Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (507. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.211
Cevap
142
Favori
1.334.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pütürlü asfaltta ses sınıfına göre biraz fazla. Kaymak asfaltta ses yok. Motor sesi yalıtımı oldukça iyi. Rüzgar sesi için kapı fitilleri ve belki cam fitilleri yenilenirse etkili olur sanıyorum ama denemek lazım. aynı kasanın sıfır kmsinde dikkatimi cekmemişti. Tahminen ezilen, sıcaktan bozulan fitiller ses almaya başlıyor. Değiştiren yok mu hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

Pütürlü asfaltta ses sınıfına göre biraz fazla. Kaymak asfaltta ses yok. Motor sesi yalıtımı oldukça iyi. Rüzgar sesi için kapı fitilleri ve belki cam fitilleri yenilenirse etkili olur sanıyorum ama denemek lazım. aynı kasanın sıfır kmsinde dikkatimi cekmemişti. Tahminen ezilen, sıcaktan bozulan fitiller ses almaya başlıyor. Değiştiren yok mu hiç?

Nedense araçların her türlü parçası kolay bulunurken şu fitiller pek yaygın bir parça değil. Fiyatlarda genelde yüksek oluyor
  • arkadaşlar maksimum 15000 param var d sınıfı konforlu bişey almak istedim ama hala bulamadım :( biliyorum param düşük ama accord gördüm birtane 97 2.0 ls 187000 de 15 istiyor pazarlıkla ne kadar iner bilmiyorum sadece ön kaput değişmiş araba temiz görünüyor 97-98 accod sizce alınır mı otomatik olması bana iş açar mı sonra sıkıntı çıkar mı birde bakımları servisi pahalı mıdır belimizi büker mi acaba tavsiyeniz nedir acaba son kullanıcı olarak elimdemi kalır teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

arkadaşlar maksimum 15000 param var d sınıfı konforlu bişey almak istedim ama hala bulamadım :( biliyorum param düşük ama accord gördüm birtane 97 2.0 ls 187000 de 15 istiyor pazarlıkla ne kadar iner bilmiyorum sadece ön kaput değişmiş araba temiz görünüyor 97-98 accod sizce alınır mı otomatik olması bana iş açar mı sonra sıkıntı çıkar mı birde bakımları servisi pahalı mıdır belimizi büker mi acaba tavsiyeniz nedir acaba son kullanıcı olarak elimdemi kalır teşekkürler

O paraya eski kasa Laguna ve Mondeo alabilirsin. 98 model civarı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

2.0 ve şuan 2.4 kullanan biri olarak farkı hissediyorum. Özellikle uzun yolda yokuşlarda ve araç sollarken ivmelenmesinde 2.0 a göre bariz farkı var..
    Ama her zaman söylemişimdir yine yazayım... Alman arabalarındaki (bende 1.8 T Passat vardı) Turbonun verdiği hazzı alamıyorum..

Hocam böyle diyorsun aklım karışıyor. Şimdi ben 2.4ü satıp nasıl yeni kasa 2.0a binecem o kadar fark ediyorsa???

Çekişi zayıf denilince yeni kasa Accord'dan vazgeçiyor başka arabalara bakmaya başlıyorum.

Mesela

2006 BMW 3.20i E90 Kasa
    2006 Mercedes C200 Komp. W203 Kasa

2008 Citroen C5 2.0 HDI (163 hp / 340 nm )
    2009 Toyota Avensis 2.0 Dizel (124 hp / 310 nm)
    2008 Insignia 2.0 CDTI (160 hp / 350 nm)

2.4 Accordu satarsam sizce yukarıda araçlardan hangisi alınır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi informatiker -- 8 Ağustos 2012; 13:06:33 >

• Herkese hayırlı ramazanlar , iyi forumlar.siteyi hep takip ederim.hatta daha önceki araçlarım içinde fikir alışverişi yapmıştım sizlerle.yaklaşık 2,5 aydır 2003 honda accord 2,4 excetuve kullanıcısıyım.şanzıman problemi yaşıyorum.konu ile alakalı bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Sorunum şu::,araç 1.vitesden 2.vitese / 2.vitesden 3.vitese geçişlerde ;; ve vites park konumundayken veya N (boşta iken) çok gürültülü çalışıyor.3.vitesten sonra ses kesiliyor.birkaç ustaya gösterdim muhtemelen şanzıman bilyesi veya şanzıman dişlisinden yapıyor diyorlar.Hatta ustaların çoğu bu sesi 'SİNİLEME' olarak adlandırıyor.Ve çoğu ustada hiçbir problem olmaz 150 000kmden sonra genellikle bu ses bu araçlarda var diyorlar.aracım ilk sahibinden bana geçme,ve uzun yolda km yapmış bir araç.km 220.000'de.

Kayseride yaşıyorum.ama 2-3 ay içinde bu problemi çözmek istiyorum.İl dışından tavsiye edeceğiniz ustalar olabilir,her türlü yardımınız esirgemezseniz çok sevinirim.

• Sevgili Honda dostlari, Accord icin 14" jant kapagi ihtiyacim var. Yardimci olabilecek kimse var mi acaba?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: informatiker

quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

2.0 ve şuan 2.4 kullanan biri olarak farkı hissediyorum. Özellikle uzun yolda yokuşlarda ve araç sollarken ivmelenmesinde 2.0 a göre bariz farkı var..
    Ama her zaman söylemişimdir yine yazayım... Alman arabalarındaki (bende 1.8 T Passat vardı) Turbonun verdiği hazzı alamıyorum..

Hocam böyle diyorsun aklım karışıyor. Şimdi ben 2.4ü satıp nasıl yeni kasa 2.0a binecem o kadar fark ediyorsa???

Çekişi zayıf denilince yeni kasa Accord'dan vazgeçiyor başka arabalara bakmaya başlıyorum.

Mesela

2006 BMW 3.20i E90 Kasa

2.4 Accordu satarsam sizce yukarıda araçlardan hangisi alınır?

Ben 2.0 turbo dizellerden birini düşünürdüm.
    Arabada motoru bağırttırmayı sevmez oldum :)

• Sahibinden.com dan olanı önermem çünkü garantisi yok.
  • Hocam garantisi yok ama sahibinden.com fiyat çok uygun geldi bana..
    Bosch ile DEnso birebir aynıymış dediğine göre..
  • Hocam 200 TL verecen. Az bir miktar değil. Bu paraya alacağın bir şeyin garantisi olmalı. 5-10 liralık bir şey değil bu.
  • @informatiker

Doğru diyorsunuz..
    Diğer ikisinden hangisini tercih etsem kararsız kaldım

SNG (Amerikan malı) 190 TL
    Bosch (Alman Malı) 230 TL
  • Bak ona bişey diyemem. Eminim her ikiside kaliteli. Fazla para verme. Al 190lığı.
    Ben hangi arabayı tercih edecem peki bu araçtan sonra?
  • Ben Accorddan sonra param varsa Alman'a binerdim.. yada üst kasa accord'a..

Alman arabalarıda turbolu konforlu ama piyasası çok pahalı.. 60-70 Bin TL verip aracı sokağa koyucam.. uyuyamam heralde bişey olacak diye :):)
  • Hocam üst kasa Accordu düşünmüyor değilim ama 2.0 olduğu performansı 2.4 den çok düşükse hayal kırıklığı yaşayabilirim. Bu sebepten dolayı bu arabaları saydım:

• Benim araç konusunda pek tecrübem ve bilgim yok..

Ben 2.0 ve 2.4 Accord ile Passat 1.8 T kullandım..

Diğer yazdığınız araçları bilemiyorum..
    Ama Alman arabaları benim hoşuma gidiyor..
  • quote:

Hocam üst kasa Accordu düşünmüyor değilim ama 2.0 olduğu performansı 2.4 den çok düşükse hayal kırıklığı yaşayabilirim.

Bu ihtimal yüksek.
    Yanlış hatırlamıyorsam yeni kasa accord için 0-100 : 11sn
    Adam hyundai accentle hızlanmalarda veya kalkışta kafa bulacak, hoş değil :P

"Gaza gelmem", "kapışmam", "olsun sonradan geçerim" diyorsan sorun değil tabi :)
  • quote:

Hocam üst kasa Accordu düşünmüyor değilim ama 2.0 olduğu performansı 2.4 den çok düşükse hayal kırıklığı yaşayabilirim. Bu sebepten dolayı bu arabaları saydım:

Hocam, Citroen'i direk ele bence. Ben olsam ilk önce Mercedes'i düşünürdüm. Daha sonra ise Insignia'yı. Esasında uzun ömürlülük olarak Avensis en iyi seçim, ancak o arabaya, o motor olmamış bence. Peki, Mondeo 2.0 TDCI düşünmez misiniz acaba? Gayet iyi bir araba bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trigresive
    Hocam, Citroen'i direk ele bence. Ben olsam ilk önce Mercedes'i düşünürdüm. Daha sonra ise Insignia'yı. Esasında uzun ömürlülük olarak Avensis en iyi seçim, ancak o arabaya, o motor olmamış bence. Peki, Mondeo 2.0 TDCI düşünmez misiniz acaba? Gayet iyi bir araba bana göre.

Hocam Ford pek düşünmüyorum. Kalite olarak düşük kalıyor. İç malzemesi zayıf. Pek güven vermiyor. Büyüklük ve iç hacim olarak Mondeo büyük araçtır ama içime sinmiyor.
    Dediğiniz gibi Mercedes ve Insignia ağır basıyor. Biri Benzinli diğerli mazotlu.

Kaldı geriye:

2006 Mercedes C200 Komp. (163 hp, 240 nm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi informatiker -- 9 Ağustos 2012; 12:13:34 >
  • 
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.