Şimdi Ara

Hkp Erdoğan'ın diploması için Eyüp Lisesine başvurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 24
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 4 saat 36 dakika
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • shadow006 (5 mesaj) tarihselmaddeci (5 mesaj) The Alim (4 mesaj) wehrmacht (3 mesaj) star scream (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (28 mesaj) Mobil (7 mesaj) Mini (3 mesaj)
 • @
35 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Halkın Kurtuluş Partisi, (HKP) AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diploma tartışmalarının peşini bırakmıyor.

  Partiden yapılan açıklamada “HKP avukatları bugün İmam Hatip mezunu olan Erdoğan’ın ‘fark derslerini vererek mezun oldum’ dediği ama gerçekliği kanıtlanamayan Lise Diploması için Eyüp Lisesine başvuruda bulundu. HKP avukatları, Eyüp Lisesi Müdürlüğü’ne AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında 5 soru sordu ve cevaplandırılması talep edildi” ifadeleri kullanıldı.

  ‘DİPLOMASI KAMUOYU İLE PAYLAŞILMADI’

  Erdoğan’ın 4 yıllık bir yükseköğretim kurumundan mezun olduğuna dair diplomasının kamuoyu ile paylaşılmadığı belirtilen dilekçede, “Paylaşılan diplomaların ise gerçek olmadıkları, evrak üzerinde düzenlemeler yani evrakta sahtecilik yapıldığı şüphe götürmez bir şekilde kanıtlarıyla ortaya çıkarılmıştır” denildi.

  Erdoğan tarafından YSK’ye verilen Yükseköğrenim diplomasının sahte olduğu Türkiye Noterler Birliği Disiplin Kurulu’nun kararıyla sabitlendiği belirtilen dilekçede, “Bu kararla; notere diploma aslı olmadan onay işlemi yaptırılarak, sahte bir evraka resmiyet kazandırıldığı ortaya çıkmıştır” ifadelerine yer verildi.

  ‘LİSE DİPLOMASI TARTIŞMALIDIR’

  Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun 4 Ağustos 1971 tarihli 225 sayılı kararında İmam-Hatip okullarının orta kısmı kapatılmış ve lise kısmı üç yıldan dört yıla çıkarılmıştı. Farklı derslerden sınava girmek şartıyla İmam Hatip Okulu’nun bir sınıfından liseye veya lise dengi başka bir okula geçme imkânı tanındığı belirtilen dilekçede, “Erdoğan’ın yükseköğrenim diplomasında durum bu iken yükseköğrenim yapabilmesi için gerekli olan Lise diploması da tartışmalıdır” denildi.

  ‘KÜTÜK DEFTERİNDE İBARE YOKTUR’

  Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’nin diploma kütük defterinde Eyüp Lisesi’ne gittiğinin yazılı olması gerektiği belirtilen dilekçede “İstanbul İmam Hatip Lisesinin basında yayınlanan diploma kütük defterinde böyle bir ibare yoktur” denildi.

  EYÜP LİSESİNE KAYIT YAPTIRMIŞ MIDIR?

  HKP Avukatları Eyüp Lisesi Müdürlüğü’ne şu soruları sordu:

  - Recep Tayyip Erdoğan Eyüp Lisesine kayıt yaptırmış mıdır? Yaptırmışsa hangi tarihte başvurup kayıt yaptırmıştır?

  - O dönem yükseköğrenim kurumuna girebilmek için İmam Hatip Lisesinden mezun bir öğrencinin kaç fark ders vermesi gerekiyordu ve bu fark dersler ne kadar sürede verilebilirdi?

  - Recep Tayyip Erdoğan, okulunuzda kaç fark ders verdi ve hangi derslerden hangi notları aldı?

  - Recep Tayyip Erdoğan okulunuzdan hangi tarihte mezun oldu? (Mezun olduysa diplomasının bir örneğinin çıkartılmasını talep ediyoruz.)

  - Recep Tayyip Erdoğan üniversiteye 1973-1974 tarihinde girdiğini iddia etmektedir. Ancak 1973 tarihinde İstanbul İmam Hatip Lisesinden mezun olup o yıl Lisenizde fark dersleri veriyorsa aynı tarihte üniversiteye nasıl girmiştir?

  ‘TÜM ÜLKE İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR’

  4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu’nun maddeleri hatırlatılan dilekçede, “Bilgi Edinme Yasasında öngörülen kurallardaki gibi, ülkemizde demokratik ve şeffaf bir yönetimin olabilmesi Cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir kurumun başındaki kişinin bu görevi yürütmek için gerekli Anayasal ve Yasal şartları taşıyıp taşımadığı bilgisinin edinilmesi, tüm ülke için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle bu konuda tüm kamuoyunun bilgilenmesi gerektiğini düşünmekteyiz” denildi.

  ‘ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ KAPSAMINDA DEĞİLDİR’

  HKP avukatları dilekçenin devamında soruların cevaplandırılması talep edilerek, “Cumhurbaşkanı’nın dört yıllık yüksek okul diplomasının olup olmadığı yıllardır tartışılmaktadır. Tüm tartışmaların önünü kesmek ve tüm ülke halkını yakından bilgilendirmek için yaptığımız bu başvuru özel hayatın gizliliği kapsamında da değildir” dedi.

  HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Çolak özetle şu ifadelere yer verdi:

  “Bugün Tayyip Erdoğan’ın Lise Diploması’nın olup olmadığı ile ilgili Eyüp Lisesine başvuru yaptık. Biliyorsunuz Tayyip Erdoğan’ın Fatih İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduğu ve Eyüp Lisesi’nden de fark derslerini vererek Marmara Üniversitesi’ne kayıt yapıldığı iddia ediliyor. Kendi söylediklerine göre 1973 yılında fark dersleri alınmış ama 1973 yılında da Üniversite kaydı yaptırılmış. Oysa mevzuata göre İmam Hatiplilerin fark dersleri vererek Lise Diploması alabileceği değişiklik yapılmış olmasına karşın bu fark derslerini almak için en az bir yıl o lisede okunması, ders görmesi, sınavlara girmesi gerekir. Ondan sonrada Üniversite sınavına girmesi gerekiyor. Aynı yıl içerisinde bunların yapılması mümkün değildir. Dolayısıyla biz Lise Diploması’nın olmadığını iddia ediyoruz. Lise Diploması olmayan birinin de Üniversite’ye kayıt yaptırması, 4 yıllık Üniversite kaydının olması mümkün değildir. Dolayısıyla Anayasa’nın Cumhurbaşkanı’nda aramış olduğu niteliklerden olan 4 yıllık Yüksek Öğretim Mezun olma niteliğine de sahip değildir”

  NE OLMUŞTU?

  HKP avukatları; TBMM Başkanlığı’na Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığının düşürülmesi ve Erdoğan’a ödenen bütün ödemelerin geri alınması için, ÖSYM Başkanlığı’na da, 1974 yılında girdiği iddia edilen ve bir yüksekokulu “kazandığını” gösterir sınav sonuç belgesinin açığa çıkartılması için başvuru yapmıştı.


  Erdoğan’ın mezun olduğu liseye başvuru (cumhuriyet.com.tr)
 • İdareci olarak çalıştığım okula 60 li 70 lı yıllara ait sınıf geçme ve diploma defterleri vardı.Elle yazılmış şekilde, bir kopyasıda ilçe milli eğitimlerde bulunur. 50 li yaşlara gelmiş insanlara öğrenim belgesi veriyorduk sınıf geçme defterlerine bakarak. Sınıf geçme ve diploma defterleri arşivlenir, yıl sonunda sınıf geçme defterleri, davranış notu defterleri gibi önemli şeyler 2 nüsha şeklinde çıkarılır imzalanıp mühürlenip 1 adeti okulda arşive konulur , 1 adeti de ilçe milli eğitime teslim edilir.

 • ya sekaya geri dönüşüme gitmiştir o evrak okullar okadar arşiv tutsa evraktan öğrenciye yer kalmaz

 • wehrmacht kullanıcısına yanıt

  Boş işler bunlar, boşuna lise diplomanıza gözünüz gibi bakın hatta noterden onaylatın demiyoruz. Okulların arşivi 5 senedir, sonrası istesen de bulamazsın. İl milli eğitime başvurman gerekiyor onlarda diplomanın kendisini değil de mezuniyet belgesi gibisinden bir şey veriyordu.


  Evraklar senelerdir kesinlikle Seka'ya gitmez, genelde dönem sonlarına doğru geri dönüşüm firmaları okullara baş vurur tel bırakır, yazında okullar öğrencilerin geri getirdiği kitaplarla beraber 5 yılı geçen arşiv evraklarını bu firmalardan en fazla para verene kilo karşılığı satar.

  Önemli bir not ek bilgi olsun. Geçen günlerde Kandilde PKK ve solcu örgütle ABD istihbaratı ile bir toplantı yaptı bunlar arasında boğaziçi'nde gösteri yapan MLKP ve burada adı geçen Halkın Kurtuluş Partisi, (HKP)de var. Önümüzdeki günlerde ülkeyi karıştırmak isteyen bu tip terörist ve marjinal örgütlerin ismin daha çok duyacaksınız.

 • diploması olmadığı %100 kanıtlansa halkı kurtarmış olacağınızı mı sanıyorsunuz ?

  Halkın Kurtuluş Partisi ismi ne güzel yapılana bak diploma olmadığı kanıtlanınca halkın kurtulacağını sanıyorlarHkp Erdoğan'ın diploması için Eyüp Lisesine başvurdu 

 • quote:

  Orijinalden alıntı: wehrmacht

  ya sekaya geri dönüşüme gitmiştir o evrak okullar okadar arşiv tutsa evraktan öğrenciye yer kalmaz

  İdareci olarak çalıştığım okula 60 li 70 lı yıllara ait sınıf geçme ve diploma defterleri vardı.Elle yazılmış şekilde, bir kopyasıda ilçe milli eğitimlerde bulunur. 50 li yaşlara gelmiş insanlara öğrenim belgesi veriyorduk sınıf geçme defterlerine bakarak. Sınıf geçme ve diploma defterleri arşivlenir, yıl sonunda sınıf geçme defterleri, davranış notu defterleri gibi önemli şeyler 2 nüsha şeklinde çıkarılır imzalanıp mühürlenip 1 adeti okulda arşive konulur , 1 adeti de ilçe milli eğitime teslim edilir.

 • star scream s kullanıcısına yanıt

  Okulların %95'inde arşiv 5 seneyi geçmez. O %5'de sizin okul gibi eski okullardır. Alan darlığı nedeniyle okullarda depolama ve süreklilik büyük sorundur. Bir kaç senelik proje olan Beceri Atölyeleri yapılmaya başlanınca da yer sıkıntısı hat safhaya çıktı. İlçelerde de aynı sorun var özellikle yeni açılan ilçelerde taşınma sırasında pek çok evrak kaybolmuştur yada dizin dışına başka bir dosyanın içine konulmuştur. İstenen evrak bulunamayınca da klasik devlet memuru geleneği olarak suç hep bir önceki idareci ve memurlara atılır. Özetle arşivlere çok güvenmeyin.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: star scream

  İdareci olarak çalıştığım okula 60 li 70 lı yıllara ait sınıf geçme ve diploma defterleri vardı.Elle yazılmış şekilde, bir kopyasıda ilçe milli eğitimlerde bulunur. 50 li yaşlara gelmiş insanlara öğrenim belgesi veriyorduk sınıf geçme defterlerine bakarak. Sınıf geçme ve diploma defterleri arşivlenir, yıl sonunda sınıf geçme defterleri, davranış notu defterleri gibi önemli şeyler 2 nüsha şeklinde çıkarılır imzalanıp mühürlenip 1 adeti okulda arşive konulur , 1 adeti de ilçe milli eğitime teslim edilir.  Alıntıları Göster

  Türkiye de evrak kaybolmaz bu mümkün değildir ama okullara tutmazlar diye bilirim.. Sizinki istisnai bir okul olmalı.

 • Muhalefetin uğraştığı şeylere bakar mısınız ?

 • The Alim kullanıcısına yanıt

  Hamza yerlikaya'nın diplomasını da HKP ortaya çıkarmıştı.

 • Adam çıkıp ilkokul mezunu bile değilim dese kim ne yapabilir, o hafta tüm haberlerde aslında diplomanın ne kadar zararlı olduğu konuşulur, ertesi hafta unutulup kılıçdarın sskyı nasıl batırdığıyla devam edilir

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

  Hamza yerlikaya'nın diplomasını da HKP ortaya çıkarmıştı.

  Eee ne oldu ve ne değişti ?

  Arkadaş, eğer bunları iktidardan indirmek istiyorsak bu tür şeylerle başarılı olamayız. Hamza denen adamı onları tarafı nasıl koruyor ve kolluyor haberin var mı ?

  Bu tür diploması sahte gibi şeylerle vakit öldürmemek lazım. Çünkü oy beklediğin kesim maalesef bunu anlayacak kapasitesi olmayan kesim. Anlarlar ama amaaaan olsa nolacak diyen kesim.

  Muhalefetin daha elle tutulur şeylerle sıkıştırması gerekiyor.

 • Hkp Erdoğan'ın diploması için Eyüp Lisesine başvurdu

  Adam neredeyse 20 yıldır ülkenin başında nelerle uğraşıyorlar 😁

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: wehrmacht

  Türkiye de evrak kaybolmaz bu mümkün değildir ama okullara tutmazlar diye bilirim.. Sizinki istisnai bir okul olmalı.  Alıntıları Göster
  İstisna değil, eski okulların dediğim gibi sınıf geçme ve diploma defterleri bulunur. Sınıf geçme defterleri de 1 klasör de 5 6 yılın defterleri bulunabiliyor. Sandığınız gibi yer kaplayan bir şey değil.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Erdoğan'ın ömrü yetse normal bir insan 70-80 değil 100-120 sene yaşasa Erdoğan bir 20 sene daha Cumhurbaşkanı olur. 0 abartı.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Arkadaş okulda olmaz zaten diploma yada belge ilçededir bir örneği defterde kayıtlardadır...kadın biri benden ortaokul belgesi istiyor mezun oldum ayağına yatıyor araştırdım ki 6.sınıf terk işe girmek için yalan atıyor

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: star scream

  İstisna değil, eski okulların dediğim gibi sınıf geçme ve diploma defterleri bulunur. Sınıf geçme defterleri de 1 klasör de 5 6 yılın defterleri bulunabiliyor. Sandığınız gibi yer kaplayan bir şey değil.

  Alıntıları Göster

  Arşivlerin mekanizması farklıdır onu demek istemiştim yer bakımından ziyade bir müddet sonra depolanması şarttır.

 • shadow006 kullanıcısına yanıt

  Peki bu arşivdeki evraklar taranıp dijital ortamlara aktarılmıyor mu? Bilgisayarlar yıllardır hayatımızda.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Boşa uğraşıyorsunuz, adam çıksa dese ben ilk okul mezunuyum ama şu köprü bu yol bu hastane, alkış alır Hkp Erdoğan'ın diploması için Eyüp Lisesine başvurdu 

 • "Sayın Cumhurbaşkanımız, 1974 yılında yapılan Üniversitelerarası Seçme Sınavı'nda verilen resmi sınav sonuç belgesi (ÜSSSB) itibariyle, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine bağlı ve dört yıllık eğitim veren Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksekokuluna kaydolma hakkı kazanmış ve aynı yıl 2443 öğrenci numarası ile resmen kayıt yaptırmıştır. Öğrenimini, sorumlu olduğu 41 dersten başarılı olarak, 1980-1981 eğitim-öğretim yılı içinde, 1981 yılının Şubat ayında resmi olarak tamamlamıştır. Kayıtlı olduğu Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksekokulunun, yukarıda da açıklandığı üzere Beyazıt Maliye Muhasebe Yüksek Okulu ile birleştirilerek Ticari Bilimler Fakültesine dönüştürülmüş olması dolayısıyla, mezuniyeti Ticari Bilimler Fakültesine kayıtlı olarak gerçekleşmiştir. Mezuniyetleri nedeniyle, 03.04.1981 tarihinde düzenlenen ve dönemin dekanı Doç. Dr. Sinan Artan tarafından imzalanan 440-678 nolu 'geçici mezuniyet belgesi' kendilerine verilmiştir. Ticari Bilimler Fakültesi, 1982 yılında Marmara Üniversitesinin kurulmasıyla, diğer üç fakülteyle birleştirilerek İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine dönüştürülmüştür.

  Diploması, talepleri üzerine, MÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Lisans Diploma Defteri'nin 4694 kütük numarası kaydına bağlı 8345 diploma numarası ile 'İşletme Bölümü mezunu' olarak düzenlenmiş, zamanın dekanı ve rektörü tarafından imzalanarak, 01.11.1991 tarihinde, geçici mezuniyet belgesi teslim alınmak suretiyle kendilerine verilmiştir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin yaklaşık otuz yıl faaliyette bulunduktan sonra 23 Mart 2012 tarihinde İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesine bölünmesi dolayısıyla, mezkur Ticari Bilimler Fakültesinin bütün bölümleri ve mezunlarına dair arşiv, akademik bağ ve gereklilikler dolayısıyla yeni kurulan İşletme Fakültesi kapsamına dahil edilmiştir. 31.03.2011 tarihinde 'duplikata' talebinde bulunulması üzerine, kendilerine daha önce verilmiş olan diplomanın duplikatası, 01.04.2011 tarihinde düzenlenerek teslim edilmiştir.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.