Şimdi Ara

Horizon: Zero Dawn Türkçe Yama Çalışması (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
17
Favori
27.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konunun kitlenmesi ve zarar görmesi için yapılan yorumlar var...

Elinize sağlık çeviri yapan arkadaşlar için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derlemeler -- 7 Temmuz 2021; 10:38:45 >
  • Bu oyunu anonymous un yaması ile bitirdim.

Yama güzel miydi? güzeldi ama yapan arkadaşların tekelci tavrı rezaletti. Çıktı, çıkacak, çıkıyor, şu şu tarihler arası belki çıkabilir hep bir tahmin yürütme. En son şu hafta çıkartıyoruz dediklerinde bile yamayı ertelediler haftaya kaldı, haftaya xx saatte dediler millet toplandı 3 saat geçti gece oldu hala daha yama çıkacak yok programcıdan haber bekliyoruz, yok bilmem neciden duman bekliyoruz.

Üç kuruşluk yamalar birilerinin tekeline girince böyle oluyor işte.

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Bu konuda zaten özgürsünüz sonuçta ortada zorlama yok
    Yaptıkları doğru mu değil çünkü başkasının ürettiği üzerinden gelir sağlamak suçtur
    Bu da onlarla yapımcı firma arasındaki sorun
    Ben o oyunu oynamak istiyorsam yapımcı firma Türkçe dil getirmiyorsa Türkiye'den birileri çevirip para ile satıyorsa alır oynarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • derlemeler kullanıcısına yanıt
    Benim böyle bir amacım yok varsın kolay gelsin çeviren arkadaşlara
    Nedenini yukarıdaki mesajlarda belirttim
    Bizim insanımız son zamanlarda çok agresif en ufak şeyde saman alevi gibi parlıyor

• heyecanla bekliyorum oyuna hiç başlamadım Türkçe yaması olmadığı için, emeği geçecek arkadaşlara çok teşekkür ediyorum kolaylıklar diliyorum

• Ellerinize sağlık bekliyoruz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Oyunu satın alan kişi parasını da verip yamasını alabilir
    Çeviri işi öyle sandığınız gibi kolay bir iş değil
    Ücretli ücretsiz farketmez yaması olan bir oyuna ikinci bir çalışma yapmak bana göre zaman kaybı
    Yaması hiç çıkmamış oyunlara emek verilse daha iyi olur

Oyunu satın aldığında sonsuza kadar 1 adet kullanım hakkı elde ediyorsun. Yamayı ise ertesi ay ödemesini yapma tüm hakların gidiyor. Yani parasıyla bile doğru dürüst kullanamıyorsun ben paramı basarım rahat rahat türkçe oynarım diye bir dünya yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Singleplayer oyun bu multiplayer değil ki en fazla iki haftada bitiyor sonra kenara atıyoruz :)
    Bitirdiğim bir oyunu tekrardan açıp kolay kolay oynamam
    Bir aylık üyelikte fazlasıyla yetiyor oyunu Türkçe olarak bitirmek için

• Bende ücretli ücretsiz yamalar kullanıyorum ama kimseyi savunmuyorum. Babasının hayrına iş yapmıyor paralı çeviri yapanlar savunacak hiç bir tarafları yok.

Bu işler gönüllülükle başladı, gönüllüden satışa geçti, satıştan kiralamaya, sonuç olarak ufak tefek yamalarla seni her ay aboneliğe zorlayan bir sistem haline geldi.

• Oyunu tam 1 yıl pc de beklettim baktım eleş Türkçe Yama çıkmıyor en son sildim. Şimdi yine indireceğim

• ben türkçe yaması var diye indirdim biraz oynadım baktım türkçe yaması yok olanda paralı + oyun bana karmaşık geldi ne yapacagımı bilmiyordum sıkıldım sildim

• quote:

Orijinalden alıntı: alex59

Bende ücretli ücretsiz yamalar kullanıyorum ama kimseyi savunmuyorum. Babasının hayrına iş yapmıyor paralı çeviri yapanlar savunacak hiç bir tarafları yok.

Bu işler gönüllülükle başladı, gönüllüden satışa geçti, satıştan kiralamaya, sonuç olarak ufak tefek yamalarla seni her ay aboneliğe zorlayan bir sistem haline geldi.

Ben açıkçası önceden bu abonelik olayına karşı çıkmıştım ama şu son 1-2 aydır kullanıyorum baya bir ısındım. Aktif bir oyuncu iseniz baya bir işinize bile yarayabilir. Tek tek yama satın almaktan daha ucuza geliyor. Eğer ki böyle aktif olacak ve her ay en az 2-3 yama ekleyip projeler böyle hızlı hızlı bitecekse umarım ki böyle abonelik sistemiyle çalışan gruplar artar. İnanın piyasada türkçe yaması çıkmayan oyun kalmaz. Tabii üyelik ücretlerinin böyle cüzi 15-20 lira gibi miktarlar olması şartıyla. Yoksa kimse gidip ayda 40-50 kağıt vermez. Bunun için ayda 20 verilebilir benim nezdimde. Neden verilebilir? Çünkü sonuçta bu hızlı, sürekli güncellenen ve özel bir hizmet olacak. O gruplar sizin için çalışacak yama çıkaracak. Buna gönüllük esası denemez artık. 20 lira çöp gibi bir şey zaten. Markete bir girdin mi 50 den aşağı çıkamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 8 Temmuz 2021; 1:18:26 >

• movistar73 kullanıcısına yanıt

Ben Türkçe olarak bitirdim ona rağmen beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ Ten -- 8 Temmuz 2021; 1:54:14 >
  • temhem3838 T kullanıcısına yanıt
    Az daha ağla bakayım çok güzel oluyor

• Grubu sevmeyebilirsiniz ama verdiği hizmet güzel, ayda 18 lira, zaten artık para bile değil yani...
    Oyun oynamak benim için bi hobidir, başkası nasıl görüyor bilmem ama ben hobime para harcarım, hobime de para harcamicak isem nereye harcicam
    Şu forumda sevdiği oyunu sırf grup yaptı diye oynamayan veya oynayamayan kaç kişi gördüm, yapmayın arkadaşlar, bu güzel oyunları bi 18 lira için pas geçmeyin keyfinize bakın, sonra ücretsiz çıksın diye ya bekliyorsunuz ya da forumda konu başlığı açıp yapar mısınız diye rica ediyorsunuz bu türkçe yama sektörüne de zarar veriyor, bir oyunun yeri geliyor 3 tane yaması oluyor, bir oyunun 3 yaması oluncaya kadar 3 tane oyunun 3 yaması yapılsa daha iyi olmaz mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Oyunu satın aldığında sonsuza kadar 1 adet kullanım hakkı elde ediyorsun. Yamayı ise ertesi ay ödemesini yapma tüm hakların gidiyor. Yani parasıyla bile doğru dürüst kullanamıyorsun ben paramı basarım rahat rahat türkçe oynarım diye bir dünya yok.

Alıntıları Göster

Hocam bir yanlışlık var galiba. Benim Anonymous' da çevirmen olan bir arkadaş ile yaptığım konuşmada dedi ki, üye olup yamaları indirdikten sonra, üyeliğini iptal etsen dahi yamalar sende kalıyor, türkçe oynamaya devam ediyorsun dedi. Yanlış bilgi verilmiş olabilir mi size.

• Oyunu geçen aylarda İngilizce oynayıp bitirmiştim. Aslında taşlı sopalı ilkel insanların arasında üst düzey makineleri görünce bu ne yaw diyorsunuz fakat notları okuyup hikayeyi de öğrenince vay beee diyorsunuz. Görseller zaten müthiş. Bilim kurgu ve olası gelecek tasarımı sevenler için muazzam bir oyun. İnşallah sizin çeviriniz ile bir de Türkçe oynamak nasip olur. Horizon Forbidden West'i yani ikinci oyunu beklerken böyle bir çeviri girişimi olması mutlu etti. Emeğinize sağlık diyelim şimdiden ve tebrikler, teşekkürler  

• ALPOLİC_FR kullanıcısına yanıt

Hocam sizin bilginiz doğru diye biliyorum. Oyuna güncelleme vs. gelmedikçe yani dosya yapısı değişip yama çalışmaz hale gelmedikçe yamalar sürekli çalışıyor diye okumuştum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.