Şimdi Ara

honda cr-v 1.6 i-dtec (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.762
Cevap
31
Favori
166.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mazda cx5 e 1.5 dizel motor seçeneği gelecekmiş crv yi zaten sevmemistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RoLaN R kullanıcısına yanıt
    hocam güzel gelişme fakat bi kaynak gösterebilirmisniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: markus91

hocam güzel gelişme fakat bi kaynak gösterebilirmisniz

hocam resmi bir kaynak yok ancak forumdaki arkadaşlar söyledi 2015 te 1.5 dizel gelecekmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: drnero

Honda Tr esinlendiği Doğuş grubunu da solladıson atakla şubat ayında, hatta aylardır 3,00 ın üzerinde gezinen euro değerleri( 3,20'leri de görmüştü) bugün itibariyle 2,88 olmasına rağmen Honda araca yine zam yaptı ve euro 2,72 iken piyasaya giren araç 5 ay içinde ard arda gelen zamlarla 80,900 başlangıç fiyatı 93,900 oldu..Euro artarken maliyet artıyor mazereti vardı da inerken ne var ki zam geliyor..bu neyin kafasıdır..hala bu fiyatlara nasıl satıyorlar, kim alıyor akıl mantık almıyor..

Kur %6, araç fiyatı iki katı %12 artmış.. Almak isteyenler pazarlığını ona göre yapsınlar. Bu ortamda para değerlidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali-tokur

quote:

Orijinalden alıntı: kayhan93

araca kesin alıcam gözüyle bakıyordum kendi aracımı satılıga cıkarmıstım ama bu zamdan sonra bu aracı alanın aklına şaşarım 3 bin tl zam nedir ya model farkında anca okadar zam geliyor honda sınırı aştı bundan sonra tek bakıcagım arac volvo s60.

sayın kayhan93
    araç hak ettiği değeri bulmuş ve fiyatların çok zamlı olmadığını düşünüyorum zira ben kasım da passat dizel manuel comfortline almak için vw ya gittiğimde passat 77 500 idi ve Premium crv ise 87 500 idi .
    Şu an için kasası gelecek yıl değişecek olan passat dizel manuel comfortline ın fiyatı bile 90 000 iken Premium crv nin fiyatı ise 99.900 TL dir. bu itibarla araçların çok zamlandığını düşünüyorsanız eğer yanılıyor olabilir misiniz?

bana göre sadece honda crv gerçek piyasa veya pazar değerini bulmuştur. Diğer bir söylem ile crv hakkettiği fiyatlarda satılmaktadır şu an.

Sen neyin kafasından bilmiyorum ama satıcı bayi yada 2. El Satan değilsen gerçek fiyatını bulduğunu VW ürünlerinden örnekler vererek açıklaman küfür niteliği taşıyor. Bilgine

• sarem34 S kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz. Bu fiyatlara alismak icin biraz zaman gecmeli. Maaslara aldigimiz zamla harcamalara gelen arasinda ucurum var.
    Ben yine de 1.6 motor 4x2 suv lerin biraz fazla pahaliya satildigini dusunuyorum. umarim dolar dusunce duser biraz fiyatlar.

• markus91 kullanıcısına yanıt
    Hocam resimleri ekledim. Resimlerde biraz parlama var ama az çok belli oluyor. Dediğim gibi bence abes durmuyor ama zevk meselesi tabi.

Araca 2.900 tl gibi bi zam daha geldi Euro, Dolar düşerken neyin zammı. Nissan qq nun lansmanda anlamsız derecede yüksek fiyat çekmesinden dolayı ve civic in satılmasından dolayı olsa gerek fiyatlara yüklendikçe yükleniyorlar. Eğer hala sırada olup aracı alamasaydım Mercedes cla ya aklım giderdi gibime geliyor. Sırada bekleyen arkadaşların psikolojisini çok iyi anlıyorum 2 kerede ben zam yemistim kötü bi his :(

Ama genel olarak araç fiyatlarına baktığımızda çook anlamsız bi yükseklik var her marka ve modelde bu böyle. Clio nun 45.000 tl ye satıldığı ülkemizde 100.000 tl ye suv satılmasına çok şaşırılmamalı. Ama malesef ülkemizde böyle saçma bir fiyatlandırma var.

Fiyat politikası vs onlardan sıyrılırsak aracı kullanırken gerçekten keyif alıyorum ve aldığıma pişman değilim. Sınıfında F/P oranı ve kullanım maliyeti bence en uygun araç bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tranz

quote:

Orijinalden alıntı: ali-tokur

quote:

Orijinalden alıntı: kayhan93

araca kesin alıcam gözüyle bakıyordum kendi aracımı satılıga cıkarmıstım ama bu zamdan sonra bu aracı alanın aklına şaşarım 3 bin tl zam nedir ya model farkında anca okadar zam geliyor honda sınırı aştı bundan sonra tek bakıcagım arac volvo s60.

sayın kayhan93
    araç hak ettiği değeri bulmuş ve fiyatların çok zamlı olmadığını düşünüyorum zira ben kasım da passat dizel manuel comfortline almak için vw ya gittiğimde passat 77 500 idi ve Premium crv ise 87 500 idi .
    Şu an için kasası gelecek yıl değişecek olan passat dizel manuel comfortline ın fiyatı bile 90 000 iken Premium crv nin fiyatı ise 99.900 TL dir. bu itibarla araçların çok zamlandığını düşünüyorsanız eğer yanılıyor olabilir misiniz?

bana göre sadece honda crv gerçek piyasa veya pazar değerini bulmuştur. Diğer bir söylem ile crv hakkettiği fiyatlarda satılmaktadır şu an.

Sen neyin kafasından bilmiyorum ama satıcı bayi yada 2. El Satan değilsen gerçek fiyatını bulduğunu VW ürünlerinden örnekler vererek açıklaman küfür niteliği taşıyor. Bilgine

Ben küfür etmedim hiç kimseye!!!!
    ben hakarette etmedim hiç kimseye!!!!
    Sen neyin kafasını taşıyorsun da KENDİNE VEYA ŞAHSINA hakaret veya küfür edildiğini iddia ediyorsun!!!!

Crv mi elmas değerinde vw mu altın değerinde???

Altın eksperi misin elmas eksperi misin CRV dizel eksperi misin yoksa otomobil eksperi misin neyin kafası bu anlayamadım halen?
    Crv eksperisen eğer nitelikli bilgiler ile bu foruma katkı sunmanı bekliyoruz hem teknik anlamda hem de deneyim ve uzmanlık anlamında.

HAYIR DEĞİLSEN lütfen bana şu basit gerekçeyi sunupta sana küfür edildiği idiasında bulunma ""iyide passat ve honda crv tamamen farklı klasmanların aracı:)""""

• BilişimTeknolojileri B kullanıcısına yanıt
    teşekürler hocam eline sağlık yinede bi farklı görünüyor bana göre
  • Bilişim Teknolojileri,

Honda crv niz hayırlı uğurlu olsun.Kazasız,belasız sürüşler temenni ederim.

Honda 1.6 dizel Premium aldım.Navigasyon için Honda Genel Müdürlüğünde bir
    satış yetkilisi ile görüştüm.Kendileri bana,Hondanın orjinal Navigasyon cihazı olmadığını,
    bazı bayilerin Uzak doğu menşeli Navigasyon cihazı taktıklarını ve bu cihazların ülkemizde uyum sağlamadığını
    sorun çıkardığını ifade etti.Sizin Navigasyon markası nedir!Memnunmusuruz!Ücrete ne ne kadar.
    Selamlar
  • tecde T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sizde aracınızı güzel günlerde kullanın.

Honda yetkilisinin söylediği doğrudur Honda nın belli bir navigasyonu yok. Bayiler kendileri yüksek fiyattan bu hizmeti veriyor. Ben bagaj havuzu dahil hiçbir şeyi ekstradan istemiyorumdum (Navigasyon taktıracaktım) fakat arac için sıra olduğundan ve bende 1.5 ay kadar beklediğimden ve daha fazla beklemek istemediğimden spoiler+basamak+navigasyon 4600 tl gibi bi rakama taktırdım. Navigasyon 2000-2500 tl civarı olması lazım.

Markası motevo. Orta düzeyin yarın tık üzeri bir ürün.

* Tr ile uyumlu İstanbul ve Bursada test ettim haritası gayet iyi ama çok bilinmeyen yollarda deneme şansım olmadı ama şimdiye kadar haritası geçer not aldı.
    * Hava kapalı dahi olsa uyduları çok kısa sürede yüksek hassasiyetle buluyor.
    *
    * 2 yıl harita güncelleme ve yurtdışı haritası yükleyebiliyorsunuz
    * Direksiyondaki kumandalar ile tam uyumlu o açıdanda güzel
    * Bluetooth (Telefon üzerinden görüşme) micrafonu çok yetersiz ve şimdiye kadar nereden hassasiyet değeri açılacağını bulamadım. karşıdaki zor duyuyor biraz yüksek sesle hatta bağırırcasına konuşmak gerekiyor.
    * iphone ve diğer cihaz bağlantı girişleri başarılı
    * Radyo biraz karışık 15 hafızalı orta düzeyde
    *Az video formatını destekliyor.
    *Açılışta honda logosu var.
    *Görsel olarak arabanın bi parçası gibi duruyor.

ÖZET: Eğer hiç uğraşmıyım bu özellikler işimi görür derseniz pm (özel mesaj) atınız taktırdığım yeri size ileteyim. Ama daha kapsamlı bir ürün alayım yada biraz daha uygun olsun derseniz. İnternette çok güzel ürünler var yada yurtdışından getirebilir, getirtebilirsiniz. Ama şunuda mutlaka dikkate alın yurtdışından geldiğinde yüklü haritalar ne olur nasıl olur iyi araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilişimTeknolojileri -- 14 Nisan 2014; 9:45:46 >

• Bilişim teknolojileri,
    Navigasyon ile ilgili açıklamış olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler ederim.
    Radarla ilgili metni silseniz iyi olur.
    Aracanız tekrar hayırlı uğurlu olsun.Güzel ve mutlu günlerde kullanın.
    Selamlar
  • Arkadaslar merhaba;

Bende aracıma kavustum 1 ay once burdan bılglerı paylasırsak cok ıyı olacaktır;

Benım ıkı sorum var;

1) Bagaj havuzunu nerden aldınız alan arkadaslar kc tl ye aldı?
    2) Lastık basınc degerlerı kapıda yazan degerler dıye dusunuyorum. Ancak aracın 1ay/1000 ucretsız bakımından 2 gun once uyarı gostergesı yandı. Bende tesaduf servısde bu ısı halledetyım dedım. Ancak servıstekı arkadaslar on ve arka 32 dedıler. Bu deger kapıda yazan degerle ortusmememktedır, sonradan farkettım? Bu konuda bılgısıs olan?
    3) ortlama yakıt degerlerını paylasırmsınız?

Tesekkurler sımdılık
  • Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle herkese kazasız, belasız keyifli sürüşler dilerim, aracı ben de 10-12 gün önce aldım. Araca aldığım yetkili bayii de, burnundan kıl aldırmaz tavırları yüzünden aksesuar (basamak + spoyler+ navigasyon vb.) yaptırmadım. Bu tür işlemi özel serviste yaptıran arkadaş varmıdır ? Eğer varsa fiyat ve marka olarak bilgilendirebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimesis84

Arkadaslar merhaba;

Bende aracıma kavustum 1 ay once burdan bılglerı paylasırsak cok ıyı olacaktır;

Benım ıkı sorum var;

1) Bagaj havuzunu nerden aldınız alan arkadaslar kc tl ye aldı?
    2) Lastık basınc degerlerı kapıda yazan degerler dıye dusunuyorum. Ancak aracın 1ay/1000 ucretsız bakımından 2 gun once uyarı gostergesı yandı. Bende tesaduf servısde bu ısı halledetyım dedım. Ancak servıstekı arkadaslar on ve arka 32 dedıler. Bu deger kapıda yazan degerle ortusmememktedır, sonradan farkettım? Bu konuda bılgısıs olan?
    3) ortlama yakıt degerlerını paylasırmsınız?

Tesekkurler sımdılık

Bagaj havuzunun satış fiyatı 250 tl. Bence bu ürünü dışarıdan (internet yada diğer satıcılar) almak yerine bayiden alınmalı. Kuzenim Fiesta ya bagaj havuzunu internetten aldı naylon torbanın az kalını bi ürün geldi ve pişman oldu. Yaydığı kokuda çabası, yazın sıcakta yayacağı kimyasal ise tam bi soru işareti. Bence bu ürün servislerden alınabilir ben memnun kaldım.

Lastik basınç değerleri için ise servisi değilde aracın kapısında yazan değerleri yapmanı öneririm. Kitapçıkdada yazıyor. Araca genel olarak kaç kişi bindiğine ve bagajdaki yük miktarına ve depoyu genelde full mü diptemi kullandığına göre +,- bir değer ayarlayabilirsin. Çok inik lastik fazla yakıt tüketimi fakat bozuk yolda daha az sarsıntı, şişik lastikde yakıt ekonomisi ama sarsıntı olarak etki ettiğinden sürdüğün yolun durumuda önemli diye düşünüyorum. Özet olarak fabrika değerlerini esas almanı ve bu kriterler ölçüsünde az da olsa +,- bi değer farklı olması düşünülebilir. Ama lastik inik uyarısı verecek kadarda düşük olmamalı diye düşünüyorum.

Aracın ortalama tüketimi 5.5 tl. Şehir içi/dışı karışık ve %90 klima kapalı halde. Eco mod hep açık

• quote:

Orijinalden alıntı: babakaan

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle herkese kazasız, belasız keyifli sürüşler dilerim, aracı ben de 10-12 gün önce aldım. Araca aldığım yetkili bayii de, burnundan kıl aldırmaz tavırları yüzünden aksesuar (basamak + spoyler+ navigasyon vb.) yaptırmadım. Bu tür işlemi özel serviste yaptıran arkadaş varmıdır ? Eğer varsa fiyat ve marka olarak bilgilendirebilir mi ?

Hayırlı olsun kazasız sürüşler. Aksesuar almamakla (Bagaj Havuzu hariç) en güzelini yapmışsın. Benim bildiğim bir yer yok ama forumda önceki sayfalarda var bi arkadaş fotosunu falanda koymuştu. Eğer isteyen olursa basamak ve spoiler ı çekebilirim en azından dışarıda araken bayide takılanınkine benzer bi ürün alır. Birde özellikle basamağı sağa sola çarpma ihtimali fazla olduğundan ilk taktırdığınızı beğenmez iseniz Allah korusun ama olaki basamağı süttüğünüzde bayiden taktırabilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler, önceki sayfalarda hatırladığın ve görebildiğim kadarı ile İstanbul ' da Aes Turing te basamak taktıran ve flim çektiren arkadaş vardı.. Benim bu konuda ki amacım, acaba daha fazla seçeneği daha uygun şartlarda bulabilir miyiz diyeydi. Mesala Hondanın kendi sitesinde CRV aksesuarlar bölümünde, önü dar arkası geniş bir basamak var bayii bu basmağa 1.800- TL ye yakın bir fiyat çekti. Bu fiyata rağmen hala yapacak bişi yok falan deyince de hiç bir şey yaptırmamıştım..

Tabii sizin araca ait basamak ve spoileri de görmek isteriz.
  • O yüzden forever ( DACIA ) ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Mazda cx5 e 1.5 dizel motor seçeneği gelecekmiş crv yi zaten sevmemistim

Aynen
    Tesekkurler paylasım ıcın. Bendede su an 5.4 lıtre yakıt gorunuyor....
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.