Şimdi Ara

HITMAN 2 (2018) Türkçe Yama Çalışması (Programcı Aranıyor)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
3.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Referans isteyen arkadaşlar için istedikleri herhangi bir oyunu çevirebilirim, ona göre kararınızj verirsiniz.

Merhaba, ben çeviri işinde irili ufaklı işlerle başlayan biriyim ve bu işi ilerletmek istiyorum. O yüzden en sevdiğim oyun serilerinden olan Hitman'a gözümü diktim. İlk 4 oyunun çevirisi var, 5. Oyun ise malumunuz resmi Türkçe. Ama HITMAN 2016 ve 2018 henüz çevrilmedi. Bildiğiniz üzere HITMAN 2018 2016 içeriğini de içeriyor, o yüzden ikisini tek seferde çevireceğim.

Çevrilecek İçerik
    -HITMAN 2
    -GOTY Legacy Pack
    -Daha sonra gelecek olan 1 ve 2. genişletme paketleri.

Kısacası herşey. Bende oyunun Xbox versiyonu olduğu için oyun dosyalarına erişemiyorum. Programcı arkadaşın dil dosyalarını çıkartıp Android (bende PC yok ne yazık ki) cihazlarda editlenebilecek hale getirmesi ve ben çeviriyi tamamlayınca eski haline getirip yamayı hazırlaması gerekiyor.

Sorulacağını düşündüğüm sorular.

1. Sen kimsin?
    Ben kendi çapında arkadaşları için birsürü çeviri yapan biriyim, oyun piyasasındaki çoğu oyunu %100 seviyede anlayabiliyorum. Hitman lore'unu çok iyi biliyorum ki bu işime ciddi şekilde yarayacak.

2. Çeviri için herhangi bir ücret olacak mı?
    Ben kesinlikle bir ücret talep etmiyorum, programcı arkadaş talep ederse ona karışamam. Bağış işini de düşünmüyorum, eğer yamayı tamamlarsam ve beğenip bağış atmayı düşünürseniz o bağışı istediğiniz bir vakıfa kendi adınıza atmanız yetecektir.

3. Çeviri Google Translate'mi olacak?
    Kesinlikle ve kesinlikle hayır, tamamen kendi bilgimle lore'a uygun şekilde çevireceğim.

4. Bu ilk işin mi
    Çeviri olarak hayır, oyun çevirisi olarak evet.

Bu daha önce yaptığım bir çeviri örneği, @Doancrula hocamıza resmi editlediği için teşekkür ederim.

HITMAN 2 (2018) Türkçe Yama Çalışması (Programcı Aranıyor)

Not: Çok iyi bir çeviri kalitesi sunacağımı kesinlikle iddia etmiyorum, ama şöyle söyleyeyim rezil bir yama olmayacak. Görsem sahibine küfür edeceğim yamayı asla size sunmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O Rly Dude -- 17 Ocak 2019; 0:41:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu Hitman dil dosyalarını sanırım Japon bir arkadaş açıp çevirebilmişti ancak yanlış anlamayın ama binlerce dil dosyasını telefon ile çevirmek imkansızdan biraz daha kolay. Oyunda fazla diyalog olduğunu biliyorum ve tecrübesiz (İngilizceniz olabilir ama çevirmenlik farklı bir deneyim) bir kişinin üstesinden gelecek tarzda bir oyun değil. Böylesine büyük bir oyunun çevirisine kalkışmadan önce kendinizi kanıtlamanız gerekebilir. Programcı birisi dil dosyalarını açacaksa bile size güvenmeli yani.
    Şimdi resme baktım da "Bounty yok, ceza yok" ne demek?
  • Eren Acar E kullanıcısına yanıt
    Resimdeki orijinal hali "No Bounty, No Punishment" tı ve bounty'in ödül(kelleye konan para yani, bildiğim kadarıyla bu cümlenin direkt çevirisi yok dilimize) anlamına geldiğini gayet iyi biliyorum. Ancak oyunda hiç bir şekilde İngilizce bilmeyen arkadaşlar bunu bilemeyeceğinden orijinal halinde bıraktım. Ama "Bounty ve ceza yok" diye çevirseydim daha iyi olabilirmiş.

Ayrıca bu benim ilk çeviri işim değil, ilk oyun çeviri işim. Hitman serisi sanki Türkçe oynuyormuş gibi oynadığım oyunlardan biri. Ve çok aşırı bir ağır dili yok.

Güven işini de bırakalım programcı arkadaş karad versin.

• O Rly Dude O kullanıcısına yanıt
    Oyun çevirisi ile diğer çeviriler tamamen farklı olduğunu hatta daha zor olduğunu biliyorsun, değil mi ?
  • Dil dosyaları text olacağı için Android de de kolayca çeviri yapabilirsin. Daha önce bir kaç oyun çevirisi yapmış olsaydın eğer, o zaman tool konusunda yardımcı olurlardı. Ama artık herkes referans tarzı şeyler arıyor. Yardımcı olacak birisi zor gibi ama umarım olurlar. Türkçe oynamayı çok istediğim oyun 2 side.
  • ElysionHD kullanıcısına yanıt
    Ben kolay olacağını söylemedim. İki text dosyası düzenleme olsa zaten programcı aramam açarım dosyayı editler test eder sonra da paylaşırım. Zaten dikkat ettiyseniz programlama ve test işlerine benim giremeyeceğim bir çeviri bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Man - SuraSide

Dil dosyaları text olacağı için Android de de kolayca çeviri yapabilirsin. Daha önce bir kaç oyun çevirisi yapmış olsaydın eğer, o zaman tool konusunda yardımcı olurlardı. Ama artık herkes referans tarzı şeyler arıyor. Yardımcı olacak birisi zor gibi ama umarım olurlar. Türkçe oynamayı çok istediğim oyun 2 side.
    Hocam illa referanssız olmayacaksa bana referans olabilecek birkaç oyun önerin çevireyim ona göre karar verir arkadaşlar. Ben anlıyorum zaten, çevirmesem kaybım olmayacak. Maksat insanlar yararlansın.

Kesinlike referans arayanlar haklı zerre lafım yok, sonuçta kimse çeviri diye indirdiği dosyanın google translate ile çevrilen çöpten hallice birşey olmasını istemez.

• O Rly Dude O kullanıcısına yanıt
    Test ve programlaması bu işin en kolay kısmı . Asla senin için bir şey söylemiyorum yanlış anlama, ama oyun çevirisi normal çeviriye benzemez. Sen daha önce neleri çevirdin ?
  • Bir yiğit çıkıp şu oyuna Türkçe yama yapacak diyordum acaba o sen misin hocam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: O Rly Dude

Hocam illa referanssız olmayacaksa bana referans olabilecek birkaç oyun önerin çevireyim ona göre karar verir arkadaşlar. Ben anlıyorum zaten, çevirmesem kaybım olmayacak. Maksat insanlar yararlansın.

Kesinlike referans arayanlar haklı zerre lafım yok, sonuçta kimse çeviri diye indirdiği dosyanın google translate ile çevrilen çöpten hallice birşey olmasını istemez.

Alıntıları Göster
    Mesela küçük 4k 5k satırlı oyunlara yönelebilirsiniz. Veya şuanda çevirisi devam eden yamalara destek olabilirsiniz.

Yada şöyle yapabilirsin. Hitman 2 nin 1 2 bölümünü altyazılı olarak Youtube da yayınlayabilirsin.

• Usta hitman 2 yama da gelişme var mı ?
  • https://www.turkceyamaci.com/rpg-turkce-yama/hitman-2-turkce-yama-2019-%100-ceviri-tamamlandi/.html

Beyler şu site çevirmiş, niye hala çeviri için uğraşıyorsunuz, bu siteninki gerçek değil mi anlamadım bana pek gerçek gibi gelmedi. Ben indirdim kurmaya çalıştım ama bi izin filan birşeyler istedi yapamadım. Sizde bakar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnesKirar

https://www.turkceyamaci.com/rpg-turkce-yama/hitman-2-turkce-yama-2019-%100-ceviri-tamamlandi/.html

Beyler şu site çevirmiş, niye hala çeviri için uğraşıyorsunuz, bu siteninki gerçek değil mi anlamadım bana pek gerçek gibi gelmedi. Ben indirdim kurmaya çalıştım ama bi izin filan birşeyler istedi yapamadım. Sizde bakar mısınız?
    Kardeşim fake o. Sakın indirme. Bu oyunun dil dosyasını açabilen tek bir program var ve o da Ahmet Çelik te. İnşallah yakın zamanda toolu temin edeceğiz ve çalışma başlayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Off ben indirmiştim bi kaç saat önce, şimdi sildim ama PC de bi virüs tarzı birşey olur mu?
  • GERÇEKTEN VİRÜS BULAŞTIRDIM NE YAPACAĞIM BİLMİYORUM, OYUNLARDAKİ FPS %40 ORANINDA DÜŞTÜ DEFENDER ÇALIŞMIYOR BOZULDU NE OLUR YARDIM EDİN NE YAPMAM LAZIM UAC AYARLARI DEĞİŞTİRİLEMİYOR VİRÜSTEN DOLAYI.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnesKirar

GERÇEKTEN VİRÜS BULAŞTIRDIM NE YAPACAĞIM BİLMİYORUM, OYUNLARDAKİ FPS %40 ORANINDA DÜŞTÜ DEFENDER ÇALIŞMIYOR BOZULDU NE OLUR YARDIM EDİN NE YAPMAM LAZIM UAC AYARLARI DEĞİŞTİRİLEMİYOR VİRÜSTEN DOLAYI.
    Avast free indirip yaratıp kurtulmayı deneyin. En son çare format atın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabın için sağol Malwarebytes kurdum Kaspersky kurdum ve birkaç daha antivirüs programı kurdum ilk Sistem geri yükleme yaptım daha sonrada o programları kullandım geçti diye düşünüyorum, fps değerleri normale döndü aşırı cpu gpu kullanımı da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Man - SuraSide

Kardeşim fake o. Sakın indirme. Bu oyunun dil dosyasını açabilen tek bir program var ve o da Ahmet Çelik te. İnşallah yakın zamanda toolu temin edeceğiz ve çalışma başlayacak.

Alıntıları Göster

fakemi nasil fake vürüsmü var??*

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.