Şimdi Ara

Hometech WI101 | Ana Konu (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.401
Cevap
45
Favori
166.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kalibrasyon sorunu olabilir
    Denetim Masası=>Donanım ve Ses=>tablet ve pc ayarları=> ayarla
    burãan kalibrasyon yapmayı deneyin
  • karasimsek06 kullanıcısına yanıt
    Daha once o sorunu duzeltmistim ama nasil yaptigimi tam hatirlamiyorum

Dokunmatik driverini kaldirip tekrar yukleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap veren arkadaşlara da teşekkürler, çözüm yöntemini buldum sitesinde verilen driverı yönetici olarak çalıştırırsanız olay çözülüyor. Diğer türlü kalibrasyon ayarı işe yaramıyor.
  • Bu cihaz hala alınır mı? Bu fiyata daha iyi alternatifi var mı?

• Merhaba arkadaşlar, bende de bu tabletten var fakat yanlış bios güncellemesi yaptım ve orijinal bios dosyalarını bulamıyorum. Yedek alıp paylaşma şansınız var mı acaba? Lütfen. :/
  • .1.Emre kullanıcısına yanıt
    Biosu ilk sayfaların birinde biri paylaşmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

quote:

Orijinalden alıntı: tenorberk

128 gb falan hafıza kartı takıp deneyen var mı bunda ?

Bende takılı herhangi bir sorun yok.

Kaç zamandır merak ettiğim durumdu, sorunsuz çalışıyor değil mi. Sağda solda 64 gbta kadar diyorlardı da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

quote:

Orijinalden alıntı: tenorberk

128 gb falan hafıza kartı takıp deneyen var mı bunda ?

Bende takılı herhangi bir sorun yok.

Kaç zamandır merak ettiğim durumdu, sorunsuz çalışıyor değil mi. Sağda solda 64 gbta kadar diyorlardı da.

Hocam bendeki görünümü bu.

• Merhaba
    Kısa ve öz belirtmek istiyorum;Açmak istersin açılmaz,kapamak istersin kapanmaz,sürekli mavi ekran verir,yeniden başlatta veye kapat komutunu verdiğinde.
    WiFi kopar, tekrar uğraşırsın bağlanması için,donmalar,kasılmalar peşini bırakmaz vs. vs.
    İlk aldığımda pek böyle değildi,sorunlar Creators la(redstone 2)ile dahada belirginleşti.
    Ben bu tableti sadece Youtube videoları,film siteleri ve tv için kullanıyorum.
    Ciddi işler için kullanılmaz.Huyunu bildiğim için bana pek sorun gelmiyor,hemen kontrol altına alıyorum,yani chkdsk /r /f------ Sfc /scannow devreye sokup hallediyorum,ciddiye almayıp,kendimi germiyor,bunu küçük bir meşgale,oyun kabul edip , kullanmaya devam ediyorum.
    Adamı yarı yolda bırakır eğerki ciddi işler için kullanılacaksa vay haline.
    Ama fiyatı ucuz ve basit işler için sadece meşgale ve oyalanma içinse eğer, alınır.
    Şimdilik bu kadar yazalım arkadaşlar,heveslenenler bu tür aksaklıkları kabul edipte almayı düşünsünler
    Hoşçakalın ve iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• w835 W kullanıcısına yanıt
    Foruma uğradıgım iyi olmuş.A101'den 400 tl satılıyor burda.Foruma bir soruşturayım öyle alayım dedim
    Açıkcası birkaç yazılım ,ofis dökümanları ve torrent için böyle bir cihaz arıyorum.
    Aslında beni paklayan netbook ama artık üreten yok onları.Birde windows 10 zaten başlı başına sorunlu sistem Windows 7 falan kurulmaz değil mi buna ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 5 Mayıs 2017; 15:54:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: w835

Merhaba
    Kısa ve öz belirtmek istiyorum;Açmak istersin açılmaz,kapamak istersin kapanmaz,sürekli mavi ekran verir,yeniden başlatta veye kapat komutunu verdiğinde.
    WiFi kopar, tekrar uğraşırsın bağlanması için,donmalar,kasılmalar peşini bırakmaz vs. vs.
    İlk aldığımda pek böyle değildi,sorunlar Creators la(redstone 2)ile dahada belirginleşti.
    Ben bu tableti sadece Youtube videoları,film siteleri ve tv için kullanıyorum.
    Ciddi işler için kullanılmaz.Huyunu bildiğim için bana pek sorun gelmiyor,hemen kontrol altına alıyorum,yani chkdsk /r /f------ Sfc /scannow devreye sokup hallediyorum,ciddiye almayıp,kendimi germiyor,bunu küçük bir meşgale,oyun kabul edip , kullanmaya devam ediyorum.
    Adamı yarı yolda bırakır eğerki ciddi işler için kullanılacaksa vay haline.
    Ama fiyatı ucuz ve basit işler için sadece meşgale ve oyalanma içinse eğer, alınır.
    Şimdilik bu kadar yazalım arkadaşlar,heveslenenler bu tür aksaklıkları kabul edipte almayı düşünsünler
    Hoşçakalın ve iyi forumlar

Cihaz kullanımı ve ne işler yapılacağı konusunda katılıyorum. Ama sorunlar ile ilgili söylediklerine katılmıyorum. Katılmıyorum derken yalan söylüyorsun demiyorum. Ben son çıkan guncelleme den sonra Windows 10 u yeniden Microsoft'un sitesinden indirip temiz kurulum yaptım. Windows 10 ayarlardan kullanmadığım ve yüklü gelen yazılımları sildim. Birde arka plan yöneticisinden programların çoğunu arka planda çalışmaması için ayarladım. Şu an kasmada yok donmada yok. Şimdiye kadar hiç bir komutumu yapmama gibi bir tepki göstermedi. Kapa dediğimde direk kapanıyor. Son guncellemede sanki biraz pil ömrü de daha iyi gibi geldi. Senin Windows ta yada yüklemede yada başka bir yerde sorun olabilir. Hatta kesinlikle bir sorun var. Çünkü sizdeki sorunların hiç birini ben yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadot -- 5 Mayıs 2017; 17:8:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Windows 10 başlı başına sorunlumu? Windows 10 kullandinmi? Kullandiysan ne kadar süre kullandin? Neresinde sorun var aciklada en azından 500 lira para verip lisans almayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cadot

Windows 10 başlı başına sorunlumu? Windows 10 kullandinmi? Kullandiysan ne kadar süre kullandin? Neresinde sorun var aciklada en azından 500 lira para verip lisans almayalım.

1- Ssd disk üzerinde kurulmasına rağmen bir süre sonra performansını kaybediyor.(Spsiz ilk zamanlar Xp gibi,Windows 7 ve 8.1 çok daha başarılı bu konuda)
    2- kasım 2015 sürümünden bu yana amd işlemcili makinalarda explorer.exe'den kaynaklı sorunlar mevcut(Misal "Belgelerim"İçine klasör açıp adını değiştirmeye kalktığında bazen sapıtması,Exploer exe'nin donması ,masaüstü kitlenmesi gibi vs.)
    3-Kişiselleştirme özellikleri çok zayıf.Selefi windows Vista'dan fersah fersah geride bu konuda.Aero efekti bile yok.Aptal şapsal karton tasarım.Windows 95 kıvamında görsellikleri.
    4-Minumum gereksinimleri 1 Ghz işlemci olamsına rağmen PAE, NX ve SSE2 desteklemeyen işlemcilere kurulmuyor.
    5-Hala ve inatla"Modern" uygulamaları masaüstüne entegresyonu sağlanmıyor.
    6-hayatımda be denli donanım seçen ikinci bir işletim ssitemi görmedim(linux distrolarıda dahil)
    7-Her güncellemede biraz daha dibe batıyor.
    8-HDD olan makinalarda açık ara performansı en kötü işletim sistemi.

Daha aklıma geldikçe yazarım.Çıktgından bu yana 100'e yakın kurulum yapmışımdır Windows 10'da.Bugları adamı delirtir.
    yekpare ve intel tabanlı donanımları sever,sevdiği donanımlarda yağ gibi akar.Büyük markanın lebtobumu var kebab ,Toplama mı var? Allah yardımcın olsun..

Sizde veya çevrenizde sorun yaşamamanız bu işletim sisteminin sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmez.
    Arkadaşta Asus lebtop var Windows 10 kurduk herif nerdeyse makinayı parçalayacaktı.Ettiği küfür burdan istanbul'a yol olur.Bilişim Öğretmeni arkadaş windows 10 gördüğü zaman çekiçle dalası geliyor.İllallah etmiş adam

Windows 95-98, me,2000,Xp,Vista, 7-8-8.1,10,Rs1-rs2 kullanmış biri olarak.Me'de dahil Microsoft'un çıkardığı
    Bana Göre en kötü işletim sistemidir.
    Ekşi ve instela sözlüklerinde Windows 10 başlıklarını incele millet ana avrat kayıyor anbiyane tabirle.2017 yılında sata diski bile seçecek kadar rezil sistemdir.

Şuan bunu Fx6300 ve 128 Gb ssd tabanlı Windows 10 2017 güncelleştirmelerli işletim sisteminden yazıyorum
    Dx12 muhabbeti olmasa dakika durmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 5 Mayıs 2017; 17:48:43 >

Geçtiğimiz yıl bir 6 ay denedim. Herhangi bir sorun yaşamadım. Sonra lisansını da aldım. 1 yıldan fazla oldu sürekli kullanıyorum. Şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Senin söylediklerinin aksine diğerlerinde hep sorun yaşadım Windows 10 da 1 buçuk yıldır tek sorun yaşamadım. Windows 10 sorunlu deyince gerçekten şaşırdım. Benim şansıma herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nocolf

Eğer cihazın orjinal BIOS dosyasi lazımsa :https://www.dropbox.com/s/e7000mdzcoojazj/wi101bios.bin?dl=0

imkansizlar teşekkür ederim Nocolf paylaşmış sağolsun indirdim ama insyde update yazılımı ile windows üzerinden bios güncellemiştim .fd uzantılıydı bunu içine atıp denedim olmadı .bin uzantılı, windows üzerinden bios güncellemesini nasıl yapabilirim. Ekranımı hdmi ile bağladığımdan bios ekranını göremiyorum kendi ekranı siyah görünüyor maalesef.

• cadot C kullanıcısına yanıt
    Dediğine aynen katılıyorum.
    Bende kendim indirdim windowsu. herhangi bir sıkıntı yok. Fiyatına göre on numara cihaz.
    Elbette ciddi işler için böyle bir şey alınması saçma olur.. Ama dediğiniz gibi video izlemek için v.s güzel bir cihaz.
    Alan arkadaşların da niyeti İnternette gezinmek video v.s izlemekse rahatlıkla alabilirler ama fazlasını bekleyecekler de kesenin ağzını biraz daha açmalı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WuLKaS

Dediğine aynen katılıyorum.
    Bende kendim indirdim windowsu. herhangi bir sıkıntı yok. Fiyatına göre on numara cihaz.
    Elbette ciddi işler için böyle bir şey alınması saçma olur.. Ama dediğiniz gibi video izlemek için v.s güzel bir cihaz.
    Alan arkadaşların da niyeti İnternette gezinmek video v.s izlemekse rahatlıkla alabilirler ama fazlasını bekleyecekler de kesenin ağzını biraz daha açmalı :)

Hocam bu cihazın bataryası kaç nsaat gidiyor.Geceleri downlaod yapacak
    Hocam %75 parlaklıkta 4 saat felan film izleyebiliyordum ben aşağı yukarı. download yapacaksan niye şarja takmıyorsun ki :)
    priz sorunu varsa alternatif olarak şöyle tavsiye ederim. yanında 1 adet powerbank alın. 5500 mah felan yeterli olur onuda takın hem şarjı oradan olsun hemde kendi bataryası full olursa 8 saati felan rahat cıkarırsınız. Birde 10luk powerbank olursa cok daha uzun gider. Size tavsiyem bu olur.
  • Aslında bu şekilde denemekten korkuyorum brick olma ihtimalinden dolayı :/ .bin ile siz nasıl yükleme yaptınız? İlginiz için teşekkür ederim.
  • Projeksiyon aletine bağlanır mı?
    Açıkçası uni de sunum yaptır mı onu merak ediyorum
    Office powerpoint var mı?
    Wifi kalitesi nasıl o en merak ettiğim konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnlamakYetmez -- 5 Mayıs 2017; 23:15:42 >
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.