Şimdi Ara

Heyecandan Gözüme Uyku Girmiyor Dostlar (i30 kırmızı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
3.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün sabah aracımızın kaporasını verdik. Bugün sabah alım satım işlemleri yapacağız plaka ve kasko sigortayı halledeceğiz. Yarın araç teslim.

Heyecandan yatakta dört dönüyorum. 2 saattir kafam yastıkta uyuyamadım yemin ederim. Önceki açtığım konuda(link) bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim. İnşallah daha iyileri sizin olur

Aracı merak edenler için i30 style dizel manuel kırmızı içi bej.

Ekleme

Merhaba arkadaşlar aracı aldıktan sonra aşırı yoğunluktan dolayı ne konuya bakabildim nede cevap yazabildim herkesten özür dilerim. İzninizle birkaç sorulara toplu cevap vereyim ve ilk izlenimlerimi aktarayım.

quote:

Araç çok yakar

100 km şehir içi 500 km şehirler arası kullandım . Araçlarda motoar açma olduğuna inandığım için bir dizel değilde atmosferik benzinli gibi yüksek dervirlerde vites attım(3500-4000 d/dak) yol bilgisayarının ortalaması 6.1 lt depoyu fulleyemedeğim için reel ortalamayı söyleyemiyorum. 6.1 lt beni tatmin etti ki araç rodaj süresinde 10000 km den sonra 4,5-5 arası gezerim gibi geliyor.

quote:

Neden otomatik tercih edilmedi ?

En büyük nedeni yaş ve oturulan şehir. Yaş 24 yer Antalya . Biraz genç olduğumuzdan vites koluyla oynamayı seviyoruz ne yalan söyleyeyim. Bide Antalya'da iş saatlerinde yakanmadığınız sürece insanı canından bezdirecek bir trafik yok. İş yerine de şirket aracıyla gidip geliyoruz. 3 neden ise otomatik vites fabrika verilerini göre 2 lt fazla yakıyor ve de 1 sn 0-100 den çalıyor. 2 litre çok fazla bir değer bence.

quote:

Neden elit paket tercih edilmedi?

Elite paket stokta yoktu bayramdan sonra geleceğini söylediler(tam gün veremediler.). Bende beklemek istemedim. Merak edenler için Elitle(dolu) ile style(boş) arasındaki en büyük farklar: Panaromik sunroof, anahtarsız giriş ve çalıştırma, ön park sensörü ve geri vites kamerası geri kalanlar dizayn ile alakalı. Style paket kesinlikle takminkar donanımları bulunduruyor. Örneğin bütün güvenlik donanımları. arka park sensörü çift bölgeli otomatik klima otomatik kısa far, otomatik silecek, otomatik katlanan yan aynalar gibi. Kesinlikle bu aracın boş paketi bir çok aracın orta donanım paketinden daha dolu.

quote:

Neden beyaz değil?

İlk neden her araba artık beyaz. Şirket arabası gibi her yer beyaz trafik artık beyaz araba kusacak farklı olmayı da severim. 2. neden i30 a en az yakışan renk beyaz en çok yakışan ise kırmızı (kişisel görüşüm lütfen atarlanmayınız )

quote:

Ödeme şekli ve fiyatı nedir ?

Nakit olarak 60000 tl ye alındı.

quote:

i30club forumuna da bekleriz

Zaten üyeyim üye adı: ahmetalb

quote:

Hyundai gerçekten değer kaybediyor

Kesinlikle haklısınız. Ama ben arabama uzun yıllar binmeyi düşünüyorum. O yüzden değer kaybını fazla kafama takmadım.

quote:

İç mekan plastik kalitesi oldukça düşük

Bu yoruma vereceğim tek cevap . Arkadaşım sanırım hayatın boyunca Mecedesden inmedin. Araçta kullanılan plastik kalitesi de birleşim yerleri de üzerine vurunca çıkardığı ses de gayet iyi. Özel olarak beğenilmeyen yer varsa onu bilmiyorum belirtin aracı tekrar inceleyeyim tekrar bakayım.

quote:

İkinci el e90 alınırdı

Haklısınız belki alına bilinirdi. Belkide mantıklı olan tercih oydu. Ama sıfır araç aradığımı daha önce forumda belirtmiştim. 2.elde hasarlı araç alırım korkusuyla 0 araca yöneldim.

quote:

Kış girmeden bir boya koruma yaptırın

Antalya da deneyimli yer yok diye okudum forumlar da. Sizlerden yer tavsiyeleri bekliyorum.

quote:

Hocam beğenmediğiniz arabayı neden aldınız acaba

İlk başta(3 ay önce). Araç bakmaya gittiğimizde ne yalan söyleyeyim arabaya alıcı gözle bakmadık . Bayağıda yorgunduk. E tabi bide hyundai mi o ne be vursan dağılır gaz çıkarsan bozulur ön yargısında bulunduk. Halt ettik. Gayet güzel alınacak araçmış. Ki aldık mutluyuz.

Başka sorularınız varsa lütfen sorun çekinmeyin elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım keyif de duyarım. İyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum.
    Söz verdiğim üzere aracın düzenlenmiş fotoları. Daha iyi fotolar eklenecek

Heyecandan Gözüme Uyku Girmiyor Dostlar (i30 kırmızı) Heyecandan Gözüme Uyku Girmiyor Dostlar (i30 kırmızı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetalb -- 21 Eylül 2014; 23:56:55 >

• bilirim o heyecanı Rabbim herkese yaşamayı nasip etsin :) bi an dizel otomatik aldınız zannettim heyecanın bir hafta kalmaz mazot aldıkça gider diyecektim ama düz vites olması iyi olmuş fiyat ne oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 17 Eylül 2014; 1:53:29 >
  • Amin. Rabbim herkeze daha iyisini nasip etisin.
    60.000TL peşin alınca baya iyi indirimleri oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetalb -- 17 Eylül 2014; 1:57:46 >
  • Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. 4 kere sıfır araç aldım sadece ilkinde ona benzer heyecan yaşadım. Sonrakilerde giderek azaldı bu durum.

Dahası var aracı teslim aldıktan sonra surmek icin kendinize bahane arayacaksiniz.

• Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin,uyku tutmaması normal insan alacağı gün için sabırsızlanıp duruyor,bende sıfır araçla işim olmadığı halde sırf gezmek arabayı kullanmak için çevre yolundaki eve uzak olan petrole gidip gelip duruyordum Petrol bahane gezmek şahane Sizde şimdiden eve biraz uzak güzel bir petrol bulun
  • Hayirlisiyla eskitmek nasip olsun ins :)

• Cevap yazan herkese teşekkür ederim sanırım showroomdaki elemanlardan önce ben gidip dükkanı açıcam. Tatlı bir stresle birlikte heyecan var uyutmuyor uyutmayacak gibi.

@extrem_015 Arabam bir gelsin petrol almaya Aliağaya bile giderim.
  • Hazır aklıma gelmişken birşey sorayım bizim i 30 un iihs testi yok onun yerine elantranın var link i30 ABD de elantra gt olarak geçiyo bende bu sonuca dayanarak benim araba testten anlının akıyla çıkmış desem olurmu?
  • Hayırlı olsun. Güzel araç.

• Hayirli olsun cok guzel bir arac almissiniz.

• hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın
    bir ara kan akıtın
  • Hayırlı uğurlu olsun Allah bana ve buradaki arkadaşlara o duyguyu yaşatır inş

Beyazın dışında kırmızı gibi yakışan bir rengi seçtiğiniz için tebrik ederim. Manuel olması yakıt olarak üzmeyeceği anlamına geliyor

Yukarıda bir arkadaşta yazmış zaten imkan olursa bi kan akıtın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun Allah c.c kazasız belasız araba nasip ettsin. nice 1 milyon kilometrelere .
  • Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eylesin. Güzel bir tercih yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

Hayırlı uğurlu olsun Allah bana ve buradaki arkadaşlara o duyguyu yaşatır inş

Beyazın dışında kırmızı gibi yakışan bir rengi seçtiğiniz için tebrik ederim. Manuel olması yakıt olarak üzmeyeceği anlamına geliyor

Yukarıda bir arkadaşta yazmış zaten imkan olursa bi kan akıtın.

İnşallah kurban bayramında hem normal hisse olarak hemde arabam için hisseye giricem öyle olurmu bilmiyorum ama olmadı küçük baş keseriz.
    Hepinizin gönlünden geçenin daha iyisi sizlerin olsun

Beyaz renk büyük konuşmayım alacağım son renktir heralde. Herkez beyaz alıyor. Farklı olmayı severim ben. Bide daha serin tutar konusuna gelirsek Bizim Mazda gri amcamın arabası siyah ikisinde de bir fark olmuyor.(yan yana park ederiz) İkisinde de arabaya otururken kaba etimiz yanıyor ikisi de hamam gibi ilk 5-10 dk. (yer Antalya). Beyazında bir fark yaratacağına inanmıyorum.O Yüzden bakması en zor ama en sevdiğim rengi seçtim umarım pişman olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetalb -- 17 Eylül 2014; 3:22:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Hayırlı olsun. 4 kere sıfır araç aldım sadece ilkinde ona benzer heyecan yaşadım. Sonrakilerde giderek azaldı bu durum.

Dahası var aracı teslim aldıktan sonra surmek icin kendinize bahane arayacaksiniz.

masallah +4 sifir arac, ilk cep telefonu almak gibi hevesi azaliyor insanin hele zamaninda kimsede yokken...60 ina merdiven dayamis babam hayatinda hic sifir arabasi olmamis,bindigi en luks aracta symbol ,seytan kredi cekip ona al diyorda hayatta herseyinden fedakarlik yapmayi gectim geceleri yastiga kafani koyup huzur icinde uyumakta cok zor

• ahmetalb A kullanıcısına yanıt
    Yok yok olmazsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu heyecanı hiç yaşamadım.rengi şu olsun ekran olsun da şurası şöyle olsun sunroof olsun diyemedim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin.
  • Beraber sabahladık usta fotoları at satışcıları kahvaltılarında yakala
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.