Şimdi Ara

HIZ LİMİTLERİ DEĞİŞİYOR!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biz hızı severiz, basarız gaza ceza filan dinlemeyiz, en iyi biz basar viraja en hızlı biz gireriz, bizim arabamız iyidir. arabada esp, 6 hava yastığı var der hava atarız ama emniyet kemerini takmayız, hatta kemer sinyalini susturmak için kemeri arkadan dolar takarız.
    can benim değil mi sana ne deriz ama düşünmeyiz ki karşıdakinin canını da yakabiliriz.
  • nerde hız sınırlaması olmayan otobanlar herşeyi yaptınız bi bu eksik.ki biliyorum bizim milletimiz hız kurallarına uymuyor özelliklede ben kanun yapacağınıza hız sınırlaması olmayan otobanlar yapın.şehir dışında en düşük hızım 160-170 km/h yeri geldiğinde 220'yi bile aşıyo ve tarla gibi yollarda gidiyoruz
  • elalem bizimkinden çok daa ii yolları olmasına ragmen 90 dan 80 e düşürür hız sınırını (avusturya) bizde çok mükemmel yolumuz varmış gibi 110 a çıkarırız kaza sayısında patlama olur bu yaz bn bu kadar diorum
  • Ben bugün imzamdaki araçla radara 104Km hızla girdim 115 YTL ceza yedim. 99km üst sınırmış. 5km hız ile yedik cezayı Zaten aracı 5. vitese atınca azda bassan gaza 110km hızı buluyor. 4. vitesten yukarı çıkmamak lazım galiba bu hız limitlerinde.
    quote:

Orjinalden alıntı: VEDAT_06

yeni gelişmiş araçlara eski 70 modelli araçların hızıyla git demek olmazdı.
    çok güzel düşünülmüş, hız limitleri artması gerekiyordu.
    90-100 le bile ceza yeniliyordu.
    90- 100 le gitsen zaten uyuyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 5 Nisan 2008; 21:18:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: asilx

şaka gibi.. insan hayatı çok ucuzladı Türkiye'de. Doğru dürüst muayaneden geçmeyen arabalarla 110 yapmak.

Doğru valla trafik reno dolu gidiyolar bağırta bağırta 130'la 140'la, hadi kendilerini düşünmüyolar bizi de yakıcaklar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

otoyolda 120 ile gidenmi var ya.Ben geçem ankara üzerinden eskişehir tarafına geçiyordum 130 filan süratım sağın 1 yanındaki şeritteyim solda 2 tane dha şerit olmasına rağmen arkadan adamlar hala selektör yapıyor düşünün soldan geçenler zaten cırt zırt geçiyorlar sanırım 170 180 de adamlar. Bende oldum olası hızı sevmemişimdir nedense brşeyler benim kontrolumde değil gibi geliyor hep :)

bende dün istanbul otoyolunda 130 la orta şeritten gidiyorum adamın biri bana sellektör yapıyor işin garip tarafı sol şerit boş delimi ne ben de hızımı gıcıklığına 90 a düşürdüm sinir oldu
  • isterse 200 olsun limit zaten artık kimse bu yakıt fiyatları ile 90ı geçmiyorki
  • Yeni trafik kanunu ile navigasyonda zorunlu gibi bir hal alacakmış.Belki bu kanundan sonra altyapı çalışmaları hızlandırılırda bizde navigasyonun o güzelliği ve nimetlerinden yararlanırız.
  • İnşallah.

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

Yeni trafik kanunu ile navigasyonda zorunlu gibi bir hal alacakmış.Belki bu kanundan sonra altyapı çalışmaları hızlandırılırda bizde navigasyonun o güzelliği ve nimetlerinden yararlanırız.
  • normal hızımız 100-110 ama yinede ceza yiyoruz. meclisten geçsede yürürlüğe girse bizde rahatlasak
  • +1000

Bir ekleme zaten limitlere uyan yokki arttırım azaltım olsun.

quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

isterse 200 olsun limit zaten artık kimse bu yakıt fiyatları ile 90ı geçmiyorki
  • hız limitlerinin artması iyi olmuş bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: proteo

İnşallah.

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

Yeni trafik kanunu ile navigasyonda zorunlu gibi bir hal alacakmış.Belki bu kanundan sonra altyapı çalışmaları hızlandırılırda bizde navigasyonun o güzelliği ve nimetlerinden yararlanırız.

Yaw yoL yapsınLar önce ne navigasyonu aLLah aşkına.O şahinLeri doğanLarı trafikten topLatmadan oLmaz bu iş
  • basan basana artık camilerden sela sesleri daha sık yükselecek desenize :(
  • Passat Severler Forumundan merhaba. VW Passat aldıktan sonra TEM otoyoluna çıktım, araç henüz 50 km'deydi, 1 dakika sonra bakmışım ki 190 km/saat hızla gidiyorum, farkında bile değildim. Hemen yavaşladım fakat gökten halka tatlı yapsa benim kucağıma sirkeli turşu düşer misali tam o anda ve o yerde RADAR pusu kurmuş (evet, 8 şeritli otobanda) ve benim vesikalık fotoğraflarımı çekmişti... Almanya'da hız sınırı yok.

HIZ LİMİTLERİ DEĞİŞİYOR!!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: tempraclube

nerde hız sınırlaması olmayan otobanlar herşeyi yaptınız bi bu eksik.ki biliyorum bizim milletimiz hız kurallarına uymuyor özelliklede ben kanun yapacağınıza hız sınırlaması olmayan otobanlar yapın.şehir dışında en düşük hızım 160-170 km/h yeri geldiğinde 220'yi bile aşıyo ve tarla gibi yollarda gidiyoruz

Hala İstanbul-İzmir gibi iki en önemli ilin arasının full bölünmüş yol olmadığı hatırlanırsa hız limiti olmayan otoyol istemek çok saçma olur. Ona harcanacak parayla tüm önemli yollar bölünmüş yol yapılsın, daha sonra düşünülür.
  • Arkadaşlar sürat yaparken camınızı azcıkaralayın ensenıze ne kadar rüzgar vurursa hatırlayınkı azrailin nefesi o kadar yakın ensenıze
  • şimdi otoban la bölünmüş yol arasında 10 km hız farkı mı olucak?...
    90 her şekilde geçiliyor millet bastırıyordu öyle olunca
    ama şimdi 110 olunca ceza riskine girmeden tempolu gidilebilecek....
    normalde 120 130 gidenler hızlarını 110 a getirebilirler bu uygulama ile...
  • türkiyede otobanlar yamadan ne halde ...
    ne hız sınırsız otobanı ...

öyle bir uygulama bizim insanımızın yapısına bile aykırı
    bize gelmez öyle şeyler....

nası olsa sınırsız deyip b.... çıkarır milllet.
  • Polis ceza keserken hiçbirşey demedim. 22 Yıllık şoförlük hayatımda ilk defa ceza yediğimi ve bu cezanın kusursuz sicilime kara bir leke olacağını söyledim, dinlemediler. Bana 115 YTL kestiler, diğerlerine 235 YTL (onlar 200'le gidiyorlardı, hatta Şanlıurfa'dan İstanbul'a giden 3 adet KIA Sorento konvoyuna ve bir M5'e kestiler yanımda, M5 sürücüsü tutanağı imzalamadk istemedi, polis da koca arabayı bağladı). Daha sonra İçişleri Bakanlığına dilekçe yazdım ve resimleri istedim. Onlar da gönderiler.

T.G.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.