Şimdi Ara

HGS CEZALARI GELMEYE BAŞLADI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
3
Favori
4.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstadım rezillikleri paçadan akıyor. O kadar ezbere o kadar sistemsizlerki utanmadan " 2013-2014 yıllarında siz 2,40 tl lik geçişte bakiyeniz yetmez ise biz en uzak mesafeyi dikkate alırız(en uzak mesafe 15 tl), bu en uzak mesafe ücretini 10 ile çarparız ve o anki en uzak geçişide eklemeyi unutmayız diyorlar.

Bende ödemiyorum o zaman. Herşeye af geliyor bu ayıbı örtmek için buna da gelecektir.

Postacı arkadaşı yakaladım abi Bolu merkez'e 5000 küsür Hgs tebliği dağıttık dedi. Paraya bak paraya diyor insan

Yapacak tek şey var, ciddi bir dilekçe ile sulh ceza hakimliğine başvurmak hatta Mahkeme masrafını vererek tazminat davası açmak. Olmayan ceza için kapıma tebligat geliyor. Onur ve gurur kırıcı.

Dilekçemi verip ceza diye kakalamakta ısrar ettikleri miktarı ödemeyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Aracımda HGS var. Ama nedense gişelerden bir türlü adam gibi okumuyor cihaz. Hep kaçak geçiş alarmı veriyor.
    Sordum, kaçak geçiyor bu sorun olur mu dedim.. Adamlar HGS olduğu için sorun olmaz otomatik düşer diyorlar.
    E bu ne şimdi?
    Sizin pulunuz, gişedeki alıcınız okumuyorsa suçlu vatandaş mı anlamıyorum ki..

HGS kullanıyorum. Defalarca gişelerden geçtim. Gerek köprüler. Gerek otoyollar. Hiç bir zaman, bir kere bile okunmamazlık olmadı. Acaba yapıştırdığınız yerde sorun olabilir mi?

Arabanın ön camı atermik ve ısıtıcılı. Pul yapıştırılması için ayrılan ve aracın kullanım kitapçığında uygun görülen yere yapıştırdığım halde okumuyor.
    Bana söyledikleri plakanıza kayıtlı HGS olduğu için otomatik olarak oradan düşer.
    Gördük düştüğünü!!
    Zart diye geldi ceza.

Ayrıca yeni bir tartışma da açmak istiyorum:
    Bu köprüler çoktan amorti etmedi mi kendilerini arkadaş. Nedir hala şehir içinde köprü geçişinden para almak??
    Oldu olacak haliç köprüsünden de para alın.
    Tam Deli Dumrul işleri bunlar.

Köprülerin bedava olması hayal. Diğer ülkelerde de var. Oralarda da köprüler ve otoyollar paralı. Onları emsal gösterirler. Bu ülkede bir kere paralı olan bir şey bir daha kolay kolay bedava olmaz. Misal: 1999 depreminde Ecevit hükümeti deprem yardımlarına katkısı olsun diye cep telefon faturalarına Özel İletişim Vergisi diye bir şey çıkardı. Sadece 2 senelik olacaktı. 16 senedir devam ediyor.

• ptt ni sitesinden sorguladım,borç kaydı yoktur yazınca altın bulmuş gibi sevindim
    uçan kuşa ceza yazmışlar Hızlı Gasp sisteminden(adamların kafa çalışıyor)

• bana da dün geldi.33 tl :) yalnız ben bunu online olarak nereden ödeyeceğim bir türlü bulamadım.
  • OGS KULLANANLAR DİKKAT

Size 24/12/2015'de yazdığımı paylaşayım.

Tebligat geldiğinden beri Karayoları'nın ne telefonu, ne faksı, ne mailine cevap alabilmiş değilim.
    Korkum 15 günü geçirmek. 15 gün sonra itirazın yoksa borcu kabul etmiş sayılıyorsun.

OGS hesabıma baktığımda kaçak geçiş dediklerinin hespi OGS'den düşmüş zaten. Yani ödemesi yapılmış geçişi ödenmedi diye dayatıyorlar.
    Dün de OGS kaçak geçiş sorgulama yaptım. 1 tane de OGS de kaçak geçiş çıkıyor. Ancak ekstreye baktığımda bunun da ödemesi OGS hesabından alınmış zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: arecel

Konu hortlayacak ama aracımda OGS olduğu halde HGS'den 2014 yılına ait 2 adet kaçak geçiş cezası tebligatı geldi. HGS'nin sitesinden kontrol ettiğimde 2 tane de 2015 yılından kaçak geçiş cezası var. Toplamda 4 kaçak geçiş.
    Yanlış gişeden geçmiş olma ihtimalim yok.
    Ancak şöyle bir durum var kaçak geçişlerin hepsi FSM Köprüsü gişesinden.
    FSM köprüsünde gişelerin ortak kullanıma alınması nedeniyle bu şekilde kaçak geçiş cezası geldiğini düşünerek HGS müşteri hizmetlerini aradım telefondaki yetkili kaçak geçiş bilgilerini teyit etti. İtirazımı Karayollarına yapmam gerektiğini söyledi. Ek bilgi olarak 2014 ceza tebligatları yeni gönderildiğini ve bu gibi itirazların bugünlerde çok olduğunu iletti.
    Bu durumda olan benim gibi başka var mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_66249186/mpage_3/f_//tm.htm#112991163

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arecel -- 30 Aralık 2015; 10:43:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: secco35

bana da dün geldi.33 tl :) yalnız ben bunu online olarak nereden ödeyeceğim bir türlü bulamadım.

Boşver online'yi filan. Git PTT'den öde. Makbuzunu da sakla. Ne olur, ne olmaz. Ben 10 senelik faturaları saklıyorum. Bu devlette böyle.
  • arecel kullanıcısına yanıt
    aynı durumdayız.
    Bende OGS sahibiyim, geçmişim, düşmüş bedeli.Ama hgs'den ceza yiyoruz.
    ben cuma günü mail atmıştım, mailim gitti. İşlem yaptılarmı bilmiyorum.
  • TEBLİGATLARIN 2 YIL BEKLETİLMESİ DİYE BİR UYGULAMA YOK

HGS'den kaçak geçişlerden kaynaklanan cezaların tebligatların yapılması yasal bir zorunluluk olması sebebiyle; Karayolları Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda belirtilen ve idari para cezasını gerektiren fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar idari para cezası verilerek tebliğ edilmediği takdirde idari yaptırım kararı verilemez, verilmiş olanlar düşer. hükmüne uygun olarak yapılmaktadır. İhlalli geçiş yapan araç sahiplerine yapılan tebligatların 2 yıla kadar bekletilmesi gibi bir uygulama söz konusu değildir.

Bu madde de ceza 2014 de ise ve 2015 sonuna kadar tebliğ edilmemişse iptal olur anlamına gelmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: secco35

bana da dün geldi.33 tl :) yalnız ben bunu online olarak nereden ödeyeceğim bir türlü bulamadım.

Boşver online'yi filan. Git PTT'den öde. Makbuzunu da sakla. Ne olur, ne olmaz. Ben 10 senelik faturaları saklıyorum. Bu devlette böyle.

aslında haklısın hocam bi bakıma. teşekkür ederim.
  • Arabayı ocakta aldıktan sonra zaten hgs aldık ilk iş ama şubatta ihlal gözüküyor.
    Bende tam konu açıcaktım muhtar bile şikayetçi bu hgs cezaları ne diye.
    Kadın önüme en aşağı 130 adet hgs cezası sıraladı içinden bizim arabayı buldum.
    Peki itiraz için kimin kapısını çalıcaz haberlere bakıyorum muhattap bulunamadı yazıyor çünkü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fragman44

TEBLİGATLARIN 2 YIL BEKLETİLMESİ DİYE BİR UYGULAMA YOK

HGS'den kaçak geçişlerden kaynaklanan cezaların tebligatların yapılması yasal bir zorunluluk olması sebebiyle; Karayolları Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda belirtilen ve idari para cezasını gerektiren fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar idari para cezası verilerek tebliğ edilmediği takdirde idari yaptırım kararı verilemez, verilmiş olanlar düşer. hükmüne uygun olarak yapılmaktadır. İhlalli geçiş yapan araç sahiplerine yapılan tebligatların 2 yıla kadar bekletilmesi gibi bir uygulama söz konusu değildir.

Bu madde de ceza 2014 de ise ve 2015 sonuna kadar tebliğ edilmemişse iptal olur anlamına gelmiyor mu?

Zannetmiyorum. Öyle değildir. Mesela bugün 30 aralık. Kaçak geçtiniz. Ceza tebliği hemen yarın yapılamaz. İlla ki 2016 senesinde gönderilir. 2015'te kaçak geçmişim. 2016 da tebliğ edilmiş. İptal edilmesi gerekir diyemezsiniz.

• Badi Ekrem kullanıcısına yanıt
    Biliyorum fakat ben psikolojik olarak kağıdı imzalayıp almadım. Artık faizmi işler bilmiyorum ama ödemeyeceğim kesin. Çünkü öyle bir borcum yok.

• dawras kullanıcısına yanıt
    Son geçiş ihlalinin yapıldığı yer Sulh Ceza Hakimliği'ne başvuracaksınız
  • arkadaşlar banada 2 adet geçiş ihlal cezası geldiği aracı sattıgım halde. aracı sattıgım şahıs cezaların kendisinin geçişleri olduğunu kabul etti ve cezayı ödemek istiyor.

arkadaş erzurumda ben mersinde'yim benim adıma gidip pttden borcu ödeyebilir mi?

yada borcu arkdaşın üzerine alma gibi bir durumu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orlando23

arkadaşlar banada 2 adet geçiş ihlal cezası geldiği aracı sattıgım halde. aracı sattıgım şahıs cezaların kendisinin geçişleri olduğunu kabul etti ve cezayı ödemek istiyor.

arkadaş erzurumda ben mersinde'yim benim adıma gidip pttden borcu ödeyebilir mi?

yada borcu arkdaşın üzerine alma gibi bir durumu var mı?

Ceza size neden geliyor. Arabayı satarken HGS'yi de devretmediniz mi? Veya HGS'yi iptal ettirseydiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

Biliyorum fakat ben psikolojik olarak kağıdı imzalayıp almadım. Artık faizmi işler bilmiyorum ama ödemeyeceğim kesin. Çünkü öyle bir borcum yok.

Size göre borcunuz yok. Ama devlete göre var. Faiz işler. Borç yükselir. Sonra torba yasa çıksa da affa uğrasa diye umut edersiniz. Bilginiz olsun.
  • Badi Ekrem kullanıcısına yanıt
    Bölge: FSM Köprüsü
    İstasyon: Boğaziçi Köprüsü

Tam neresi çözemedim işi.
  • dawras kullanıcısına yanıt
    Hocam bilen arkadaşlar cevaplasa daha iyi olur ama Avrupa'dan Asya'ya geçiş olabilir diye düşündüm.
  • Merhabalar ogs cihazımız olduğu halde hgs ihlalinden 2014 yılına ait ceza 2-3 gün önce geldi bize.Nasıl itiraz edebiliriz bilgisi olan.Bir numara aranacak sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terracide -- 30 Aralık 2015; 14:31:40 >
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    Peki şuan yapmam gereken nedir üstadım ? Yazı muhtara bırakılmıştır büyük ihtimal.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.