Şimdi Ara

Hi-Level HLV-T1001W?? (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
711
Cevap
10
Favori
86.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler daha önce çok kere mesaj attım, ama halen aklım karışık 2.el çok temiz Sony Tablet S buldum 500TL ? sizce hangi tableti almak daha mantıklı ?
  • Selam Arkadaşlar Bende bu tabletten aldım sormak istediğim şarj süresi 6 saattir şarjda ve hala dolmadı normal mi.. içindeki şarjın bitmesine %10 kala şarja taktım 7 saat ve bitti bugun tekrar atktım 6 saattir şarjda hala yeşil ışık yanmadı .. Bilgi verirseniz mutlu olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirlicıkı

quote:

Orijinalden alıntı: serseri_9_1

quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

quote:

Sağol dostum sıkıntı yapcak bişey yok o zaman. Bu benim aldığım ilk tablet o yüzden android anlamında fazla bilgim yok. ios kullanıyorum güncellemeleri onun gibi sandım. Şu root olaylarınıda tam bilmiyorum ama araştırdığım kadarıyla faydalı bişeye benziyor. Bunlar için root işlemlerinin artı eksisi neler ve nasıl yapabilirim. Root dışında başka yapılacak işlemler var mıdır?

Yüksel fiyatlı android işletim sistemli tabletlerde ios gibi güncelleştirme alır. Bu modeller biraz düşük modellerdir. Yazılım desteği pek yoktur. Root olayı linux te sistem yazılımlarına erişim anlamına gelir. Aynı windows'ta sistem klasörlerine ulaşabilmek gibidir. Her ne kadar güvenlik anlamında riski artırsa da bazı alanlarda çok büyük kolaylık sağlar bir takım güzellikler sunar. Mesela uygulamaların internete erişimini kontrol etmek istiyorsak sistem erişimi gereklidir. Daha uç bir örnek verelim kameramız vga video çekebiliyor fakat işlemcimizin özelliklerine baktığımızda fullhd çekimi desteklediğini görüyoruz. Yazılımını değiştirerek (aramızda bu kadar yazılım bilgisine sahip biri var mı bilmiyorum) fullhd video çekmesini sağlayabiliriz ya da işletim sistemini değiştirip daha kişisel bir telefon ve tablete sahip olabiliriz. Ben bu sayede bluetoothla dosya gönderemeyen telefonumu dosya gönderebilir hale getirdim. Aynı telefonumun multitouch desteğine sahip olmasını, HD video çekebilmesini, internetini wifi üzerinden dağıtabilmesini, emulatörle ubuntu kullanmayı (aklıma gelmeyen daha birçok şeyi) sağladım. Güvenlik anlamında ise riski artırır çünkü sistemi değiştirince yaptığımız bu değişiklikler donanımada yansıyabilir. Misal işlemci hızını artırırsak işlemcimiz bozulabilir. Bir de kötü amaçlı yazılımlar kişisel bilgilerimize zarar verebilir ve bizi maddi manevi zarara uğratabilir. Yaptığımız yanlış bir yazılım güncellemesi sistemin istikrarını bozabilir. Root erişimi işlemi tableti gerçek bir bilgisayara çevirme işlemidir. Program yazmak gibi uç noktalar dışında ( gerçi uygulamaları olsa onlarda yapılır ) bir bilgisayarla neler yapabilirseniz bu tabletle onları yapabilirsiniz (donanımınız eleverdiği sürece).

Güzel anlatım olmuş dostum sağol. Daha tabletim elime geçmeden root olayına sardım diyebilirim. Birkaç gün normal kullanayım bakalım sonra uygun rootu araştırırım. Bu arada siparişi verdiğimden itibaren 24 saat geçti ancak hala paketleme işlem sırasında yazıyor. Sizde durum nedir acaba. Ürün kargoya teslim edildi mi?

serseri_9_1 Dostum. Benim ürün hala kargoya verilmedi. sende durum nedir.

Benimde 24 saat dolduğunda hala kargoya verilmemişti. Bugün saat 4 gibi müşteri hizmetlerini aradım ürününüz paketlendi ama fatura kesilmedi isterseniz işlerin hızlanması için talep açalım falan dediler. Bende zahmet olacak artık ama yapın sözde hızlı kargo ama 24 saatte paketlenmedi falan deyince işler birden hızlandı şimdi kontrol ettim kargoya teslim edilmiş

• Orijinalden alıntı: birisi007

Buradaki root yöntemini tam olarak anlattığı gibi denemek gerekir.
    http://www.cinlitablet.com/konu-hi-level-hlv-t9701-root.html

pc ye format atıp en baştan denedim root olurken hata veriyor.HI-LEVEL HLV-T9701 için root işletim sistemi 4.0 bizimki de aynı olsa çoktan root yapmıştım ama ne yazık ki olmadı

Hi-Level HLV-T1001W??

Hi-Level HLV-T1001W??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza anıl -- 27 Şubat 2013; 0:14:33 >

• Arkadaşlar leptoplar bluetooth ile telefondaki internet paketinden faydalanma imkanı sunuyor aynı olay tabletlerde de varmı ? mesela ben telefonuma internet paketi aldım onu tabletime bağlayıp tabletten internete girebilirmiyim leptoplardaki gibi ! ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrexcelen -- 27 Şubat 2013; 10:48:52 >
  • Orijinalden alıntı: serseri_9_1

Benimde 24 saat dolduğunda hala kargoya verilmemişti. Bugün saat 4 gibi müşteri hizmetlerini aradım ürününüz paketlendi ama fatura kesilmedi isterseniz işlerin hızlanması için talep açalım falan dediler. Bende zahmet olacak artık ama yapın sözde hızlı kargo ama 24 saatte paketlenmedi falan deyince işler birden hızlandı şimdi kontrol ettim kargoya teslim edilmiş

Senin adına sevindim. Bende dün aradım. Bugün tekrar mesaj attım. Ama hala bir hareket yok. Seninkini göndermeleri içimi biraz rahatlattı. Stok problemi yok sanırım. İnşallah benimkide gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tosun666

googleplaydan indirdik denedik yine olmadı.birde sanırım skype içinde gömülü geliyor silemiyorsun.cok moralim bozuldu bu duruma.inş çözümü bilen bir arkadaş vardır.görüntülü görüşen varmı acaba bu tablette..cvblarınız için tşkerler..

bu akşam deneyip sonucu yazabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakatas -- 27 Şubat 2013; 12:00:47 >
  • Ben de cep telefonlarımızı ve laptopu oğlumuzdan kurtarabilmek için :) bu tableti aldım.
    21 şubat gecesi sipariş verdik 23'ünde geldi.

Eksi yönleri olarak ön+arka kameraları piyasadaki diğer bazı modellere göre yetersiz, tabi 5 mp kamerası olan modellerin kalitesini de test etmedim, rakamsal olarak kötü.

Bim'de satılan stormax tablette uygulamaları güncellemeye çalışıp başarısız olunca biraz tereddütlüydüm bunu almakta, çünkü youtube uygulaması 3.x.x versiyonu yüklü gelmişti onda, sistem uygulaması olarak ayarlanmıştı ve 4.x.x güncellemesi yapabilmek için root yetkisi gerekli oldu, root'unu da bulamadık. Ama bu tablette hem 4.1.x versiyonu vardı, hem de daha yeni bir versiyona güncellemede sorun olmadı.

GO launcher'a daha yeni yeni alışıyorum, ilk etapta çok çekici gelmedi, belki de iyidir, tercih meselesi, çok da sorun değil. (Dikey tutunca daha mantıklı bir tasarım olmuş, yatay olunca ekran yerleşimi de yer değiştirse daha iyi olurdu)

root konusunda sadece kısa bir gezinti yaptım, henüz deneme şansım olmadı, ama vakit ayırabilirsem araştırıyorum.

Chrome browser daha yavaş çalışıyor, ayrıca flash desteği yok ve olmayacak, üzerinde gelen kendi tarayıcısı çok daha iyi ve herşeyi destekliyor;
    gerekirse ayarlar > masaüstü web sayfası iste (net hatırlayamadım ifadeyi) işaretleyerek masaüstü ekranındaki gibi çalıştırırsanız facebook vs. daha kullanışlı oluyor (tabi kota, şarj vs. konusu size kalmış), Dolphin browser'ı da denemeyi düşünüyorum.

• Orijinalden alıntı: kirlicıkı

Senin adına sevindim. Bende dün aradım. Bugün tekrar mesaj attım. Ama hala bir hareket yok. Seninkini göndermeleri içimi biraz rahatlattı. Stok problemi yok sanırım. İnşallah benimkide gelir.

Mesaj bende atmıştım ama onla sonuç alınmıyor. En iyisi telefon. Hala kargoya verilmediyse tekrar arayın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: atakatas

quote:

Orijinalden alıntı: tosun666

googleplaydan indirdik denedik yine olmadı.birde sanırım skype içinde gömülü geliyor silemiyorsun.cok moralim bozuldu bu duruma.inş çözümü bilen bir arkadaş vardır.görüntülü görüşen varmı acaba bu tablette..cvblarınız için tşkerler..

bu akşam deneyip sonucu yazabilirim.

Üzerinde gelen versiyonu açtım,
    eski hesabımın şifresini hatırlayamadığım için yeni hesap oluşturmak istedim,
    bilgileri girip devam dediğimde bağlantı kurulamadı diye bir hata verdi,
    fakat pc üzerinden deneyince hesabınız var dedi, biraz önce açtığım hesabı getirdi,
    yeni hesap oluşturmuş, login olurken bağlanmada sorun olmuş.

Eski versiyonda sağ üst köşeden şifreyi unuttum hatırlat deyince de çince bi sayfaya gidiyor.

Yeni versiyonu indirdim, kurdum, web sayfasındaki gibi microsoft veya facebook hesabı ile de girebilme seçenekleri geldi.

login oldum, 15-20 saniye sonra msn arkadaş listem geldi
    pc üzerinden de başka bir hesapla giriş yapıp tabletten pc'ye arama yaptım, pc'den cevapladım, sorun olmadı
    pc'den arama yaptım, tabletten cevapladım, sorun yok.

pc'de görüntü gayet iyiydi, tablette pc'den gelen görüntü daha kötüydü, halbuki pc'nin webcami 2.0 mp.
    sebebi belki de:
    skype kurulum sırasında en başta video ile ilgili bir uyarı vermişti;
    "bu cihaz skype tarafından tanınan (certified) bir cihaz değil, video kalitesi kötü olabilir, çalışmaya devam ediyoruz, büyükşehir çalışıyor :), bunu da bi gün gelir listemize katarız, video aramalarını yine de etkinleştireyim mi?" diye sormuştu,
    evet demiştim, hayır desem heralde video araması yapmayacaktı.

Eski versiyonu ayarlar > uygulamalar > listesinden seçip devre dışı bıraktım, ortalıkta görünmüyor.

Kolay gelsin...

• Arkadaslar benim tablet bugun oglen geldi. Elime gectiginden itibaren gayet memnunum.simdilik hicbir sorunu yok takilma kasma olu pixel gibi seylerle karsilasmadim. Wifi cok iyi cekiyor. Geldiginde sarj %68 deydi ve o kadar kullanmama ragmen suan %28 de. Tek kusuru ekran jelatini iyi degil degistirmek gerekiyor. Simdilik bunlari gordum. Bu arada model t9702w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri_9_1 -- 28 Şubat 2013; 18:16:30 >
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-LEVEL

Selam Arkadaşlar Bende bu tabletten aldım sormak istediğim şarj süresi 6 saattir şarjda ve hala dolmadı normal mi.. içindeki şarjın bitmesine %10 kala şarja taktım 7 saat ve bitti bugun tekrar atktım 6 saattir şarjda hala yeşil ışık yanmadı .. Bilgi verirseniz mutlu olurum

%98-99'a geldikten sonra %100 olması çok zaman alıyor.

Bir de kullanırken aşırı derecede yavaş doluyor, hatta durma noktasına geliyor, 1 saat kadar %42'de takıldığını hatırlıyorum, sonra kendi haline bıraktım doldu.
  • arkadaşlar ben bu tabletten sipariş ettim. 2 gün önce elime geçti ancak ekranda çizgilenme oluşuyordu.mecburen iade ettim. daha önce böyle bi sorunla karşılaşan varmıdır?
    saygılar.
  • quote:

Arkadaslar benim tablet bugun oglen geldi. Elime gectiginden itibaren gayet memnunum.simdilik hicbir sorunu yok takilma kasma olu pixel gibi seylerle karsilasmadim. Wifi cok iyi cekiyor. Geldiginde sarj %68 deydi ve o kadar kullanmama ragmen suan %28 de. Tek kusuru ekran jelatini iyi degil degistirmek gerekiyor. Simdilik bunlari gordum. Bu arada model t9702w

Güle güle kullanın. Benim tabletimde bugün geldi. Şikayetvar a kadar uğraştım. 21 inde verdiğim 1001 siparişi T9702w olarak ancak bugün geldi. Şimdilik sorunsuz görünüyor. İnşallah böyle devam eder. Kılıfı oldukça şık. Kalem biraz dandik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakatas

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Sagol dostum
  • quote:

quote:

Arkadaslar benim tablet bugun oglen geldi. Elime gectiginden itibaren gayet memnunum.simdilik hicbir sorunu yok takilma kasma olu pixel gibi seylerle karsilasmadim. Wifi cok iyi cekiyor. Geldiginde sarj %68 deydi ve o kadar kullanmama ragmen suan %28 de. Tek kusuru ekran jelatini iyi degil degistirmek gerekiyor. Simdilik bunlari gordum. Bu arada model t9702w

Güle güle kullanın. Benim tabletimde bugün geldi. Şikayetvar a kadar uğraştım. 21 inde verdiğim 1001 siparişi T9702w olarak ancak bugün geldi. Şimdilik sorunsuz görünüyor. İnşallah böyle devam eder. Kılıfı oldukça şık. Kalem biraz dandik.

Sagolun sizde sorunsuz kullanirsiniz umarim. 2 gundur elimden dusurmuyorum tablet genel olarak iyi ancak kilifa dikkat edin ustteki mandal tableti cizebiliyor. Plastik isciligi biraz vasat. Kamera ve hoparlorler idare eder onun disinda tabletten suana kadar gayet memnunum. Takilma kasma gibi seyler hic yok. Bataryasi gercekten cok basarili uzun sure dayaniyor wifi guzel. 2 gundur laptobu elime bile almadim hic :-)

• ARKADAŞLAR BEN Hİ-LEVEL T1001W TABLETİMİ HB.COMDAN 16 SINDA SİPARİŞ ETTİM 20 SİNDE ELİME ULAŞTI DAHA İLK TABLETİM OLDUĞU İÇİN ÖLÜ PİXEL HAKKINDA BİRŞEY FARK ETMEDİM AMA 8. GÜNÜNDE 'SCREEN TESTER' ADLI PROGRAMI GOOGLE PLAYDEN YÜKLEDİM AMAN ALLAH IM BU DA NE EN AZ 20 TANE ÖLÜ PİXEL VARMIŞ EKRANDA VE BEN BİR HAFTADAN BERİDİR FARK ETMEMİŞİM... 8. GÜNÜNDE HB.COM A MAİL ATTIM ŞİMDİ BANA BİR KARGO KODU GÖNDERECEKLER O KODU YURTİÇİ KARGOYA VERECEM CİHAZI BİR ÜCRET ÖDEMEDEN HB.COM A GÖNDERECEM SONRA 20 İŞ GÜNÜ İÇİNDE Hİ.LEVEL DEN BİR RAPOR GELECEKMİŞ BU RAPORA GÖRE YA PARAMI İADE EDECEKLER YADA YENİSİNİ GÖNDERECEKLERMİŞ BAKALIM BEKLİYCEZ...
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.