Şimdi Ara

HIZ LİMİTLERİ DEĞİŞİYOR!!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
2.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bizim şoförlerin %43 ü farkında olmadan tasarruf yapıyorlarmış. sebepde radara yakalanmamak için yavaş gittiklerinden
    ülkemizde hız sınırı yüksek
    bize göre değil hızlı gitmek
    illede hızlı gidecekseniz 3 tane çocuk yapmalıyız ki dengeyi koruyalım
  • İlaç firmalarının arabaları ve şirket arabaları zaten 130'dan aşağı düşmüyordu,artık uçarlar...
  • bence her arabanın üzerinde kimlik kartı gibi çip olmalı

aracın marka modeli ve kime ait oduğunu ve gerekirse diğer bilgilerini gösteren

böylece ne köprüden geçerken ne rutin kontrollerde ne de radar da sorun çıkmaz

zira eski ve yaşlanmış araçların yaptığı hız ve bu hızda güvenli olarak duramayacağı gerçek

bence araba yaş ve modeline göre bu hızlar düzenlenmeli (eğer yukarıdaki çip olay geçerli olursa)

tabi bu olmazsa yinede eski araçlar için hız limiti eskisi gibi olmalı çoğu içino bile fazla
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

quote:

Orjinalden alıntı: asilx

şaka gibi.. insan hayatı çok ucuzladı Türkiye'de. Doğru dürüst muayaneden geçmeyen arabalarla 110 yapmak.

Doğru valla trafik reno dolu gidiyolar bağırta bağırta 130'la 140'la, hadi kendilerini düşünmüyolar bizi de yakıcaklar.

Onlar değilde kendini otomobil sanan kamyonetlerde dolu ve onlarla makas atmaya çalışan yan vermeye çalışan krolar
  • quote:

quote:

quote:

şaka gibi.. insan hayatı çok ucuzladı Türkiye'de. Doğru dürüst muayaneden geçmeyen arabalarla 110 yapmak.

Doğru valla trafik reno dolu gidiyolar bağırta bağırta 130'la 140'la, hadi kendilerini düşünmüyolar bizi de yakıcaklar.

Onlar değilde kendini otomobil sanan kamyonetlerde dolu ve onlarla makas atmaya çalışan yan vermeye çalışan krolar

Onlara hiç girmiyorum zaten. Ne qada ayıp

• quote:

quote:

quote:

birde otomobilleriyle aynı şeyleri yapmaya çalışan kırolar var değilmi?

• quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Passat Severler Forumundan merhaba. VW Passat aldıktan sonra TEM otoyoluna çıktım, araç henüz 50 km'deydi, 1 dakika sonra bakmışım ki 190 km/saat hızla gidiyorum, farkında bile değildim. Hemen yavaşladım fakat gökten halka tatlı yapsa benim kucağıma sirkeli turşu düşer misali tam o anda ve o yerde RADAR pusu kurmuş (evet, 8 şeritli otobanda) ve benim vesikalık fotoğraflarımı çekmişti... Almanya'da hız sınırı yok.

Ehliyetini teslim etsen iyi olur... 190km/h gidip farketmiyene

Yoksa passat öyle hizlimi dememizimi istiyorsun?
    maalesef öyle degil !

• quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

quote:

quote:

birde otomobilleriyle aynı şeyleri yapmaya çalışan kırolar var değilmi?

daha başka kimler var

• quote:

Orjinalden alıntı: Roytoy

quote:

Passat Severler Forumundan merhaba. VW Passat aldıktan sonra TEM otoyoluna çıktım, araç henüz 50 km'deydi, 1 dakika sonra bakmışım ki 190 km/saat hızla gidiyorum, farkında bile değildim. Hemen yavaşladım fakat gökten halka tatlı yapsa benim kucağıma sirkeli turşu düşer misali tam o anda ve o yerde RADAR pusu kurmuş (evet, 8 şeritli otobanda) ve benim vesikalık fotoğraflarımı çekmişti... Almanya'da hız sınırı yok.

maalesef öyle degil !

aynen katılıyorum passatı gözünde biraz fazla büyütmüş arkadaş 190 ı göstermicek kadar güçlü ve harika bi araça deil passat

• quote:

Orjinalden alıntı: |_-0zZie-_|

quote:

Orjinalden alıntı: Roytoy

quote:

maalesef öyle degil !

aynen katılıyorum passatı gözünde biraz fazla büyütmüş arkadaş 190 ı göstermicek kadar güçlü ve harika bi araça deil passat

Phaeton olsa anlarım da Passat' ın eti butu belli.

• walla umrumda değil sol seriti kapatmayın yeter, bazen pederin araçı ile uzun yolculuk yapıyorum 240-260 la giderken bile selektör yapıyorum adam mecbur göt korkusundan cekiliyor zaten
    he cekilmiyormu sekilene kadar uzunları acıyorım cekilene kadar hadi bakalım,

ayrıca arkadaşın passatı 2.0 tdi ise 190 kmh cıkması an meselesidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dh.Avukat -- 6 Nisan 2008; 18:42:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dh.Avukat

walla umrumda değil sol seriti kapatmayın yeter, bazen pederin araçı ile uzun yolculuk yapıyorum 240-260 la giderken bile selektör yapıyorum adam mecbur göt korkusundan cekiliyor zaten

sy cilikka yakisiyormu size .... korkusu gibi igrenc bir kelime
  • quote:

walla umrumda değil sol seriti kapatmayın yeter, bazen pederin araçı ile uzun yolculuk yapıyorum 240-260 la giderken bile selektör yapıyorum adam mecbur göt korkusundan cekiliyor zaten

vala ben kapatırım arkadaş kimsenin hayatıyla oynanmaz sen istersen schumacher ol ama böyle gitme. arabayı sen kontrol ettiğini sanıyorsun fakat öyle değil olay başkalarını düşünmemek böyle birşey ,yasaları çiğnemek böyle birşey.git pistte yap hızını.bu zihniyet türk insanında hala yok.haberlerde çıkıyor kaza oldu anlaşılamadı diyor sol şeritte orta şeritte yan yana gidiyolar taksi ikisinin arasından soldan orta şeride geçerken sürtüyor.yok abi çok yavaş kullanıyodu vs.trafikte ahlak kalmamış.taksicisi,otobüsçüsü,kamyoncusu, yağmur yağar 120 ile göl olmuş yere girer yağmurlu havada tüm suyu üstüne atar vs.kime hava atmak ,neyin göstergesi bu anlamıyorum.cehalet bu işte ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gilth -- 6 Nisan 2008; 18:55:46 >

• ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 6 Nisan 2008; 21:21:22 >
  • quote:

eh daha hizli bir sey arac görmiyen passati hizli zanneder..

otobanda düzde iyi gider ama firlatmaya ve viraja gelince yavaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roytoy -- 6 Nisan 2008; 19:26:39 >
  • Ne zaman uygulamaya geçecek bu tasarı bilgisi olan var mı?
  • İyi olur. 90'a da alışmıştık ama
  • bölünmüş yollardan çok otobanlarda hız sınırı artmalıydı bence.
    Otobanlar yüksek süratlere gerçekten elverişli çünkü.
    Bölünmüş yollarda 100km/s , otobanda 140km/s en ideali olur.
    Ayrıca bütün trafik kazalarının %75' i 30km/s hızın altında gerçekleşiyor tüm dünyada.
    Dolayısıyla hız sınırları ile kaza istatistiklerini doğru orantılayıp düz mantık gitmemek lazım pek.
    Ben arabamın bakımını zamanında yaptırıyorsam ve benim arabam da bu hıza el veriyorsa bu benim hakkım, neden üstüne ceza yiyeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 6 Nisan 2008; 21:18:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

bölünmüş yollardan çok otobanlarda hız sınırı artmalıydı bence.
    Otobanlar yüksek süratlere gerçekten elverişli çünkü.
    Bölünmüş yollarda 100km/s , otobanda 140km/s en ideali olur.
    Ayrıca bütün trafik kazalarının %75' i 30km/s hızın altında gerçekleşiyor tüm dünyada.
    Dolayısıyla hız sınırları ile kaza istatistiklerini doğru orantılayıp düz mantık gitmemek lazım pek.
    Ben arabamın bakımını zamanında yaptırıyorsam ve benim arabam da bu hıza el veriyorsa bu benim hakkım, neden üstüne ceza yiyeyim?

bencede ztn otobanla bölünmüş yol arasında yeni uygulamaya göre 10 km hız farkı kalıcak bu çok saçma bence...
    100 e 130 ideal bence
  • şehir içi 50km/h kalmalı-okul çıkışları vb.-
    bölünmüş yol 100km/h
    otoban 130 km/h
    (herkesin tabiki bir fikri var benim ki de bu olsun)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.