Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (1044. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10421043104410451046
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Accord 2.4'üm de 205.000 km de ..
    Prins lpg var .
    Ateşleme bobini daha önce hiç değişmemiş .
    Tanesini 300 tl den değiştirdik . Japon markası Yec- Flamma .

Şu anda klima kompresörümün de değişmesi gerekiyor, onu erteliyorken 600 tl buna bayıldık..

Kompresör ile ilgili sorun yaşayan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendis biri

Benim Accord 2.4'üm de 205.000 km de ..
    Prins lpg var .
    Ateşleme bobini daha önce hiç değişmemiş .
    Tanesini 300 tl den değiştirdik . Japon markası Yec- Flamma .

Şu anda klima kompresörümün de değişmesi gerekiyor, onu erteliyorken 600 tl buna bayıldık..

Kompresör ile ilgili sorun yaşayan var mı ?
    ben yasamadim da ne gibi problemi varmis bozulanda duymadim bu gune kadar ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: terlix

Arkadaşlar merhaba 295k da 2006 model 2.0 accord var sadece arka camurlukta boya var diğer parçalar değişkensiz ve boyasız gözüküyor fiyatı 49 bin ne dersiniz alınır mi görüşünüz nedir araç executive paket
    aracta mekanik anlamda neler yapilmis onu ogrenin 49 bin liralik accord cok temiz olmali

• panisher P kullanıcısına yanıt
    55 bin liranin uzerine imkaninin varsa bir on bin daha ekleyin yeni kasa alin

imkaninin yoksa 40 liraya 2005 model alin 15 liraniz cebinizde kalsin ivirina zivirina harcarsiniz ...

• 2007 Makyajli kasa Accord'a Newfron Multimedia taktim. Ipad kadar ekran var Navigasyon, Geri Gorus, Bluetooth, Tel ekrani senkronlama vs. 2.000 TL'ye araba 2018 model gibi oldu. 45bin tl lik arabadaki donanim 200 binlik araclarda yok. Satmaya kiyamiyorum ben de medyasini kuvvetlendireyim dedim. Size de siddetle tavsiye ederim. Cok keyifli oluyor araba.

• ozturk29 kullanıcısına yanıt
    İyi fikir

• quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

2007 Makyajli kasa Accord'a Newfron Multimedia taktim. Ipad kadar ekran var Navigasyon, Geri Gorus, Bluetooth, Tel ekrani senkronlama vs. 2.000 TL'ye araba 2018 model gibi oldu. 45bin tl lik arabadaki donanim 200 binlik araclarda yok. Satmaya kiyamiyorum ben de medyasini kuvvetlendireyim dedim. Size de siddetle tavsiye ederim. Cok keyifli oluyor araba.
    Japonlar genelde bombos olur ici tahtadan hallice plastikten olur merak ettim donanim ne varki abarticak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Öztürk35

Japonlar genelde bombos olur ici tahtadan hallice plastikten olur merak ettim donanim ne varki abarticak?

Alıntıları Göster
    Elektrikli katlanir ayna, elektrikli isitmali deri koltuk, dual ac klima, 8 hoparlor premium ses sistemi var. Mesela bunlar gecen sene baktigim 2016 model BMW 320i Ed Luxury modelde yoktu. 250 bin tl lik aracta dijital klima yok. Got kadar multimedya ekrani vardi navigasyon vs yoktu. NBT olmadigi icin. Keza Passat, Audi ve Mercedes C Class multimedyalari da ayni sekil. Enistemde 2017 A4 2.0 TDI var. Ses sistemi copten beter. Ben parayi yata bagladim, 110.000 Euro koydum gectim. Arabaya harcanan paraya aciyorum cunku eldekinin yerine koyacak ozellik sunamiyorlar. Disarida alay ediyorlar benimle Gorkemin araba tofas tekne ferrari diye. Makyajli Accord guzel araba, bir ust kasasindan bile guzel ic aksam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrkmAdr -- 22 Ekim 2018; 17:30:5 >

• 3 serisi ve c serisi ile kiyas etmen yanlis ama. 5 ve E ile kiyaslamalisin. Ulkemizdeki japonlar icin konusmak gerekirse bence zayiflar, accord hos sevdigim tek D japon. zaten 407 kullanicisiyim dolu araba nedir bilirim 2005li yillarda 7" navigasyondan bose ses sistemine tabiri caizse agzina kadar dolu ve inanılmaz az tuketiyor 1.6hdi

• 2003 accord 2.4 aracım var. deri koltukları boyamayı düşünüyorum.buna kullanılacak renk veya kodu bilen var mı.! .
  • Merhaba 2010 accord sahibiyim. Aracıma kolcaktaki usb ve aux girişini kullanarak Bluetooth adaptör taktım 15 tl ye, 10 tl ye plastik masaüstü tablet tutucu aldım, birde Samsung 10.1 tablet buldum. Muhteşem bir görüntü oluştu aracimda ideal bir ekranlı yol bilgisayarı var, dilediğimiz zaman müzik, dilediğim zaman navigasyon kullanıyorum. Uzun yolda eşim ses sitemi ile film izliyor. Tavsiye ederim.

Yaşadığım iki sorun var birisi titreme, Ankara honda bar ön motor kulağı dedi ve değişimi için 2000 tl civarı fiyat cikar dedi. İkincisi ise direksiyon kutusu. Stabilize yolda on takımdan hafif lıkır lıkır ses geliyor. Bunun değişmesi gerekiyor sanırım. Tamiri pek randıman vermiyormuş o da aynı fiyatlara geliyor. Bu parçaları uygun nereden bulur ve sorunlarımızı çözerim bir yardım lütfen. Teşekkürler.

• tekiri T kullanıcısına yanıt
    App sensörü hocam net bilgi

1550 TL kronik arızalardan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nisan 20 11 de aldığım 2004 honda accord 2.4 ile forum dayım.o gün bu gündür okuyorum bu forum u burada çok şey öğrendim arabamla ilgili.ben de böyle ce susmak yerine yazmam gerekiyor belki benim de katkım olur diye düşündüm.

Kronik arıza bir kaçını yazayım.

1-Kapı cam motoru (sardırın bobinciye olmadı yenisi)

2-App sensörü tamiri yapanlar var ama şahsen tavsiye etmiyorum denedim olmadı.

3-Vsa lambası yanar küçük vites de gaz yemez vites geçişlerinde vurma olur kontak aç kapa düzelir ama tekrarlayacak.

4-pover direksiyon illa ki çıkacak tır mutlaka orjinal direk diyon hortumu alın.

5-sibob ayarı ister özellikle lpg li lerde 20 -30 bin aralığında

Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar.

2011 den yana kullanıyorum

Motor şanz arızası hiç görmedim ama duydum kolay kolay ellet meyin derim.

40 krş lpg de yakıyor hiç lg problemi yaşamadım Tartarini

Jant büyütme işleri beraber inde motor kulağı sorunu getirecek tir yaşayarak tecrübe ile öğrendim

Arabamı da seviyorum.

Bunlar aralıklarla başa gelecek kısmet.

Allah kaza bela vermesin arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim de aracımda en sevmediğim şey ( belkide sevmediğim tek şey) direksiyon. Direksiyon çok sert. Özellikle park manevralarında baya bir zorluyor.

Direksiyon pompasındaki kronik yağ kaçağını oring ve contaları değiştirerek çözdüm.

Benden önceki sahibi direksiyon hortumlarını yan sanayi hortum ile değiştirmiş . Acaba bu hortumlar direksiyonun sert olması gibi durumlara sebep olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendis biri -- 29 Ekim 2018; 22:45:12 >

• Dürüst olmak gerekir se ben aldığım günden bu yana aracın direksiyon u çok yumuşak diye şikayet ederim oldum bitti.hortum vs iki defa değiştirdim birinci de orjinali takılmadı ikinci de orjinal parça kendim efe honda dan aldım.

Hep aynı çok yumuşak.gerek ankara da kadir usta gerekse hüseyin usta çok normal deyip üstünü kapatıyor lar

Zaman nakit demek bu insanlar için.aracınız ile kendiniz ilgilenip yapmak zorunda sınız yada yaptırmak..

• selam; otomatik FB7 sonrası 2010 üstü ACCORD MU? yoksa FC 5 mi ?

Hali hazırda aracımı benzinle kullanıyorum;senede 8 - 9 bin KM yol yapıyorum...

FB7 ile ş.içi 11 -12 litre Ş.dışı 6-7 litre aralığında tüketimim..Accord la bu değerler çok aşılır mı?aşağı yukarı aynı mı olur?

LPG ile 40 -50 bin km kullanımda sıkıntı-arıza-masraf potansiyeli nedir?

Gönlümde yatan açıkçası D segmenti olduğundan ve eski olmasına rağmen daha oturaklı-karizmatik olan Accord...

ama vergisi- LPG siz kullanımının masraflı olması beni düşündürüyor...??
  • maliakgun M kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de klimamda aynen sizin yaşadığınız sorunu yaşadım. 650 Tl ye nasıl değiştirdiniz ? Çıkma 2. el mi .
    Çıkma konusu da riskli iyi de çıkabilir , kötü de çıkabilir ..
    Ben onun yerine 1500 TL ye kore malı ( muhtemelen çin malıdır ) dedikleri kompresörü taktıracağım gibi ..
    Soğuk ülkelerden kompresörü nasıl araştırırız bu arada..
  • Herkese Selamun Aleykum. Yaklaşık 2 ay kadar önce 210.000 km. de 2005 model Honda Accord 2.0 Sport aldım. aldıktan sonra farkettim ki araç aslında 2004 kasa fakat 2005 model geçiyor. Araçla 2 kez uzun yol yaptım (Manisa - Adana ve Manisa- Elazığ). Bundan önce 2006 1.6 Lagunam vardı o aracımın konforunu ve donanımını gerçekten çok beğenmekle birlikte sık sık arıza yapmasından yorulmuştum onu sattım ve daha önce kullanan bir arkadaşımın tavsiye ettiği araç olan Honda Accordu aldım.
    Aracımla ilgili tespit ettiklerim şunlar;
    Öncelikle aracın gerçekten yola düşmesi, uzun yolu çok güzel. Dik rampada bile olsa gaza bastığım anda ivmelenmesini ve 160 la bile giderken sollamaya çıktığımda çok çabuk toparlayıp solamayı yapabilmesi, viraja girmesi ve yol tutuşuda hoşuma gitti.

Bunula birlikte;

- Benim araç çok boş yol bilgisayarı bile yok,
    - Yakıtı biraz fazla geldi Lagunaya göre, bilmiyorum belki fazla hız yapıyor olmamdan kaynaklanıyor olabilir ama yakıtı fazla eski aracıma göre,
    - Henüz hiç masraf etmedim, sadece sıkışıklığımdan dolayı 4 adet çıkma lastik aldım geziyorum, aracı servise gösterdim ön fren disklerini 2000 km falan sonra tornalatırız dedi, detaylı da
    baktıramadım henüz ama herhangi bir arıza lambası yanması falan olmadı,
    - Şimdi bir kaç gündür ilk çalıştığında önce devrini alamıyor devri düşüyor sonra normale dönüyor..

Bujilerle ilgili olabileceği söylendi, ayrıca subap ayarı yaparız dediler bu sebep olabilir mi?
    birde bujileri değiştirdiğimde iridyum buji almak istiyorum sizce nasıl olur faydası olur mu araç için, ayrıca başka hangi sorunlar yaşabilirim dikkat etmem gereken bir şey var mı bu konuda tecrübesi olanlar söylerse sevinirim...

• muhendis biri kullanıcısına yanıt
    şunu da söyleyeyim gelen kompresör sıfırdı kullanılmamıştı. ya yan sanayidir ya da gerçekten soğuk ülkelerden ithal ediyorlardır. onu sorarsınız. bilmiyorum

• Suleyman Serdar S kullanıcısına yanıt
    aleyküm selam Süleyman bey. aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. bende 2005 accord var executive. herhangi bir şey için tamirciye gittiğimde hemen subap ayarı diyorlar. ortalama 400 tl olduğu için. kandırmaca olabilir. bence subap ayarı yerine önce bujilere baktırın. ucuz tedaviden başlamanızı öneririm. yakıt konusunda da 32 lt tüp ile şehir içi 280 şehir dışı 400 km yol gidiyorum ortalama. şehir içim gerçekten çok dur kalklı şekilde oluyor. yol bilgisayarı benim araçta da yok. sonraki yıllarda var galiba. accord arıza yapan bir araç değil. arıza ışığı yanmıyor dediniz. yanmıyorsa çok rahatsız edici bir şey yoksa bence her ses geldiğinde ustaya gitmeye de gerek yok. sonuçta yaşlı arabalar. arabalar konusunda usta değilim çok bilmem ama dilim döndükçe bir şeyler yazmak istedim

• 
Sayfa: önceki 10421043104410451046
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.