Şimdi Ara

honda cr-v 1.6 i-dtec (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.763
Cevap
31
Favori
166.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BilişimTeknolojileri B kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler paylasım ıcın. Bendede su an 5.4 lıtre yakıt gorunuyor....
    Paylaş
  • Almakla almamak arasındayım hala. Fiyat aşırı yüksek geliyor, keşke otomatik olsaydı bu fiyata. Muallaktayım hala yaa,
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliatabak_

Almakla almamak arasındayım hala. Fiyat aşırı yüksek geliyor, keşke otomatik olsaydı bu fiyata. Muallaktayım hala yaa,

Arkadas 5 ay oldum ve çok memnunum her seyi ile parasını hak eden bir suv
    Ha daha iyisi olurmu evet 150 bin liraya cx60 volvo olabilir ikinci el oda bunun bir altı kesinlikle crv derim tiguan bile degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar,
    bende honda crv 1.6 almayı düşünüyorum.ancak bazı olumsuz yorumlar okudum.kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.özellikle iç malzemenin kaliteli olmadığı ve süspansiyonlar çok sert ve gürültülü olduğu söyleniyor.
  • Önceki sayfalarda aracın eco modu (Tuşu) ile ilgili bi soru vardı aracın çekişini etkiliyormu diye deneme fırsatım oldu.

* Aracın performansını etkiliyor, gazın tepkisini azaltıp yakıt tüketimine katkı sağlıyor. Şehir içindede dışındada aracın hızlanması yumuşak oluyor. Ben sürekli eco modunu açık tutuyorum. Agresif sürüşe geçmek gerektiğinde kısa süreli kapatıyorum :)
    * Aynı şek,lde Cruise Control açıkken aracın hızını arttırdığımızdada eco açıkken daha yumuşak hızlanıyor.
    * Eco modu açıkken klima dahil yakıt tüketimine dikkat ederek çalışıyormuş. Muş diyorum çünkü havalar tam ısınmadığından bunu net olarak deneyemedim

Sonuç: Kendi deneyimlerimde Eco modu gayet iyi çalışıyor uyarılarına dikkat edilirse fark edilir bi yakıt tasarrufu sağlıyor.

Not 1: Klima auto modunda çalışırken aracın iç nemini ölçen sensör duruma göre (nem fazla ise) otomatik olarak kendisi düşürüyor. Gayet başarılı.
    Not 2: Motorun çalışırken içeriye verdiği titreşim cidden çok az fakat araç yaklaşık 130 km yi geçince müzik kapalıysa rüzgar sesi geliyor.
    Not 3: Merak edenler için Elegance modelinde Lastikler Michelin Akü Varda 70 ah. (Akü diğer modellerdede kuvvetle muhtemel varda ama lastikler farklı)

agonyali17 evet iç kalitede kasıt plastik parçalar özellikle torpido .Evet bencede daha iyi olabilirdi 110.000 tl lik araç için yeterli değil ama kadran,koltuk, yer ve tavan döşeme, direksiyon ve vites (deri) bence gayet iyi. Birde araç İngilterede yapıldığından işçilik kaliteli. Söz konusu olan plastik malzeme ise bence daha iyi olmalı.

Amortisötler için ise bi test sürüşü yap, logar kapağından falan geç dene derim. Evet biraz sert ama artısıda var eksiside. Sert amortisörün + sı uzun yolda sallayarak seni yormuyor veya sersemletmiyor. Araç yüksek olduğundan ağırlık merkezide yukarıda onun için şerit değiştirmede vs araç esnemek istiyor. Amortisör bi tık ser olunca çok fazla izin vermiyor buda özellikle uzun yolda daha az yoruyor. - si ise logar kapağı vs geçerken biraz sert tepki veriyor. Ben araçtan memnunum eşimde kullanıyor oda memnun iyiki almışız diyoruz.

Almayı düşünen yada alıpta bazı özellikleri dikkatini çekmeyen arkadaşlar için kullanım deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim. Lütfen araç sahibi olan diğer arkadaşlarda dikkatlerini çeken şeyleri paylaşabilirlerse faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilişimTeknolojileri -- 18 Nisan 2014; 1:47:00 >

tş.ederim paylaşımların için.çok faydalı oldu.
  • Araç içindeki plastikler kesinlikle daha iyi olabilirdi. Fakat asla bir qasqai gibi eğreti durmuyor. (Eski qasqai).
    Arabanın sarsıntısına gelince lastikler çok etkiliyor. Lastik havasıda çok etkiliyor ama aracın virj performansı çok iyi yolu çok iyi kavrıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Mazda cx5 e 1.5 dizel motor seçeneği gelecekmiş crv yi zaten sevmemistim

Arkadaşlar konu ile ilgili bir link ekledimhttp://www.motoring.com.au/news/2013/mazda/smaller-mazda-diesel-on-the-way-38726

• bu fiyata bu konfor da 1,6 dizel bu tork ta ve yakıtta suv bir araç bulmanız imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilişimTeknolojileri

Önceki sayfalarda aracın eco modu (Tuşu) ile ilgili bi soru vardı aracın çekişini etkiliyormu diye deneme fırsatım oldu.

* Aracın performansını etkiliyor, gazın tepkisini azaltıp yakıt tüketimine katkı sağlıyor. Şehir içindede dışındada aracın hızlanması yumuşak oluyor. Ben sürekli eco modunu açık tutuyorum. Agresif sürüşe geçmek gerektiğinde kısa süreli kapatıyorum :)
    * Aynı şek,lde Cruise Control açıkken aracın hızını arttırdığımızdada eco açıkken daha yumuşak hızlanıyor.
    * Eco modu açıkken klima dahil yakıt tüketimine dikkat ederek çalışıyormuş. Muş diyorum çünkü havalar tam ısınmadığından bunu net olarak deneyemedim

Sonuç: Kendi deneyimlerimde Eco modu gayet iyi çalışıyor uyarılarına dikkat edilirse fark edilir bi yakıt tasarrufu sağlıyor.

Not 1: Klima auto modunda çalışırken aracın iç nemini ölçen sensör duruma göre (nem fazla ise) otomatik olarak kendisi düşürüyor. Gayet başarılı.
    Not 2: Motorun çalışırken içeriye verdiği titreşim cidden çok az fakat araç yaklaşık 130 km yi geçince müzik kapalıysa rüzgar sesi geliyor.
    Not 3: Merak edenler için Elegance modelinde Lastikler Michelin Akü Varda 70 ah. (Akü diğer modellerdede kuvvetle muhtemel varda ama lastikler farklı)

agonyali17 evet iç kalitede kasıt plastik parçalar özellikle torpido .Evet bencede daha iyi olabilirdi 110.000 tl lik araç için yeterli değil ama kadran,koltuk, yer ve tavan döşeme, direksiyon ve vites (deri) bence gayet iyi. Birde araç İngilterede yapıldığından işçilik kaliteli. Söz konusu olan plastik malzeme ise bence daha iyi olmalı.

Amortisötler için ise bi test sürüşü yap, logar kapağından falan geç dene derim. Evet biraz sert ama artısıda var eksiside. Sert amortisörün + sı uzun yolda sallayarak seni yormuyor veya sersemletmiyor. Araç yüksek olduğundan ağırlık merkezide yukarıda onun için şerit değiştirmede vs araç esnemek istiyor. Amortisör bi tık ser olunca çok fazla izin vermiyor buda özellikle uzun yolda daha az yoruyor. - si ise logar kapağı vs geçerken biraz sert tepki veriyor. Ben araçtan memnunum eşimde kullanıyor oda memnun iyiki almışız diyoruz.

Almayı düşünen yada alıpta bazı özellikleri dikkatini çekmeyen arkadaşlar için kullanım deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim. Lütfen araç sahibi olan diğer arkadaşlarda dikkatlerini çeken şeyleri paylaşabilirlerse faydalı olur.

Soruyu ben sormuştum, detaylı bir analiz olmuş teşekkürler.Bu hafta benimde uzun yolum olacak bende deneme imkanı bulacağım inşallah.

• anadolulu1 kullanıcısına yanıt
    +1
    şimdilik öyle gözüküyor inşallah farklı alternatiflerde olur zamanla tüketiciler olarak fazla seneçeneğimiz olması dileğiyle... hepinize keyifli sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: markus91

+1
    şimdilik öyle gözüküyor inşallah farklı alternatiflerde olur zamanla tüketiciler olarak fazla seneçeneğimiz olması dileğiyle... hepinize keyifli sürüşler

Inşallah farklı alternatifler olurda millet yararlanır orta şeker bir sedan araç bile 75 bin liralarda onlara bakarak gayet. Iyi fiata bir suv araç düşünenler bence hiç düşünmeyin

• Merhaba. Aracı ilk aldığımda full ledikten sonra lamba yandıktan yaklaşık bi 5 km. sonra benzinciye gittim. 817 km yol yapmışım, alınan yakıt tutarı ise 210 tl idi ( mazot 4.34 )
    Bu kullanımımda ortalama 5.7 gösteriyordu. Start/stop hep açıktı, econ modu ise genelde kapalıydı. Şimdi ise start/stop u kapatarak deneyeceğim acaba ne kadar etkili merak ettim. Sonucu daha sonra sizinle paylaşacağım. Bir diğer husus, otobanda yaklaşık 100 km. hızı geçtikten sonra inceden bir rüzgar sesi geliyordu kapıdan, bunu servise soran yada bakıma götürdüğünde şikayette bulunan oldu mu? İlk bakıma götürdüğümde boya koruma yaptırmayı düşünüyorum. Aracımda sadece cam filmi var prem. donanımın üzerine, şimdi ise yavaş yavaş zevkime göre personalize yapmak istiyorum.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tepetaklak1905 -- 22 Nisan 2014; 17:52:28 >

• Carşamba istanbula gidiyorum.
    araç ile ilk uzun yol tecrübem olacak daha önce hep uçakla gidip araç kiraladığım İstanbul a bu sefer aracımla gideceğim
    yol tutuşu konforu, performansı ve harcanan yakıtı burada paylaşacağım

son olarak arka camlar tam olarak açılmıyor. camın yaklaşık 1/4 kısmı yukarıda kalıyor benim araçta.
    sizin araçta da arka camlar bu şekilde mi açılıyor.
    selamlar ali tokur ))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali-tokur -- 28 Nisan 2014; 12:34:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tepetaklak1905

Merhaba. Aracı ilk aldığımda full ledikten sonra lamba yandıktan yaklaşık bi 5 km. sonra benzinciye gittim. 817 km yol yapmışım, alınan yakıt tutarı ise 210 tl idi ( mazot 4.34 )
    Bu kullanımımda ortalama 5.7 gösteriyordu. Start/stop hep açıktı, econ modu ise genelde kapalıydı. Şimdi ise start/stop u kapatarak deneyeceğim acaba ne kadar etkili merak ettim. Sonucu daha sonra sizinle paylaşacağım. Bir diğer husus, otobanda yaklaşık 100 km. hızı geçtikten sonra inceden bir rüzgar sesi geliyordu kapıdan, bunu servise soran yada bakıma götürdüğünde şikayette bulunan oldu mu? İlk bakıma götürdüğümde boya koruma yaptırmayı düşünüyorum. Aracımda sadece cam filmi var prem. donanımın üzerine, şimdi ise yavaş yavaş zevkime göre personalize yapmak istiyorum.

Saygılarımla

Hocam rüzgar sesini serviste söylemedim.Siz gittiğinizde söylerseniz ve özellikle bi çözüm üretirlerse burada paylaşırsanız sevinirim. Boya koruma ve kaput filmi (Tüm Kaput) için şu anda kampanya varmış. ikisi beraber 700 tl. gibi birşey dediler. Açıkcası pahalı ve gereksiz geldi. Turtlemax in nano cilasını alıp kendim uygulamayı düşünüyorum. Önceki arabamda kullanmıştım. Aracınıza yapacağınız eklentilerin fotoğraflarını paylaşabilirseniz memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Mazda cx5 e 1.5 dizel motor seçeneği gelecekmiş crv yi zaten sevmemistim

Nerden aldınız bu bilgiyi acaba?
  • @BilişimTeknolojileri

"İngiltere'de üretildiği için kaliteli" tezinize katılmıyorum. Zira İngiltete Honda ortalamasının altında bir üretim kalitesine sahiptir.

Japon üretimiyle kıyas dahi edilemez zaten...

Hocam senin navi bayiden mi ? fiyatlar nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali-tokur

Carşamba istanbula gidiyorum.
    araç ile ilk uzun yol tecrübem olacak daha önce hep uçakla gidip araç kiraladığım İstanbul a bu sefer aracımla gideceğim
    yol tutuşu konforu, performansı ve harcanan yakıtı burada paylaşacağım

son olarak arka camlar tam olarak açılmıyor. camın yaklaşık 1/4 kısmı yukarıda kalıyor benim araçta.
    sizin araçta da arka camlar bu şekilde mi açılıyor.
    selamlar ali tokur ))))

evet uzun yol performansı SÜPER, hem konfor hem güvenlik açısından da dört dörtlük
    ancak yakıt tüketimi halen ortalama 5.8 litreyi geçmiş değil
  • Kimsenin aracını kötülemek gibi bir niyetim yok ancak bence eski kasa bundan kat kat daha iyiydi. Geçenlerde bayide bu yeni kasayı inceleme fırsatı buldum ve içi gerçekten çok dar geldi. Özellikle orta konsolun birleştirilmiş olmasını çok mantısız buldum. Eski kasa yayla gibiydi. Dış tasarım olarak biraz daha güzel bu kasa ve belki motor seçenekleri daha iyi ama kullanışlılık olarak çok düşmüş.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.