Şimdi Ara

HISENSE VIDDA C1 / C1 AIR / C1S /C1 PRO RGB 3X LASER PROJEKSİYON CİHAZLARI-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun süre önce xgimi markası cihazları Türkiye'de ilk defa getiren ve kullanan birisi olarak yine bir ilk olacak şekilde Hisense Vidda c1 pro 3'lü laser projeksiyon cihazını forumfa tanıtmak isterim.

Hisense C1 serisi RGB 3x laser diyotlu projeksiyon cihazını duyurduğunda Çin'de bir ilk gerçekleşti. Diğer firmaların aksine bu cihaz belirtilen ışık ve kontrast değerlerini doğruya yakın bir şekilde vermesi hatta bazı ölçümlerde daha iyi sonuçlar verdiği gözlemlendi.

Bunun ardından JMGO firmasıda 3x laser diyotlu serisinide tanıttı.

C1 serisinin son ve üst modeli olan C1PRO Haziran ayında Çin'de satışa çıktı.

Bu model diğerlerine göre daha yüksek ışık ve kontrast değerleri sunması yanında çok geniş bir renk gamutu

%100 e yakın bir değerde veren bir cihaz oldu. RC 2020 renk gamının sorunsuz bir şekilde ekrana yansıtabiliyor.

Tüm serinin teknik değeleri şu şekilde duyuruldu;

Vidda C1 Air - 1000Ansi 800:1 contrast, FullHD 0.33" chip

Vidda C1 - 1350Ansi 1000:1 4K 0.47"

Vidda C1S - 1600Ansi 1600:1 4K 0.47"

Vidda C1 Pro 2350Ansi 1700:1 4K 0, 47"

JMGO N1 ULTRA'da benzer bir yapıda rağmen Vidda c1pro üst segment kısa atım laser projeksiyonlarda gelen laser modülünü kullanmakta. Yapılan teknik yorumlarda JMGO daki laser modülü plastik bir koruyucuya sahipken C1 pro metal bir koruyucu içinde gelmektedir.

C1 Pro çok hoş ve sırıtmayan bir altın renginde gelmekte.

Daha önce XGIMI h1,h2,h3 kullanmam nedeniyle malzeme kalitesi hemen kendini fark ettirmekte. Kasası metalden imal edilmiş. Ağırlığı 5 kiloya yakın.

Ses sistemi olan JBL tercih edilmiş. H3 deki ses sistemine göre çok çok daha iyi olduğunu ve büyük bir odayı doyurak bir ses ve yanında bass verebilmekte.

Optik ünitede gerçek cam lensler kullanılmış.

Cihazla ilgili aşağıdaki bilgileri otomatik çevirdim. Kelime hataları olabilir.

1. CVIA standardına göre 2350 lümenlik parlaklık nominaldir. Parlaklık CVIA standardına göre 2937 lümen - maksimum. Parlaklık testi, Çin Ulusal Radyo ve Televizyon Ürün Kalite Kontrol ve Test Merkezi tarafından yürütülür.

2. Parlak ve karanlık alan koşullarında gürültü bastırma için optimize edilmiş bir mikro kristal kafese sahip yeni nesil lazer teknolojisi olarak adlandırdıkları, kendi tasarımlarına sahip yeni bir üç renkli LPU lazer.

3. Aydınlatmanın tekdüzeliğini sağlamak için "Bileşik göz" sistemi, parazit önleme algoritması, çok boyutlu dağılım sistemi ve %99,9 benek bastırma. Ultra net ve ultra temiz bir resim elde ettiklerini iddia ediyorlar. Tüm ışık dağılımı ve gürültü bastırma verileri Hisense laboratuvarından alınmıştır.

4. Yeni gelişmiş DMD çip mimarisi, yüksek sıcaklığa dayanıklı

5. IMAX Color ile eşleşen, Çin pazarındaki en yüksek renk derinliği. BT.2020 (HDR) alanında %110, diğer standartlarda ise genel olarak çok yüksek %207 (BT.709), %152 (DCI P3) ve %149 (NTCS) renk gamı, hakkında konuşmamızı sağlar. Bu projektör, çıktı renk alanının tüm standartlarında kesinlikle tam renkli olarak, renk kapsamı her yerde tamdır. Renk gamı, renk reprodüksiyonu ve kontrast verileri Hisense Laboratories'den alınmıştır.

6. Delta E=0,9 ile Çin pazarındaki en yüksek renk doğruluğu. (Delta E 1 ve altı profesyonel monitörlerin seviyesidir)

7. Çin pazarındaki en yüksek kontrast oranı 1700:1'dir. Renk derinliğinin 5,4 katı olan kontrast değeri, normal 8 bit ile karşılaştırıldığında renk derinliği tarafından belirlenir.

8. VI-PQ Master - gelişmiş görüntü kalitesi ayarlarının ustası. Hem birincil hem de ikincil renkler için çok sayıda ayar (ve yalnızca renk sıcaklığını ve doygunluğunu değil, aynı zamanda rengin parlaklığını da değiştirebilirsiniz) 1080p çözünürlüğe kadar HDMI aracılığıyla bağlanan kaynaklar için 9.240

hertz . 4K - 60 hertz için. MEMC var.

10. Akıllı trapezoid düzeltme. Doğru düzeltmeyi sağlamak için yanal projeksiyon açısının 40 dereceyi geçmemesi önerilir. Otomatik engellerden kaçınma (doğruluk, oda konfigürasyonunun karmaşıklığına bağlıdır). Görüntünün ekrana otomatik sığdırılması (Hisense ekranlarıyla kullanılması önerilir). Bir kişi lazer ışınına maruz kalırsa göz koruması. 

Cihaz 4 gb ram 128 gb rom ile gelmekte. İlk geldiğinde 20 gb kadarı dolu görünmekte.

Cihazın arayüzü malesef Çince. Ancak kontrol menüleri için ingilizceyi seçebiliyorsunuz.

Cihaz taktığım tüm farklı medya türlerini sorunsuz oynattı. 4k, HDR, DOLBY ATMOS. Medya ile ilgili özellikleri hemen algılayıp bunu tanımakta ve ekranın üstünde kısa süreli bunları göstermekte.

Gündüz performansını beğendiğimi söyleyebilirim. (Fotolar eklenecektir)

Cihaza usb'den program nasıl kurarım bir türlü bulamadım.

Daha sonra nasıl yapılacağını buldum.

Cihaz ayarlarında Demo modu aktif edilip cihaz kapatılıp açılır. Usb'ye yüklediğiniz ve uzantı adı silinmiş android apk sı sistem üzerindeki dosya gezgini ile seçilir ve paket yüklemesi ile kurulum gerçekleştirilir. Daha sonra diğer uygulamalar kurulabilir (Öncelikle esfile manager gibi bir dosya gezgini kurmanızı tavsiye ederim. Bunun yanında farklı supermarket uygulamalarıda kurulabilir

Netflix- Kurulum oldu. Ancak henüz çalışıp çalışmadığına bakamadım.

Ben düz saten krem rengi bir duvara yansıtmaktayım. Buna rağmen çok iyi görüntü elde edilebilmekte.

Renk ayarlarını çok detaylı yapabiliyorsunuz. Sanırım hafif sarıya (sıcak renk ayarı) doğru bir baskınlık var. Bu nedenle kullanacağınız yüzeye göre renk kalibrasyonunu yapmanız iyi olacaktır.

Şimdilik bu kadar. Fotolar daha sonra gelecek.

Vidda C1PRO 0.47 DMD 3x lazer diyotlu 4k cihaz olarak piyasadaki en iyi fiyat performans ve en iyi renk gamutunu sunan all in one projeksiyon cihazıdır.

Avrupa piyasasına Ağustos ayında Vİdda c1 olarak (c1s modeli özelliklerinde VE Dolby vision detekli) Global sürüm olarak satışa sunulacaktır. Fİyatı 2500 eurodur. Bir üst model olan C1PRO ise global piyasada satışa sunulmayacaktır. Aliexpress gibi online satış platformlarında cihaz bulunsada avrupaya gönderim yapılamamaktadır. (Yasal kısıtlamalar nedeniyle) Bu model şuan için Çİn'e özel konumunu koruyacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 10 Ağustos 2023; 7:9:35 >

• Arayüz için rezerve

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 10 Ağustos 2023; 12:35:8 >

• HISENSE VIDDA C1 / C1 AIR / C1S /C1 PRO RGB 3X LASER PROJEKSİYON CİHAZLARI-

Gündüz yanısıtöa görüntüsü. (Netlik çekimden farklı olabilir. Normalde daha iyi görünüyor. Elde edilen görüntü izlemeye uygun. Saat 13:50 de öğlen vakti beyaz perde kapalı, oda tamamen aydınlıktır)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3'lü lazer teknolojisini kullanan Jmgo N1 Ultra 4K modelinde, bu lazer teknolojisinin bir handikapı olduğu söylenen, "triple laser speckle" olarak adlandırılan bir optik handikaptan bahsediliyor. Bu handikapın detayları aşağıdaki videoda mevcut.

Siz projeksiyonunuzda buna benzer bir durumla karşılaştınız mı? Bir de, satın aldığınız yer ve fiyat detayı paylaşmanız mümkün mü?

HISENSE VIDDA C1 / C1 AIR / C1S /C1 PRO RGB 3X LASER PROJEKSİYON CİHAZLARI-The Hook Upyoutube
    I compared the performance of two different JMGO N1 Ultra projectors on 50 different projector screens to determine the best combination for reducing triple laser speckle. Original Review: https://youtu.be/dHIejabFLYU JMGO N1 Ultra: (AmazonUS): https://amzn.to/440vACe Best Speckle Reducing Screen (Silver Ticket WAB): (AmazonUS): https://amzn.to/43QtDbV Best Speckle Reducing Non-AT Screen (Stewart Neve): (ProjectorScreen.com): https://www.projectorscreen.com/stewart-cima-ff-cif109dnevewx-fixed-frame-109-57-5x92-widescreen-16-10-1-1-gain.html?af=hookup-af Full screen material ranking list: https://docs.google.com/spreadsheets/d/18VZgUW5xBntrihgys2nC8805YgHwkHymZbzOSoSVoWA/edit?usp=sharing Color Gamut and Accuracy Testing done with hardware and software from: https://www.portrait.com/ **As an Amazon Affiliate I earn a commission on qualifying purchases at no cost to you** Visit my website: https://www.TheSmartHomeHookUp.com Follow me on Twitter: https://twitter.com/thehookup1 Join me on Facebook: https://www.facebook.com/groups/473812443269387 Support my channel directly: Patreon: https://www.patreon.com/thehookup Music by www.BenSound.com
    https://www.youtube.com/watch?v=CxWlYFoOxQY&t=3s
  • coyote kullanıcısına yanıt

Gönderdiğiniz videoyu daha önce izlemiştim. Ben düz duvara yansıtıyorum. Şu ana kadar speckle efekt görmedim. Bununla ilgili uzakdoğu sitelerinde hisense firmasının 3 laserdeki bu problemi önlemek için özel açıklama yaptığına dair bilgi var. Bu arada vidda da kullanılan laser dizimi üst seviye kısa atım cihazlardaki laser diod dizilimi. Uzakdoğu forumlarda japon nicha nın üretimi olduğundan bahsediyor. n1 ultradaki appotronix in diodları olabilir. Dizilimi ve renk sayısıda farklı zaten ( vidda daki en son teknoloji olarak bahsediliyor)

Cihaz yurtdışından alındı. Maliyet yazmıyorum. Çin harici bulmak zor olabilir. Bu nedenle farklı maliyetler çıkabilir.

İzlenimlerimle ilgili birkaç bilgi daha ekleyeyim.

Xgimi h3 te köşeden köşeye net görüntü elde etmek sorun olabiliyordu. Bunda köşeden köşeye tüm alanlarda net görüntü elde edilebiliyor. ( Cihazı nasıl konumlandırdığınız fark etmiyor. )

25-28 mt odada sesi max. %15 açabiliyorum. Bu tüm odayı dolduruyor. Heyecanlı sahnelerde çok hissedeyim denirse max. %25-30 seviyesi yeterli olacaktır. Ses olarak çok başarılı.Ben virtual x modunda kullanıyorum.

Bu cihazın sunduğu gerçek teknik verilere göre n1 ultradan daha iyi olduğu uzakdoğu forumlarımda yazılmış. n1 ultranın global firmware olması ve tilt avantajı harici bir artısı olmayacağını düşünüyorum. Her 2 cihazda okuduğum kadarı ile iyi. Bu daha da iyi Yanlış anlaşılma olmasın.

Kontrast içinde değerin 1000 ve üstü katları olmadığı sürece insan gözünün aradaki farkı algılamasının çok zor olduğuna dair yorumlar var.

Sonuç olarak hisense bu cihaz serisine çok özenmiş ve elde edilen görüntü çok güzel.

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Global firmware olsa elbette daha iyi olurdu ama sanırım harici bir media player kullanılması durumunda bu durum pek sorun çıkarmaz. Ayrıca ben projeksiyonu ters konumda tavana monte edip, perdeye tam paralel kullanmayı planladığım için, tilt özelliği de benim için pek gerekli değil (tabi eğer Anker Nebuladaki gibi bu tavan opsiyonu varsa).

Birkaç hafta sonra Çine gidecek arkadaşlarım var, arada oradan Çinli teknisyenler de geliyor. O yüzden ürünü Çinden getirtebilirim. Aslında global versiyonu çıkar diye beklemeyi de düşünüyorum ama, sanırım Hisense kimi modelleri hiçbir zaman global pazara sunmuyor.

Bir de, sizin modeli ultra N1 ile karşılaştırırken Xgimi Rs Pro 3 modeline rastladım. Daha farklı ancak benzer bir teknoloji kullanılan bu modelin adı uzakdoğu sitelerinde hep c1 pro ve n1 ultra ile beraber anılıyor. O model hakkında bilginiz var mı merak ettim.

Bu arada, benim Anker Nebula 4K laser ile duvar ve perdede yaptığım kısıtlı denemelerde dağlar kadar fark vardı. Sizin projeksiyonu hiç perdede denediniz mi?

Xgimi Rs Pro 3 üde uzakdoğu sitelerinde ve videolarında inceledim. Rs3de hibrit ışık kaynağı var. (led ve laser) İncelemelerde yine de vidda c1 pro daha iyi deniliyor. Beni en çok cezbeden özelliklerinden biri renk gamut'un diğer 2 cihazdan daha iyi olması ve teknik verilerin daha doğru olması. Rs 3 PRO performans testlerinde değerleri daha düşük çıkıyor. (Video çekimlerde malesef gerçek görüntüleri kaydetmek ve bu kayıtlardan tam performansını anlamak pek mümkün olmuyor)

Çİn'de gidecek arkadaşınız var ise jd.com yada tmall.com dan aldırtabilirsiniz. Standart taşıma çantaları var. Onlardan da sipariş verirsiniz,

Vidda c1 pro ya çok para vermeyim diyorsanız c1s de aldırtabilirsiniz. O da sizi memnun eder. (Avrupada satışa çıkan c1 aslında c1s in globali)

Elimde ucuz bir gri perde var onda denemenin bir anlamı yok. Açılır epson bir perdem vardı onunda bağlantı yerleri sorunluğu olduğu için açamıyorum. Ancak şuan kullandığım duvara yansıtma beni gayet memnun ediyor.

Çok iyi perdeler 500-600 usd civarı. Sabit çerçeveli kuruyorsunuz onları. Onlardan kullanırsanız zaten normal televizyon yerini almış olur.

Bu arada c1 pro nun globali olmayacak. Çinlilerin işi yine de belli olmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 24 Ağustos 2023; 23:46:31 >

• Bugün epey C1 pro inceleme videosu izledim. Bir Rus sitesinde de epey kullanıcı yorumu buldum. Ben de muhtemelen tercihimi C1 pro'dan yana kullanacağım. Kafamda birkaç soru kaldı. Tavana asarak kullanmayı planlıyorum, bu nedenle özellikle, bu opsiyonun olup olmadığını aradım ama bulamadım. Bu seçenekte görüntü 180 derece dönüp tepetaklak oluyor, cihazın menülerinde bu seçenek gözünüze çarptı mı? Bir de cihazın perde mesafesi/görüntü diyagonal büyüklüğü oranı kitapçığında yazıyor mu, ben epey bakındım ama ne bu bilgiyi ne de cihazın kitapçığını nette bulamadım. Son olarak, cihaz için 240 hz yenileme hızından bahsediliyor ama cihazın üzerindeki hdmi portu 2.1 değil 2.0, bunu da pek anlamadım ama, görüntülerdeki canlılık ve siyahlardaki derinlik beni ikna etmeye yetti :) (Bu arada rs3'ün işlemcisi daha üst model ve hdmi 2.1 ama, ben de karşılaştırma videolarında c1 pronun görüntüsünü daha çok beğendim. Sanırım yakın gelecekte bu triple laser projeksiyon cihazlarını sıkça göreceğiz.

Menülerde çevirme, perdenin arkasından yansıtma gibi özelikler var., Tersten asıma izin veriyor. Benim tavsiyem tavana monte edecek iseniz alttaki vesa yuvasına uygun askılık alıp cihazı düz olarak yansıtmanız. Sonuçta yük alttaki vesa tablasına binecektir. Cihaz 5 kiloya yakın, ters bağlanınca kasaya çok yük binermi sorun çıkarırmı bilmiyorum. (buna göre yapmış olmaları gerekir aslında, kasa metal yamulursa kötü durur :( )Cihazın bir menüsünde ekrandaki görüntünün kaç hz olduğuna dair bilgi veren bir ekran var. Hatta renk değerlerinide detaylı gösteriyor. Ama çince :) 240hz yenilemeyi kendi AI yazılımı kontrol ediyor olabilir.

Cihazın malesef kitapçığı yok :( Ancak görüntü yansıtmaçarpan değeri tanıtımlarında var, kontrol edin isterseniz. Ben gündüz başka bir yöntem daha buldum, 3 mt üstü uzaklıktan yansıtıyordum. Gündüz için yeterli idi. Şİmdi 2 mt den yansıtıyorum, Tahmini eni 1,5mt fazla (2 kolum açık mesafeden biraz daha büyük) görüntü alıyorum ve üste koyduğum gündüz fotosundan çok çok daha iyi değerler elde ediyorum.

Bende saati değiştirmeye çalıştım bir türlü bulamadım. Dil ve ses kontrolü için bile Çİn içindeki lehçeleri eklemişler ama bi saat nereden değişir bulamadım. Belki Çin bölgesi için kendisi ayarlıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 26 Ağustos 2023; 0:36:41 >

• Cihazın ters kullanım opsiyonu olması harika oldu.

Anladığım kadarıyla, bu tip mobil kullanıma uygun cihazların çoğunda, lens seviyesi, görüntünün alt kenarına yakın seviyede kalıyor. Bu asimetriklikten dolayı, cihazı tavana asmak isterseniz, aynı zaman da ters de çevirmeniz gerekiyor. En azından, Anker Nebula'da durum bu şekildeydi. Artık cihaz gelince iki şekilde de denerim.

Cihazı araştırdıkça daha çok hoşuma gidiyor. Muhtemelen izlemişsinizdir; Aşağıdaki videonun sonuda C1 Pro'yu, 0.61 inch SXRD panelli native 4K Sony XW5000 projeksiyon ile karşılaştırmışlar. Neredeyse 6000 dolar fiyat etiketi olan bir projeksiyon karşısında bile C1 Pro, fiyatına göre mükemmel iş çıkarmış.

HISENSE VIDDA C1 / C1 AIR / C1S /C1 PRO RGB 3X LASER PROJEKSİYON CİHAZLARI-瑞物评测室youtube
    三色激光哪家强?青岛vidda把旗扛?| VIDDA C1 pro 深度评测
    https://www.youtube.com/watch?v=gJoAkBjpHcc

Dün bizim Çinlilere, C1 Pro'nun jd.com linkini gönderdim. Bir terslik olmazsa alıp kenara koyacaklar. İlk uygun kişiyle de buraya gönderecekler. Ben triple laser olarak Jmgo N1 Ultra'ya bakıyordum ama, yeni çıkan bu daha nitelikli cihazdan bizi haberdar ettiğiniz için sağolun.

• Hayırlı olsun, gönderdiğiniz videoyu izlemiştim.

• Hisense Vidda C1 serisi ile gerçekten çok başarılı projeksiyonlar yapmış. Bizim C1 Pro geldi. İade ettiğim Anker NEBULA Cosmos Laser 4K projeksiyon ile gözüme çarpan ilk fark, C1 Pro'daki renklerin gerçekçiliği oldu. Elimdeki mevcut perde, kazancı çok yüksek bir gri ALR perde olduğu için, triple laser projeksiyonlarla uyumlu değil. Bu nedenle yüksek seviyede ""triple laser speckle" denilen, kumlanma, beneklenme, parlama olarak tarif edilebilecek sorun var. Kazanç değeri 1 civarında mat beyaz bir perdeye geçtiğimde, cihaz ile ilgili deneyimlerimi paylaşırım.

Tarafsız incelemelerini ilgiyle izlediğim The Hook Up kanalı, son videosunda C1 pro'nun alt modeli olan C1S'in global versiyonu olan C1 modelini inceledi. Cihazı merak edenler için videonun linkini paylaşıyorum.

HISENSE VIDDA C1 / C1 AIR / C1S /C1 PRO RGB 3X LASER PROJEKSİYON CİHAZLARI-The Hook Upyoutube
    Dolby Vision is a game changer for projectors, which Dolby Vision projector is best? Enter to win a Hisense C1 here: https://www.projectorscreen.com/Hookup-Recommended Hisense C1 (Best Overall): AmazonUS: https://amzn.to/3PzDeit ProjectorScreen(dot)com: https://www.projectorscreen.com/hisense-cube-c1-smart-mini-projector-4k--uhd-portable-triple-laser-built-in-speakers?af=hookup-lifestyle-af Formovie X5 (Best For Bright Rooms): AmazonUS: https://amzn.to/3LnlIvu ProjectorScreen(dot)com: https://www.projectorscreen.com/formovie-x5-4k-laser-projector-alpd-portable-home-theater-projector.html?af=hookup-lifestyle-af NOMVDIC P1000 (Best For Gaming): AmazonUS: https://amzn.to/3RgZbEl Extra Promo Code (8% off): 08NOMVDICTHK JMGO N1 Ultra (Best Portability): AmazonUS: https://amzn.to/3PCN6b8 ProjectorScreen(dot)com: https://www.projectorscreen.com/jmgo-n1-ultra-4k-all-in-one-lifestyle-projector-triple-laser-portable-gimble-2200-cvia-lumens?af=hookup-lifestyle-af XGIMI Horizon Ultra (Best For 3D Movies): AmazonUS: https://amzn.to/46fXdIF ProjectorScreen(dot)com: https://www.projectorscreen.com/XGIMI-Horizon-Ultra-4k-portable-projector-2200-lumens-with-built-in-speakers?af=hookup-lifestyle-af **As an Amazon Affiliate I earn a commission on qualifying purchases at no cost to you** Calibrated values for each projector are available on my Patreon page: https://www.patreon.com/thehookup Visit my website: https://www.TheSmartHomeHookUp.com Follow me on Twitter: https://twitter.com/thehookup1 Join me on Facebook: https://www.facebook.com/groups/473812443269387 Music by www.BenSound.com 00:00 Introduction 00:42 Brightness and Contrast 06:13 Color Gamut and Accuracy 08:42 Viewing Experience 13:44 Sharpness and Focus 16:20 Input Lag 17:28 Ambient Noise Levels 18:15 Speaker Quality 20:03 Mounting Options and Throw Distance 21:42 Conclusions
    https://www.youtube.com/watch?v=3KmKv-TTIQQ&t=1s

selamlar. C1 Pro size ne kadara malolmuş oldu acaba?

• Tüm vergi ve harçlarını ödemek kaydıyla, getiren arkadaşın masraflarıyla beraber 52500 gibi bir rakama geldi. C1 Pronun alt modeli C1S, global piyasada C1 adıyla satılmaya başladı ve Avrupa fiyatı 1900 euro, Amerika fiyatı 2000 usd. Her durumda Çin'den almak avantajlı. Aliexpress 150 euro üzerindeki ürünlerin gönderimini durdurmasaydı, yine yaklaşık bu rakamlara oradan da alınabilirdi ama, maalesef artık bu mümkün değil. Bu arada, primeday indirimlerinde 46000 gibi bir rakama alıp C1 pro dan haberdar olunca iade ettiğim Anker Nebula Cosmos Laser 4k projeksiyon bile 61500 olmuş. Kaldı ki, C1 pro ile Nebula cosmos arasında dağlar kadar fark var.

• Detaylı cevabınız için teşekkürler. Cihazınızı güle güle kullanın.

Bu sınıftaki cihazlarda sağlamlık nasıl acaba hiç bir bilginiz var mı? Ben birer kez tamir etmem gerekse de Lg marka DLP cihazlarını 7-8 yıl sürekli kullandım.

Bu sınıftaki (küp gibi olan çin markalarını kastediyorum) genel olarak ömür nasıl acaba? Veya en azından tamire dair yedek parça doküman vs bulunabiliyor mu? lG için service manual ler bulunabiliyor, devre şemaları vs var internette.

Avrupa fiyati çok yüksek değilmiş bu arada Çin fiyatına göre. Oradan getirmek, Avrupa'da bir satıcıdan garanti ile almak açısından mantıklı olabilir.

Aralık ayında Amerika'ya gideceğim, o zamana kadar fiyatları karşılaştırıp Kasım ayında sipariş veririm umarım.

• Lifestyle Projector olarak adlandırılan bu "kübik" cihaz pazarında, Jmgo, Dangbei, Formovie, Nomvdic gibi pek aşina olmadığımız, küçük kickstarter firmaları var. Anker çatısı altına giren Nebula, bu pazarda uzun bir süredir yeralan Xgimi gibi markalar, diğerlerinden biraz daha tanınır durumda. Ayrıca, cihaz tipi olarak diğerlerinden daha farklı olsalar da, Samsung, Benq, LG gibi büyük markaların ürünleri de yok değil ama, ürünlerinde, yukarıda saydığım firmalar gibi, tekli, üçlü, hibrit ışık kaynağı kullanımı gibi daha üst seviye çözümleri, bu sınıftaki cihazlarında (muhtemelen ticari sebeplerle) kullanmıyorlar.

Hisense, gördüğüm kadarıyla Vidda C1 adını verdiği bu ürün serisi ile ilk kez bu pazara girdi, ya da en azından, konu sahibi arkadaşın bilgilendirmesinden önce, ben bu tarz cihazlarından haberdar değildim. Sanırım, UST projeksiyon cihazlarındaki arge birikimine dayanarak bu pazara da girmişler.

Hep söylendiği gibi, elektronik şans işiyse, Çin'den garantisi olmayan bir elektonik cihaz almak kumar. Ancak üreticisinin bugün var yarın yok bir kickstarter firması yerine Hisense gibi bir dünya devi olması bir nebze içimi rahatlatıyor. Diğer yandan, bu cihazdan bir tık daha iyi diye, JVC, Sony, Panasonic, Epson gibi markaların, 5-10 kat daha pahalı ürünlerini alma ihtimalim de yok. Hal böyleyken, zarları sallayıp, projeksiyon cihazları için düşük sayılabilecek, 2000 euronun altında bir parayı bu cihaza yatırmış oldum.

Çin 'de Vidda serisinin flagship C1 Pro modeli, bir altındaki C1S modelinden %36 daha pahalı. Onların da altında sırasıyla C1 ve C1 Air modelleri var. C1S, globalde C1 adıyla çıkarıldı. Detaylı farkları henüz pek bilinmiyor olsa da, kağıt üzerindeki parlaklık ve kontrast değerleri oldukça farklı. Konu sahibi arkadaşın incelemelerine göre, bu fark, tamamen farklı (ve üst düzey) optik donanımdan kaynaklanıyor. Hal böyleyken ben tercihimi daha alt model, ancak göreceli garantili C1 modeli yerine C1 Pro modelinden yana kullandım. Burada devreye kişisel tercihler giriyor.

Cihazın parlaklığı, kontrast seviyesi (dolayısıyla, benim için çok önemli olan siyah başarımı) ve renk doğruluğu şaşırtıcı seviyede iyi. Kaldı ki, tüm bunları ""triple laser speckle" denilen, yüksek kazançlı ALR perdenin sebep olduğu bir kumlanmaya rağmen farkedebiliyorum. Sinema odasındaki tadilatı bitirip, mat beyaz perdeye geçtiğimde muhtemelen wow factor tavan yapacak.

Cihaz için söyleyebileceğim birkaç olumsuzluk da var elbette. İlki, cihazın kendi setup menüsünü ingilizceye çevirebiliyorsunuz, ancak medya tarafı için böyle bir seçenek mümkün değil. Aşağıda vereceğim rus sitesinde, uygulama yükleme dahil, medya kısmı ile ilgili pek çok bilgi var ancak ben tercihimi, harici bir player çözümünden yana kullanacağım. İkincisi, cihaz gerçekten çok şık ve kaliteli duruyor, ancak, merceğin olduğu ön yüzün, yüksek yansıtıcılı parlak bir malzemeden yapılmasını yadırgadım. Sonuçta, perdeden projeksiyona geri yansıyan ışık, tekrar bu yüzeyden perdeye yansıyıp, ışık kirliliğine sebep olur diye düşünüyorum. Yurtdışından, projeksiyon perdesinin kenar çerçevelerine özel, mat kumaş bir bant aldım. Muhtemelen bu bantı, ilgili yüzeyde de kullanıp, yansımaya engel olacağım.

Vidda C1S ve C1 Pro ruslar tarafıdan çok tutuldu. Cihazın kendisinin Çince problemi olduğu gibi, cihaz ile ilgili kaynaklarda da ne yazık ki Rusça problemi var.

Konu sahibi arkadaş, ülkemizde olmayan bu yeni cihazdan bizleri haberdar etmekle büyük bir iyilik yapmış oldu, umarım ben de cihaz hakkında yeterince bilgi verebilmişimdir.

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1070013

Cihazınız hayırlı olsun, güle güle kullanın!

Harici uygulama yükleme için üstlerde birşeyler yazmıştım sanırım.

Cihazı settings bölümünden demo moduna alıyorsunuz. (Restart gerekebilir)

Esfile explorer yada benzeri bir dosya yönetim programının uzantı adını (apk) silip uzantısız olarak usb ye kopyalıyorsunuz. Sonrasında cihazın kendi dosya gezgininden usbdeki uzantısız dosyayı çekiyorsunuz size ne yapacağınızı soruyor. Kur, yada yüklemem gibi birşey çıkmalı. Onu seçip programı kuruyorsunuz.

Dosya yönetim programını kurduktan sonra uygun programları kurduğunuz dosya yönetim programı ile kurabilirsiniz.

Chrome, firefox, opera, youtube (tv) mxplayer düzgün çalışıyor. Çinli projesksiyon firmaların kullandığı market programı var (Aptoidetv) onu da kurup ondan programları kurabilirsiniz.

Üstte biryerlerde yazmıştım, görselide vardı; bundaki lazer renk diot dizilimi farklı,gelişmiş ve en günceli (Japon firmasının). Jmgo'daki daha eski bir sürüm ve lazer renk diot dizilimi rakamsal olrak daha az.

Ben bayağı uzakdoğu forumlarına takıldım. Çinde bir kullanıcı var. Hem odası hem kullandığı projeksiyon cihazları, hem de test cihazları profesyonel (Evinde çok daha iyi projeksiyon cihazları var) Sanırım o kişinin yorumuydu. Kontrast değeri 1000x değer artmadığı sürece insanların arada kalan artış değerlerini algılamayacağı yönünde. Bu yoruma istinaden avrupada satışa çıkan C1 (çİNDE C1S) modelinide almak mantıklı olabilir. ( Diğer farklılıkları es geçerek yazıyorum)

Ben cihazdan gayet memnunum. Xigimilerden sonra iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. (Elimde

Perde kullanmadan düz duvara yansıtmak benim işimi görüyor. Gündüzde perde açık çok rahat izleniyor (Duvara daha yakın yerleştirilirse gündüz için daha iyi görüntüde alınabiliyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 22 Eylül 2023; 12:4:34 >

• magicboyguccino kullanıcısına yanıt

Bilgilendirme için teşekkür ederim, ilk fırsatta uygulama yüklemeyi deneyeceğim.

Ses konusunda yorumunuz ne olur? (Ben xgimilerdeki sese göre çok daha iyi buldum)

Cihaz kontrolü için apk var ama tamamen çince (hisense ekosistemindeki diğer cihazlar içinde kullanılıyor sanırım)

Renk ayarlarında çok fazla detay var. Cilt renginide ayarlayabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 22 Eylül 2023; 12:42:10 >
  • magicboyguccino kullanıcısına yanıt

İade ettiğim Anker Nebula Cosmos'a göre daha iyi. Hatta boyutuna göre de gayet iyi. Ancak ben AVR+7.1 ses sistemi ile kullanacağım için, dahili hoparlörler ile pek deneme yapmadım.

Dediğiniz gibi, bir ISF kalibrasyon menüsü kadar olmasa da, görüntü için epey ayar var. Yine Nebula'dan örnek vereceğim; Nebulada, eski tüplü televizyonlardaki renk, parlaklık ve kontrast ayarlarına ek bir tek keskinlik ayarı vardı :)

Aşağıdaki likte, C1 Pro'sunu ölçüm cihazları yardımıyla kalibre eden bir Rus kullanıcının ayarları var. Eper bir merakli bir arkadaş ve daha iyi bir ayar yaptığını düşündüğünde verdiği değerleri güncelliyor. Bizim cihazı yukarıdaki tadilattan dolayı kuramadık. İlk fırsatta bu ayarları deneyeceğim. İsterseniz siz de bir deneyin.

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1070013&view=findpost&p=124938648

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.