Şimdi Ara

Hız Koridoru Hakkında Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba, aklıma takıldı önümüzdeki günlerde İstanbul-Kırklareli yapıcam yani Edirne gişelerinden çıkmıcam bu durumda benim sürem nasıl hesaplanacak bilgisi olan var mı?

• Aksi bir hiz isareti olmadikca, gidis gelis tek yon yollarda 85 duble ayrilmis yollarda 105 , 3 seritli otoyollarda 115 ile gidin hicbirsey olmaz, zamani da kafayi takmayin... Kafaniz rahat olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PSN_vs_XBOXLive

Aksi bir hiz isareti olmadikca, gidis gelis tek yon yollarda 85 duble ayrilmis yollarda 105 , 3 seritli otoyollarda 115 ile gidin hicbirsey olmaz, zamani da kafayi takmayin... Kafaniz rahat olur...

Ben genelde gece yola çıkıp yol boş ve müsait olduğu için 120 üstü hızlarda seyir ederek giderdim peki bu durumda nasıl olur?
  • Devletimizin en buyuk gelir kaynagi vergi, hizli gidip ceza yeme olasiliginiz yuksek. 120 uzeri hiz zaten yasak, %10 limiti de kagit uzerinde gidis gelis tekli yollarda sollama yapmak icin olan bir tolerans, isterlerse 124 ile bile ceza kesilebilir ama ben daha kesilen gormedim...

• Araçların kadranlarında sapma var 120'yle giderken reelde araca göre değişmek kaydıyla 5-7 km arası füşük olur. Misal benim aracımda 7 km. Bölünmüş yolda bilirsiniz 110+11 km 121 sınır vardır. Aracımı arkadaş sürüyordu bir baktım radar, kadrana baktım 128 km/h. Tabi arkadaş panikledi, radara girdik filan dedi. Ben girmediğimizden emindim. Bir kaç km ileride çevirmede bizi geçirdi, arkadaki aracı aldı. Dolayısıyla 120km/h sabit hızla hiç bir şey olmaz. Tünel vs. kalıcı hız düşümü olan yerlere de uymak şartıyla.

• arkadaşlar araç üreticileri tüm arabalar da gerçek hızı yansıtmıyor . nasıl mı 120 hız yaptığın da siz ceza yemeğin diye ufak bir oynama yapmışlar . focus ta 120 yaptığım da 3-5 km fart ediyordu 115 ve ya 117 navigasyon gösteriyordu bilginize gps li cihazınız varsa farkı göre bilir siniz
  • Hazır konusu açılmışken, Benim de merak ettiğim bir husus var, Mahmutbey gişelerden sonra mesela otobandan çıkıp Beşiktaş'a gideceğim, Çatalca'dan girdim Mahmutbey'den çıktım, burada 120'ye dikkat ettim. Mahmutbey'den sonra köprüye devam etmezsem bir daha başka gişe yok ki. Mahmutbey'den sonra çıkış yapmış oluyorum, bundan sonra istediğim kadar yardırabilir miyim anlamına geliyor mu bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Hazır konusu açılmışken, Benim de merak ettiğim bir husus var, Mahmutbey gişelerden sonra mesela otobandan çıkıp Beşiktaş'a gideceğim, Çatalca'dan girdim Mahmutbey'den çıktım, burada 120'ye dikkat ettim. Mahmutbey'den sonra köprüye devam etmezsem bir daha başka gişe yok ki. Mahmutbey'den sonra çıkış yapmış oluyorum, bundan sonra istediğim kadar yardırabilir miyim anlamına geliyor mu bu?

Ben oradan sonra yardırıyor yol boşsa bu ortalama hız muhabbeti orada yok

• quote:

Orijinalden alıntı: PSN_vs_XBOXLive

Devletimizin en buyuk gelir kaynagi vergi, hizli gidip ceza yeme olasiliginiz yuksek. 120 uzeri hiz zaten yasak, %10 limiti de kagit uzerinde gidis gelis tekli yollarda sollama yapmak icin olan bir tolerans, isterlerse 124 ile bile ceza kesilebilir ama ben daha kesilen gormedim...

Forum'da geçen konusu açılmıştı birisi 127 ortalama ile ceza yemişti gerçi arkadaşın aracı dobloydu yanlış hatırlamıyorsam, benim asıl kafama takılan arada ki kameralarda normal hızlarda geçtiğim zaman sonra edirne gişesinden çıkmayacağım için giriş sürem olacak fakat çıkış sürem olmayacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.