Şimdi Ara

Hi-Level HLV-T1001W?? (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
711
Cevap
10
Favori
86.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ölü pixel meselesinde çok farklı durumlar olabilir.

Öncelikle ölü pixel hiç ışık vermeyen, beyaz veya renkli alanda siyah nokta şeklinde görünen işlevsiz pixellerdir.
    Hot pixel beyaz, stuck pixel ise yerine göre kırmızı, yeşil, mavi gibi tek bir renkte sürekli yanık kalan veya bazıları da biraz kısılabilen fakat tam sönmeyen pixellerdir. koyu renklerde veya zıt renklerde belli olur, masmavi bir fonda yeşil veya kırmızı gibi çıkabilir.

En büyük markalar bile belirli kalite lcd ürünlerinde örneğin 3 tane birbirinden uzak ya da 2 tane birbirine yakın (1 cm gibi) olmadıkça garanti kapsamında kabul etmiyorlar, standartları var bu konunun:

Türkçe link araştırmadım:http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2

Tablodaki değerler her 1 megapixellik alan için geçerlidir. 1280x800 çözünürlükteki bir ekran 1Mp ediyor.
    Tablonun hemen altında çoğu üreticinin Class II garantisi verdiği ifade edilmiş.

Ölü pixelleri sürekli görebilmeniz gerekir, sadece siyah veya beyaz alanlarda azıcık belirginleşiyorsa, normalde farkedilmiyorsa değerlendirmek için görmek gerekir.

• Arkadaşlar soruma cevap gelmedi tableti eline geçenler bi deneyebilirlerse sevinirim !

Arkadaşlar leptoplar bluetooth ile telefondaki internet paketinden faydalanma imkanı sunuyor aynı olay tabletlerde de varmı ? mesela ben telefonuma internet paketi aldım onu tabletime bağlayıp tabletten internete girebilirmiyim leptoplardaki gibi ! ??
  • Micro sd kart mi kullaniyor? Class 10 almak gerekir herhalde degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersahin

Micro sd kart mi kullaniyor? Class 10 almak gerekir herhalde degil mi

Evet, microsd kullanıyor, max 32 GB, denemedim.

Class 10 almanızı gerektiren bir durum yok.
    Hızlı yazma ve okuma (mesela Handycam ile Full HD video kaydetmek gibi hızlı yazma) gerektiren durumlar hariç neden zorunlu olsun?
    Yavaş yavaş yazar, yavaş yavaş okursunuz

Youtube'dan kaydettiğim 1280x720 (1,2 Mbps video + 192Kbps ses =~ 1,5 Mbps) videoları 2 GB'lık class 4 microsd karttan rahatlıkla okuyor ve oynatıyor. Bunun gibi bir video class 2 karttan bile okunabilir.
  • Sevgili hı level kullanicilari buqün bende tabletimi almis bulundum fakat youtube dan müzik dinlerken baska hicbirsey yapamiyorum bi yan sekmeye gecsem dahi müzik duruyor müzik esliqinde facebook keyfi süremiyorum bu durum daha en bastan canımı sıktı acaba android e olan acemiligiden mi kaynaklanıyor yoksa bir çözümü var mı ? Bilgisi olan arkadaslar yrdimci olursa sevinirim. Tşk ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrexcelen

Sevgili hı level kullanicilari buqün bende tabletimi almis bulundum fakat youtube dan müzik dinlerken baska hicbirsey yapamiyorum bi yan sekmeye gecsem dahi müzik duruyor müzik esliqinde facebook keyfi süremiyorum bu durum daha en bastan canımı sıktı acaba android e olan acemiligiden mi kaynaklanıyor yoksa bir çözümü var mı ? Bilgisi olan arkadaslar yrdimci olursa sevinirim. Tşk ,

müzik dinlemek için fizy uygulamasını kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelezinho

quote:

Sevgili hı level kullanicilari buqün bende tabletimi almis bulundum fakat youtube dan müzik dinlerken baska hicbirsey yapamiyorum bi yan sekmeye gecsem dahi müzik duruyor müzik esliqinde facebook keyfi süremiyorum bu durum daha en bastan canımı sıktı acaba android e olan acemiligiden mi kaynaklanıyor yoksa bir çözümü var mı ? Bilgisi olan arkadaslar yrdimci olursa sevinirim. Tşk ,

Bildiğim kadarıyla youtube uygulamasının doğası böyle. Müzik uygulamaları bu konuda özelleştirilmiştir. Herhangi bir müzik ya da internet radyo uygulaması işinizi görecektir.

• Daha önce de söylemiştim.Kızıma hediye olarak aldım.Nihayet açtık. Bazı sorularım olacak size:
    1) Go temaları diye bir yer var ya oradan hareketli bir tema indirilmiş. Bunu kaldırmak istiyorum ama yapamadım bir türlü.

2) Masa üstü öğeleri karmakarışık olmuş. Birisi bir sayfada, iki tanesi diğer sayfada. Aradığımı bulamıyorum.Bunları nasıl düzeltebilirim.
  • Launcher

Bu arada geçen hafta farkına varıp da çözdüğüm olayı sizinle de paylaşayım:

SAÇMALIK şu ki adamlar GO Launcher EX diye bir uygulamayı yüklemişler!!
    GO Launcher'ın EX versiyonu telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanmış,
    uygulamanın açıklamasında bile bunun telefonlara uyumlu olduğu, tablet uyumunun OLMADIĞI belirtilmiş.

Aslında yüklemeleri gereken uygulama GO Launcher HD olacakmış.
    HD versiyonu ise sadece tabletler için tasarlanmış, telefonlara uyumlu değildir.

Bu uygulamayı yükleyip Home tuşuna basıp her zaman bunu kullanması seçeneğini işaretledim.
    EX versiyonunu da Uygulama ayarlarından devredışı bıraktım.

Herkese tavsiye ederim.

Sitesi de şurda:
    http://www.goforandroid.com/GDTen/soft.aspx?softid=46&nav=2
    Play:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.go.launcherpad&hl=tr

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza anıl

bu tablete göre kılıf yok. ancak her tablete olan 10.1 ınch kılıflarla kullanaçağız galiba
    tabletin mi var derdin var vallah
    bunun gibi
    http://www.hepsiburada.com/liste/plm-touch-case-10-tablet-pc-001036003001/productDetails.aspx?productId=bs42149&categoryId=60000818

hocam 10'1 le kullanılıyor mu acaba? emin misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: mıragen

Daha önce de söylemiştim.Kızıma hediye olarak aldım.Nihayet açtık. Bazı sorularım olacak size:
    1) Go temaları diye bir yer var ya oradan hareketli bir tema indirilmiş. Bunu kaldırmak istiyorum ama yapamadım bir türlü.

2) Masa üstü öğeleri karmakarışık olmuş. Birisi bir sayfada, iki tanesi diğer sayfada. Aradığımı bulamıyorum.Bunları nasıl düzeltebilirim.

Bana cevap yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnyWher3

quote:

bu tablete göre kılıf yok. ancak her tablete olan 10.1 ınch kılıflarla kullanaçağız galiba
    bunun gibi
    http://www.hepsiburada.com/liste/plm-touch-case-10-tablet-pc-001036003001/productDetails.aspx?productId=bs42149&categoryId=60000818

ben bunu yazmadan önce hediye kılıfı ve kalemi yoktu.hediye olarak geldiği için ben almadım.ne söylesem yalan olucak bende site yalancısıyım. belki olmaz yani kesin bir şey söyleyemem ama olması lazım. kılıf alacaksan ve yakınlarda filan alışveriş erkezi varsa bence gidip bir dene teknosa vatan bilgisayar bimeks filan

bizimkinden alacaksan hiç kılıfa gerek yok kılıfı gayret güzel küçük kusurları var tabiki mesela tutan tırnak tablet girişlerini kapatıyor tableti ters koysak ses açma tusuna tırnak denk geliyor ve devamlı ses açık kalıyor ekranda da ses düzeyi çıkıyor.başkada kusuru yok standa oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

quote:

Orijinalden alıntı: pelezinho

quote:

Bildiğim kadarıyla youtube uygulamasının doğası böyle. Müzik uygulamaları bu konuda özelleştirilmiştir. Herhangi bir müzik ya da internet radyo uygulaması işinizi görecektir.

Cok saqoln fizy isime yaradi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Daha önce de söylemiştim.Kızıma hediye olarak aldım.Nihayet açtık. Bazı sorularım olacak size:

Bana cevap yok mu?

1. Temayı kullanmayıp başka temaya geçmekse kastınız; sol alttaki soft ses tuşlarının yanında üç nokta üst üste gibi menu butonu var, ordan Themes'e basın, orda installed tabına geçip ordan temayı seçin ve uygulayin. Yok tamamen kaldırmak isterseniz Ayarlar > uygulamalar'dan bulup kaldır diyebilirsiniz.

2. İstediğiniz ögeyi (widget) biraz basılı tutup sürüklemek isterseniz masaüstü sayfalarınız küçülerek aralarında taşıma yapabileceğiniz hale gelecektir. Aynı sayfada baska bir yere taşıma da yapabilirsiniz. Basılı tutup menu açılmasını beklerseniz de boyutunu değiştirmek silmek gibi seçenekler gelir.

Umarım sorularınizi dogru anlamisimdir.

Kolay gelsin.

• 1) Dediğiniz gibi yaptım ve kaldırdım teşekkür ederim.

2) Tableti ilk aldığımızda hemen hemen hepsi bir sayfadaydı. İkinci sayfada birkaç şey vardı. Herşey gözümüzün önündeydi. Ben yine aybı yapmak istiyorum. FAbrika ayarlarına dön var mı bunda. Ve fabrika ayarlarına dönersem diğer yüklediklerim de mi silinir?
  • quote:

1) Dediğiniz gibi yaptım ve kaldırdım teşekkür ederim.

2) Tableti ilk aldığımızda hemen hemen hepsi bir sayfadaydı. İkinci sayfada birkaç şey vardı. Herşey gözümüzün önündeydi. Ben yine aybı yapmak istiyorum. FAbrika ayarlarına dön var mı bunda. Ve fabrika ayarlarına dönersem diğer yüklediklerim de mi silinir?

Evet, fabrika ayarlarına dönerseniz yeni aldığınızda ne varsa o şekle gelir, sadece çekilen resim ve videolar kalıyor demişlerdi, ama onlar SD kartta değilse yine de kalıyor mu bilmiyorum. indirilen uygulamalar vs gidiyor, tekrar indirebilirsiniz.

Size tavsiyem GO Launcher HD (birkaç mesaj yukarıda linklerini de vermiştim) uygulamasını indirip kurun,
    Home (ana ekranın sol alt köşesinde ikinci buton) butonuna basın,
    gelen soruda GO Launcher HD'yi seçip
    "Her zaman bu uygulama ile aç" seçeneğini seçin.

Bu şekilde yeni kurduğunuz HD versiyonu varsayılan masaüstünüz olacaktır, onun ayarları ve görünümü çok daha güzel.

Ayrıca 2 adet ücretsiz tema da var daha sonra indirebileceğiniz, ama ben varsayılan temayı sevdim.

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

bunun gibi

ben bunu yazmadan önce hediye kılıfı ve kalemi yoktu.hediye olarak geldiği için ben almadım.ne söylesem yalan olucak bende site yalancısıyım. belki olmaz yani kesin bir şey söyleyemem ama olması lazım. kılıf alacaksan ve yakınlarda filan alışveriş erkezi varsa bence gidip bir dene teknosa vatan bilgisayar bimeks filan

bizimkinden alacaksan hiç kılıfa gerek yok kılıfı gayret güzel küçük kusurları var tabiki mesela tutan tırnak tablet girişlerini kapatıyor tableti ters koysak ses açma tusuna tırnak denk geliyor ve devamlı ses açık kalıyor ekranda da ses düzeyi çıkıyor.başkada kusuru yok standa oluyor

Anladım hocam , çok teşekkürler değerli bilgiler için . İyi forumlar .

• quote:

quote:

quote:

quote:

bunun gibi

Anladım hocam , çok teşekkürler değerli bilgiler için . İyi forumlar .

Önemli değil kardeşim :-)

• ya bişi sorcam bu tablete bilgisayara takılan yazıcılar usb yoluyla takılabiliyor mu yazıcısı olan arkadaslar arastırırsa sevinirim işime cok lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmeran

ya bişi sorcam bu tablete bilgisayara takılan yazıcılar usb yoluyla takılabiliyor mu yazıcısı olan arkadaslar arastırırsa sevinirim işime cok lazım...

En kisa surede deneyip geri donucem hocam bence olmayacak cunku driver yuklenmiyor yazici tableti tanisa olur en kisa surede geri donus yapacagim:-)
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.