Şimdi Ara

Hic bir USB portunu görmüyor, klavye ve mouse çalışmıyor. Biosta öylece kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pc açılmıyor. Klavye ve mouse görmüyor. Elim kolum bağlı şu an. Yardıma ihtiyacım var.

Hic bir USB portunu görmüyor, klavye ve mouse çalışmıyor. Biosta öylece kaldı

• Bios pilini çıkarıp tak bakalım düzelecek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer işe yaramazsa ramleri sök, tekrar pili de sök, sonra ramleri ve pili tekrar tak 1-2 dk sonra..

• USB data portları bir şekilde arızalanmış. Bütün portların hepsinin birden bozulamayacığını varsayarsak, anakart üzerindeki veri yolları hasar görmüş diye düşünüyorum. PCI bağlantılı usb portuyla çözdüm sorunumu. Şöyle bir alet:
    https://www.amazon.com/Rosewill-Express-Expansion-Connector-Renesas/dp/B011LZY20G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC_Hawker -- 14 Şubat 2017; 21:3:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC_Hawker

USB data portları bir şekilde arızalanmış. Bütün portların hepsinin birden bozulamayacığını varsayarsak, anakart üzerindeki veri yolları hasar görmüş diye düşünüyorum. PCI bağlantılı usb portuyla çözdüm sorunumu. Şöyle bir alet:

https://www.amazon.com/Rosewill-Express-Expansion-Connector-Renesas/dp/B011LZY20G

Güzel çözüm. Benim de aklıma geldi de, önce bi şunu deneyelim gibisinden bios falan yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 14 Şubat 2017; 21:3:52 >

• Denedim evet. Aşama aşama gitmekte fayda var zaten. Mantıklı olan o.
  • Peki bu aldığın alet usb 3 galiba? Peki entegre usb 3 ile bunun usb 3 leri arasında hız farkı var mı?

• Onun farkını anlayabileceğim bir cihazım yok. Hem zaten benim aldığım usb 2.0 versiyonuydu. daha ucuz olanı. Sadece klavye ve fare için. Bildiğin 2.0 işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC_Hawker -- 14 Şubat 2017; 21:10:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC_Hawker

Onun farkını anlayabileceğim bir cihazım yok. Hem zaten benim aldığım usb 2.0 versiyonuydu. daha ucuz olanı. Sadece klavye ve fare için. Bildiğin 2.0 işte

Haa tamam anlaşıldı. Hani şu pci ssd ler varya, onlar baya hızlı. Acaba dedim bunlarda da aynı durum söz konusu mu?

Neyse, kolay gelsin

• haa yok zannetmiyorum. eyv
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.