Şimdi Ara

Hizli.al.com Güvenilir mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
51.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhammet_1982

Sevgli barsoy ve forum donanim üyeleri,

Sizlere eski bir GOLD Bilgisayar çalışanı olarak yazıyorum. Amacım benim gibi deneyimleri olanların burada alışveriş yapanları doğru bir şekilde aydınlatmalarının önünü açmak. Hızlıal'da bidiginiz gibi GOLD bünyesinde bir sirket. Ben de GOLD sirketin satış tarafında 9-10 ay kadar calistim. Size birebir gozlerimle gorduklerimi yazacagim.

Ben Elhamdülillah Müslümanım ve bu grupta da çoğunluk namazında niyazında müslümanlardan oluşur. Ancak biliyorsunuz ki herşey kişinin vicdanındadır. Vicdanı güçlü, nefsini iyilikle besleyenler gerçekten müslümandırlar, gerisi korku, çıkar ve görüntüde müslüman olurlar. Ben vicdan sahibi biri olarak nefsime yenik düşmeyerek bu müslüman kisvesinde her türlü dolandırıcılığı yapan, bu dünyadaki nefislerine yenik düşmüş gruptan istifa etmeye mecbur kaldım. Aşağıda size madde madde anlatacaklarımdan dolayı bence her bilinçli müslüman veya olmayan birey, emeğinin değerini doğru yere harcamayı amaçlayan herkes en azından arkasında dönenleri gözlerimle görüp, kulaklarımla duyduğum bu gruptan uzak durur.

1) Hızlıal, GOLD Bilgisayar bine yakın çalışanına her ay SSK matrahı kadar maaşın üstünü elden nakit vermekte ve Devletten yılda milyonlarca lira Gelir Vergisi kaçırmaktadır. İnsanlar maaş ödeme gününde bir odanın kapısında kuyruklar oluşturup maaş ve prim zarflarını nakit olarak alıp, alırken de hemen işten çıkarılsa hiç bir hakkını alamayacağı ibranemesini imzalamaktadır.

2) Herkesin SSK si en düşük miktardan yatmaktadır.

3) Yetkili mercilerler yakın ilişkilerde olan bir yer olarak yıllardır süren bu uygulamadan bir şekilde korunmaktadır.

4) Tüm internet mecrasına bakan bir ekiplerinin olduğunu geçen gün halen çalışmakta olan bir arkadaşımdan öğrendim. Yani senin benim gibi normal üye gibi davranıp, hızlıalı, goldu olumsuz durumlarda koruyan kollayan mesajlar yazan bir ekip. Biri bir eleştiri yapsa hemen girip, yok ben alışveriş yaptım süper bir yer, kimse mağdur olmuyor, diğer şirketler kotu en iyisi bunlar bla.. bla.. diye yazan onlarca hesaplari varmis ... Birbirleri arasinda paslasip manipulasyon yapiyorlarmis. Kimbilir bu foruma da ucreti karsiliginda kidemli adam almis olabilirler. Bu yazima mudahele etmezler umarim. Ben silmeyecegim cunku.

5) Çok ciddi kar marjlarıyla urun temin etmektedirler. bu kar marjının kurdukları şirketler vasitasiyla piyasa fiyatı oluşacak şekilde organize etmektedirler. Ornegin piyasadaki telefonlardan bazilari bu gruba 3 te bir fiyatına ulasmaktadir. Nasıl yapıyorlar bilemiyorum ama isin arkasinda kalitesiz uretim, uretim fazlasi veya yerli montaj organizasyonlarının oldugunu duymustum. bu grup elektronik, donanım disinda parfum, saat de getirmektedir. Ornegin herkesin begendigi piyasa fiyati en dusuk 200 TL olan bir saat buraya max. 40 TL ye gelmektedir. Gerisini siz dusunun.

6) Calisanlarin cogu en dusuk maasla calistirilmak uzere alindigi icin yetersizdir. bu da satis sonrasi hizmetlerde cokca belli olmaktadir.

7) Satis sonrasi destek, musteri hizmetleri maliyet olarak goruldugu icin cuzi derecede ekiple yonetilmektedir. Zaten interneti dolasirsaniz sikayetlerin cogunun nedeni budur.

8) Bir müslüman olarak ben vazifemi yaptım umarım bize benzeri deneyimleri olan arkadaşlarda yazarlar.

Bir kez daha belirteyim ki, hizlial veya Gold'u oven mesajlarin cogu ucretli kadrodan cikmaktadir. Bir de buradan ucuza mal aldim diye sevinenlerin acaba yuzde kaci ilk 3 ay - 6 ay icerisinde elindeki ürünü servise vermek zorunda kaliyordur. Ucuz etin yahnisi sozu burada gercek anlamini buluyor.

Hayırlı günler,

Allah razı olsun arkadaşım bende notebook alma arefesindeyim.Buradaki fiyatlar 50-100 TL daha uygun geldi alacaktım yarın ama kararımı değiştirdim Vatan Computerdan alacağım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammet_1982

Sevgli barsoy ve forum donanim üyeleri,

Sizlere eski bir GOLD Bilgisayar çalışanı olarak yazıyorum. Amacım benim gibi deneyimleri olanların burada alışveriş yapanları doğru bir şekilde aydınlatmalarının önünü açmak. Hızlıal'da bidiginiz gibi GOLD bünyesinde bir sirket. Ben de GOLD sirketin satış tarafında 9-10 ay kadar calistim. Size birebir gozlerimle gorduklerimi yazacagim.

Ben Elhamdülillah Müslümanım ve bu grupta da çoğunluk namazında niyazında müslümanlardan oluşur. Ancak biliyorsunuz ki herşey kişinin vicdanındadır. Vicdanı güçlü, nefsini iyilikle besleyenler gerçekten müslümandırlar, gerisi korku, çıkar ve görüntüde müslüman olurlar. Ben vicdan sahibi biri olarak nefsime yenik düşmeyerek bu müslüman kisvesinde her türlü dolandırıcılığı yapan, bu dünyadaki nefislerine yenik düşmüş gruptan istifa etmeye mecbur kaldım. Aşağıda size madde madde anlatacaklarımdan dolayı bence her bilinçli müslüman veya olmayan birey, emeğinin değerini doğru yere harcamayı amaçlayan herkes en azından arkasında dönenleri gözlerimle görüp, kulaklarımla duyduğum bu gruptan uzak durur.

1) Hızlıal, GOLD Bilgisayar bine yakın çalışanına her ay SSK matrahı kadar maaşın üstünü elden nakit vermekte ve Devletten yılda milyonlarca lira Gelir Vergisi kaçırmaktadır. İnsanlar maaş ödeme gününde bir odanın kapısında kuyruklar oluşturup maaş ve prim zarflarını nakit olarak alıp, alırken de hemen işten çıkarılsa hiç bir hakkını alamayacağı ibranemesini imzalamaktadır.

2) Herkesin SSK si en düşük miktardan yatmaktadır.

3) Yetkili mercilerler yakın ilişkilerde olan bir yer olarak yıllardır süren bu uygulamadan bir şekilde korunmaktadır.

4) Tüm internet mecrasına bakan bir ekiplerinin olduğunu geçen gün halen çalışmakta olan bir arkadaşımdan öğrendim. Yani senin benim gibi normal üye gibi davranıp, hızlıalı, goldu olumsuz durumlarda koruyan kollayan mesajlar yazan bir ekip. Biri bir eleştiri yapsa hemen girip, yok ben alışveriş yaptım süper bir yer, kimse mağdur olmuyor, diğer şirketler kotu en iyisi bunlar bla.. bla.. diye yazan onlarca hesaplari varmis ... Birbirleri arasinda paslasip manipulasyon yapiyorlarmis. Kimbilir bu foruma da ucreti karsiliginda kidemli adam almis olabilirler. Bu yazima mudahele etmezler umarim. Ben silmeyecegim cunku.

5) Çok ciddi kar marjlarıyla urun temin etmektedirler. bu kar marjının kurdukları şirketler vasitasiyla piyasa fiyatı oluşacak şekilde organize etmektedirler. Ornegin piyasadaki telefonlardan bazilari bu gruba 3 te bir fiyatına ulasmaktadir. Nasıl yapıyorlar bilemiyorum ama isin arkasinda kalitesiz uretim, uretim fazlasi veya yerli montaj organizasyonlarının oldugunu duymustum. bu grup elektronik, donanım disinda parfum, saat de getirmektedir. Ornegin herkesin begendigi piyasa fiyati en dusuk 200 TL olan bir saat buraya max. 40 TL ye gelmektedir. Gerisini siz dusunun.

6) Calisanlarin cogu en dusuk maasla calistirilmak uzere alindigi icin yetersizdir. bu da satis sonrasi hizmetlerde cokca belli olmaktadir.

7) Satis sonrasi destek, musteri hizmetleri maliyet olarak goruldugu icin cuzi derecede ekiple yonetilmektedir. Zaten interneti dolasirsaniz sikayetlerin cogunun nedeni budur.

8) Bir müslüman olarak ben vazifemi yaptım umarım bize benzeri deneyimleri olan arkadaşlarda yazarlar.

Bir kez daha belirteyim ki, hizlial veya Gold'u oven mesajlarin cogu ucretli kadrodan cikmaktadir. Bir de buradan ucuza mal aldim diye sevinenlerin acaba yuzde kaci ilk 3 ay - 6 ay icerisinde elindeki ürünü servise vermek zorunda kaliyordur. Ucuz etin yahnisi sozu burada gercek anlamini buluyor.

Hayırlı günler,

Bir müslüman olarak yaptıgınız yorumda diğer insanları zan altında birakmak ne derece bır muslumanlık ornegıdır acaba? Şimdi burada bu sitelerden alısveris yapabılırsınız , paranızı en azından gerı alabılırsınız dıyen bızler sımdı bır gols calısanı olduk ve olumsuz mesajlara karsılık burada olumlu mesajlar mı yazdık ?
    Pekı su anda mesela sen ıle benım uyelıklerıme bakalım ?Ben forumda 400 gundur uyeyım ve buyur mesaj gecmısıme bak? Sadece buraya gelır hızlıal dan alısverıs yapın mı demısım ?
    Bırde sana bakalım , foruma gelıp uye olup bunları yazmıssın ?

Acaba bu durumda senın kafa yapınla dusunursek ; Senın bu foruma bu sıteyı kotulemek ıcın yollandıgını dusunmem gerekır ?
    Malum eskı calıstıgın sırkette bu ısın yapıldıgını sen soyluyorsun?Acaba yenı sırketınızde bu gorevı sızmı ustlendınız?

Ayrıca once bu fırmada calıstım dıyerek guven saglıyarak sonra duyum uzerıne konusuyorsunuz? Forumdakı herhangıbır kısı duyum ustune konusabılır fakat sız kendınızı herseyı ısın ıcınde gormus gıbı lanse edıp sonra duyumlar ustune kkonusuyorsunuz?

Ve yıne ayrıca madem bu fırma 1/3 fıyatına urun alıyor ; bu demek oluyor kı dıger pahalı fırmalar satıs fıyatlarının belkide 1/5 fıyatı urun temın edıyor.

B u boyle uzar gıder.Fakat sızden dedıgınız gıbı bır musluman olarak ya net bıldıgınız bılgılerı buraya yazmanızı ; ya sıradan bır yorumcu gıbı dusuncenızı bıldırmenızı dılerdım.Fakat herseyı net sekılde bılır bır agızla burada yorum yapan kısılerı zan altında bırakıyorsanız o muslumanlar ıle ılerıde helallesmenız gerekecegınıde bılıyorsunuzdur heralde...

• http://forum.donanimhaber.com/m_57031553/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57036518

Acaba sımdı sız o soyledınız ekıbın karsı fırmasında aynı sekıldemı gorevlendırıldınız ki bir dizi mesaj yazıp bır uyelık acıp bu fırmaya karsı olarak heryere yazıyorsunuz?

Oradakı topıkte adam laptop onermıs ve dogal olarak en aktıf olan sıtelerden onermıs ve sız dırek bır yonlendırme var demıssınız.Sız pekı nereye yonlendırıyorsunuz ?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_57031553/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57036518

http://forum.donanimhaber.com/m_53688300/mpage_14/f_/key_//tm.htm#57036236

http://forum.donanimhaber.com/m_34424752/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57019282

Bır uyelık acıp bu bu fırmayı destekleyen yorumlar yazmaya yonelık calısan bır ekıp var dıyıp bu fırmayı kotuleyen bır ekıpte oldugunu bellı etme barı.

Bır mesaj yazıp 3 sıteden laptop onerek bır kısıye bıle o sıtelerden bırı hızlıal.com oldugu ıcın oraya yonlendırme oldugun ıcın bu mesajı yazdım demek ne kadar
    akla mantıga sıgıyor acaba?

Bende senın buartnıyetlı mesajına karsılık bu mesajı yazdıgın topıklere bu artnıyetını bellı etmek ıcın aynı nesajı yazmak zorunda kalacagım.

• Biraz enteresan bir firma, bir sıkıntı yaşamazsınız belki ama kesin fitil ederler yani.
    Aynı gün kargo yazar 2-3 gün olur tık çıkmaz, ararsın hep meşguldürler vs...
    Ge.en böyle oldu yine mesajla sipraişimi iptal edecem mesai saati bitimine kadar ulaşmazsanız diye mesaj attım.
    10 dakika geçti geçmedi kendileri aradı. Bu tarz biraz ısrarcı olmak gerekiyor.
  • 40 lira 37 kuruşumu iade etmek için 1 aya yakındır oyalıyorlar, her aradığımda sallıyorlar uzak durmakta fayda var. 500 lirayı geçkin alışverişim var ama artık en ufak şey almam oradan..
  • Bir traş makinesi aldım 2 haftada geldi her aradığımda farklı cevaplar verdiler. Zerre kadar güvenmiyorum. Asla da oradan tekrar alışverişi yapmam. Dikkate almanızı tavsiye ederim. Dürüstçe deseler elimizde kalmadı bende aramam sormam. yok stokta var görülüyor yolluyoruz, yok diğer mağazadan gelecek, yok getirtiyoruz. sıkmışlardı. bence mesafeli olun derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wellhangman

Bir traş makinesi aldım 2 haftada geldi her aradığımda farklı cevaplar verdiler. Zerre kadar güvenmiyorum. Asla da oradan tekrar alışverişi yapmam. Dikkate almanızı tavsiye ederim. Dürüstçe deseler elimizde kalmadı bende aramam sormam. yok stokta var görülüyor yolluyoruz, yok diğer mağazadan gelecek, yok getirtiyoruz. sıkmışlardı. bence mesafeli olun derim.

Dostum allah askına lutfen bıraz arastırın.Bu fırmalar zaten 3 gun ıcınde kargo yazmıyan cogu urunu tedarık edıp gonderırler.Yanı ellerınde mal bulundurmazlar.Sen ıstersız adam teadrık eder sana gonderır.Bu tarz fırmaların hepsı boyledır.Eger sen ıstersen kı malım hemen elıme gelsın gıdersın teknosa tarzı elınde urunu bulunduran bır magazaya urunu alırsın hemen; tabı fıyat farkına katlanmak sartı ıle.
    Ben bu sıtelerıı savunmuyorum fakat once fıyat farkını gorup buralardan alısverıs yapılıyor sonra urun gecıkıncede elestırılıyor.Bır karar vermek lazım.Parayı veren dudugu calar kardes.Sende haklısın 15 gune urunmu gelırmıs?Fakat bunlar bu sıstemle calısıyor ; ürünlere para baglamıyor be bu sekılde ucuza mal verıyorlar.Gerısı tercıh meselesı...

Bu arada yerı gelmısken soylıyeyım.Mesela bızım gıdıp elden urun alıp oh ne rahat hemde guvenılır dedıgımız fırmalarda bu sıtelerden urun alıyorlar.Gecen gun bızzat kendı gozlerımle gordum.Adamlara gelen kargoda ereyon.com bantları vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 30 Ocak 2012; 11:45:07 >

• Şikayetim var, şikayet var sitelerine girin firmanın adını yazın objektif olarak görürsünüz.
  • en kötü en güvenilmez site..şikayet etmediğim yer kalmadı rezilliğin simgesi.
    açıkça"paranı aldımya, şimdi ne halin varsa gör"düşüncesinde,müşteri memnuniyetinİzerre kadar umursamayan bi site..
  • Bu firma tedarik edemediği ürünün bedelini 35 günde yoğun baskılarım sonucu ancak iade edebildi..
  • vay anasını sayın seyirciler.. bundan sonra nette araştırmadan hiçbir siteden alışveriş yapmıyorum.. bi hızlı al.com yazdım google'a ve sipariş vermediğim için çok mutlu oldum

varsın 50-100 pahalı olsun.. sanki bana bulunmaz hint kumaşı düzenbazlar mavi bilgisayar ilkeliydi de ne oldu sanki.. işte bu yüzden dünya markası olamadık.. içimiz başka dışımız başka
  • Valla ben şu ana kadar yaptığım alışverişlere göre memnunum. 20 liralık bir şampuan aldığımda bile stoklarda kalktığını, paramın iade edilebileceğini ya da başka bir ürün alabileceğimi bana iletmişlerdir. İade istedim 1 hafta dediler, 3-4 günde kredi kartımda gördüm. Hepsiburada.com gibi berbat müşteri anlayışına sahip bir firmadan sonra açıkçası ilaç gibi geldi diyebilirim.
  • buradan 3 tane bilgisayar aldım, çok çabuk ve sorunsuz gönderdiler.
  • Güvenilirdir. Alışverişim oldu
  • gold ve hizlial.com'dan uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer52 -- 3 Nisan 2012; 23:15:00 >
  • Olumlu veya olumsuz dusuncelerımızı gerekcelerı ıle bırlıkte yazarsak bence daha faydalı olur
  • daha geçen hafta tüketici hakem heyetinden 3 ay önce aldığım ürün için "bedel iade" kararı çıkmışken ; şimdi de geçen yıl aldığım fotoğraf makinesinin flaşı bozulunca gönderdiğim yetkili servisi "kaçak ürün" diyip geri gönderdi. Evet çok iyi bir site, nedense tüm aksilikler beni buluyor
  • ee gelşimdi bunlardan bu kadar olumsuz yoruma karşı alış veriş yap, kusura bakmasınlar önemli olan müşteri memnuniyeti, onun için müşteriye önem veren başka bir şirketten yapacam alış verişimi. kusura bakma hizlial.com
  • merhaba

bende telefon almayı düşünüyordum ama yapılan yorumlardan sonra "nfsworld" arkadaşım sorun olmadığını ama aksiliklerin olabiliceği söylesede bir kere daha düşüneceğim ve sağlam bir araştırma yapacağım. yada 60tl fazla verip başka bir firmadan ve tabi elden alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.