Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (506. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Temizliğine, değişenine, boyasına, kilometresinin azlığına çokluğuna, LPG olup olmamasına göre fiyatlar değişiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Beyler bu 2.4 ex lerin piyasası nedir? 2003- 2006 modeller arasında 24 bin tl ye olanları da var, 35 bin tl ye olanları da var. 28 e de var. Kafam çok karışık açıkçası. Civicler deki gibi belirli fiyat aralığı yok gibi sanki.

Hoşaf olanı da var, gözü gibi bakılanı da var. onun için fiyat aralığı biraz geniş.
    Tertemiz, km'si 100bin civarı 2.4 2003-2006 için 32-34 aralığı uygun bence.
    Yıpranmışlığına göre bundan aşağı düşülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

quote:

Beyler bu 2.4 ex lerin piyasası nedir? 2003- 2006 modeller arasında 24 bin tl ye olanları da var, 35 bin tl ye olanları da var. 28 e de var. Kafam çok karışık açıkçası. Civicler deki gibi belirli fiyat aralığı yok gibi sanki.

Hoşaf olanı da var, gözü gibi bakılanı da var. onun için fiyat aralığı biraz geniş.

Hocam lpg siz 100 000 km civar çamurluk değişmiş başka değişen yok. Araç diri görünüyor. Fiyat olarak ne kadara kadar alınabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenermaniac -- 7 Ağustos 2012; 15:25:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caddy2007

quote:

quote:

Hocam lpg siz 100 000 km civar çamurluk değişmiş başka değişen yok. Araç diri görünüyor. Fiyat olarak ne kadara kadar alınabilir?

Eheh sizin ne kadar almak istediğiniz, onun ne kadar çabuk satmak istediğine göre değişir :)

Kaç model, ne istiyor ki?
    30a bırakırsa ne alâ. 32den fazlasını bilemedim.
    2005-2006 modelse ve çok temizse 34 falan verilebilir herhalde.
    Tabi bunlar benim yorumlarım.
    Bir de yetkili servis tarafından incelettirmenin faydası var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caddy2007

quote:

quote:

i sanki.

Eheh sizin ne kadar almak istediğiniz, onun ne kadar çabuk satmak istediğine göre değişir :)

Kaç model, ne istiyor ki?
    30a bırakırsa ne alâ. 32den fazlasını bilemedim.
    2005-2006 modelse ve çok temizse 34 falan verilebilir herhalde.
    Tabi bunlar benim yorumlarım.
    Bir de yetkili servis tarafından incelettirmenin faydası var.

Teşkkürler hocam cevap için. 2004 model hocam. Yetkili servis geçmişini serviste tanıdığı olan bir arkadaş haber verecek bekliyorum. 33 son diyor satıcı ben 32 den fazla veremiyorum.Durum budur.

• Teşekkürler cevap için. Önceliğim 2.4 almak. 2.0 ile arada çok performans farkı varmı peki?
  • _conscript_

Var var.. olmam mı
    2.0 ve şuan 2.4 kullanan biri olarak farkı hissediyorum. Özellikle uzun yolda yokuşlarda ve araç sollarken ivmelenmesinde 2.0 a göre bariz farkı var..
    Ama her zaman söylemişimdir yine yazayım... Alman arabalarındaki (bende 1.8 T Passat vardı) Turbonun verdiği hazzı alamıyorum..
  • quote:

Teşekkürler cevap için. Önceliğim 2.4 almak. 2.0 ile arada çok performans farkı varmı peki?

Performans açısından bakarsak 1.6 16v 115-120hp civarı veren düz vites araçlar 0-100'de hatta 0-140'ta 2.0 otm vites accordu geride bırakabiliyor. Örneğin 112hp lik bir hyundai accent 1.6 bile başa bela olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

_conscript_

Var var.. olmam mı
    2.0 ve şuan 2.4 kullanan biri olarak farkı hissediyorum. Özellikle uzun yolda yokuşlarda ve araç sollarken ivmelenmesinde 2.0 a göre bariz farkı var..
    Ama her zaman söylemişimdir yine yazayım... Alman arabalarındaki (bende 1.8 T Passat vardı) Turbonun verdiği hazzı alamıyorum..

Evet.
    Turbo düşük devirden itibaren dolduruyor, sürüş zevki sağlıyor.
    Hazır turbo kitleri var amerikada aslında accordlar için (sıcakyüz, aklıma sen geldin!?)
  • atmosferik motora turbo oluyormuymuş?
  • quote:

_conscript_

Var var.. olmam mı

Bende de 2003 accord var 2.4 yeni aldım. önceden 2008 passat 1.8 tsi highline manuel vardı.Passat accorddan hızlanmalarda ve yol tutuşta daha iyiydi.Ama accordda devrini bulunca gidiyor bir sıkıntı yok.Sadece şanzıman çok törpülüyor aracın performansını.
  • diskriminant

Hocam hayırlı olsun.. Nihayet almışsınız?
    Güzel günlerde kullanın..
  • quote:

diskriminant

Hocam hayırlı olsun.. Nihayet almışsınız?
    Güzel günlerde kullanın..

eyvallah üstad.araç güzel araç bu paralara alınabilecek en sağlam oturaklı ve performanslı araç.
    Eksiklikleri aynalar çok küçük, park sensörü yok, direksiyon tuşları ışıksız.Birde vites dkonumunda iken ayak frendeyken araçta hafif bir titreme var.2 accorda daha bindim onlarda da var.servise de ustayada sordum normal dediler.100.000 i geçen accordlarda bu titreme oluyor dediler ama en ufak bir sıkıntı çıkarmaz dediler.
  • quote:

atmosferik motora turbo oluyormuymuş?

Atmosferik motor "turbo takılmamış motor" demek sadece. Turbo takılmamış motor normalde hava-yakıt karışımındaki havayı atmosfer basıncı ile aldığından dolayı böyle isimlendirilebiliyor. Aslında motor devirlendikçe kendi kendine yarattığı vakum ile hava alışı daha da artmaya başlıyor ama turboda olduğu gibi içine basınçlı hava üflemek gibisi yok. Turbo takılmamış her düz sıralı motora rahatlıkla turbo uygulaması yapılabiliyor.

Bizdeki motor K24A3 tipi yanlış hatırlamıyorsam.
    Şöyle bir kit 1000$ sEviyesinde örneğin. Rahatlıkla 300hp alabiliriz bununla :)

http://www.fastwayracer.com/Turbo-Kits/c3/p3711/02-06-Acura-RSX-Base/Type-S-K-series-T3-Turbo-Charger-Kit/product_info.html?osCsid=e40c4a097945c260d6b4abed28f4c96b

• Bu turbo olayını önce bendeki 2.0 laguna üzerinde deneyebilirim bi ara ama şimdi uğraşasım yok :)
    Tahminen yaptıracağım ama motorun biraz daha yıpranmasını bekliyorum, belki 1-2 yıl sonra :)
    Hafif hafif yağ eksiltiyor ama yağ değişimine kadar ekleme yapmamı gerektirmiyor halen.
    Bendeki laguna 8v ve 115hp, turbo uygulaması ile motoru fazla zorlamadan 170hp civarı alınabilir.
    O zaman düz şanzıman farkından dolayı accord 2.4 ten daha performanslı olacağı kesin.
    Lagunada memnun kalırsam accorda da yaptırım :)
  • quote:

Temizliğine, değişenine, boyasına, kilometresinin azlığına çokluğuna, LPG olup olmamasına göre fiyatlar değişiyor..

Hulusi hocam LPG montajından mı geliyormuş o ses ona baktirabildin mı?

Birde o yaylanmana neden oluyormuş üzerinde dur bence..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marmarali

Kardeş yağ, filtre falan değiştirince o motor sesi gibi olan ses kesildi :)
    Lastiklerinde havasını ayarladılar o yaylanmada geçti..

Böyle masrafsız bunlar hallolunca nasıl mutlu olduğumu tahmin ediyorsundur..

Aynen konuştuğumuz gibi söyledim o sesi ve yaylanmayı..
  • quote:

Marmarali

Kardeş yağ, filtre falan değiştirince o motor sesi gibi olan ses kesildi :)
    Lastiklerinde havasını ayarladılar o yaylanmada geçti..

Böyle masrafsız bunlar hallolunca nasıl mutlu olduğumu tahmin ediyorsundur..

Aynen konuştuğumuz gibi söyledim o sesi ve yaylanmayı..

Maşallah abi güle güle kullanmak kaldı geriye desene

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.4 ex aldım. 2003 model. aracın koltukları çok rahat, iç mlzeme kalitesi filan harika. ancak yol sesini çok alıyor. ve bozuk yolları çok hissetiriyor. bunlara küçük çözümler var mı acaba. bunlar dışında mükemmel bir araba. şuanda bile çıkıp dışarı sürmek istiyorum. :)
  • @bluell
    Yol sesine çözüm ziebartta falan yapıyorlar ama kesin çözüm değil ve yapılan yalıtım yol sesine az etki ediyormuş (internette araştırdıklarımı söylüyorum)

Ama böyle komple yalıtım malzemesi alıp aracın içini, döşemeleri, kapıları, teker davlumbazları vb. söküp yaptıranlar var.
    Nette bir ara bende bayağı bir araştırmıştım ses azaltma olayını.. Zahmetli bir iş..
    Önceki aracım passatta böyle yol sesine alışık olmayınca pek bir zoruma gitmişti :)
    Ama sonradan alışıyor

@Marmarali
    Saol kardeş.. Daha güzeli ve temizi senin olsun..
  • 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.