Şimdi Ara

Hiç kötü pcsi olan yokmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
2
Favori
17.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 15 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 244
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 35
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 15
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Perfectdodude (35 mesaj) Yirikalische (17 mesaj) zombi7406 (9 mesaj) Gavurogullari (9 mesaj) kadobay (8 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (237 mesaj) Mobil (99 mesaj) Mini (15 mesaj) Uygulama (92 mesaj)
  • @
51 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Hiç kötü pcsi olan yokmu?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    668 Mesaj
    Amd Fx 6100 işlemci (2.el alındı)
    Gigabyte Ga990xa-ud3 anakart (2. el alındı)
    Twinmos 8gb 1333mhz ddr3 ram
    Zotac Gtx 560 Ti 1gb ekran kartı (2. el alındı)
    Samsung 850evo 500gb ssd
    Seagate ST31000528AS 1tb 7200rpm Hdd (2. el alındı)
    High Power eco 600w psu
    Casper marka 2002 model bir kasa
    Aoc e2243fws monitör (2. el alındı)
    Havit marka en ucuzundan kablosuz bir klavye
    Asus wt425 fare
    Sweex marka dandik hoparlörler

Sistemim budur ve halimden memnunum. En son alınan şey herhalde 5 sene önce falan alınmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5283 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

2tane ssd de atin hocam sistemlere. O zaman çok iyi olurm
    Hep ssd'den kistik. Çokta aramadik

Ta ki m2. Ssd ile tanisana dek, 2020 yilinda ssd kullanmak nasip oldu. Ne guzel bir seymis

• Yarbay
    9750 Mesaj

Ben eski 6 senelik pcye ssd atinca aynen yeni almışım gibi olmuştu. Sata 2 almama rağmen 10 saniyede aksa açılır olmuştu.

|
    |
    napolyon94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9750 Mesaj

Monitör varsa rahat toplarsin. Pes filan çok istemiyor. Ryzen 3200g rx570 ikilisine anakart ram tekviyesi + ssd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 19 Temmuz 2020; 20:53:15 >
    |
    |
    Falcao1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9750 Mesaj

Şuanda dediğiniz işlemciyle oc bile gereksiz denebilir dmaz çünkü kolay kolay. Ama millet en ultra olsun istiyor sanirim

|
    |
    bloodstained34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 22 saat 58 dakika kadarı kaldı.

Uyduruk bir sistem toplarsın kayda değer güzel bir şey toplayamazsınız en az 10 bin tl vermeniz lazım
    |
    |
    Falcao1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 11 saat 34 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Sky_Vision

ryzen 3 1200af li, 16gb ramli ve hd4350 ekran kartlı pc ye sahibim ama mütevazi olamayacam iyi sistem siparişi verme arefesindeyim.
    Celeron 420
    Dell G41 Board
    Zotac 1080ti core edi
    2x2Gb DDR3 1066
    Supernova P2 1600

Oyunun tum islerini ekran karti yapardi.zira islemci hala windowsu arka planda yukluyordu.toma ile yazmaya basliyordum.biterken ortalarda ariel aktif oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 19 Temmuz 2020; 23:41:54 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    982 Mesaj
    İ7 5500u işlemcili, amd r5 m330 ekran kartlı bir hp laptopum var. Lol harici hiçbir oyunu en düşük ayarlarda bile akıcı oynayamıyorum.

Valorant oynamaya çalışıyorum, 4.turdan sonra pc kasmaya fps im 20 lere düşmeye başlıyor. Adamı görüp sıkmama rağmen karşımdaki adamın bana 5 mermi attığı sürede benim ilk mermim ateşlenmiş oluyor. Doğal olarak sadece lafta oynuyorum oyunu.

Pc ısınıyor. Lolde 100 dereceleri görüyor. Sırf bunun için mx 4 termal macun aldım. Altına soğutucu ve soğutucunun altına da buz koyuyorum ama nafile yine ısınıyor.

Birçok kişi tek merakımız bu demiş. Ancak benim de merakım bu olmasına rağmen ne pc toplayabiliyorum ne mevcut sistemimi değiştirebiliyorum.

Kısacası yalnız değilsin..

• Binbaşı
    1003 Mesaj
    ilk bilgisayarım 2002 yılında toplama olark aldığım ve ilk defa toplamacı kazığı yediğin bilgisayardır.bu bilgisayar celeron işlemcili 40gb hddsi olan 1gb rami ve avermedia kasaiçi analog tv radyo kartı olan mönütörü daha dün gibi aklımda philips 107e5
    olan bir bilgisayardı.kazık tarafı şu toplamacı biz o zaman işin çok cahili olduğumuz için celeron 2.0 işlemciye pentium 4 parası almış.neyse biz bu bilgisayarı 7 sene kullandık.tek sorunu tv kartının anakartın slotuna bir türlü tam oturmayıp hata vermesi idi.

yıl oldu 2009 amd furyası başladı o dönem benim bilgisayar çöp oldu yeni bilgisayar alacağız.gittik amd phenomx4 model işlemci üzerine sistem toplamaya karar verdik.yine kazıkçıya gittik.ama bu sefer herif uygun fiyattan topladı bilgisayarı.neyse bu sistemi topladıktan 6 ay sonra pc durduk yere sebepsiz mavi ekran hatası vermeye başladı.götürdük geriye adam baktı etti 3 gün boyunca çalıştırdım oyun bile oynadım bilgisayar sorunsuz çalışıyor dedi.bir daha eve götürdük.birde her gitmemize servis ücreti alacağının söylüyor dingil.dahada götürmedik,sorun devam etti.bu bilgisayar 1 yıl zor dayandı ve en sonunda cortladı.ben daha o gün bu gündür amd ye çok soğuk bakarım.alamayıda aklıma getirmem.neyse yıl oldu 2010 laptoplar o dönem çok geliştiler.bizde laptopa döndük.

benim şu an laptopum var 10 yıllık acer aspire 5742g marka ve modelde i5 işlemcili.hiç sorun çıkarmadı.tek sorun bu modellerin işlemci fanı problemli imiş.çok gürürltü yapıyor.oyun zaten artık kaldırmıyor.arada bir render google youtube herşey normal çalışıyor.ama çok ısınıyor.artık gittiği yer kadar gidecek sonra çaresine bakacağız.

saygılar..................
    |
    |

• Yarbay
    6437 Mesaj
    Core 2 Duo E7400

6 GB ram

250 GB SSD
    |
    |
  • Yüzbaşı
    792 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    001ATB

1080p nin devri geçti artık bu saatten sonra 2k dan aşağı monitör alınmaz

|
    |
    SecondSister kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7102 Mesaj
    İlginc geldi acik acik forumdakilere yalanci diyen bir suru insan olmasi. Bilgisayar fiyatlari artmadi, paramizin degeri dustugu icin sayilar buyudu, bunla birlikte her turlu doviz bazli urunun fiyati artti. Suan HERHANGİ bir araba almak cok daha zor. Benim de iyi bir bilgisayarim var ama ikinci el bir araba almayi dusunemiyorum bile, lakin disarisi araba dolu, ona takilmayip buna takiliyorsunuz.

Ayrıca burası teknoloji forumu, sık takılanlar elbette buna daha çok para harcayıp hobi haline getirmiş insanlar olacaklardır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    133 Mesaj

hocam buna kötü mü diyosun gerçekten ya
    |
    |
    elophidae kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    133 Mesaj
    ben 2 sene kadar falan önce yurtdışında olan abime 1500tlye ikinci el bir laptop aldırmıştım.Şu anda da cs lol bağımsız bazı oyunlar bazı üst düzey oyunlar için düşük ayarlarla da olsa işimi görüyordu.

gtx950m
    i5 4200h
    8gb ddr3
    1tb hdd

şimdi giriş/orta seviye r5 3600 rx580 bir bilgisayar topluyorum az bir şey kaldı.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    583 Mesaj
    bende pc yok
    |
    |
  • Teğmen
    110 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Seni çok iyi anlıyorum hocam....

|
    |
    LEAME kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 22 saat 17 dakika kadarı kaldı.
    Bende ki pc i3 + 4gb ram ekran kartı yok 500gb hdd İş Pc si.

Oyun pc Asus Tuf Gaming Laptop var ama birader çöktü ona da .d
  • Yarbay
    6006 Mesaj

Eziklik ve marka takıntısı.

İnsan ya kendini kanıtlamıştır, saygınlığı vardır, kültürü vardır, yani kendisi bir markadır. Ya da kendi "markasını" yetersiz hissediyordur, bunu başka markalarla kapatmaya çalışıyordur.

Sadece işlemci değil tabii, her alanda geçerli bu. Asgari ücretlinin son model İphone kovalaması gibi. Atalarımızın "ayağını yorganına göre uzat", "eşeğe altın semer vursanda yine eşektir" gibi güzel sözlerini unutmuşlar.

Tabii eli rahat olup almışken iyi olsun bari diyenle veya gerçekten kullananlar hariç.
    Geri kalanı özentiden ibaret.
    |
    |
    bloodstained34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    110 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

😂😂

|
    |
    No Smoking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1243 Mesaj
    Süper bir pc'de değil çok kötü bir pc'de değil şuan imzamdaki PC'yi kullanıyorum ve en az 3-4 yıl daha kullanırım hiçbir parçasını değiştirmeden büyük ihtimalle zaten ekran kartına OC yaptım, işlemciye de soğutucu alıp yapmayı düşünüyorum.1080P'de 1 senedir hiç üzmedi şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 20 Temmuz 2020; 15:6:26 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.