Şimdi Ara

HIMEDIA HD900A Ve HD900B İncelemesi (3D Bluray ISO Player) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
17
Favori
78.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: popcornhour

Arkadaş sanırım , ISO'lar ile harici altyazıyı kastetmiş , eğer sorusu bu ise cevabı evet.
    Ayrıca bilgi olsun diye söylüyorum , FLV ve SWF dosyaları da çalıştırıyor.

Evet , kastettiğim 3d isolar ile harici altyazı ve harici ses.. Malum her 3d blu-ray isonun türkçe altyazısı ve dublajı olmuyor..
  • quote:

Arkadaş sanırım , ISO'lar ile harici altyazıyı kastetmiş , eğer sorusu bu ise cevabı evet.

Ben de aynı şeyden bahsediyorum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resai

quote:

Evet , kastettiğim 3d isolar ile harici altyazı ve harici ses.. Malum her 3d blu-ray isonun türkçe altyazısı ve dublajı olmuyor..

Piyasada bu tür cihazların yaygın olmamasından dolayı, SBS filmlere yükleniyorlar dublaj konusunda. SBS'lerde Türkçe dublaj bulmak kolaylaşmaya başladı. Ama dediğiniz gibi BluRay'lerde pek yok. Bu cihazlar yaygınlaştıkça, SBS'den normale geçişler de hızlanacaktır.

• Diskten diske (üzerine bağlı iki disk arası) dosya kopyalama hızı hakkında bilgi verebilir misiniz ? Kabaca, örneğin 1 GB boyutunda bir film USB'den USB'ye ve USB'den dahili diske ne kadar zamanda atılıyor ?

Teşekkürler
  • elimde çinden 2 adet getirdiğim sıfır himedia hd900b wifi'li model vardır. İlgilenen arkadaşlar özel mesajdan ulaşabilir.
  • Satış mesajları için forumun ikinci el bölümünü kullansanız daha iyi olur.
  • Çok acil bir sorum olacaktı . Cihazdan hemen yarın almayı düşünüyorum ancak bir sitede androidi kullanmak için harici mouse ve klavye gerekli diye yazıyordu.Bu bilgi doğrumudur acaba? Yani ben android için alacağım..yardımcı olursanız çok sevinirim.. İyi çalışmalar...
  • Merhaba ,

Cihazı bende kullanmaktayım. Etherhet bağlantısı ile WD ethernet çıkışlı Harddisk'e eth. kablo ile bağladım.3D iso dosyalarda takılma yapıyor. Diğer tüm formatlarda ağdan video oynatmada sorun yok.
    Ağ gigabit ağ değil. Sorun bundan olabilir mi diye düşünüyorum.
    Sizin bu tür bir test yapma olanağınız oldu mu ?
    teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tajo

Çok acil bir sorum olacaktı . Cihazdan hemen yarın almayı düşünüyorum ancak bir sitede androidi kullanmak için harici mouse ve klavye gerekli diye yazıyordu.Bu bilgi doğrumudur acaba? Yani ben android için alacağım..yardımcı olursanız çok sevinirim.. İyi çalışmalar...

Android işletim sistemini uzaktan kumanda ile de kontrol edebiliyorsunuz. Bir klavye mouse ikilisi kadar rahat olmuyor tabi ama kumandayla kontrol şansınız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasresrf

Merhaba ,

Cihazı bende kullanmaktayım. Etherhet bağlantısı ile WD ethernet çıkışlı Harddisk'e eth. kablo ile bağladım.3D iso dosyalarda takılma yapıyor. Diğer tüm formatlarda ağdan video oynatmada sorun yok.
    Ağ gigabit ağ değil. Sorun bundan olabilir mi diye düşünüyorum.
    Sizin bu tür bir test yapma olanağınız oldu mu ?
    teşekkürler..

Maalesef ethernet ile test etme şansım olmadı ama sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Emin olmak için takılma yapan filmi bir de USB bağlantısıyla denemelisiniz. Ayrıca yine ethernet bağlantısıyla farklı ama aynı değerlere sahip filmler de deneyebilirsiniz.
  • Size birşey daha danışmak istiyorum. Geçenlerde bir cihaz aldım .Android tv diye geçen bir media player.Fakat şöyle ilginç bir sorunla karşılaştım.İçine en sevdiğim media oynatıcı olan mx video player'ı yükledim. Ancak aynı programı android tablette sorunsuz izlerken cihaza yüklediğimde tv de filmleri tabletteki gibi göstermedi. Görüntüde bozulmalar oldu. Yani pek anlam veremedim. Oysa aynı programı tabletimde sorunsuz izliyorum. Şimdi bu sizin cihazdan almayı düşünüyorum ancak bundan korkuyorum.Sizce aynı sorunu bunda da yaşarmıyım? Fikriniz nedir?
  • Zeus bu faydali inceleme icin saol, bende bu cihazi almayi dusunuyorum ama 3d bluray isolarda turkce altyazi ve ses pek yok. Daha once arkadasta sormus ama tam anlayamadim, 3d isoyu actiktan sonra harici altyazi sectirebiliyormuyuz ve bunu nasil yapiyoruz iso ile ayni adli srt uzantili altyazi dosyasi ilemi yoksa baska uzantili bir altyazi dosyasi ilemi birde srtleri 3d de duzgun gosteriyormu diger oynaticalarda birbirene giriyordu 3d olunca. Birde harici sesi deneye bildinmi, cevablarin icin simdiden saol.
  • harıcı 3.5 1tb dıskım var...kablo karmasından kurtulmak ıcın dahılı cozumler arıyorum bunun ıcınde sanırım 900B yeterlı ama sanırım cıhazlardan bırı HDMI 1.3 dıgerı 1.4...?
  • gigabit switch ve hem pc için hem de player için cat 6 kablo alıp denerseniz takılma yaşamazsınız.
    yada 300mbitlik adsl modem ve router'ınız varsa da deneyebilirsiniz ama gigabit'E yatırım yapmak daha avantajlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tajo

Size birşey daha danışmak istiyorum. Geçenlerde bir cihaz aldım .Android tv diye geçen bir media player.Fakat şöyle ilginç bir sorunla karşılaştım.İçine en sevdiğim media oynatıcı olan mx video player'ı yükledim. Ancak aynı programı android tablette sorunsuz izlerken cihaza yüklediğimde tv de filmleri tabletteki gibi göstermedi. Görüntüde bozulmalar oldu. Yani pek anlam veremedim. Oysa aynı programı tabletimde sorunsuz izliyorum. Şimdi bu sizin cihazdan almayı düşünüyorum ancak bundan korkuyorum.Sizce aynı sorunu bunda da yaşarmıyım? Fikriniz nedir?

O programı Tegra 2, Arm Cortex gibi işlemciler için optimize etmişlerdir. Realtek gibi işlemcilerle düzgün çalışmayabilir. Denemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmrkartal

harıcı 3.5 1tb dıskım var...kablo karmasından kurtulmak ıcın dahılı cozumler arıyorum bunun ıcınde sanırım 900B yeterlı ama sanırım cıhazlardan bırı HDMI 1.3 dıgerı 1.4...?

Hayır, incelemede de söylediğim gibi, ikisi de HDMI 1.4. Yoksa her ikisi de 3D görüntü veremezlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperozlu

Zeus bu faydali inceleme icin saol, bende bu cihazi almayi dusunuyorum ama 3d bluray isolarda turkce altyazi ve ses pek yok. Daha once arkadasta sormus ama tam anlayamadim, 3d isoyu actiktan sonra harici altyazi sectirebiliyormuyuz ve bunu nasil yapiyoruz iso ile ayni adli srt uzantili altyazi dosyasi ilemi yoksa baska uzantili bir altyazi dosyasi ilemi birde srtleri 3d de duzgun gosteriyormu diger oynaticalarda birbirene giriyordu 3d olunca. Birde harici sesi deneye bildinmi, cevablarin icin simdiden saol.

Altyazıları ISO dosyasıyla aynı isimde klasörün içerisine attığımızda, filmi izlerken Subtitle tuşu ile seçim yapabiliyoruz. Altyazıları embedded ve external diye ayırıyor zaten. 3D filmle normal SRT altyazı kullansanız da, düzgün gösteriliyor, gözlükle izlerken 3D efektini bozmuyor, rahatsız etmiyor.

Harici ses dosyalarını da çalıştırmadı. Birkaç farklı dosya denedim, filmle aynı isimde olmasına dikkat ettim ama maalesef ses dosyalarını seçemedim. Sanırım desteklemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: resai

teşekkürler cevap için , bir sorum daha olacak , 3d iso ile harici dil seçeneği ve altyazı olabiliyor mu? filmadı.iso ile filmadı.dts veya filmadı.ac3 veya filmadı.srt denediniz mi acaba?

Denemesini yaptım ve sonucu incelemeye ekledim. filmadi.srt sorunsuz çalıştırıldı, 3D efektinde de sorun olmadı ama ses dosyalarını çalıştırmadı. Film esnasında subtitle tuşu ile altyazılar arasında seçim yapabiliyorsunuz ve harici altyazıları da seçenekler arasına alıyor cihazlar. Ama ses dosyalarını almıyor. 3 formatı da denedim, sonuç aynı.
  • Cevap icin saol emin olmak icin soruyorum, finaldes.iso isimli 3d iso filme finaldes.srt altyazi koyunca bu altyaziyi taniyor yani. Bu gayet iyi bir ozellik bu sayede 3d isolari indirip izleyebiliriz ha tabi birde keske seste tanisaymis. Bu arada herkese iyi seneler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperozlu

Cevap icin saol emin olmak icin soruyorum, finaldes.iso isimli 3d iso filme finaldes.srt altyazi koyunca bu altyaziyi taniyor yani. Bu gayet iyi bir ozellik bu sayede 3d isolari indirip izleyebiliriz ha tabi birde keske seste tanisaymis. Bu arada herkese iyi seneler.

Evet aynen söylediğin gibi, film adı ile altyazı adı aynı olduğunda, altyazı çalışıyor. 3D filme de uyum sağlıyor. Gözlükle film izlendiğinde, altyazılar BluRay'in kendi altyazıları gibi 3D görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.