Şimdi Ara

Yaş ve ehliyet şartı aramayan düzgün oto kiralamak? Rent a car.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
43.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstediğim ayarda bir araç buluncaya kadar bir kaç günlüğüne araç kiralamak istiyorum. Ancak Avis, Sixt gibi kurumlar biliyorsunuz böyle şartlar arıyor. Yaş 20, ehliyet ise 1 aylık bile değil, tecrübeliyim ama durum böyle, ehliyet malesef yeni.

Siz ne yapmamı tavsiye edersiniz? Böyle hem kurumsal hem de şartlar ileri sürmeyen bir kurum var mıdır? Veya şöyle söyleyeyim, günlüğü 90TL olan araca 130-140TL'ye kadar çıkabilirim eğer ki kurumsal güvenilir firma olursa.

Teşekkürler.

• pasa_ kullanıcısına yanıt
    pasa_ demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

Okulları ertelerseniz olacağı bu. Bırak aslanım bu işleri napıcan ehliyetsiz araba kullanıp?

Beyefendi, kendiniz eğitimsizsiniz diye okullarla olan sorununuzu anlıyorum. Ama gayet güzel bir not ortalaması ile akademisyenliğe ilerliyorum. Eğer metni okumuş olsaydınız, ehliyetimin olduğunu bilirdiniz.
    The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    T The Anonymous demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: The Anonymous

quote:

Okulları ertelerseniz olacağı bu. Bırak aslanım bu işleri napıcan ehliyetsiz araba kullanıp?

Beyefendi, kendiniz eğitimsizsiniz diye okullarla olan sorununuzu anlıyorum. Ama gayet güzel bir not ortalaması ile akademisyenliğe ilerliyorum. Eğer metni okumuş olsaydınız, ehliyetimin olduğunu bilirdiniz.

Ne akademisyenliği yav hadi bi git 20 yasinda ilerliyormuş bide not ortalamasina bakiyo olsaydî ön sırada oturan bütün kızlar akademisyendi
  • quote:

• quote:

size hiç yakıştıramadım,gayet şeffaf açıklamış,okumadan yorum yapmazdınız halbuki
  • quote:

Orijinalden alıntı: airinterceptor

quote:

size hiç yakıştıramadım,gayet şeffaf açıklamış,okumadan yorum yapmazdınız halbuki

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 6 ay önce ehliyetimin yeni ve yaşımın küçük olması nedeniyle kurumsal olmayan bi rent a cardan araç kiraladım başım çok ağrıdı, boş senet imzalatırlar merdiven altı işletlemeler bunlar yanaşmamanı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meeta

Yaklaşık 6 ay önce ehliyetimin yeni ve yaşımın küçük olması nedeniyle kurumsal olmayan bi rent a cardan araç kiraladım başım çok ağrıdı, boş senet imzalatırlar merdiven altı işletlemeler bunlar yanaşmamanı öneririm.

ne yaşadınız
  • Galerici rent a carlara bulaşmayın da naparsanız yapın. Bir de kurumsal firmalardan sakın ha şaşmayın gerekirse 6ay bekleyin
  • The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    yaş 20 1 aylık ehliyet ile zaten kurumsal firmaları baştan unut 1 yil sonra anca kiralayabilirsin ancak merdiven altı dükkânlardan kiralarsin onlarda sana boş senet imzalatir bozulacak araba verirler yolda araba bozulur senin üstüne kalır sana borc cikarirlar odemezsen kafana silah dayarlar veya seneti doldurup icraya verirler bunları yaşamak istemiyor san 1yil beklersin yapacak bişey yok zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Ağustos 2015; 9:41:25 >
  • Garenta'da 2 yıldan yeni ehliyeti olanlara ekstra sigortayla (genç sürücü hizmet paketi) kiralama yapılıyor.

Şartlarınız uyuyorsa başka bir yeri düşünmeyin bile

Günlük aşağı yukarı 120 TL'ye Polo Tarzı bir şeyler kiralayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedatalbayrak54

Garenta'da 2 yıldan yeni ehliyeti olanlara ekstra sigortayla (genç sürücü hizmet paketi) kiralama yapılıyor.

Şartlarınız uyuyorsa başka bir yeri düşünmeyin bile

Günlük aşağı yukarı 120 TL'ye Polo Tarzı bir şeyler kiralayabilirsiniz.

Eğer böyle bir imkan sunuyorsa zaten tamamdır. Kurumsal firma olması büyük ayrıcalık olur. Bugün bir görüşeyim.
  • sedatalbayrak54 kullanıcısına yanıt
    Sadece başlığı okumuşsun mesaji okusaydin garentayi tavsiye etmezdin arkadasin yaş 20 1aylik ehliyeti var hiçbir. Kurumsal araba vermez
  • Benim de yaş 20 ve ehliyet 2 senelik ancak Avis ve Budget 21 yaş istiyor bu yüzden kiralayamadım daha doğrusu internet üzerinden sözleşme şartlarında böyle yazıyordu; "1 senelik sürücü belgesi ve 21 yaş aranıyor" diye
  • quote:

quote:

Ne akademisyenliği yav hadi bi git 20 yasinda ilerliyormuş bide not ortalamasina bakiyo olsaydî ön sırada oturan bütün kızlar akademisyendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: velixaa

quote:

quote:

Makale mi yollayayım PM'den ne yapayım, referans mektubu mu getireyim? Allah aşkına, bir tanecik dandik soru sorduk, kurşuna dizmediğiniz kaldı. Yeminediyorum şaka gibisiniz. Doğru, amca dayı torpiliyle bir anadolu üniversitesinde yüksek lisans yapmak istediğinizde, araştırma görevlisi olmak istediğinizde not ortalamasına bakılmıyor, hangi partinin gençlik kollarındasınız, "bizden" misiniz ona bakılıyor. Sizi dikkate dahi almıyorum.

Bu tartışmanın yeri de burası değil. Gidin şurada tartışın isterseniz;https://eksisozluk.com/19-haziran-2015-ytu-yuksek-lisans-rezaleti--4826291?p=1

• quote:

Orijinalden alıntı: İMAX 3D

Sadece başlığı okumuşsun mesaji okusaydin garentayi tavsiye etmezdin arkadasin yaş 20 1aylik ehliyeti var hiçbir. Kurumsal araba vermez

İçeriğini bilmiyorum ama sonuç olarak Garenta'da genç sürücü hizmet paketi adı altında yapılan bir uygulama var. Açıklamasında da normal şartlara uymayan sürücülerin kiralama yapabilmesi için şeklinde ifadeler var.

Kendim hiç bu hizmeti kullanmadım ama arkadaş ehliyeti yeni almış olsa da belki bu şekilde kiralama yapabilir diye yazdım.
  • sedatalbayrak54 kullanıcısına yanıt
    Kullanmadigin bilgin olmadığı biseyi nasıl tavsiye ediyorsun genç sürücü belli yasa kadar düşürüyor orta ve lux grubunda 23 25 yasa düşürüyor genç paketin olması kiralayabilecegi anlamın gelmez arkadaş şartları karsilayamiyor Kurumsal firmalar araba vermez
  • o.lut03 O kullanıcısına yanıt
    Tamponun alt köşesini çarptık, radyöter ve tampon masrafı vardı, kaskoya bulaşmayalım, rent a carcıylada uğraşmayalım diye 800 tl'ye sanayide hallettirdik.Gittik teslim ettik kazayıda anlattık tamam demişti.Trafik cezası içinde senedi bekletiyorlar.Arabayı teslim ettikten 1 gün sonra telefon geldi adamdan, far ayaklarını kırmışsınız, motora zarar vermişsiniz dedi.Aslında biz yaptırırken hiçbirşey yoktu.Senedi 20 bin lira yazıp avukata vermekle tehdit etti. Arabaya yat parası dahil 6,500 lira ödedik zorla senedi alabildik.Olay tabiki daha ayrıntılı.Rent a carın adı ŞEFKAT RENT A CAR ANTALYA YÜZÜNCÜ YILDA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meeta

Tamponun alt köşesini çarptık, radyöter ve tampon masrafı vardı, kaskoya bulaşmayalım, rent a carcıylada uğraşmayalım diye 800 tl'ye sanayide hallettirdik.Gittik teslim ettik kazayıda anlattık tamam demişti.Trafik cezası içinde senedi bekletiyorlar.Arabayı teslim ettikten 1 gün sonra telefon geldi adamdan, far ayaklarını kırmışsınız, motora zarar vermişsiniz dedi.Aslında biz yaptırırken hiçbirşey yoktu.Senedi 20 bin lira yazıp avukata vermekle tehdit etti. Arabaya yat parası dahil 6,500 lira ödedik zorla senedi alabildik.Olay tabiki daha ayrıntılı.Rent a carın adı ŞEFKAT RENT A CAR ANTALYA YÜZÜNCÜ YILDA.

geçmiş olsun zor bi durum kim bilir adam ne kadar kaar etti...
  • Aldiris etme dostum soyle tipleri cevap bile yazma ne bekliyorsun ki otomobil forumu konu disindan sonra en sacma mesajlarin atildigi ikinci bölüm. Her arac tavsiyesine sirf tonla eksi alinacak diye passat yazan mi dersin troll konu acip populer konularda uste cikacagim diye dunyanin en sacma kiyaslari mi dersin, yoksa daha 16 yasinda olupda bmw aldim camaro aldim amerikadayim mercedes aldim nasil ? Konulari mi dersin. O yuzden ciddiye almayacaksin. Bu densiz arkadasin bu mesaji yazmasinin sebebi sandi ki herkes manyak laf soktum sanacak ve beni +ya boğacak. Kaldirin su "+ -" olayini millet laf sokacam diye bi yerini yirtiyor
  • Kiralamayin kardesim gezmeyiverin.
    Basiniz agriyacagina binmeyin kiralik arabaya.
    Yasin buyudugunde gider kurumsal kiralarsin
  • quote:

Merhabalar,

İstediğim ayarda bir araç buluncaya kadar bir kaç günlüğüne araç kiralamak istiyorum. Ancak Avis, Sixt gibi kurumlar biliyorsunuz böyle şartlar arıyor. Yaş 20, ehliyet ise 1 aylık bile değil, tecrübeliyim ama durum böyle, ehliyet malesef yeni.

Siz ne yapmamı tavsiye edersiniz? Böyle hem kurumsal hem de şartlar ileri sürmeyen bir kurum var mıdır? Veya şöyle söyleyeyim, günlüğü 90TL olan araca 130-140TL'ye kadar çıkabilirim eğer ki kurumsal güvenilir firma olursa.

Teşekkürler.

Bu iş birazda güvenilirliğe bakıyor. Ben İzmirdeyim bulunduğum semtte adam gibi bir tane rent a car var senet imzalatan, ehliyet bile sormuyor parayı ver senet imzala anahtarı al git arabayı kim kullanırsa kullansın. Ama gel gör ki adam gibi adamlar, olası kaza durumunda falan yardımcı oluyorlar. Senetide insan olmayan kişiler var diye imzalatıyorlar(mış) tedbir amaçlı.

Eğer kurumsal bir yerden olmuyorsa böyle bir yer bulmak lazım, kafa yine rahat olmaz orası ayrı tabide hiç yoktan iyidir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.