Şimdi Ara

Hizli.al.com Güvenilir mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
51.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızlıal dan yaklaşık 3 yıldır alışveriş yapıyorum. 30 dan fazla alışveriş yapmışımdır. Müşteri hizmetleri son 1 aya kadar gayet ilgili ve sorunuza anında cevap veriyordu ama son 1 aydır yazdığınız mesaja geç cevap veriyorlar. 3 iş günü içerisinde tedarik edilecektir dedikleri ürünlerde 3 iş günü sonunda siparişlerim kısmında sipariş iptal butonu aktif olduğu için siparişiniz kargoya verilmiştir şeklinde yazıyı görebiliyorsunuz birkaç kez başıma geldi bu 3 gün yerine 4 günde ürün elime geçti. Ürünü alıp çalıştırmadığımda iade almakta sorun çıkarmadılar. Asusun sorunlu bi anakartını almıştım 2 sefer yollamak durumunda kaldım 1 seferinde onda da 2. seferde bir üst model ile değişim yaptılar. Genel olarak sorunsuz biryerdir ve satış sonrası gayet ilgililer....
  • Arkadaşlar Ben Öyle Bir hata yaptım siz yapmayın ilgisiz alakasız telefonlara bıle cvp verilmıyor ellerınde olmayan ürünü siteye koyup sıparış gectıkten sonra olmadıgını soylıyıp insanı magdur edıyolar sonrada telefona cvp vermıyorlar bende sıze tavsıye sakın öyle bbır hataya düşmeyın derım arkadaşlar pişmanımşu anda.
  • Arkadaşlar Ben Öyle Bir hata yaptım siz yapmayın ilgisiz alakasız telefonlara bıle cvp verilmıyor ellerınde olmayan ürünü siteye koyup sıparış gectıkten sonra olmadıgını soylıyıp insanı magdur edıyolar sonrada telefona cvp vermıyorlar bende sıze tavsıye sakın öyle bbır hataya düşmeyın derım arkadaşlar pişmanımşu anda.
  • arkadaslar sıteyı kesınlıkle tavsıye etmıyorum..cok basınız agrıtırlar stoktakı urunu sıparıs verdım 3 gun sonra stokta yok dıye maıl atmıslar..1saat ugrasıp anca gorusebıldım..para ıadesı ıstedım bakalım ne zaman gerı yuklıcekler..walla benım hevesımı kursagımda bıraktılar boyle seylerden nefret edıyorum..
    bılgınıze..
  • en son 1 ay kadar önce 150 liralık bir alışverişim oldu. ondan öncede en az 10 defa alışverişim olmuştur bir sorun yaşamadım.
  • Arkadaşlar galiba hızlıal batma sürecine girdi. 31 aralıkta bir sipariş verdim hala "tedarik aşamasında" yazıyor. Daha önce bu siteden alışverişlerim olmuştu ve sorun yaşamamıştım. Ama şimdi sorun çok büyük ki internet üzerinde bir sürü şikayet mesajı var ve hepsi son 15-20 günü kapsıyor.

4 ayrı mesaj gönderdim, en eskisi 10 gün önce ve hala cevap yok
    3 gün önce kısa bir görüşme yaptım ama artık telefonlara bakan yok, 25 dakika bekledim ama yok, tekrar az önce aradım 20 dakikadan fazla bekledim yine yok.
    faks gönderdim cevap yok
    son çare adreslerine gideceğim ama bana çok uzak.
    eskiden also tavsiye ederdim ama şimdi uzak durun derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasif

Arkadaşlar galiba hızlıal batma sürecine girdi. 31 aralıkta bir sipariş verdim hala "tedarik aşamasında" yazıyor. Daha önce bu siteden alışverişlerim olmuştu ve sorun yaşamamıştım. Ama şimdi sorun çok büyük ki internet üzerinde bir sürü şikayet mesajı var ve hepsi son 15-20 günü kapsıyor.

3 gün önce kısa bir görüşme yaptım ama artık telefonlara bakan yok, 25 dakika bekledim ama yok, tekrar az önce aradım 20 dakikadan fazla bekledim yine yok.
    faks gönderdim cevap yok

Aynen, ne telefonlara bakıyorlar ne de mesajlara doğrudürüst cevap veriyorlar. Uzak durun siparişiniz tedarik sürecinde ise iptal edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

Orijinalden alıntı: kasif

Arkadaşlar galiba hızlıal batma sürecine girdi. 31 aralıkta bir sipariş verdim hala "tedarik aşamasında" yazıyor. Daha önce bu siteden alışverişlerim olmuştu ve sorun yaşamamıştım. Ama şimdi sorun çok büyük ki internet üzerinde bir sürü şikayet mesajı var ve hepsi son 15-20 günü kapsıyor.

faks gönderdim cevap yok

Aynen, ne telefonlara bakıyorlar ne de mesajlara doğrudürüst cevap veriyorlar. Uzak durun siparişiniz tedarik sürecinde ise iptal edin.

arkadaşlar,

Benim siparişim wd taşınabilir sabit disk idi. Hizlial ile 4 gün önceki telefonumda "tedarikçide sorun yaşadık bugün gelecek ve yarın elinizde olur" cevabını almıştım. Bugün dayanamadım ve Türkiye distribütörlerini arayıp hizlial dan wd ürünü aldığımı ve sizin(distribütörün) ürünü vermediğini söyledim. Amacım hizlial ın gerçekten sipariş verip vermediğini öğrenmekti. distribütörün verdiği cevap "Taylanttaki sel felaketinden dolayı birçok elektronik ve bilgisayar üretim fabrikalarının ve stoklarının zarar gördüğü ürün tedariki konusunda çok sorun olduğu, ürün fiyatlarının arttığını kesin cevabın ancak 3 ay sonra verilebileceğini" idi.

Sel felaketinden dolayı bir sorun var ve bu sebeple ürünüm tedarik edilemiyor olabilir. Olabilir diyorum çünkü hızlıal bu konuda beni ve benim gibi onlarca insanı bilgilendirmedi. Yani sorun tedarikçide olsa bile asıl sorun bunu açıklamayan ve hala sitesinde "5 gün içerisinde kargoya verilir" yazan hizlial dadır.

Ben böyle bir işletmenin(hizlial) sahibi/yöneticisi olsam ne yapardım ki hem müşterilerimi üzüp kaybetmeyeyim hemde en az maddi zararla bu iş içinden çıkayım:

1- Tedarikimde sorun yaşadığım ürünlerin sayfalarında bunu açıklayan bir yazı(sel oldu vs...) ve "satış" değil "ön sipariş" alınması, "5 günde tedarik edilir" yazılarının kesin kaldırılması.
    2- Bu ürünlerden sipariş vermiş olanlara kesinlikle bilgilendiririm. Muadil ürün tavsiyesi veya sipariş iptal durumunu sunarım: Eğer bütçem izin veriyorsa muadil ürünü alanlara veya sipariş iptal edenlere hediye veya sonraki siparişlerinde indirim uygularım.

Yukarıda yazdığım gibi tedarik sorunu yaşamış olabilirler ama bunu bildirmemeleri tamamen hızlial ın suçu. Bundan sonra sipariş verirken bu olay hep aklıma gelecek ve bütün tanıdıklarıma "hizlial in bilgilendirme yapmadığını" söyleyeceğim. Ben yandım başkası yanmasın.

• telefonlarını acan yok ürün aynı gün kargodayken siparişi verdikten sonra ürün durumunda tedarik sürecinde yazıyor böyle berbat firma görmedim.İsmi duyulmamış sitelerden bile alışveriş yaptım böyle sorunlar yaşamadım.Telefon acmama olayları komedi 1 saattir müzik dinliyorum hiç mi calışanları yok...Zaten telefonlara bilerek bakmıyorlar müşteriyi yıldırmak için.Gold berbat bir firmaymış....Donanım haber bu konuyu reklam uğruna kilitlemezse iyidir millet buraya neyin ne olduğu görmek için geliyor

• hizlialdan mikrodalga fırın almışım anneme 2 günde geldi ama fiyat ucuz olduğu için almıştım. Şimdi notebook alcam diyosun notebookta daha ucuz fiyat veren siteler de var bence bi araştır ayrıca benimde ilk alışverişimdi hızlıaldan gitse bile 200 tl dedim ama senin öyle bi şansın yok notebook alıyosun sonuçta daha cddi para vercen bide hızlıal , hepsiburada tarzı sitelerde notebookları stoklarında tutmadıkları ve sattıkça tedarikçilerden aldıklarını duymuştum eğer doğruysa bu dolandırılmazsın belki ama tedarik süreci bekleyebilirsin
  • Bu konu hala tartısılıyor mu ya...

Hızlıal.com artık kendını ıspatlamıs bır sıte.Gold computer kurulusu.Adamlar kulce kulce altın bıle satıyor artık

Yani kısacası internetteki yüzlerce alışveriş sitelerinden farklı.

Tabiki aksaklıklar olucak.Okadar kişiye ürün satıyorlar o kadar firmadan ürün tedarik ediyorlar ki.

Acaba siz bu adamların tüm malları elinde tutup sipariş verir vermez yolluyormu sanıyorsunuz? Sen sipariş verirsen adam tedarik eder ve yollar.Zaten böyle olmasa adam ürünlere önceden para bağlasa bu siterin hepsinde teknosa gibi kazık fiyatlar görürüz.

Korkmayın paranızı kapıp kaçacak bir site değil ...
  • hızlı al 5.1 hoparlör siparişimi 1 ay ödeme onayı bahanesiyle oyaladı, 5-6 mesajımdan sonra geri dönüp tekrar makbuz istedi, makbuzu tekrar gönderdim, bu defada alışveriş sepetimi sıfırladı. arada 3-4 mesaj daha attım cevap alamadım. sinirlenip hırs yaptım defalarca mesaj attım cevap veren olmadı. anladığım kadarıyla bezdirme taktikleri uyguluyorlar. mahkeme şikayet vs tehtidimden sonra tekrar alışverişimi oluşturup işleme koydu. eğer uğraşıp üzerine düşmeseydim parayı iç edeceklerdi. şerefsiz namussuz hileci insanlar. tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gti

telefonlarını acan yok ürün aynı gün kargodayken siparişi verdikten sonra ürün durumunda tedarik sürecinde yazıyor böyle berbat firma görmedim.İsmi duyulmamış sitelerden bile alışveriş yaptım böyle sorunlar yaşamadım.Telefon acmama olayları komedi 1 saattir müzik dinliyorum hiç mi calışanları yok...Zaten telefonlara bilerek bakmıyorlar müşteriyi yıldırmak için.Gold berbat bir firmaymış....Donanım haber bu konuyu reklam uğruna kilitlemezse iyidir millet buraya neyin ne olduğu görmek için geliyor

Dostum merak etme bu konu önceden de konusuldu ve sayfalarca tartısıldı.Kapanmadı konu.

EE ne mi oldu? Burdaki mesajlara bakıp kafası karışanlar burda alacağı fiyatın çok daha fazlasını ödeyip teknosa vb her köşe basında bulunan, hiçbir satıcısının sattığı mal hakkında adam gibi bilgiv eremediği firmaları ayakta tuttular...

• quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Bu konu hala tartısılıyor mu ya...

Hızlıal.com artık kendını ıspatlamıs bır sıte.Gold computer kurulusu.Adamlar kulce kulce altın bıle satıyor artık

Tabiki aksaklıklar olucak.Okadar kişiye ürün satıyorlar o kadar firmadan ürün tedarik ediyorlar ki.

Acaba siz bu adamların tüm malları elinde tutup sipariş verir vermez yolluyormu sanıyorsunuz? Sen sipariş verirsen adam tedarik eder ve yollar.Zaten böyle olmasa adam ürünlere önceden para bağlasa bu siterin hepsinde teknosa gibi kazık fiyatlar görürüz.

Baya komik birisin galiba ama güldüğüm yer senin yazdıktan sonra gülüçük attığın yer değil ondan sonrası yazdığın yerdir gold iyise diğerleri gözümde dünya kalitesi. Aynı gün kargo ne demek ac bir oku iyi dediğinin siteyi neyse sen onları savunurken adamlar kendi hatalarını bilip siparişimi iptal ettiler.Ama kaç saat telefon bekledim kulaklarımda cınlıyor o iğrenç melodileri...Birde saçmalığa bakın ürünü taksitle sipariş verdim diye ödemeyi taksit halinde yapacaklarmış.Sacma sapan allak bullak bir site....

• Taksitli alışverişlerde geri ödeme taksitle yapılır, doğru. Ama bana geri ödeme de yapmıyorlar. Kargo şirketi ilçeye getirmem kendin al dedi. Ben de geri gönderin dedim. Hızlıalda telefonlara bakmadıkları gibi artık mesajlarıma da cevap vermiyorlar. Resmen paranın üstüne yattılar. Duyan duymayana anlatsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gti

quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Bu konu hala tartısılıyor mu ya...

Baya komik birisin galiba ama güldüğüm yer senin yazdıktan sonra gülüçük attığın yer değil ondan sonrası yazdığın yerdir gold iyise diğerleri gözümde dünya kalitesi. Aynı gün kargo ne demek ac bir oku iyi dediğinin siteyi neyse sen onları savunurken adamlar kendi hatalarını bilip siparişimi iptal ettiler.Ama kaç saat telefon bekledim kulaklarımda cınlıyor o iğrenç melodileri...Birde saçmalığa bakın ürünü taksitle sipariş verdim diye ödemeyi taksit halinde yapacaklarmış.Sacma sapan allak bullak bir site....

Ben burda aynı gün kago demişte yollamamış yok 2 haftada gelmiş vb bırsey demıyorum.
    Guzelce okursan goreceksın kı benım demek ıstedıgım bu sıteden hıc alısverıs yapmamıs ve ınternetı acıp guvenlıgını arastıran kısıleredır.Paralarını kaptırmıcakları en kotu ıhtımalle senın yaptıgın gıbı gerı alabıleceklerını soyluyordum kı sende bu yazınca geri alabileceklerı konusunda benı desteklıyorsun .

Bu arada senin kredi kartından takıstle gectıklerı urunu sade geri tek seferdemı ıade edeceklerdı.Guzel ıs desene.Sen 5 Binliralık urun al 10 ay takıst yaptır mesela 500 tl her taksıt.Sonra ıade et adam sana tek seferde 10 bınlıra versın.Kredı falan cekmeye gerek kalmaz desene senın bu zeka ıle.

• Valla ben paramı kaptırdım, hatta burdaki son mesajım da silindi. İnterneti kullanmayı biz de biliyoruz arkadaşım; aç kendin oku şikayetleri. Kargo şirketi ilçeye gönderim yapmıyoruz diye telefon etti. O da ayrı konu zaten Metro kargo adres açık olduğu halde kargoyu kabul etmiş ama sonra bana telefon edip ben oraya dağıtım yapmıyorum diyor. Almasaydın o zaman paketi?

Hizlial'da satın almadan önce dakkasında cevap veren adamlar , satıştan sonra ölü taklidi yapıyor. Telefonları zaten göstermelik, 45 dakika bekledim. Kesinlikle kimse açmıyor. Gelecek telefon faturasından korkmuyorsan Tel : (216) 645 00 00 .Ara bakalım açan var mı?
  • kesinlikle tavsiye etmiyorum, kafalarına göre farklı ürün gönderdiler, attığım mesajlara cevap vermiyorlar, telefonlarına ulaşmak imkansız..
  • Sevgli barsoy ve forum donanim üyeleri,

Sizlere eski bir GOLD Bilgisayar çalışanı olarak yazıyorum. Amacım benim gibi deneyimleri olanların burada alışveriş yapanları doğru bir şekilde aydınlatmalarının önünü açmak. Hızlıal'da bidiginiz gibi GOLD bünyesinde bir sirket. Ben de GOLD sirketin satış tarafında 9-10 ay kadar calistim. Size birebir gozlerimle gorduklerimi yazacagim.

Ben Elhamdülillah Müslümanım ve bu grupta da çoğunluk namazında niyazında müslümanlardan oluşur. Ancak biliyorsunuz ki herşey kişinin vicdanındadır. Vicdanı güçlü, nefsini iyilikle besleyenler gerçekten müslümandırlar, gerisi korku, çıkar ve görüntüde müslüman olurlar. Ben vicdan sahibi biri olarak nefsime yenik düşmeyerek bu müslüman kisvesinde her türlü dolandırıcılığı yapan, bu dünyadaki nefislerine yenik düşmüş gruptan istifa etmeye mecbur kaldım. Aşağıda size madde madde anlatacaklarımdan dolayı bence her bilinçli müslüman veya olmayan birey, emeğinin değerini doğru yere harcamayı amaçlayan herkes en azından arkasında dönenleri gözlerimle görüp, kulaklarımla duyduğum bu gruptan uzak durur.

1) Hızlıal, GOLD Bilgisayar bine yakın çalışanına her ay SSK matrahı kadar maaşın üstünü elden nakit vermekte ve Devletten yılda milyonlarca lira Gelir Vergisi kaçırmaktadır. İnsanlar maaş ödeme gününde bir odanın kapısında kuyruklar oluşturup maaş ve prim zarflarını nakit olarak alıp, alırken de hemen işten çıkarılsa hiç bir hakkını alamayacağı ibranemesini imzalamaktadır.

2) Herkesin SSK si en düşük miktardan yatmaktadır.

3) Yetkili mercilerler yakın ilişkilerde olan bir yer olarak yıllardır süren bu uygulamadan bir şekilde korunmaktadır.

4) Tüm internet mecrasına bakan bir ekiplerinin olduğunu geçen gün halen çalışmakta olan bir arkadaşımdan öğrendim. Yani senin benim gibi normal üye gibi davranıp, hızlıalı, goldu olumsuz durumlarda koruyan kollayan mesajlar yazan bir ekip. Biri bir eleştiri yapsa hemen girip, yok ben alışveriş yaptım süper bir yer, kimse mağdur olmuyor, diğer şirketler kotu en iyisi bunlar bla.. bla.. diye yazan onlarca hesaplari varmis ... Birbirleri arasinda paslasip manipulasyon yapiyorlarmis. Kimbilir bu foruma da ucreti karsiliginda kidemli adam almis olabilirler. Bu yazima mudahele etmezler umarim. Ben silmeyecegim cunku.

5) Çok ciddi kar marjlarıyla urun temin etmektedirler. bu kar marjının kurdukları şirketler vasitasiyla piyasa fiyatı oluşacak şekilde organize etmektedirler. Ornegin piyasadaki telefonlardan bazilari bu gruba 3 te bir fiyatına ulasmaktadir. Nasıl yapıyorlar bilemiyorum ama isin arkasinda kalitesiz uretim, uretim fazlasi veya yerli montaj organizasyonlarının oldugunu duymustum. bu grup elektronik, donanım disinda parfum, saat de getirmektedir. Ornegin herkesin begendigi piyasa fiyati en dusuk 200 TL olan bir saat buraya max. 40 TL ye gelmektedir. Gerisini siz dusunun.

6) Calisanlarin cogu en dusuk maasla calistirilmak uzere alindigi icin yetersizdir. bu da satis sonrasi hizmetlerde cokca belli olmaktadir.

7) Satis sonrasi destek, musteri hizmetleri maliyet olarak goruldugu icin cuzi derecede ekiple yonetilmektedir. Zaten interneti dolasirsaniz sikayetlerin cogunun nedeni budur.

8) Bir müslüman olarak ben vazifemi yaptım umarım bize benzeri deneyimleri olan arkadaşlarda yazarlar.

Bir kez daha belirteyim ki, hizlial veya Gold'u oven mesajlarin cogu ucretli kadrodan cikmaktadir. Bir de buradan ucuza mal aldim diye sevinenlerin acaba yuzde kaci ilk 3 ay - 6 ay icerisinde elindeki ürünü servise vermek zorunda kaliyordur. Ucuz etin yahnisi sozu burada gercek anlamini buluyor.

Hayırlı günler,

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.