Şimdi Ara

Herkesin Derdi Yurtdışına Kapak Atmak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
6
Favori
11.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bırak öğrenciyi büyüklerde hatta emekliler bile kaçma hayali kuruyor. burası iyice bitmiş durumda,evli olmadığım ve haliyle çocuğum falan olmadığı için çok şanslıyım. 5 senelik daha ABD vizem var, inş oralarda kaçak yaşamak zorunda kalmayız ama her an her şey olabilir bu lanet yerde. yarın bu ülkede ne olacağını ABD hariç hiç kimse bilemez,maalesef bu böyle
  • mezun olduğum liseye gittim hocam bile birşey demediğim halde yabancı dil öğrenip git dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 21 Eylül 2017; 1:42:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NUSR-ET kullanıcısına yanıt
    asker biraz sola yakın görünüyordu hepsini içeri aldılar, fetöcüler de çok memnundu, ayrı düştüler şimdi içerdeler. muhalefet vardı onuda ufak ufak içeri alıyorlar.

bence peşin konuşma. henüz sıran gelmemiştir.
  • NUSR-ET kullanıcısına yanıt
    asgari ücretlinin çocuğunun okuduğu okulla zenginin okuduğu okul aynı mı. devlet aynı şartları sağlasa zaten sorun yok.
    asgari ücretli tembel olduğu için fakir değil adam babadan dededen fakir.

devlet yeterli eğitimi ve maddi desteği veremediği için ya okulu yarıda bırakıyor yada kötü okullara gidip mesleksiz kalıyor.
    mesleksiz kaldığı için de ne iş verilirse asgari ücretle onu yapmak zorunda.

bu adamın çocuğu da aynı şekilde yetişiyor. liseye üniversiteye girmek için sınava girmek zorunda. bu sınav okuldaki derslerde iyi anlatılmıyor.
    dershaneye gitmesi lazım kapatıldı. özel ders alsa yine para.

devlet ücretsiz eğitimin kalitesini ücretliye yakın hale getirsin zaten sorun yok.
    ama işimiz sizin gibi yoktan anlamayan insanlar kaldı.
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    bunca kötü yönetime rağmen bu ülke hala ayakta. türk insanı öylesine büyük bir kaynak üretiyor ki yiye yiye bitiremediler.
    eğer iyi bir hükümet gelirse ülkenin toparlanması birkaç yıl sürer en fazla.
    eğer seçimlere kadar gidemezsen ve iyi bir hükümet gelirse türkiyeye bir şans daha ver derim.

zira bu ülke objektif bakamayan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlara bırakılamayacak kadar güzel. yeterki pislikten çıkaracak biri olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

asker biraz sola yakın görünüyordu hepsini içeri aldılar, fetöcüler de çok memnundu, ayrı düştüler şimdi içerdeler. muhalefet vardı onuda ufak ufak içeri alıyorlar.

bence peşin konuşma. henüz sıran gelmemiştir.

Yalniz bu yazdigin ironik cunku ben chpliyim amcam falanda chpde milletvekili aileden kokten chpliyiz. akpartili falan degilim.Ulkeden memnun olan herkes akplimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

asgari ücretlinin çocuğunun okuduğu okulla zenginin okuduğu okul aynı mı. devlet aynı şartları sağlasa zaten sorun yok.
    asgari ücretli tembel olduğu için fakir değil adam babadan dededen fakir.

devlet yeterli eğitimi ve maddi desteği veremediği için ya okulu yarıda bırakıyor yada kötü okullara gidip mesleksiz kalıyor.
    mesleksiz kaldığı için de ne iş verilirse asgari ücretle onu yapmak zorunda.

bu adamın çocuğu da aynı şekilde yetişiyor. liseye üniversiteye girmek için sınava girmek zorunda. bu sınav okuldaki derslerde iyi anlatılmıyor.
    dershaneye gitmesi lazım kapatıldı. özel ders alsa yine para.

devlet ücretsiz eğitimin kalitesini ücretliye yakın hale getirsin zaten sorun yok.
    ama işimiz sizin gibi yoktan anlamayan insanlar kaldı.

evette ben okul okumaktan bahsetmiyorum zaten okul okuyarak zengin olunmaz.Zengin zamaninda risk aldigi icin dogru yatirimlar yaptigi icin vs vs zengin size soruyorum zengin kisi zamaninda risk aldiginda yeri geldiginde batma esigine vs geldiginde falan asgari ucretli ne yapiyordu.

• Dabizon kullanıcısına yanıt
    Hocam Erdoğan'ı neden seviyorsunuz kısaca özetleyebilir misiniz?
  • elonardo kullanıcısına yanıt
    gitmemdeki tek sebep demişsin, o zaman akp ve yarattığı ortam gidince sen de dönersin artık değil mi

• Dabizon kullanıcısına yanıt
    "Eskiden 100.000 liraya ekmek alıyordun düşün.Şimdi 1 lira."

hocam doğru söyleyin kafa buluyorsunuz değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarımsaklıyoğurt -- 21 Eylül 2017; 3:10:54 >
  • i blocked you. Thank you for giving me this chance.
  • Yedi Sekiz Hasan Paşa Y kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlama kardeşim seni küçümsemek için söylemedim. Eğer kabul aldıysan dediğin gibi rahat gidersin, tabi maddi durumun da müsaade ediyorsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NUSR-ET

quote:

Orijinalden alıntı: Yedi Sekiz Hasan Paşa

tam ben yazacaktım sağ olasın yazmışsın...derdi yok ki, geçim sıkıntısı yok ki, ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünmüyor ki... yan gel yat osman, on dönüm bostan...nerden anlayacak asgari ücretlinin halini.

Asgari ücretliden banane asgari ücretli daha iyi kazanmak istiyorsa daha çok kazandıran işler veya mesleklerde var onları yapsın madem ha o işleri veya o mesleklere sahip olamıyacak kapasitede ise zaten sussun ve vasıfsızlığına rağmen ona verilen 3 kuruşa bile şükretsin.Bu hayatta herkes hakettiği kadar kazanıyor.

Henüz dünyayı ve yaşamın zorluklarında bir bilgin yok sanırım baban sayesindede olmayacak. Fakat en azından yaşamını emek yolu ile kimsenin hakkını çalmadan, alın teri ile kazanan insanlara saygı gösterin. Unutmayınkı onlar olmazsa sizin babacııınız sayesinde elde etmiş olduğunuz refahta olmaz.

• Gider tabi bende ciddi sekilde dusunuyorum.Neden mi ?

Harc parasi 325 lira

Dotu b*klu era 32 bin tl (sahin tofasa 12 bin lira veren akilli insanlarimiz var )

Iphone 7 3 bin kusur

Ulasim istanbulda 2.60 yani 2 3 yere gitmen icin aktarmayla 7 8 lira binmek demek

Otv kdv var

Yemin ediyorum bu basimizdakiler osmanli sevdasi ya herhangi bir sultan padisah bu vergileri gorse bunlari uzaklastirir ulkeden.Sonra kapadik borcumuzu dis ulkere tabi ki kapatirsin egeana 60 bin veren vatandasim oldugu surece kendi ucaginida yaparsin 2031 de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarımsaklıyoğurt S kullanıcısına yanıt
    Zor hocam ortada bir proje var en az 20 yıl daha devam edecek. Soruya gelirsek Akp gittiği gün döner davulla sokaklarda koşarım

• sKjaer kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum size, bir süre yurtdışında yaşamış ve gezmiş biri olarak.... İstanbul benim dünyada gördüğüm eşi benzeri olmaz cennet bir yer. Türkiye nin her yanı güzel, birde refah düzeyimizi arttırabilsek, insanlarımız biraz daha adaplı kültürlü olabilse. Zamanla olur bunlarda, bu millet her şeyin üstesinden gelir.

• insan olmak için kapak atmak istiyorlar.akape'nin bu ülkede en büyük eseri;rant uğruna 8 milyon nufuslu İstanbul şehrine zorla 10 milyon insanı göç ettirip,yaşanamayacak biryer haline getirmesidir.medeniyet nedir diyenlere işte tokat gibi bir örnek:

İngiltere'de bisiklet ve ördek yürüme yolları evet ördek yanlış okumadınız!

Türkiye'de bisiklet yolları

daha bunun üzerine açıklamaya gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 21 Eylül 2017; 8:47:14 >

• Yok be ya sen de... Yabancı dil çok çok önemli. Bir yabancı dil zaten şart. O olmadan gerek iş bulmak, gerek yeni fikirleri takip etmek zorlaşıyor. Hatta sabunköpüğü geyik unsurları bile takip edilemiyor. Bir John Oliver, bir John Stewart (neden emekli oldun be abi!?) adam gibi takip edilemiyor. Derin düşüncülere giriş 101: bir Steven Fry veya bilime giriş 101: Neil deGrasse Tyson'ı adam akıllı takip edebilmek için bile lazım İngilizce.

Kısaca en az bir yabancı dil olmadan zaten insan dünyanın çoğundan kopuk yaşamaya mahkum kalıyor. O yüzden şart yabancı dil.

Zaten iyi işlerde çalışan, fark yaratacak işler yapanların dünyasında İngilizce standart olarak var. O yüzden maksat rekabet ise, en az bir yabancı dil daha şart. Şimdiki kafam olsa Almancamı geliştirmeye kasardım. Almancam "konuşulanı anlıyorum" seviyesinde kaldı. O da gündelik konuşmalar. Bir haber açsam %50'sini anlamam. Yazık. Ya hiç uğraşmasaydım, ya da harcadığım zamanın iki katını harcasaydım da adam gibi öğrenseydim... Ancak o yaşta insanda o bilinç olmuyor maalesef. Sırf bu yüzden Fransız ve Alman okullarına gidenlere gıpta ediyorum. Çünkü İngilizce zaten öğreniliyor. Bu okullardan çıkanlar otomatikman çift yabancı dile çok hakim tipler oluyor.

Kısaca, yabancı dil öğrenin. Bu ülkeden çıkış vizeniz falan da değildir. Sana gelene kadar kaç adam var len. Bir de çıkıp ne yapçan? Burada hayatını iyileştirmeye bak? O uğraşı burada harcasan bir yerlere zaten gelirsin. Yurt dışına gittin. Sonrası kolay mı lan? Aynı uğraşı burada harca. Zaten daha iyi bir hayat yaşarsın. Hem etrafına da bir faydan olur. Sen topraktan mı bittin? Etrafın, eşin dostun, anan-baban yok mu? Kendini iyileştirdiğinde etrafına da bir etkin oluyor...

Ha, B planın hazır olmasın demiyorum. B planı iyidir her zaman. Hazır olsun. Eyvallah. Bu bu ülkenin durumu ile alakalı bir şey de değil. "Devlet ne? Sınır ne? Bu gerilimler niye? Ben bu kısıtlamaların bir parçası olmak zorunda mıyım?" Falan diye düşündüğünde, herkes için B planı iyidir. Adamı özgür kılar.

• Ülkenin bir kısmı kendini burada özgür hissedemiyorsa, yaşayamıyorsa onları suçlamak sadece ahmaklık olur. Kimse sevdiklerini yerini yurdunu kalıcı olarak bırakmak istemez.
    Zamanında almanyaya işçi giden vatandaşlar ile aynı mantık. Herkes tek sefer geldiği hayat için en iyisini istiyor
  • Yurtdışı değilde ilerde trabzonda konumunu şimdiden gözüme kestirdiğim bir köy inşa etme hayalim var...çevresi 3 metrelik surla çevrili olacak öyle her önüne gelen zartt diye içeri giremeyecek..
    İçeride elektrikli küçük araçlar veya bisiklet ile ulaşım sağlanacak fosil yakıt yok aynı zamanda cep telefonuda yasak, belirli bölgelerde sabit telefon olacak internet olacak fakat sadece kablolu wifi yasak,45 haneli olacak fazlada olabilir ama ilk etapta 45 yeterli her evin önünde ev sahibine ait 3000m2 arazisi olacak, arazide önceden belirlenmiş bir sebzeyi yetiştirmek mecburi kendisiyle beraber 1 komşusunada yeterli olacak şekilde ekim yapmakta mecburi..şahıs arazilerinin dışındaki alanlar meyve ve iğne yapraklı ağaç dikilecek ve bu ağaçlarda köy ahalisi tarafından bakılacak..vs..vs..projesini bile çizdim

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.