Şimdi Ara

HI-LEVEL 43UHL900 KARGAŞASI (17MB120 anakart)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
5
Favori
11.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    malum A101 yine bir kampanya ile yeni bir HI-LEVEL satışına başladı.
    Bu ürünle ilgili özel mesaj yolu ile sürekli 4K tüner desteği var mı yok mu? o öyle dedi, bu böyle dedi soruları, cümleleri gelmekte ve Teknokedi sitesinde de garip bir inceleme ile yok olduğu belirtilmekte (kendilerine verdiğim bilgi doğrultusunda inceleme yazılarını düzelttiler)
    Kargaşaya son vermek ve YOK denen belgelere de ulaşımı sağlamak adına bu konuyu açtım. Öncelikle hep sorulan sorunun cevabı EVET VAR. yani bu üründe 4K TUNER desteği bulunmakta.
    Aynı zamanda bu üründe (şu an için) Ağacın En Tepesi konumundaki 17MB120 anakart kullanılmıştır. linkten ulaşacağınız dokümanlar ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

43UHL900 teknik özellikler

43UHL900 kullanım kılavuzu

• 32 inç vestel tv'de auo kart çıktı.

http://m.aliexpress.com/item/32467335685.html

Bu 17mb ile başlayan kartta vestel kendi yazılımını kullanıyor.

Mesela 17mb62 de samsung chip var.

Aslında samsung, LG auo gibi parçaların birleşimi vestel oluyor. Vestel sadece kasa,güç kaynağı ve yazılım üretiyor.

Mesela pcde casper gibi.. İçi intel Asus,sagate... sadece amelelik yapıp bunları birleştiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 7 Nisan 2016; 11:28:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayi düşünüyorum alan varmi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

32 inç vestel tv'de auo kart çıktı.

http://m.aliexpress.com/item/32467335685.html

Bu 17mb ile başlayan kartta vestel kendi yazılımını kullanıyor.

Mesela 17mb62 de samsung chip var.

Aslında samsung, LG auo gibi parçaların birleşimi vestel oluyor. Vestel sadece kasa,güç kaynağı ve yazılım üretiyor.

Mesela pcde casper gibi.. İçi intel Asus,sagate... sadece amelelik yapıp bunları birleştiriyor.

bu sizin gösterdiğiniz kart CTRL board diye geçer, yani panelin tümleşik devrelerinden biridir, ve yine yani ithal edilen panelin üzerinde gelir. demek AUO panelmiş ki bu kart çıkmış içinden.
    Kaldı ki panel ile birlikte gelmese dahi, bu şaşırılacak bir şey değil. zira sizin yaklaşımınızla konuya bakarsak o zaman sony de sony değil phılıps. e kullandıkları anakart içerisinde ohılıps chip var

Daha önce açmış olduğum bir konuda yerli üretimin ne demek olduğunu ve neyin yerli kabul edilip edilemeyeceğini, üretimin mantığını uzun uzun tartışmıştık.
    VESTEL-ARÇELİK-SUNNY-CASPER gibi firmalar TV-PC üreticisi firmalardır, konponent üreticisi değil. Yine daha önceki sohbetlerimizde basit bir soru sormuştum, diyot üretiminde iki çeşit maden kullanılır, birisi silisyum diğer ise germanyum, şimdi diyot üreticisi olan CDF gidip üretimde kullanılan bu madeni de kendisi çıkartırsa mı özkaynak olarak kabul edilecekti? yani çıkartılmış madeni alıp işleyip diyor haline getirmesi amelelik mi oluyor? Tüm bu yatırımları amelelik olarak nitelendirmeniz acı verici bana kalırsa.

Hepsini de geçtim bu konu ile bu yazıştıklarımızın ilgisi yok. sohbet edecek yer arıyordum aç bir konu oradan devam edelim

• Şimdilik bende tartışma yapacak tecrübe bulunmuyor.
    merak ettiğiniz sorunuza cevap vermek gerekirse, cevherin diyota dönüşmesi amelelik değil, ben bunu allah'ın kişiye kaderinin içinde verdiği cevher olarak tanımlamak isterim. Yani bu diyotu icat eden amele değil, ancak bilgiye dönüşüp daha sonra kullananlar için amelelik. Aradığın cevap bu olmalı.

• quote:

Şimdilik bende tartışma yapacak tecrübe bulunmuyor.
    merak ettiğiniz sorunuza cevap vermek gerekirse, cevherin diyota dönüşmesi amelelik değil, ben bunu allah'ın kişiye kaderinin içinde verdiği cevher olarak tanımlamak isterim. Yani bu diyotu icat eden amele değil, ancak bilgiye dönüşüp daha sonra kullananlar için amelelik. Aradığın cevap bu olmalı.

Ooooo onlar çok derin mevzular, Biz teknoloji konuşuyoruz sen ilahi katmana geçtin. O zaman ''yeryüzünde yaratılan en kıymetliler olarak yaradan katındaki tek cevher biziz ve bu dünyaya cevher olarak amelelik yapmaya geldik'' derim ama bu derin konu uzar gider.
    Şimdilik Hoşça kal
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Yazıyı iyi analiz edememiş olduğunuz için yazıyorum. Allah'ın verdiği bahşettiği bir özelliğe amelelik dememiş olup, amelelik kısmını bilgiye dönüştükten sonra kullanılan iş gücü ile üretmek olduğu açıkça belirtilmiştir.

• quote:

Yazıyı iyi analiz edememiş olduğunuz için yazıyorum. Allah'ın verdiği bahşettiği bir özelliğe amelelik dememiş olup, amelelik kısmını bilgiye dönüştükten sonra kullanılan iş gücü ile üretmek olduğu açıkça belirtilmiştir.

Bence siz konuyu analiz edememişsiniz ki hı level ile ilgili bir konuya au dan girip ilahiyattan çıktınız. Önce analiz kavramını idrak etmeniz lazım diye düşünüyorum.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hayır aslında sizin diyot sorusunu sormanız neticesinde bir cevap oluşturmak konuyu buraya taşıdı.

Diyotu icat eden zeki adammış ne diyim iyiki bulmuş, üretimi konusunda iş gücü ortaya çıkmış. Sonuçta devreler üzerine lehimleyip bir şeyler geliştiren oluyor.

• quote:

Hayır aslında sizin diyot sorusunu sormanız neticesinde bir cevap oluşturmak konuyu buraya taşıdı.

Diyotu icat eden zeki adammış ne diyim iyiki bulmuş, üretimi konusunda iş gücü ortaya çıkmış. Sonuçta devreler üzerine lehimleyip bir şeyler geliştiren oluyor.

Bence ilk mesajınızı yeniden okuyun. ''Vestel aslında samsung, bunları birleştiren de sadece amelelik yapıyor'' dediğinizde sizin üretime bakış açınıza ters bir ÖRNEK vermek üzere kurulmuş cümleydi diyot konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Merhaba Arkadaşlar;
    Bu ürünle ilgili özel mesaj yolu ile sürekli 4K tüner desteği var mı yok mu? o öyle dedi, bu böyle dedi soruları, cümleleri gelmekte ve Teknokedi sitesinde de garip bir inceleme ile yok olduğu belirtilmekte (kendilerine verdiğim bilgi doğrultusunda inceleme yazılarını düzelttiler)
    Kargaşaya son vermek ve YOK denen belgelere de ulaşımı sağlamak adına bu konuyu açtım. Öncelikle hep sorulan sorunun cevabı EVET VAR. yani bu üründe 4K TUNER desteği bulunmakta.
    Aynı zamanda bu üründe (şu an için) Ağacın En Tepesi konumundaki 17MB120 anakart kullanılmıştır. linkten ulaşacağınız dokümanlar ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Hocam kullanma kılavuzunu inceledim. 40.sayfada usb den oynattığı codecler yazıyor. HEVC demiş fakat 10bit 4K HEVC dosyalarını oynatır mı acaba?

• Oynatıyor Hocam Sorun Yok Yazılımcı da test etmiş
  • Teknolojik olarak geriye gidilmeyeceğini düşünecek olursak MB100 'ün oynattığı codec ve formatlarını 120 de destekliyordur. MB 120 ne zaman çıktı bilgim yok ama sanıyorum ki mb100 de karşılaştığım bazı sorunlar var acaba onları gidermek için revize edilmiş bir model midir bilmiyorum. Başta miracast/widi nin çok fazla cihaz seçmesi gösterilebilir. Acaba 120 de çözüldü mü bu sorun.

Alan arkadaşlar olursa testlerini bekliyoruz.
  • quote:

Oynatıyor Hocam Sorun Yok Yazılımcı da test etmiş

Fiyat-performans canavarı diyebiliriz o zaman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

quote:

Oynatıyor Hocam Sorun Yok Yazılımcı da test etmiş

Fiyat-performans canavarı diyebiliriz o zaman.

Artık ona siz karar vereceksiniz

• 48uhl de de wifi yok deniyordu alıcı hediye yazıyordu hatta bazı broşürlerde. TV yi bir açtık kurulumda internet sormuştu kablosuz ağları görüyordu süpriz olmuştu bize. :)

Eğer anakart üzerine entegre ise bunlar laptoplardaki gibi sökülüp takılan bir wifi kartı değilse, mb100 de olan özellik mb120 de de vardır diye umuyorum ama servis yok demiş herhalde bilemedim :S

O kadar merak ettim ki şimdi cihazı. A101 'e mail atıp her satışa çıkacak tv yi yollayın test edip geri yollayayım size diye mail atacam artık.

Bu arada 3D yi kafaya takmayın, çünkü 3D devri kapanıyor artık samsung 3D üretimini bitirdi. Yeni trend HDR tv olacak şimdi bütün üreticiler bu özellik ile yarış içindeler gerçi oda patlayacak 3D gibi ama neyse :)

3D özelliğini çok sevdim ben 48uhl de ama ne bileyim habire de 3D izlenmiyor yani. 2016 senesinde tvlerde standart olması geren özellikler bence kullanıcı dostu bir smart yazılım ,wifi , miracast/widi , gibi akıllı ve kablosuz çözümler ve USB den film izlemek için bir çok codec desteği başta 4k tunner ve DVBT2/S2 Hevc codec desteği olmalı tabi.

• Eskiden ne guzeldi, 1 tane tv, 1 tane tuner, 1 tane kanal, 3-5 tane marka. Bitti.

Bu ne kardesim simdi, 4k uhd fhd dvbt dvbc dvbt2 dvbc2 svhs fav hdmi scart eifi dlna etherney Y PB PR optik dts vs vs vs.

Teknolojiyi severim ama kontrol edilebilir olmali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Ado hocam merhaba. Sizinle hiç iletişimimiz olmadı fakat forumun eskilerinden sayılır ve kıyıdan köşeden, genelde okuyucu pozisyonumu koruyarak takip eden biri olarak uzaktan tanırım. Yerli üretim konunuzu ve diğer bazı başlıklarda da konuyla alakalı görüşleriniz ve bakış açınızı iyi kötü gözlemledim sanıyorum. Gerek aldığım eğitim ve akademik geçmişim, gerek iş yaşamımda üretici firmalarda değişik pozisyonlarda sağladığım profesyonel geçmişim neticesinde tasarım, tedarik, tanıtım, ürün yaşam eğrisi gibi belli bazı noktalarda bilgi ve fikir sahibi olduğumu düşünüyorum. Şahsi düşüncem, pek çok konuda olduğu gibi bu tip teknolojik sınıfta bitmiş ürün gruplarında da üretim süreçleriyle ilgili net bir kavram oturmuşluğu olmayışından ötürü durum, "herkes ne anlarsa" noktasında kalıyor. Siz düşüncelerinizi söylüyorsunuz. Yukarda diyot örneğinde görüş ayrılığına düştüğünüz arkadaşta düşüncesini söylüyor. Şahsım adına bunları kısır tartışmalar olarak görmekteyim. Hatta içinde yaşadığımız günümüz global dünyasında "gerçek yerli üretim" diye betimlenecek bir üretim şeklinin aslında pekte mümkün olmayabileceği düşüncesindeyim. Bu durumda bende kendi düşüncemi ortaya koymuş oldum ve yine buna göre, bu tip tartışmaların yapılması da yersiz. Hatta forumlar ve değişik çevrimiçi platformlarda konularının açılması da öyle. Sonuca varamadık yıllardır. Hala da varamıyoruz. Kanımca kavram kargaşalarını gidermek adına bir otoritenin bu tip durumları ele alıp hangi noktadan başlayıp nereye kadar olan süreçlerde üretimin yerli, yarı yerli veya yabancı olabileceğine dair net bir nokta ortaya koymadıkça bu hep gereksiz olarak kalmaya devam edecek gibi. Daha da üzücü tarafı tarafların gerekli tartışma bilincinin yeterince oturup turmadığına bakılmaksızın evinin rahatlığında girip her tür tartışmaya kendi dinamikleri çerçevesinde dahil olabildiği bu forum gibi çevrimiçi ortamlarda tarafların kalp kırıklarına sebebiyet vermesi.
    Fakat yerli üretimle ilgili bakış açınızı, şahsi düşünceleriniz ortaya koyduğunuz ve insanlar üzerinde bir nevi yerel ekonomiye yönlendirme çabanızı takdirle karşıladığımı belirtmek isterim. Her ne kadar henüz ne, nerden başlayıp nereye kadar, nerde üretilirse bu gerçek manada yerli üretimdir noktasında kabul görmüş bir otoriter bildiri olmasa da. :-) Bu başlığın yeri olmadığının farkındayım fakat diğer konunuzu bir türlü bulamadığım, sizi burda gördüğüm ve yine benzer bir tartışmanın da bu başlıkta vuku bulduğunu gördüğüm için kendi fikrimi beyan etme ihtiyacı hissettim.
    Hazır giriş bölümünü yapmışken birde gündemimde olan bir tv alış arefesinde sizden bilgi/tavsiye istemem abes olmazsa, yazımın gelişme bölümünü de bu konuya ayıracağım. :-) Açıkçası led teknolojisine fazla yatırım yapma taraftarı değilim. Lakin an itibariyle oled panellerin gerek bazı sorunlarının giderilememiş olması, gerekse fiyatlarının dünya insanları namına pekte alıcı odaklı olmaması sebebiyle başkaca bir alternatif yok gibi. Yine forumdan konuyla alakalı çoğu kişinin tanıdığı albani abimizin görüşünü de alarak yıllar evvel pioneer 6090 panel almıştım fakat artık duvarda süs pozisyonunu aldı ve emekliye ayrıldı kendileri. Kendi kullanım alışkanlıklarıma göre araştırdığımda grundig cihazların bana uygun özelliklerde olduğunu farkettim. Misal; dahili triple uydu alıcısına sahip oluşu, çift CI+, pip, pvr özellikleri benim sıkça kullandığım şeyler. Şu an uygun sayılabilecek bir rakama aldığım bir panele bütün bu işler için rüştünü ispat etmiş bir dizi harici cihaz yatırımı da yapmak istemediğim için bu özelliklerin dahili olması benim için önemli. Grundig müşteri hizmetlerini aradım fakat nedense net bir bilgi edinemedim. İncelediğim bazı modellerde kendi sitesinde 1xusb portu bilgisi mevcut. Fakat bazı inceleme yazıları ve çevrimiçi kaynaklarda 2 veya 3 port olduğu bilgisi yeralıyor. Müşteri hizmetlerine bu özelliklerde cihazınız varmı diye sorduğumdaysa bu yönde bilgilendirme yapamıyorlar nedense. Sadece modeli söylediğimde başlıklar halinde tek tek özelliklerini sorup teyit edebiliyorum ki hak verirsiniz buda epey bir mesai demek. :-) Bilginiz dahilinde belirttiğim özelliklere haiz bir cihaz var mıdır? Varsa hangisi ve mümkünse nerden almam daha uygun ve aynı zamanda yerinde olur?
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İnşallah yerli üretim noktasında sizin bakış açınıza uygun bir ortam oluşur ve hep birlikte soran, almaya niyetlenen herkese tabiri caizse gözü kapalı tavsiye eder konumda buluruz kendimizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: White-Night

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Ado hocam merhaba. Sizinle hiç iletişimimiz olmadı fakat forumun eskilerinden sayılır ve kıyıdan köşeden, genelde okuyucu pozisyonumu koruyarak takip eden biri olarak uzaktan tanırım. Yerli üretim konunuzu ve diğer bazı başlıklarda da konuyla alakalı görüşleriniz ve bakış açınızı iyi kötü gözlemledim sanıyorum. Gerek aldığım eğitim ve akademik geçmişim, gerek iş yaşamımda üretici firmalarda değişik pozisyonlarda sağladığım profesyonel geçmişim neticesinde tasarım, tedarik, tanıtım, ürün yaşam eğrisi gibi belli bazı noktalarda bilgi ve fikir sahibi olduğumu düşünüyorum. Şahsi düşüncem, pek çok konuda olduğu gibi bu tip teknolojik sınıfta bitmiş ürün gruplarında da üretim süreçleriyle ilgili net bir kavram oturmuşluğu olmayışından ötürü durum, "herkes ne anlarsa" noktasında kalıyor. Siz düşüncelerinizi söylüyorsunuz. Yukarda diyot örneğinde görüş ayrılığına düştüğünüz arkadaşta düşüncesini söylüyor. Şahsım adına bunları kısır tartışmalar olarak görmekteyim. Hatta içinde yaşadığımız günümüz global dünyasında "gerçek yerli üretim" diye betimlenecek bir üretim şeklinin aslında pekte mümkün olmayabileceği düşüncesindeyim. Bu durumda bende kendi düşüncemi ortaya koymuş oldum ve yine buna göre, bu tip tartışmaların yapılması da yersiz. Hatta forumlar ve değişik çevrimiçi platformlarda konularının açılması da öyle. Sonuca varamadık yıllardır. Hala da varamıyoruz. Kanımca kavram kargaşalarını gidermek adına bir otoritenin bu tip durumları ele alıp hangi noktadan başlayıp nereye kadar olan süreçlerde üretimin yerli, yarı yerli veya yabancı olabileceğine dair net bir nokta ortaya koymadıkça bu hep gereksiz olarak kalmaya devam edecek gibi. Daha da üzücü tarafı tarafların gerekli tartışma bilincinin yeterince oturup turmadığına bakılmaksızın evinin rahatlığında girip her tür tartışmaya kendi dinamikleri çerçevesinde dahil olabildiği bu forum gibi çevrimiçi ortamlarda tarafların kalp kırıklarına sebebiyet vermesi.
    Fakat yerli üretimle ilgili bakış açınızı, şahsi düşünceleriniz ortaya koyduğunuz ve insanlar üzerinde bir nevi yerel ekonomiye yönlendirme çabanızı takdirle karşıladığımı belirtmek isterim. Her ne kadar henüz ne, nerden başlayıp nereye kadar, nerde üretilirse bu gerçek manada yerli üretimdir noktasında kabul görmüş bir otoriter bildiri olmasa da. :-) Bu başlığın yeri olmadığının farkındayım fakat diğer konunuzu bir türlü bulamadığım, sizi burda gördüğüm ve yine benzer bir tartışmanın da bu başlıkta vuku bulduğunu gördüğüm için kendi fikrimi beyan etme ihtiyacı hissettim.
    Hazır giriş bölümünü yapmışken birde gündemimde olan bir tv alış arefesinde sizden bilgi/tavsiye istemem abes olmazsa, yazımın gelişme bölümünü de bu konuya ayıracağım. :-) Açıkçası led teknolojisine fazla yatırım yapma taraftarı değilim. Lakin an itibariyle oled panellerin gerek bazı sorunlarının giderilememiş olması, gerekse fiyatlarının dünya insanları namına pekte alıcı odaklı olmaması sebebiyle başkaca bir alternatif yok gibi. Yine forumdan konuyla alakalı çoğu kişinin tanıdığı albani abimizin görüşünü de alarak yıllar evvel pioneer 6090 panel almıştım fakat artık duvarda süs pozisyonunu aldı ve emekliye ayrıldı kendileri. Kendi kullanım alışkanlıklarıma göre araştırdığımda grundig cihazların bana uygun özelliklerde olduğunu farkettim. Misal; dahili triple uydu alıcısına sahip oluşu, çift CI+, pip, pvr özellikleri benim sıkça kullandığım şeyler. Şu an uygun sayılabilecek bir rakama aldığım bir panele bütün bu işler için rüştünü ispat etmiş bir dizi harici cihaz yatırımı da yapmak istemediğim için bu özelliklerin dahili olması benim için önemli. Grundig müşteri hizmetlerini aradım fakat nedense net bir bilgi edinemedim. İncelediğim bazı modellerde kendi sitesinde 1xusb portu bilgisi mevcut. Fakat bazı inceleme yazıları ve çevrimiçi kaynaklarda 2 veya 3 port olduğu bilgisi yeralıyor. Müşteri hizmetlerine bu özelliklerde cihazınız varmı diye sorduğumdaysa bu yönde bilgilendirme yapamıyorlar nedense. Sadece modeli söylediğimde başlıklar halinde tek tek özelliklerini sorup teyit edebiliyorum ki hak verirsiniz buda epey bir mesai demek. :-) Bilginiz dahilinde belirttiğim özelliklere haiz bir cihaz var mıdır? Varsa hangisi ve mümkünse nerden almam daha uygun ve aynı zamanda yerinde olur?
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İnşallah yerli üretim noktasında sizin bakış açınıza uygun bir ortam oluşur ve hep birlikte soran, almaya niyetlenen herkese tabiri caizse gözü kapalı tavsiye eder konumda buluruz kendimizi.

Değerli Hocam;
    Ne güzel sizin gibi tespitlerde bulunan insanların da bu forumda olması.
    Aslında farkındayım ki yazılarım genellikle yerli ürünlere yönlendirme gibi algılanıyor ancak gerçekte amacım aralarında fark olmadığı, herşeyin tamamen pazarlama stratejisinden ibaret olduğunu anlatabilmekti.
    Aynen Arçelikin beko ve grundigi altusu ile, Vestelin, regali segi telefunkeni arasında fark olmadığını anlatmaya çabalamam gibi.
    Yine Asıl vurgulamaya çalıştığım, günümüz şartlarında artık kalite değil vaat ve güvence satıldığıdır. yani tüketiciler artık MARKA dan ziyade, istedikleri özellikleri barındıran ve arkasında güçlü bir kuruluş olan ürünü almak durumundalar. bu nedenle 2 yıl garantili ithal ürünler yerine 3 yıl garantili yurtiçi üretimlerin alınması gerektiğini hep vurgulamaya çalışıyorum.
    yeni üretimlere güvenim yok, bu nedenle önceliğimiz tüketiciyi mümkün olduğunca uzun süre güvence şemsiyesinin altında tutabilmek.
    bu şartlarda ortaya çıkan sonuç, sizden örnek vermek gerekirse grundig ürün özellikleri sizin beklentilerinizi karşılıyor mu? evet. arkasında Arçelik gibi koskoca bir şirket ve koç gibi koca bir grup varmı? o da evet. o zaman neden gidip samsung alasınız? işte benim konum bu :)

Hocam sizin konuya gelince. Öncelikle affınıza sığınıyorum ki ben marka model firma belirtmiyorum maalesef. onun yerine sohbet konusu oraya geliyorsa ben hep bu işin mantığını anlatırım ki zaten yukarıdaki aslında ne demek istediğimi anlattım. grundig ürünün üretim verilerine ulaşamıyorum ancak abimi aradım ürünü sordum, (daha önce bir üyemiz bilgi istediğinde aramıştım) o da zaten yine samsung panel ile üretilmiş Arçelik teknolojisi. açık konuşmak gerekirse teknik özellikleri ve donanımı sizin beklentilerinizi karşılıyorsa bence kesinlikle alınır bir televizyon zira güvenceyi koç holding veriyor. arçelikin servis hizmetlerini ise itiraf ediyorum ben vestelden daha çok severim. bu şartlarda benim bir şey yazmama gerek yok siz zaten doğru tespiti yapmışsınız

Albani ile pek anlaşamayız zira onun dilinden pek anlamıyorum ayrıca fikirlerimiz ve tarzlarımız farklı ancak (panel) bilgisine saygı duyarım, dolayısı ile kendisinden yine fikir alabilirsiniz. söyleyeceğim tek şey, ne alırsan al kullanacağın 5 yıl

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: White-Night

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Değerli Hocam;
    Ne güzel sizin gibi tespitlerde bulunan insanların da bu forumda olması.
    Aslında farkındayım ki yazılarım genellikle yerli ürünlere yönlendirme gibi algılanıyor ancak gerçekte amacım aralarında fark olmadığı, herşeyin tamamen pazarlama stratejisinden ibaret olduğunu anlatabilmekti.
    Aynen Arçelikin beko ve grundigi altusu ile, Vestelin, regali segi telefunkeni arasında fark olmadığını anlatmaya çabalamam gibi.
    Yine Asıl vurgulamaya çalıştığım, günümüz şartlarında artık kalite değil vaat ve güvence satıldığıdır. yani tüketiciler artık MARKA dan ziyade, istedikleri özellikleri barındıran ve arkasında güçlü bir kuruluş olan ürünü almak durumundalar. bu nedenle 2 yıl garantili ithal ürünler yerine 3 yıl garantili yurtiçi üretimlerin alınması gerektiğini hep vurgulamaya çalışıyorum.
    yeni üretimlere güvenim yok, bu nedenle önceliğimiz tüketiciyi mümkün olduğunca uzun süre güvence şemsiyesinin altında tutabilmek.
    bu şartlarda ortaya çıkan sonuç, sizden örnek vermek gerekirse grundig ürün özellikleri sizin beklentilerinizi karşılıyor mu? evet. arkasında Arçelik gibi koskoca bir şirket ve koç gibi koca bir grup varmı? o da evet. o zaman neden gidip samsung alasınız? işte benim konum bu :)

Hocam sizin konuya gelince. Öncelikle affınıza sığınıyorum ki ben marka model firma belirtmiyorum maalesef. onun yerine sohbet konusu oraya geliyorsa ben hep bu işin mantığını anlatırım ki zaten yukarıdaki aslında ne demek istediğimi anlattım. grundig ürünün üretim verilerine ulaşamıyorum ancak abimi aradım ürünü sordum, (daha önce bir üyemiz bilgi istediğinde aramıştım) o da zaten yine samsung panel ile üretilmiş Arçelik teknolojisi. açık konuşmak gerekirse teknik özellikleri ve donanımı sizin beklentilerinizi karşılıyorsa bence kesinlikle alınır bir televizyon zira güvenceyi koç holding veriyor. arçelikin servis hizmetlerini ise itiraf ediyorum ben vestelden daha çok severim. bu şartlarda benim bir şey yazmama gerek yok siz zaten doğru tespiti yapmışsınız

Albani ile pek anlaşamayız zira onun dilinden pek anlamıyorum ayrıca fikirlerimiz ve tarzlarımız farklı ancak (panel) bilgisine saygı duyarım, dolayısı ile kendisinden yine fikir alabilirsiniz. söyleyeceğim tek şey, ne alırsan al kullanacağın 5 yıl

Eyvallah hocam. Aslında marka/model tavsiyesinde pek bulunmadığınızı biliyorum. Lakin gelin görün ki yerel markalarla bir şekilde yakınen bağlantınız olduğunu hissettiğim yazılarınız beni böyle bir suale yönlendirdi. Fakirin ekmeği umut derler bizimki de o hesap. İşim gereği iletişim uzmanlığı seviyesinde bazı eğitimlerim de olduğundan ukalalık kabul edilmezse şunu söyleyebilirim ki; aslında Can abi (Albani) ile yan yana gelseniz gayette iyi anlaşırsınız diye zannediyorum. Arnavut damarı tutar bazen pireyi gördümü verir ateşi yorgana ne yapalım bazen idare etmek gerekiyor. Bir de ben tavsiye alma limitimi fazlaca doldurdum gibi. Tekrar arasam "yahu abi ne yapıcaz ne alsak vs" desem herhalde arnavut damarını çatlatmış olurum ki muhtemeldir yerim fırçayı.

Aslında tamda istediğim özelliklere sahip bir cihaz sony de mevcut. Tam emin değilim ama sanıyorum w905c gibi bir model olması lazım. Lakin fiyatı yine dünya vatandaşı standardında değil. Ayrıcabir abimize hx920 aldırmıştım. O gün itibariyle (hatta hali hazırda sony grubunda) alınabilecek en iyi birkaç panelden biriydi. Gel gelelim keşke ben tavsiye etmeseydim noktasına geldim. Biz birkaç arkadaş, abi/kardeş arada toplanır resident evil gibi bazı serileri baştan sararız bazı haftasonları. Yine böyle bir akşam elimizde tostlar, patlamış mısırlar, çaylar vs eşliğinde küt diye duvardan düşüverdi. Allah'dan hemen dibinde yaklaşık 15 cm altında bir dolap vardı da yere kadar inmedi. Öylece dik vaziyette kaldı. Grupta ki arkadaşlardan biri servis çalışanı. Ertesi gün servise götürüp hemen açtık anakartın tam ortasına sanki kaynak yapılmış gibi yarım parmak kalınlığında 80 cm civarlarında oklava misali metal bir çubuk. Kısadevre olduğu anlaşılıyor da, o çubuk oraya nasıl girmiş bilen anlayan beri gele. Araştırdık cihazın içinde öyle bir malzeme de yok. Belli ki üretimde bilemediğimiz bir şekilde o çubuk oraya girmiş. Aklıma birşey geldi hemen deprem monitörüne baktım, tamda cihazın düştüğü saat ve dakika aralığında bölgesel ufak çaplı bir deprem görünüyor. Sanırım bu çubuk cihazın panelinin üst kısımlarında bir yerde sıkışıp kalmış. Uzun süre de duvarda sabit kaldığı için kıpırdamamış. Biz hissetmesekte depremin sarsıntısıyla yerinden oynayıp düşüşe geçerken anakartta kısadevreye sebep oluyor ve oraya kaynayıp kalıyor. Cihazın arkasından şimşek çakar gibi bir ışıkta görmüştük zira. Yapabildiğimiz en mantıklı açıklama bu oldu ister istemez. Kafamız daha iyi bir senaryoya basmadı. Arkadaş patronuna durumu iletti. Biz evimize döndük. Aradan birkaç gün geçtiğinde cihazı aldırdığım abime sordum durumu. Kullanıcı hatası demişler. Panel zaten sizlere ömür. Anakartta hayır kalmamıştı. Zaten başka şeylere de pek bakmadık açıkçası bu manzarada. Hadi buyrun "dünya markası" lakırdısı edin. Ben edemem açıkçası. Tam da o cihazı aldığımız zamanlarda başka bir arkadaş hanımıyla malum maç/dizi kavgalarından yılmış gitmiş çifte ekran dediklerinden bir vestel almıştı. Cihazda ışık sızması var diye servisi çağırdığında servis aldı götürdü yenisini getirdi. Bunu görmüşken maceraya girdik yani. Ha cihazda sorun çıkmasaydı çokta iyi yapmıştık iyi bir panel almış epey zamandır da keyifle aynı haftasonlarını yaşamaya devam edecektik. Yine ediyoruz ama uzak ara ve başka bir arkadaşın evinde. Bu durum tam tersi de olabilirdi. Vestelde sorun çıkıp kullanıcı hatasını yapıştırıp, sony herkesin normal dediği sorun için cihazı alıp değişim sağlamış olabilirdi. Lakin Gördüğüm şudur ki; dünya markaları çoğu durumda yalnızca kendi ülkelerinde "dünya markası". İhraç ettikleri ülkelerde ithalatçı/distribütör firmanın insafı neyse o kadar "markalar". Hatta operasyonel olarak kendileri gittikleri ülkelerde de durum buna benzer. Zira yönetim kadrosundan itibaren tüm bölümlerde yerel yetkililerin o ülkede standartlaşan servis yaklaşımı ve politikası neyse ona bağımlılar. İşim gereği japonya'da kısada olsa bir zaman yaşamışlığım var. Orda da bu cihazları gördüm/kullandım. En ufak sorunda hakkım olanı hiç uğraşmadan en kısa sürede bana teslim ettiler. Gelin görün ki burda aynı manzarayı görmek mümkün değil. Kendi hatalarını dahi kullanıcıya yamayarak sorumluluğun her türlüsünden sıyrılmaya çalışan zihniyetin örnekleriyle dolmuş taşmış bir piyasadayız maalesef.

Bu arada siz yine de uygun olabileceği bilgisine olur da bir şekilde ulaştığınız yada gözünüze çarpan/denk gelen bir cihaz olduğunda beni hatırlarsanız sevinirim. Marka/modelden bağımsız olarak sadece beklentilerimin karşılanması peşindeyim. Özel mesaj ile de bildirebilirsiniz. Teşekkür eder, hayırlı akşamlar dilerim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.