Şimdi Ara

Horizon: Zero Dawn Türkçe Yama Çalışması (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
17
Favori
27.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuda belirttiğim gibi, yardımcı olacak daha fazla çevirmen arkadaş bulamadığımız sürece epey uzun sürecek.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Abi öyle büyük birsey yapıyorsunuz ki allah sizden razı olsun.. Kaç ay aradım bulamadım paralı satan bir yer var ne oldukları belli değil.. Elinize saglık sabırsızlıkla bekliyorum simdiden tskler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPOLİC_FR

Hocam bir yanlışlık var galiba. Benim Anonymous' da çevirmen olan bir arkadaş ile yaptığım konuşmada dedi ki, üye olup yamaları indirdikten sonra, üyeliğini iptal etsen dahi yamalar sende kalıyor, türkçe oynamaya devam ediyorsun dedi. Yanlış bilgi verilmiş olabilir mi size.

Alıntıları Göster

Sonradan şikâyet alıp değişti ise bilemem benim bildiğim böyleydi dostum, yine de sistem güvenilir değil. Kapanıp gitmeyen 1 çeviri grubu yok. Yarın öbürgün kapatıp giderler ise yamalar yok olacak sanki hiç çevrilmemiş gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bekliyoruz...

• MonacoDoom kullanıcısına yanıt

Sonradan değişen bir durum yok. Üyelik sistemi hayata geçirildiğinden bu yana sistem bu şekilde. Ne yama indirdiyseniz siz silene kadar sizde kalıyor. Üyeliğiniz bittikten sonra "yeni çıkan yamaları" kullanamıyorsunuz.

Kapanıp gidecek olsak tüm yamaları yayınlar öyle gideriz, çeyizimize mi saklayacağız?

Bizimle ilgili bir probleminiz varsa ayrı konu açıp yazabilirsiniz, konudan alakasız mesajlarla konuyu baltalamayın lütfen. Yamaya gelince, zor proje, şimdiden kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Sonradan şikâyet alıp değişti ise bilemem benim bildiğim böyleydi dostum, yine de sistem güvenilir değil. Kapanıp gitmeyen 1 çeviri grubu yok. Yarın öbürgün kapatıp giderler ise yamalar yok olacak sanki hiç çevrilmemiş gibi...

Alıntıları Göster

tabiki birde zorunlu int baglantısı var.eger int bir sorun yasarsan [ttnet nakil işlemim 2ay sürmüştü]yama falan yok 

• connect455 C kullanıcısına yanıt

Bir de eğer üyeliğiniz bittikten sonra oyun güncelleme alırsa, geçmiş olsun yama falan gene yok. 

• quote:

Orijinalden alıntı: womba

Konuda belirttiğim gibi, yardımcı olacak daha fazla çevirmen arkadaş bulamadığımız sürece epey uzun sürecek.

Merhabalar. Yapay zekadan yardım alıp, çeviriyi yapıp sonra da düzenleme yaparak yamayı yapmayı düşündünüz mü? Süre daha da kısalacaktır zannımca

• tolga_yakup kullanıcısına yanıt
    Süre kısalır mı bilemem ama inanın Translate çeviriden düzeltmek çevirmekten daha zor ve özellikle sıkıcı bir süreç.

• quote:

Süre kısalır mı bilemem ama inanın Translate çeviriden düzeltmek çevirmekten daha zor ve özellikle sıkıcı bir süreç.

Anlıyorum, evet, kodları da bozabiliyor. Fakat çeviri konusunda ciddi manada gelişmiş. Film alt yazısı çevirdim, mükemmel cümleler vardı

Kime göre, neye göre veya hangi koşulda mükemmel şeklinde de sorgulamak lazım. Biz en rahat olduğumuz şekilde çeviriyi sürdürüyoruz, aksi halde kendi gönlümüzce bir iş çıkmaz. Umarım anlatabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Alıntıları Göster

Öyle bir şey olursa yani kapanıp gittikleri taktirde ve yamayı abone olan kişiler ile sonsuza kadar paylaşmazlar ise 1 kişinin bile şikayet etmesi... Geçmiş olsun :) peşine düşüldüğü taktirde... düşünmesi bile ürpertiyor insanı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Man - SuraSide -- 13 Temmuz 2021; 4:16:48 >

• Oyuna Başlamamış Biri Olarak Yamayı Bekliyor Olacağım Kolay Gelsin  

• Kolay gelsin.

• Yama tahmini ne zaman çıkar ?

• quote:

Kime göre, neye göre veya hangi koşulda mükemmel şeklinde de sorgulamak lazım. Biz en rahat olduğumuz şekilde çeviriyi sürdürüyoruz, aksi halde kendi gönlümüzce bir iş çıkmaz. Umarım anlatabilmişimdir.

"Bugünlerde çok canım sıkılıyor." mükemmel bir cümle değil fakat anlaşılır bir cümle;

"Bugünlerde canım çok sıkılıyor." mükemmel bir cümledir, Türkçe açısından sorunsuz bir cümledir.

Umarım anlatabilmişimdir  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_yakup -- 16 Temmuz 2021; 16:30:57 >
    Çeviriler bu kadar basit cümlelerden oluşmuyor maalesef. Çoğu komplike ve uzun diyaloglar ya da paragraflar. İçlerine bir de oyun içi terimler -Türkçe belli karşılığı olmayan ve her yerde aynı şekilde çevrilmesi gereken kelimeler- eklenince Translate saçmalıyor.

• Kolay gelsin heyecanla bekliyoruz :)

• Türkçe Desteklenmiyor. Desteklenen 20 Dil şunlar: İngilizce✔✔✔Fransızca✔✔✔İtalyanca✔✔✔Almanca✔✔✔Kastilya İspanyolcası✔✔✔Arapça✔✔✔Danca✔✔Felemenkçe✔✔Fince✔✔Japonca✔✔Korece✔✔Norveççe✔✔Lehçe✔✔✔Portekizce✔✔✔Brezilya Portekizcesi✔✔✔Rusça✔✔✔Basitleştirilmiş Çince✔✔Latin Amerika İspanyolcası✔✔✔İsveççe✔✔Geleneksel Çince✔✔

Günümüzde büyük oyun şirketlerinin çıkardığı AAA yapımlara arapça desteği sürekli gelmektedir. Türk oyun severler için gerçekten acı bir durum. Hükümetin ekonomiyi, döviz kurlarını yerle bir etmesi de bu işin tuzu biberi oldu.

• İlk Önceliginiz Çevirmen Takviyesi Olsun. Çünkü Şu Anki Çevirmen Sayınızla ''Aylarca'' Çıkartamazsınız Bu Yamayı. Ayrıca Haftalık & Aylık Yüzde Güncellenmeli Yamalar İçin Sitede.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.