.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

quote:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S2hrd3Ge0yY
    bu tanıtım videosunda 2 kez üst üsste inverter motor demesine rağmen grafikte bildiğiniz kayışlı sistem???

dd motor demiyor fırçasız inverter motor diyor.

dostum bi açıklarmısın nasıl bu olay?.Kayış olmadığından daha fazla elektrik tasarrufu ne bilim ses daha az deniliyor..Ben lg ile bosch grubunun motorlarının nasıl çalıştığını biliorm videolardan bunu pek anlayamadım.

Bosch'un ecosilence drive motoru ile hiçbir farkı yok. Çalışma prensibi aynı. Ayrıca Hotpoint'in tanıtımlarında da, Bosch'un tanıtımlarında da

''Kayış olmadığından daha fazla elektrik tasarrufu ne bilim ses daha az deniliyor'' gibi bir tanım geçmiyor. Siz Direct Drive motorla karıştırıyorsunuz İnverter Motoru ve Direct Drive motor teknolojisini şuan sadece LG ve Samsung kullanıyor yalnız Samsung bu motora Quiet Drive adını vermiş durumda. Umarım iyi bir şekilde anlatabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

quote:

quote:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S2hrd3Ge0yY
    bu tanıtım videosunda 2 kez üst üsste inverter motor demesine rağmen grafikte bildiğiniz kayışlı sistem???

dd motor demiyor fırçasız inverter motor diyor.

dostum bi açıklarmısın nasıl bu olay?.Kayış olmadığından daha fazla elektrik tasarrufu ne bilim ses daha az deniliyor..Ben lg ile bosch grubunun motorlarının nasıl çalıştığını biliorm videolardan bunu pek anlayamadım.

Bosch'un ecosilence drive motoru ile hiçbir farkı yok. Çalışma prensibi aynı. Ayrıca Hotpoint'in tanıtımlarında da, Bosch'un tanıtımlarında da

''Kayış olmadığından daha fazla elektrik tasarrufu ne bilim ses daha az deniliyor'' gibi bir tanım geçmiyor. Siz Direct Drive motorla karıştırıyorsunuz İnverter Motoru ve Direct Drive motor teknolojisini şuan sadece LG ve Samsung kullanıyor yalnız Samsung bu motora Quiet Drive adını vermiş durumda. Umarım iyi bir şekilde anlatabilmişimdir.

gayet iyi anlattın dostum ama ben inverter motorun daha sağlıklı olduğu düşüncesindeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

gayet iyi anlattın dostum ama ben inverter motorun daha sağlıklı olduğu düşüncesindeyim

Teşekkür ederim
    Evet ben de seninle aynı düşüncedeyim.Hem de Direct Drive Motorun tanıtımlarında gösterildiği gibi dengeleme ve titreşim sorunlarının da önüne geçtiği söylenemez hatta daha da arttırmış durumda bence.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim
    Evet ben de seninle aynı düşüncedeyim.Hem de Direct Drive Motorun tanıtımlarında gösterildiği gibi dengeleme ve titreşim sorunlarının da önüne geçtiği söylenemez hatta daha da arttırmış durumda bence.

gel bide dd motorculara anlat bunu hala güzel birşeymiş gibi övüyolar makine dengelemede ses çıkarıyorsa napim ben o motoru aynı hesaba geliyor

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim

gel bide dd motorculara anlat bunu hala güzel birşeymiş gibi övüyolar makine dengelemede ses çıkarıyorsa napim ben o motoru aynı hesaba geliyor

DD motor eğer iyi bir teknoloji olsaydı dünyanın beyaz eşya devi Miele'nin tüm çamaşır makinlerinde şu an kayış ve kasnaklı sistem bulunmazdı.
    Miele de şu an için fırçasız kayışlı ve kasnaklı motor teknolojisini kullanıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim

DD motor eğer iyi bir teknoloji olsaydı dünyanın beyaz eşya devi Miele'nin tüm çamaşır makinlerinde şu an kayış ve kasnaklı sistem bulunmazdı.
    Miele de şu an için fırçasız kayışlı ve kasnaklı motor teknolojisini kullanıyor.

Alıntıları Göster
    direct drive kayışsız kasnaksız vs ama bosch da kullanılan kayışlı motora göre her zaman daha sesli çalışır. bu farkı kullanıp gözlemlemeyen bilemez. titreşim konusunda, benim makinem biraz daha eski modele kaçtığı için paldır küdür sıkmaya geçtiğini hiç görmedim. dengesiz yük kontrol sistemi çok iyi.sanırım yeni çıkan 6 motion direct drive motorlarda eksik birşey var.benim gördüğüm kadarıyla 6 motion modellerde dengesiz yük kontrol sistemi çok zayıf. titreşimli çalışmasının kaynağı bu olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Net bilgi için teşekkür ederim.
    Küçük geliyor dediğim gibi salonun tülü zar zor sığıyor ve çok kırışıyor e tabi sıkışık olduğu için pek verimli de yıkanmıyor tül. Eğer değiştirirsek sebebi bu durum olacak gibi görünüyor. Ama annem de bu sebebten dolayı değiştirmek istemiyor çünkü beyazlardaki yıkama performansından çok memnun, bir de ön yargısı var şimdiki makinelerin az su aldığı için temiz yıkayamayacağı yönünde.

• quote:

Küçük geliyor dediğim gibi salonun tülü zar zor sığıyor ve çok kırışıyor e tabi sıkışık olduğu için pek verimli de yıkanmıyor tül. Eğer değiştirirsek sebebi bu durum olacak gibi görünüyor. Ama annem de bu sebebten dolayı değiştirmek istemiyor çünkü beyazlardaki yıkama performansından çok memnun, bir de ön yargısı var şimdiki makinelerin az su aldığı için temiz yıkayamayacağı yönünde.

Baslıkta anlatılan üründe Aynı programda kire göre yıkama asamasını artırabilme tam olarak kaç basamak var inceleyemedim seçenegi mevcut ve aynısı durulamadada mevcut 4 kademe artırılabiliyor durulaması en ust kademesi anti alerji secenegi bu 2 seceneklerde su alımını artırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggressor19 -- 31 Temmuz 2012; 22:25:29 >

• quote:

quote:

Baslıkta anlatılan üründe Aynı programda kire göre yıkama asamasını artırabilme tam olarak kaç basamak var inceleyemedim seçenegi mevcut ve aynısı durulamadada mevcut 4 kademe artırılabiliyor durulaması en ust kademesi anti alerji secenegi bu 2 seceneklerde su alımını artırıyor

Anlattığınız özellik bence çok güzel Sanırım LG'de de vardı ama Hotpoint'in bu serisinde olduğunu bilmiyordum kullanma kılavuzunda da belirtmemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 31 Temmuz 2012; 22:46:30 >

• quote:

quote:

quote:

Anlattığınız özellik bence çok güzel Sanırım LG'de de vardı ama Hotpoint'in bu serisinde olduğunu bilmiyordum kullanma kılavuzunda da belirtmemişler.

Alıntıları Göster
    Alan arkadaslar bidaha ugramıyor bi inceleme atsalar hepsini anlatacaklarda ins hayırlı bi arkadas alırda güzelde bi inceleme atar bize

• quote:

Alt modellerde de olan normal, yoğun ve hassas seçenekleri sanırım.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    kliksa'dan aldık 2 dk. önce 1077 tl world'e 12 taksit 107 tl wp. hayırlısı bakalım

• quote:

quote:

yıkamayı istedigin gibi hasaslastıracagn ayar secenekleri işte aynı sekilde durulamayıda artırabildigin fazla deterjanmı seviyorsun artır anti allerji yap kalıntı zerre bisey kalmaz
  • quote:

quote:

quote:

yıkamayı istedigin gibi hasaslastıracagn ayar secenekleri işte aynı sekilde durulamayıda artırabildigin fazla deterjanmı seviyorsun artır anti allerji yap kalıntı zerre bisey kalmaz

Bu özellik tam benlikmiş Ben zaten bosch'da da arçelik'te de her yıkamada ilave durulama fonksiyonunu seçiyorum ( tabi onlarda kademe yok sadece ek 1 durulama yapıyor, anladığım kadarıyla hotpoint'te +4durulama daha ekleyebiliyor.)çünkü fazla köpüğü seviyorum bana daha iyi hijyen sağladığı hissini veriyor ki zaten öyledir de yanılmıyorsam.

Ha bi de arçeliğin yoğun diye bir programı var onu yeni keşfettim yıkama performansı müthiş mekanik hareketleri arttırılmış bir program o programı seçince ilave durulama fonksiyonu da otomatik olarak seçiliyor ve iptal de edilmiyor.

Bir de şöyle bir durum var arçeliğe fazla deterjan koyamıyorum su jetinden dolayı çünkü ilk aldığı suyu direkt su jetinden püskürtüyor deterjan parçacıkları da camın yüzüne yapışıp kalıyor o yüzden olabildiğince az koymaya çalışıyorum tabi bu durum da sinirimi bozuyor, beyazlılar yıkanırken pek sorun olmuyor program uzun olduğu için program sonunda camın yüzü temizlenmiş oluyor ama koyu renklilerde her program bitiminde camın üst tarafını silmem gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

o zamana göre sessiz uçak motoru kamereyı bile sallamış

O makineye uçak motoru demek hakaret olur, eğer rulman arızası yapmamış aynı model makinenin sesini dinleme şansınız varsa motorunun ne kadar sessiz olduğunu anlayacaksınız.

fırçalı motor olduğundan o zamanlar inverter motor olduğunu sanmıyorum

Fırçalıya göre ve o zamanın teknolojisine göre sessiz, yoksa tabiki inverter motorla karşılaştırılamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ukisa

kliksa'dan aldık 2 dk. önce 1077 tl world'e 12 taksit 107 tl wp. hayırlısı bakalım

Evet arkadaş aldı ve kayıplara karıştı yok arkadaş vay bi video koyayım bilmeyen görsün vay anam bi yorum yazayım demiyor kimse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    @lazpanyol Zahmet olmazsa kayıt edebilirsin.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Hotpoint'in tüm makinelerinin yıkama devri bu kadar yüksek mi?

• quote:

@lazpanyol Zahmet olmazsa kayıt edebilirsin.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Hotpoint'in tüm makinelerinin yıkama devri bu kadar yüksek mi?

Alıntıları Göster
    programdan programa degisir

• quote:

programdan programa degisir

Alıntıları Göster
    Etkin yıkama açısından bence çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bugün carrefour'dan 1040 tl'ye 12 taksitle aldık. kısmet olursa çarşamba günü gelecek. dayanamadık aldık tam anlamıyla. kendisiyle sorunsuz bir 10 yıl geçirmek dileğiyle sırayı buzdolabına devrediyoruz. evet.. yeni konu başlığımız buzdolabı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.