Şimdi Ara

Honda Civic Dream 1.6 almayı düşünüyorum yardım edermisiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
55.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu aralar Leon bakarken bir yakınım 2009 model Honda Civic Dream 1.6 aracını satmayı düşündüğünü söyledi ve benim araştırmalar gümledi tekrar başa döndüm. Açıkçası arabadan çok anlamıyorum ve bu benim ilk arabam olacak. Öncelikle araç hakkında bilgi vereyim; Araba 2009 model, 27000'de, kazası boyası yok ve arkadaş 30000 TL'den aşağı düşmüyor. Sizce bu model için bu fiyat normal mi ve Dream modelini tavsiye edermisiniz? Bu arada araç benzinli ve garantisi devam ediyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Yeni kasa 2012 Honda ABD' de 15.000 dolar fiyatla satışa sunuldu...

Bence acele etmeyin. Aracın dışı ve içi tamamen değişmiş...

DIŞ FOTOĞRAFLAR

http://automobiles.honda.com/civic-sedan/exterior-photos.aspx

KENDİ HONDA CIVICINI YARAT linki

http://automobiles.honda.com/tools/build-price/trims.aspx?ModelID=&ModelName=Civic%20Sedan&ModelYear=2012

• quote:

Orijinalden alıntı: LAST_DRIVER

Yeni kasa 2012 Honda ABD' de 15.000 dolar fiyatla satışa sunuldu...

Bence acele etmeyin. Aracın dışı ve içi tamamen değişmiş...

DIŞ FOTOĞRAFLAR

http://automobiles.honda.com/civic-sedan/exterior-photos.aspx

KENDİ HONDA CIVICINI YARAT linki

http://automobiles.honda.com/tools/build-price/trims.aspx?ModelID=&ModelName=Civic%20Sedan&ModelYear=2012

Arkadaşım bu araç çıkınca ikinci el piyasası düşermi diyorsun Dream'in?

• arkadaşım ne olursa olsun fiyat çok fazla dream modeli için ama son çıkan honda civic görüntü itibariyle pek hoş degil 2006-2011 arasında çıkan kasalara göre
    neyse dream modelinde vsa yok far yıkama yok 4 airbag var çelik jant yok bir sürü eksik var sayamadıgım
    premium modellerinde elegance modeliyle kıyaslarsak sadece sunroof yok
    dream 30 bin tl vereceginize 2-3 bin tl fazla vererek premium modeline bakın
    8 air bag
    vsa vsvs
  • yakıt konusuna gelince aşırı yogun trafikte 10 lt reden aşagı düşmüyor
    karma 7-8 arası
    ş. dışında ise 5-6 lt arasında değişen degerlerde dolaşıyor ki kullanım çok önemli ben biraz agresif kullanıyorum dip gaz redline 13-14 lt bile görüyor ama sakin kullanımda yukardaki degerleri görürsünüz çok birşey beklemeyin tüp taktırmayı düşünürseniz hondadan vazgeçmeyin derim asla sizi yolda bırakmaz ki hondayı honda yapan motoru ve şanzumanıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: quarisma41

arkadaşım ne olursa olsun fiyat çok fazla dream modeli için ama son çıkan honda civic görüntü itibariyle pek hoş degil 2006-2011 arasında çıkan kasalara göre
    neyse dream modelinde vsa yok far yıkama yok 4 airbag var çelik jant yok bir sürü eksik var sayamadıgım
    8 air bag
    vsa vsvs

Valla Kardeşim benim aklımda Dream almak yoktu arkadaşım satacağım sana satayım diyince ben araştırmaya başladım. Peki fiyat düşürtürsem de almayayım mı. Bu aracın piyasası nedir malumunuz internet piyasası biraz uçuk. Bu arada araca tüp taktırmayı düşünüyorum sanırım yakıt sorununu bu şekilde halledebiliriz fakat bagajı çok küçük tüp takınca bagaj ne hale gelir tahmin edemiyorum :(

• quote:

Orijinalden alıntı: iboaydo

quote:

arkadaşım ne olursa olsun fiyat çok fazla dream modeli için ama son çıkan honda civic görüntü itibariyle pek hoş degil 2006-2011 arasında çıkan kasalara göre
    8 air bag
    vsa vsvs

Valla Kardeşim benim aklımda Dream almak yoktu arkadaşım satacağım sana satayım diyince ben araştırmaya başladım. Peki fiyat düşürtürsem de almayayım mı. Bu aracın piyasası nedir malumunuz internet piyasası biraz uçuk. Bu arada araca tüp taktırmayı düşünüyorum sanırım yakıt sorununu bu şekilde halledebiliriz fakat bagajı çok küçük tüp takınca bagaj ne hale gelir tahmin edemiyorum :(

Baktığınız leon ne modeldi.. özellikle motor olarak .. TFSI mıydı .. ?

• bir arkadaşımda 2007 premium var 30 bine satıyor, arabası çok temiz 60 binde
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

quote:

quote:

8 air bag
    vsa vsvs

1.2 TSI veya 1.4 TSI bakıyordum veya 1.6 alıp tüp taktırırım diye düşünüyordum. Dediğim gibi çok anlamıyorum sınıfları aynı mı ondan tam emin değilim ama Leon hem model olarak hoşuma gidiyor hemde tüpe çok uyumlu olduğu söyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: caucass

bir arkadaşımda 2007 premium var 30 bine satıyor, arabası çok temiz 60 binde

Benim baktığım 2009 ve 27000'de sizce hangisi tercih edilmeli?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

8 air bag
    vsa vsvs

1.2 TSI veya 1.4 TSI bakıyordum veya 1.6 alıp tüp taktırırım diye düşünüyordum. Dediğim gibi çok anlamıyorum sınıfları aynı mı ondan tam emin değilim ama Leon hem model olarak hoşuma gidiyor hemde tüpe çok uyumlu olduğu söyleniyor.

1.6 sı tür ile gayet iyi ..
    digerleri de tüple gidebiliyor ama vialle sanırım bu işi yapabiliyor ve piyasada pekte yaygın değil..

1.4 TSI performans ve sürüş bakımından Civic e göre farklı bir araç.. gerek tüketim gerek performans bakımından daha üstün ...
    1.2 TSI ise aslında gayet tercih edilesi bir motor.. 1.4 tsi dan yarım litre civarında daha az tüketiyor... yani günümüz benzin fiyatlarıyla ancak benzinle "kullanılabilecek" bir araç.. performansı ise 1.6 normal Leon dan belirgin oranda daha iyi .. (1.6 TDI lardan daha iyi diyim, siz ölçü alın... )...

Problem çıkarması muhtemel tek yanı 2nci elde Honda kadar ragbet görmüyor olması ... yani bir parça değer kaybı söz konusu ... tabi siz eğer 0 alacak .. veya uzun süre kullanıcam diyorsanız bu da cok problem olmayabilir...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

8 air bag
    vsa vsvs

1.6 sı tür ile gayet iyi ..
    digerleri de tüple gidebiliyor ama vialle sanırım bu işi yapabiliyor ve piyasada pekte yaygın değil..

1.4 TSI performans ve sürüş bakımından Civic e göre farklı bir araç.. gerek tüketim gerek performans bakımından daha üstün ...
    1.2 TSI ise aslında gayet tercih edilesi bir motor.. 1.4 tsi dan yarım litre civarında daha az tüketiyor... yani günümüz benzin fiyatlarıyla ancak benzinle "kullanılabilecek" bir araç.. performansı ise 1.6 normal Leon dan belirgin oranda daha iyi .. (1.6 TDI lardan daha iyi diyim, siz ölçü alın... )...

Problem çıkarması muhtemel tek yanı 2nci elde Honda kadar ragbet görmüyor olması ... yani bir parça değer kaybı söz konusu ... tabi siz eğer 0 alacak .. veya uzun süre kullanıcam diyorsanız bu da cok problem olmayabilir...

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim genelde forumlarda okuduğum yorumlara paralel yorum yapmışsın. Zaten Seat Leon bulmakta biraz zorlanıyorum. Benim size asıl sormak istediğim ben bu Honda'yı alırsam diyelim ki memnun kalmadım satarken çok zarar edermiyim yani fiyatı nasıl sizce?

• quote:

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim genelde forumlarda okuduğum yorumlara paralel yorum yapmışsın. Zaten Seat Leon bulmakta biraz zorlanıyorum. Benim size asıl sormak istediğim ben bu Honda'yı alırsam diyelim ki memnun kalmadım satarken çok zarar edermiyim yani fiyatı nasıl sizce?

Seat Leon bulmakta zorlanmanın 1nedeni araçlardan genel olarak memnun olunması ve kısa vadede satışa çıkmamasıda olabilir.. bununla birlikte marka bence Hondaya göre yeni... ki model zaten Civic in geçmişi yanında "bebe" sayılır. Lakin leon kötü bir araç değil..

Ben yakın bir süre önce aracımı değiştirdim (2004 Model Civic -> 2011 Golf TSI) ... bu süreçte bir fiil araçları donanımları inceledim.. Leon genel anlamda donanım olarak zayıf bir araç değil.. motor olarak 1.6 alırsan LPG, 1.4 tsi alırsan performans ve sürüş konforu, 1.2 tsi alırsanda benzinli C sınıfı bir araçtan bekelenebilecek en iyi ekonomiyi saglarsın .. 2nci elde çok kötü olmasada Honda kadar hızlı gitmez.. bir parça deger kaybedebilir... ama bence çokta sorun olmaz 2nci el alındıktan sonra..

Civic e gelince, dream modeli olarak 2nci elde de cok gecerli değil diye biliyiroum.. elegance ve premium modelleri daha revaşta, ve değerlerini koruyorlar...
    Kötü araba kesinlikle değil.. ancak beni üzen, yeni kasasında da aşamadıgı bazı sıkıntılarından dolayı tercih etmemiştim (izolasyon, boya, ortalama malzeme kalitesi ve vtec2 lere göre nispeten daha kötü yakıt durumu.... ).. 2nci elde deger kaybetmez, tabiki sizde yüksek bir fiyata almadıgınız taktirde... kolay satılır...

• fiyat bence çok iyi. kaçırma derim o fiyata o aracı.
  • 2.el araçta tanıdığın aracı almak avantajdır.Bilmediğin araçta her zaman içinde kuşku kalır.Tanıdık,bildik araç için bir miktrar fazla verilebilir.2. elde her türlü oyun var.Bence hakkaten aracı beğeniyorsanız fiyat çok değil.Bakın ilanlara ucuz olanların çoğu kazalı,değişenli.Arkadaşınıza pasta cila yaptırcam,temizlik vs deyip az bişay daha indirip alın derim.2. el araç aramak zahmetli iştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panisher

2.el araçta tanıdığın aracı almak avantajdır.Bilmediğin araçta her zaman içinde kuşku kalır.Tanıdık,bildik araç için bir miktrar fazla verilebilir.2. elde her türlü oyun var.Bence hakkaten aracı beğeniyorsanız fiyat çok değil.Bakın ilanlara ucuz olanların çoğu kazalı,değişenli.Arkadaşınıza pasta cila yaptırcam,temizlik vs deyip az bişay daha indirip alın derim.2. el araç aramak zahmetli iştir.

30000 TL en asagı inmiyor ucuza veriyorum diyor ondan soruyorum size ben ciddi borç yükünün altına gireceğim bu arac için değermi o manada soruyorum satmak istesem zarar edermiyim?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: panisher

2.el araçta tanıdığın aracı almak avantajdır.Bilmediğin araçta her zaman içinde kuşku kalır.Tanıdık,bildik araç için bir miktrar fazla verilebilir.2. elde her türlü oyun var.Bence hakkaten aracı beğeniyorsanız fiyat çok değil.Bakın ilanlara ucuz olanların çoğu kazalı,değişenli.Arkadaşınıza pasta cila yaptırcam,temizlik vs deyip az bişay daha indirip alın derim.2. el araç aramak zahmetli iştir.

30000 TL en asagı inmiyor ucuza veriyorum diyor ondan soruyorum size ben ciddi borç yükünün altına gireceğim bu arac için değermi o manada soruyorum satmak istesem zarar edermiyim?

Bence zarar etmezsiniz.O km de ve orijinal ise korkmayın derim.Fiyat iyi bence.Bakın,sonuçta civic almaya karar verip vermemeniz önemli.Eğer karar vermişseniz bu aracı almayıp başkasını 1 aşağıya alıp aklınızda soru işareti kalacağına bunu 1 fazla verip alın ve kimsenin ne dediğine bakmayın derim.İnsanlar hep konuşur.Temiz araba bulun daha ucuza dediğinizde bulamazlar.Olay bu kadar basit.İş bittikten sonra şurada şu araç vardı,burada bu vardı vs deyip dururlar.Boşverin siz ,alıp hazasız belasız binin.

• Her zaman bildiginiz, sahibini tanıdıgınız bir 2nci el aracı almak .. fiyatı çok abzürt değilse avantajdır...
    Geçen gün pazara çıktık arkadaşlar.. adam Toyota corolla d4d için boyasız dedi... 4-5 parça boya çıktı .. hemde ön çamurluktakinin macun izleri bile belli oluyordu .. yani kısaca, 2nci el alırken boya konusuna cok takılmadan uygun fiyata almalısınız... ya da tanıdıktan gercekten bildiginiz temiz bir aracı almalısınız.. 300-500 fark a takılmamak lazım
  • arkadaşım kesinlikle leon 1.4 tsi diyorum ben..
  • Ben de kesinlikle Premium diyorum..

O fiyata Elegance bulunmaz ama 30-31'e temiz Premium bulunur. Ben olsam 1-2 bin lira için Dream almazdım, o kadar para verdiğiniz araçta aksesuar bir tarafa güvenliği tam olmalı. Dream'da VSA yok, ki bence hayati öneme haiz bir donanım.
    Daha birkaç ay öne işyerinde bir arkadaşım 30.500'e 2008 Premium aldı, biraz araştırma ile bu fiyatlara bulunabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.