Şimdi Ara

Honda, 2022 itibariyle Rusya'daki otomobil satışını durduracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Honda, 2022 itibariyle Rusya'daki otomobil satışını durduracak

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını pek çok sektör gibi otomotiv sektörünü de olumsuz etkiledi. Bu kapsamda yeniden yapılanma sürecine giren bazı üreticiler daha güçlü oldukları pazarlara odaklanmaya başladı.

Bu yönde karar alan markalardan biri de Japon üretici Honda oldu. Rusya pazarından çekileceğini duyuran Honda, 2022 yılı itibariyle ülkedeki bayilere yeni araç gönderilmeyeceğini açıkladı. Rusya'daki varlığını motosiklet ve güç ürünleri satışıyla sürdüreceğini belirten şirketin satış sonrası hizmetlere yönelik faaliyetlerini de sürdüreceği ifade edildi.

Ayrıca Bkz.Mercedes'in çatı şirketi Daimler, ilk yazılım geliştirme üssünü Türkiye'de kuruyor

Rusya'daki binek otomobil pazarında sadece CR-V ve Pilot modelleriyle varlık gösteren Honda'nın bu kararı aslında çok da sürpriz olmadı. Zira Reuters'ın haberine göre şirket geçtiğimiz ay Rusya'da sadece 79 adet otomobil satabildi. Ocak-Kasım dönemindeki satışları ise yüzde 15 düşüşle 1383 adet olarak gerçekleşti. Diğer Japon üreticiler Toyota ve Nissan'ın aksine Honda'nın Rusya'da herhangi bir üretim faaliyeti de bulunmuyor.

Japon üretici Honda'nın yeniden yapılanma süreci kapsamında aldığı kararlar bununla sınırlı değil. Şirketten daha önce yapılan açıklamada Türkiye'nin de aralarında olduğu dünyanın farklı bölgelerindeki üretim faaliyetlerine son verileceği açıklanmıştı. Böylece Türkiye'deki Honda Civic üretimi 2021 yılında son bulacak.

Kaynak:https://www.reuters.com/article/us-russia-autos-honda/honda-to-stop-auto-sales-in-russia-in-2022-idUSKBN2940Q8

• Honda yakında tüm Avrupa’dan çekilecekmiş gibi geliyor. Abd piyasası ile yetinecekler sanki...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ruslara reno bile fazla
  • avrupadan da çekilir bu gidişle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korona sonrası elektrik piyasasına da giriş yapacak modelleri hazırlamış bitirmiş olurlar. hondanın piyasadan çekilmesi kendi mali ve yönetim hamlesi o kadar.

• Honda yavaş yaval otomotiv sektöründen mi çekiliyor arkadaş anlamadım ki ben bunların olayını?

• Bu japonların kafa yapısını anlamak güç. 2008'de Toyota küresel krizi gerekçe göstererek Formula 1'den çekilmişti. Takımı satın alan Brawn, ertesi sene Toyota'nın önceden geliştirdiği araçla şampiyon olmuştu.

• Ayda 80 90 tane satıyor. Ab ve yakın çevre pazarında tr piyasası ideal. Ancak tek model satıyor. Civic. Diğer modelleri yok gibi zaten. Abd pazarı yanında diğerleri kuş kalıyor. Bence ab den çekilecektir. Tr satışları devam eder ancak fiyatları %5 en az daha pahalı olur Japonyadan geleceği için.

• Satamadığı için çekilmiş.

Sen beni kovamazsın, ben istifa ediyorum ayakları...

• hazarRS kullanıcısına yanıt

honda o toyota değil

• japonları anlamak güç, panasonic ve honda nedense çekile çekile mikro şirket oldu.. paramı kazanmadılar, satış, kar getirmedi mi?? anlamak güç..
    örneğin samsung öyle değildir, bir üründen çıkıyorsa başka ürüne yöneldiği içindir..

• sanki honda nın eski kalitesi gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

honda o toyota değil

kafa gitmişHonda, 2022 itibariyle Rusya'daki otomobil satışını durduracak  düzeltme için teşekkürler.

• Ben de deminden beri Toyota ne zaman F1 kazandı diyorum.

• "Rusya'da sadece 79 adet otomobil satabildi" dünya ticareti dolarla yapılırken, amerikan ambargosu altında rusyada dolarla araç satmak zor

• Sebep?

• 1BilimAdamı kullanıcısına yanıt

Rusya'da USD serbest dolaşımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1BilimAdamı

"Rusya'da sadece 79 adet otomobil satabildi" dünya ticareti dolarla yapılırken, amerikan ambargosu altında rusyada dolarla araç satmak zor

nedeni tam olarak dediğiniz şey.

• Bravo Rusya, bir yerden daha banlandın

• Honda yakında sadece motor satışı yapacağım derse şaşırmayın ancak bir ihtimal elektrikli aracından umutluyum tasarımı 80,90 yıllarını hatırlatıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.