Şimdi Ara

HI-LEVEL 43UHL900 KARGAŞASI (17MB120 anakart) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
5
Favori
11.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ado

Bir üyemiz için (Satın alan ve haber veren üyemiz) ben bir kaç gün önce kontrol etmiştim

900 DLED
    910 ELED

Bunun dışında bir tek hotel mod farkları vardı gerisi hep aynıydı

Hocam dled eled nedir ki ?
  • unpop kullanıcısına yanıt
    Birisi EDGE den diğeri de DİRECT den geliyor hocam.
    Yani E olan yandan,(veya alttan/üstten) D olan arkadan aydınlatmalı oluyor
  • Bu cihaz icin yorumlariniz nedir arkadaslar wifi aparat takilabiliyormu? Ben simdi cihazi almak istiyorum ama ado ustadan cvp bekliyorum lutfen

Cihaz gercek panel hizi?

Panelin ekran goruntusu (siyahlar ve hizli sahneler)

Wifi dongle takilabiliyormu

Lutfen cvp bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X5 Tech kullanıcısına yanıt
    Hocam beni etiketlemezseniz bana yazdığınızı bilemiyorum tesadüfen gördüm

Her panelin GERÇEK hızı 50hz dir (üretime göre 60hz) GERÇEK hz ile diğer hz leri birbirine karıştırmamak lazım.

Siyahlar için VA paneller sanki daha başarılıdır bu üründe genelde LG IPS mevcut

dongle yok (Modlama ile olup olmayacağı konusu için rfve ile görüşebilirsiniz. açıyorlar diye biliyorum)

• Sevgili @Ado cepten girdigim icin etkiletleme yapamadim kusura bakma ama rfve nedir bunu bilmiyorum ayrica diger yazdiklarima cvp alabilirmiyim lutfen

Cihazi almam icin senin onerin gerekli

Hocam 3 soru sormuşsunuz, 3 ünü de cevapladım zaten
  • Ustad cepten gorusebilirmiyiz bana pm atin ariyayim sizi simdiden tsk

• quote:

Birisi EDGE den diğeri de DİRECT den geliyor hocam.
    Yani E olan yandan,(veya alttan/üstten) D olan arkadan aydınlatmalı oluyor

peki hangisi daha iyidir hocam :)
    Bu konuda affınıza sığınıyorum. ne soracaksanız buradan sorabilirsiniz. detaylı cevap isterseniz destan yazmakta üstüme yoktur
  • unpop kullanıcısına yanıt
    İşin gerçeği DLED daha iyidir (Şu an izlediğim panel DLED) Lakin enerji tüketimi yüksektir.
  • Üstat tvyi aldım bana 43uhl900 demelerine rağmen 43uhl910 geldi. 4k hariç göründü biraz mat sanki paneldede üsten sağdan alttanda az birşey siyah ekranda parlama var. Kasa üstünde 2 mm hafif dokunma ile boşluk oluşuyor. Üst kısmı komple öyle.
    [link=https://youtu.be/Uaah18rU_CY][/link]

Televizyon slim sanıyordum arkası çok kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 13 Nisan 2017; 22:35:18 >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    İzlenemiyor hocam.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Enseyi de düzeltemedim en sonunda gittim bugün berbere düzelttirdim at abi 1 2 lira bir şey yeter dedi eyv dedim çıktım 30'umuza da girdik bu arada yaşlanıyorummm

Edge LED olan cihazlar dört bir yanda ışık olur bazen ışık hüzmelerine neden olur bu durum. Lakin ben edge led'i anlamış değilim. Bizim hi level 49uhl neydi modelini de unuttum :D söktüm içini komple ledler aşağıdaydı şerit halinde. Ve arkadaki dağıtıcılar ile ışık bütün panele yayılıyordu. Ben de sanıyordum ki kenarlarda ledler var. Malesef teknik anlamda tam bilgilendirme yapılmıyor satılan ürünler konusunda bizim gibi işin mutfağını merak edenler için biraz üzücü durum aslında. Ben üretici falan olsam ürün hakkında her şeyi yazarım anlatırım kutuda. İyiy niyetliyim ya işletme sahibi olsam batardım şimdiye zaten. Eskiden TV falan alınca içinden devre şeması kataloğu bile çıkardı kocaman harita gibi. Şimdi kullanma kılavuzunu bile koymuyolar neredeyse :D

• quote:

İzlenemiyor hocam.

Üstat video yükleniyordu bitti şimdi.

Bilgisayardan hdmi ile 4k çözünürlük açamadım. Hdmi 2 takılı 1 2 aynımıdır?
  • Bugün 43uhl910 satın alarak Hi-Level kullanıcıları arasına katılmış oldum. Ado hocamın yönlendirmesiyle yazılımı 2.40'a yükselttim menüler şenlendi:)

İlk izlenim olarak televizyonun görüntü kalitesi, sesi ve menü hızı beni tatmin etti. Daha önce kullandığım Vestel 42pf8175 modeline göre ekranı daha parlak geldi. Neredeyse 32 inç fhd tv fiyatına 4k destekli tv sahibi olmuş oldum. Daha önce çok üst düzey (premium mu diyorlar) tv kullanmadığım için onlarla karşılaştırma şansım yok ama normal bir kullanıcı için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Tvnin kumandası 42pf8175'in kumandasına göre daha hafif. Diğeri metal çerçeveli fıçalanmış metal desenliydi, bununki komple plastik. Nette gördüğüm kadarıyla 43ua8900'ün kumandasıyla aynı kumanda. Smart özelliğinden çok fazla birşey beklememek gerek, önceki Vestel televizyonumla aynı sayılır. Youtube'dan video izlenir diyelim:)

Televizyonu Filbox modül ile kullanıyorum. Bazı Vestel üretimi tvlerde Filbox kullanımı sırasında yaşanan"ortak arabirim modülü sökülmüş/takılmış" uyarısıyla henüz karşılaşmadım.

Eled-dled konusundan anlamam ama tvyi ilk kurduğumda arkadaki aralıklardan tvnin içine baktığımda değişik yerlere dağılmış beyaz ışıklar gördüğümü söyleyebilirim.

Sonuç olarak -şimdilik- bence verilen paranın hakkını veren bir televizyon.

Ekleme: Trt4k izlerken ağaçlık-çalılık veya kedi-köpek gibi hayvanların yakın plan görüntülerinde ekranda lokal titremelerle karşılaşmıştım. Hani bazı çizgili-kareli giysilerin yahut kırmızı gibi renklerin bazı tvlerde (eski tvlerde rastlardım) görüntüde titreme oluşturması gibi. Yazılımı 2.40'a yükselttikten sonra, bir iyileşme olup olmadığına dair çok fazla izleme imkanım olmadı. Bu konudaki izlenimlerimi zamanla yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksek -- 13 Nisan 2017; 23:18:53 >

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Baktım Hocam Sorun yok, Polarizer katmanın hemen üstünde hücre yapısı var ve bu unsurlar birbirine vida veya yapışkanla tutturulan unsurlar değil :) Ben de şimdi video çeksem size benim tv den, onda da aynı esnemeyi görebilirsiniz.
  • Bende 43 UHL 910 UHD TV yi aldim goruntude matlik var ayrica 3-4 dk altyazi olan yayini izleyip baska bir yayina gectigimde kanal ismi yazan yerde bir onceki sabit yaziyi gordum ayrica ses ve goruntu paylasimi nasil yapiliyor bunu bulamadim ama sanirim wifi olmadan bu is yapilamiyor.Birde bu tvye wifi dongle nasil takilir bildigim kadari ile rfve diye sey nedir bilgi verirmisiniz

• @rfve bir arkadaşımızdır :)

Modlama konusunun sahibidir. TV bölümünde bu işlerin nasıl yapıldığına dair çok zengin içerikli ve güzel hazırlanmış bir başucu kitabı niteliğindedir neredeyse.

Eğer geçiş yazılarının kalıntılarını görüyorsanız sorun var demektir. yazılımı 2.40 yapmışmıydınız?
  • quote:

@rfve bir arkadaşımızdır :)

Modlama konusunun sahibidir. TV bölümünde bu işlerin nasıl yapıldığına dair çok zengin içerikli ve güzel hazırlanmış bir başucu kitabı niteliğindedir neredeyse.

Eğer geçiş yazılarının kalıntılarını görüyorsanız sorun var demektir. yazılımı 2.40 yapmışmıydınız?

@ Ado üstad yeni yazılım yükleyemedim çünkü cepten internete giriyorum haliyle cihaza bağlantı yapamıyorum.Geçiş yazılarının kalıntısı dikkatli bakılırsa görünüyor bu TV ye cepten bağlanmak veya ses görüntü paylaşımı nasıl yapılabilir? Bana bu bilgiler lazım üstad

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.