Şimdi Ara

HIZ LİMİTLERİ DEĞİŞİYOR!!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araça göre genellikle zaten bastıgın zaman 1 dkka içinde 260 a geldiğinin farkında bile olmuyorsun,
    quote:

Orjinalden alıntı: Gilth

quote:

Orjinalden alıntı: Dh.Avukat

walla umrumda değil sol seriti kapatmayın yeter, bazen pederin araçı ile uzun yolculuk yapıyorum 240-260 la giderken bile selektör yapıyorum adam mecbur göt korkusundan cekiliyor zaten
    he cekilmiyormu sekilene kadar uzunları acıyorım cekilene kadar hadi bakalım,

ayrıca arkadaşın passatı 2.0 tdi ise 190 kmh cıkması an meselesidir

vala ben kapatırım arkadaş kimsenin hayatıyla oynanmaz sen istersen schumacher ol ama böyle gitme. arabayı sen kontrol ettiğini sanıyorsun fakat öyle değil olay başkalarını düşünmemek böyle birşey ,yasaları çiğnemek böyle birşey.git pistte yap hızını.bu zihniyet türk insanında hala yok.haberlerde çıkıyor kaza oldu anlaşılamadı diyor sol şeritte orta şeritte yan yana gidiyolar taksi ikisinin arasından soldan orta şeride geçerken sürtüyor.yok abi çok yavaş kullanıyodu vs.trafikte ahlak kalmamış.taksicisi,otobüsçüsü,kamyoncusu, yağmur yağar 120 ile göl olmuş yere girer yağmurlu havada tüm suyu üstüne atar vs.kime hava atmak ,neyin göstergesi bu anlamıyorum.cehalet bu işte ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: |_-0zZie-_|

quote:

Orjinalden alıntı: Roytoy

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Passat Severler Forumundan merhaba. VW Passat aldıktan sonra TEM otoyoluna çıktım, araç henüz 50 km'deydi, 1 dakika sonra bakmışım ki 190 km/saat hızla gidiyorum, farkında bile değildim. Hemen yavaşladım fakat gökten halka tatlı yapsa benim kucağıma sirkeli turşu düşer misali tam o anda ve o yerde RADAR pusu kurmuş (evet, 8 şeritli otobanda) ve benim vesikalık fotoğraflarımı çekmişti... Almanya'da hız sınırı yok.

Ehliyetini teslim etsen iyi olur... 190km/h gidip farketmiyene

Yoksa passat öyle hizlimi dememizimi istiyorsun?
    maalesef öyle degil !

aynen katılıyorum passatı gözünde biraz fazla büyütmüş arkadaş 190 ı göstermicek kadar güçlü ve harika bi araça deil passat

şu mantıksız fanatiklğine bir son ver artık bıktırdın

yazdıkların tamamen yalan yalan yalan

passat bırak 190'ı 220'de bile hızı belli etmez

ben eski bir 2.0 fsi highline kullanıcısıyım

forumda codelinkerından tut sürüyle passat kullanan insan var

hepsine sor istersen veya topik aç

bir tanesi bile dediğini doğrulamaz

yorum yap ok ama yalana dayanamıyorum !!!

megandan başka araçlar da var dünyada biraz da git onlara bin
  • senn yollarda bile göremiyceğin araçları kullandımki o konuya hiç girme zararlı cıkarsın

140 hplik passat rahat 190 nı görebilir dedim ki cok performanslı bir araçta demedim oda nerden cıktıysa

quote:

quote:

walla umrumda değil sol seriti kapatmayın yeter, bazen pederin araçı ile uzun yolculuk yapıyorum 240-260 la giderken bile selektör yapıyorum adam mecbur göt korkusundan cekiliyor zaten

eh daha hizli bir sey arac görmiyen passati hizli zanneder..

otobanda düzde iyi gider ama firlatmaya ve viraja gelince yavaş...

• cilikka yolda gormedigimiz ve senin kullandigin araclari saysana

quote:

senn yollarda bile göremiyceğin araçları kullandımki o konuya hiç girme zararlı cıkarsın

140 hplik passat rahat 190 nı görebilir dedim ki cok performanslı bir araçta demedim oda nerden cıktıysa

quote:

quote:

• yahu bana cilikka diyip durma
    çünkü değilim cilikka gulat adlı nickli vatandasdı

son kasa m5,rs4 en güzel örnek.....

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetbasturk

cilikka yolda gormedigimiz ve senin kullandigin araclari saysana

quote:

senn yollarda bile göremiyceğin araçları kullandımki o konuya hiç girme zararlı cıkarsın

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dh.Avukat -- 6 Nisan 2008; 22:44:31 >
  • tamam gulatta cilikka idi sende cilikkasin.

son kasa m5 i nerde kullandin sallama

feykleri istemiyoruz sikayet ettim yakinda banlarlar seni

quote:

Dh.Avukat

yahu bana cilikka diyip durma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbasturk -- 6 Nisan 2008; 22:59:12 >
  • yahu ben maliğim de sen kimsin
    cilikka deyip durma artık

http://www.youtube.com/watch?v=LtvKMJ_OHG4
    al izle....
    270 den sonra gaz kesiyor

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetbasturk

tamam gulatta cilikka idi sende cilikkasin.

son kasa m5 i nerde kullandin sallama

feykleri istemiyoruz sikayet ettim yakinda banlarlar seni

quote:

Dh.Avukat

yahu bana cilikka diyip durma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dh.Avukat -- 6 Nisan 2008; 23:02:33 >
  • Malik mi bak onu cikaramadim.

cilikka populer bu aralar o yuzden cilikka dedim

ahmet basturk ben

ayrica verdigin o video da arac lift e kaldirilip yapilmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbasturk -- 6 Nisan 2008; 23:07:21 >
  • atma ziya aynı din kardesiyiz video tem yolunca cekilmiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dh.Avukat -- 6 Nisan 2008; 23:10:27 >
  • topik gereksiz yazılardan kirlenmiş yazık valla..
  • Alkolden ehliyet kaptırması 1 sene olacak demek. İyice caydırıcı olmuş
  • quote:

Ne yazikki atilmişin.. yollarda göremiycem antika ve hurda arabalari kullanirsaniz onu bilmem.
  • quote:

quote:

Ne yazikki atilmişin.. yollarda göremiycem antika ve hurda arabalari kullanirsaniz onu bilmem.

feyklere cozum buldum ben. feyk oldugunu anladim mesela ben hemen sikayet ettim ve banladilar. tavsiye ederim
  • feyk almak 3 dakka bile sürmez takma orasını

saydıgım araçlar yollarda sık olmuyan zor görülen araçlardır...antika diyorsan onlara ayrı mesele....

quote:

quote:

• şehir içi bence 50 den 30 a 40 düşmeli ma şehirler arası yolları tamamen gözden geçirip hız artışı yapılmalı. büyük şehirler arasındada yaa hız limit olmayan otobanlar olmalı.
    artık arabalarda abs-esp -ebd- ismini bilmediğim tüm 3 harfli konbinasyonlu sistemler. daha güveli araçlara sahibiz ama etrafımızdaki araçlar okadar güvenli değil bu yüzden 120 nin sabit kalması yerinde olmuş

zaten hız limiti olmayan otobanlarada murat 131 ıkacak değil yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

bölünmüş yollardan çok otobanlarda hız sınırı artmalıydı bence.
    Otobanlar yüksek süratlere gerçekten elverişli çünkü.
    Bölünmüş yollarda 100km/s , otobanda 140km/s en ideali olur.
    Ayrıca bütün trafik kazalarının %75' i 30km/s hızın altında gerçekleşiyor tüm dünyada.
    Dolayısıyla hız sınırları ile kaza istatistiklerini doğru orantılayıp düz mantık gitmemek lazım pek.
    Ben arabamın bakımını zamanında yaptırıyorsam ve benim arabam da bu hıza el veriyorsa bu benim hakkım, neden üstüne ceza yiyeyim?

Arabam iyi ve bakımını da yaptırmışsam hız benim hakkım demişsin,
    Peki 140km hızla giderken arabanın değil de kendi hatan yüzünden aracın kontrolünü kaybedersen,
    Bir başka araca çarpar ve onların ölümüne sebep olursan (Allah Korusun.),
    Halbu ki 100km hızla gidiyor olsaydın bu kaza meydana gelmeyecek olsaydı,
    Ne hissederdin?
    O zaman ölüm onların hakkı mıydı?

Benim en çok korktuğum şeydir, ayrıca en nefret ettiğim,
    Bir gün bir serserinin yüzünden sevdiklerime bir şey olması...

Bu son cümle seninle ilgili değil, ama riske attığınız sadece kendi hayatınız değil, başkalarının da hayatı,
    işte buna hakkınız yok, o yüzden istediğiniz hızla gitmeye de hakkınız yok.
  • Bende isterim arttırılmasını ama bu karar alınırken kaç mühendisin onayından geçti onu da merak ederim çünkü şu kadar olsa iyi böyle daha iyiyle olmuyor. Bir çok gözlem, hesap ve detayı var bu işlerin. Yinede arttırılmasını istememin nedeni, hükümetin trafik cezalarını ikinci bir gelir kaynağı olarak görmeye başlamasıdır! 70 km uzunluktaki yolda 4 trafik kontrol noktası vardı PES dedim artık. Önce can güvenliği ise yeni nesil araç vergileri düşürülsün. Ama böylesi para da getiriyor.

Diğer bir konu ise; yolun yeni yapılmış olması yeni süratlere müsait anlamına gelmeyeceğidir. Proje hızı ve trafiği önemlidir. Bir ay önce 100 km/h hıza göre dizayn edilmiş bir yolun yeni olması 120 km/h için uygun olduğu anlamına gelmez yani. Çok şeritli olsa bile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lastkhan07

Bende isterim arttırılmasını ama bu karar alınırken kaç mühendisin onayından geçti onu da merak ederim çünkü şu kadar olsa iyi böyle daha iyiyle olmuyor. Bir çok gözlem, hesap ve detayı var bu işlerin. Yinede arttırılmasını istememin nedeni, hükümetin trafik cezalarını ikinci bir gelir kaynağı olarak görmeye başlamasıdır! 70 km uzunluktaki yolda 4 trafik kontrol noktası vardı PES dedim artık. Önce can güvenliği ise yeni nesil araç vergileri düşürülsün. Ama böylesi para da getiriyor.

Diğer bir konu ise; yolun yeni yapılmış olması yeni süratlere müsait anlamına gelmeyeceğidir. Proje hızı ve trafiği önemlidir. Bir ay önce 100 km/h hıza göre dizayn edilmiş bir yolun yeni olması 120 km/h için uygun olduğu anlamına gelmez yani. Çok şeritli olsa bile.

sadece mühendis onayımı lazım bence psikiyatrist onayıda gerekli.
    en güzeli hız limitlerimiz çok iyi artırılmasın. araçlara otobüsler gibi takometre takılsın hız sınırını geçen anında cezalandırılsın.

hız tutkularını tatmin etmek isteyenler için özel pistler yapılsın. orada ne yaparlarsa yapsınlar.
  • iyi ama 92'yle ceza yazna polise bir şey diyemeyince görüşleriniz değişebilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.