Şimdi Ara

Herkes sanki bana bakıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
20.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Yolda yürürken, sınıfta, otobüste, kafede ve her yerde insanlar bana bakıyor. İnsanların benim gözümün içine baktığından eminim. Aileme bu durumu izah ettim, kendin yenmeye çalışmalısın. Bu bir paronayaklık dediler. Fakat, ben bunu önleyemiyorum. Daha öncedende, dudaklarımın biraz daha kalın olduğunu var sayarak bir konu açmıştım. Dudaklarım çok mu dikkat çekiyor acaba? Yada, herkesin bana bakması beni çok endişelendiriyor. Sanki, arkamdan konuşuyorlar yada karşı cinsin beğenmediğini anlar gibi oluyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Yardımcı olacak yok mu arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F1E168647

Yardımcı olacak yok mu arkadaşlar?
    aslında onlar sana bakmıyor.kendi kendine kuruntu yapıyorsun
  • Ergenlik doneminde gorulen "Ergen Benmerkeziligi" Hayali seyircinin oldugu dusunup herkesin sana baktigini zannediyorsun.Giyimine kusamina tavirlari inceledikleri izlemine kapilmissin.Boyle bir sey yok.Sadece donemine ozgu her bireyde gorulen bir sorun.Zamanla gececektir.
  • Yaş kaç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Yaş kaç?
    Özgüven problemin var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Letarien

Özgüven problemin var.

Alıntıları Göster
    Yaşım 16 dostlar. Fakat, hissetiğim kişiye bakıyorum ve gerçekten bana bakıyor. Giyimime ve kuşamıma son derece ilgi gösteriyorum. Yani, bir okula göre yada kişilere göre çok kaliteli giyindiğimi söylerler, acaba ondan mı? Bu arada, evet ergenlik dönemlerimin belirtileri fakat, benim fiziksel bir kusurumum bilinç altıma girdimmi, bir daha çıkmıyor. Yani, bende bunu kendi dudaklarıma bağlıyorum. Fakat, umarım zamanla geçecektir. Yorum/yardım bekliyorum dostlar/yoldaşlar.

• quote:

Yaşım 16 dostlar. Fakat, hissetiğim kişiye bakıyorum ve gerçekten bana bakıyor. Giyimime ve kuşamıma son derece ilgi gösteriyorum. Yani, bir okula göre yada kişilere göre çok kaliteli giyindiğimi söylerler, acaba ondan mı? Bu arada, evet ergenlik dönemlerimin belirtileri fakat, benim fiziksel bir kusurumum bilinç altıma girdimmi, bir daha çıkmıyor. Yani, bende bunu kendi dudaklarıma bağlıyorum. Fakat, umarım zamanla geçecektir. Yorum/yardım bekliyorum dostlar/yoldaşlar.

Alıntıları Göster
    Bana da herkes bakıyor o senin yakışıklılığın qnq

• bizim buralarda bi laf vardır joe.
    no ss, no güven.

şaka bi yana. ailende hemen paranoyaklık diyerek seni kandırmış. belki cidden herkes sana bakıyodur. hiç öyle düşünmemişler mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pokezoom

bizim buralarda bi laf vardır joe.
    no ss, no güven.

şaka bi yana. ailende hemen paranoyaklık diyerek seni kandırmış. belki cidden herkes sana bakıyodur. hiç öyle düşünmemişler mi ?

Aslında fazla bahsetmedim, sadece öyle laf arasında söylemek istedim ve biraz şakaya vurdular. Fazlada haberleri yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

no ss, no güven.

aynısı bende de vardı psikiyatriste gittim ilaç yazdı şimdi onları içiyorum baya düzelme var.
  • quote:

quote:

no ss, no güven.

Aslında fazla bahsetmedim, sadece öyle laf arasında söylemek istedim ve biraz şakaya vurdular. Fazlada haberleri yok.

Alıntıları Göster
    bende de var buna benzer şeyler hatta bugün düşünmüştüm.nasıl atlatılır bilmiyorum ama bilsem de fark etmez :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Portley

quote:

no ss, no güven.

hocam suratında en beğenmediğin noktan neresi ?
  • quote:

quote:

quote:

no ss, no güven.

Allaha çok şükür. Allah her kulunu güzel yaratır'da, dudaklarımın büyüklüğü beni üzüyor arkadaşım. Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

no ss, no güven.

Allaha çok şükür. Allah her kulunu güzel yaratır'da, dudaklarımın büyüklüğü beni üzüyor arkadaşım. Saygılar.

Alıntıları Göster
    benim bildiğim kadarıyla asosyallikten oluyormuş biraz arkadaşlarınla takıl bu aralar

• quote:

Orijinalden alıntı: Lordimus

benim bildiğim kadarıyla asosyallikten oluyormuş biraz arkadaşlarınla takıl bu aralar

Benim kendi asıl yapım, efendilik ve sürekli sessizliktir. Bunun için mi kaybediyorum bilmiyorum fakat, okulda öğretmenlerim ve aile dostlarımız sürekli bunu iteler. Küçüklüğümden beri böyle, fakat lise hayatıma başladım 2 yıldır daha bir içe kapanık, açılamama ve konuşmama çekinme gibi yapılar ortaya çıktı. Birde, üstüne üstlük dudak meselesini takıntı yaptım. Bulunduğum okulda, lise 2'a gelmeme rağmen sınıfta halay çekmeler yada çocuklar gibi tepişmeler yaşanıyor. Ben bunların hiç birisini yapmıyorum fakat, sınıf arkadaşlarımın dalga geçmesinden ve sessizliğimi bir gün bozmamdan korkuyorum. Bu çekingenlik, ve arkadaşlarımın toplumda ki kişilerin benim fiziğime eleştiri yaptıklarını zannediyorum. Bu çocuğun dudakları ne kadar büyük, gibisinden vesaire.

• quote:

quote:

quote:

quote:

no ss, no güven.

insanların dudak büyüklüğüne bakacaklarını pek sanmıyorum. ben yüzünde büyük bi yara ya da yanık gibi bi şey var sandım ilk başta. Allah a şükür öyle bi şey yokmuş. hocam bizden kaynaklanıyor o. insanların bize baktığını düşünüyoruz. benimde burnum büyük. kastamonuluyum ama trabzonlulardan uzun ve çıkık burnum var. bende bazen diyorum. benden kaynaklanıyor bu. ben böyle düşündüğüm için bana bakıyorlar. aslında cidden bakıyorlar ama şundan dolayı. ben acaba bana mı bakıyorlar diye insanların yüzüne ters ters bakıyorum. onlarda bana öyle bakıyor o zaman. bazen yere bakıp yürüyorum. çaktırmadan bakıyorum millete o zamanda bakmadıklarını farkediyorum. ama ne bileyim. sonuçta psikolojik olduğu için bakmasalar bile bu şeyi yenemiyorum baktıklarını düşünüyorum sürekli. ayrıca 1,5 senedir psikoloğa gidiyorum. burada psikolog hakkında bi yazı yazsam bi ton yazı çıkar da kimsenin canını sıkmak istemem şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

quote:

quote:

quote:

quote:

no ss, no güven.

insanların dudak büyüklüğüne bakacaklarını pek sanmıyorum. ben yüzünde büyük bi yara ya da yanık gibi bi şey var sandım ilk başta. Allah a şükür öyle bi şey yokmuş. hocam bizden kaynaklanıyor o. insanların bize baktığını düşünüyoruz. benimde burnum büyük. kastamonuluyum ama trabzonlulardan uzun ve çıkık burnum var. bende bazen diyorum. benden kaynaklanıyor bu. ben böyle düşündüğüm için bana bakıyorlar. aslında cidden bakıyorlar ama şundan dolayı. ben acaba bana mı bakıyorlar diye insanların yüzüne ters ters bakıyorum. onlarda bana öyle bakıyor o zaman. bazen yere bakıp yürüyorum. çaktırmadan bakıyorum millete o zamanda bakmadıklarını farkediyorum. ama ne bileyim. sonuçta psikolojik olduğu için bakmasalar bile bu şeyi yenemiyorum baktıklarını düşünüyorum sürekli. ayrıca 1,5 senedir psikoloğa gidiyorum. burada psikolog hakkında bi yazı yazsam bi ton yazı çıkar da kimsenin canını sıkmak istemem şimdi.

Alıntıları Göster
    beni anlatıyorsun sandım bende de oluyordu ama artık önemsemiyorum bende herkes bana bakıyor beni eleştiriyor sanıyordum hatta bu durum biraz stres bile yapıyordu tamamen geçmiş değil ama azaldı herhangi bir tedavi almadım bi psikoloğa git bence belki rahatlarsın birilerine anlatınca veya onun sana verdiği fikirler hayatında değişime yol açabilir. kimi insanların konuşması hiçbir işe yaramazken kimilerinin 2 tane doğru lafı çok şeyi değiştirebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirbaba71

beni anlatıyorsun sandım bende de oluyordu ama artık önemsemiyorum bende herkes bana bakıyor beni eleştiriyor sanıyordum hatta bu durum biraz stres bile yapıyordu tamamen geçmiş değil ama azaldı herhangi bir tedavi almadım bi psikoloğa git bence belki rahatlarsın birilerine anlatınca veya onun sana verdiği fikirler hayatında değişime yol açabilir. kimi insanların konuşması hiçbir işe yaramazken kimilerinin 2 tane doğru lafı çok şeyi değiştirebiliyor
    hocam bak sana en iyi örnek sensin . insanlar isnisnalar dışında herkes aynı şeyleri yapıyo yani . demek istedğim kimse senden üstün değil .
    misal sen herkese bakıyor musun ? veya insana 1 2 saniye bakar sonra bakmazsın . diğer insanlar da aynı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcanon

hocam bak sana en iyi örnek sensin . insanlar isnisnalar dışında herkes aynı şeyleri yapıyo yani . demek istedğim kimse senden üstün değil .
    misal sen herkese bakıyor musun ? veya insana 1 2 saniye bakar sonra bakmazsın . diğer insanlar da aynı .

Alıntıları Göster
    Teşekkürler dostlarım, fakat dışarı çıkınca bu korkuyu yenemiyorum. Pozitif düşünmek istiyorum, kişisel gelişim kitapları yada sosyalleşmeye çalışıyorum. Bir tane sağlam dostum var. Diğerleri ile pek konuşmuyorum, onlarda bana çok bakıyorlar. Koridora çıkıyorum, tüm gözler bende. Bunu abartıyorum ama, rahatsız olmak ap ayrı. Her neyse, dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım. İçimi rahatlattınız teşekkür ederim, psikologlar sürekli aynı şeyleri söylüyorlar. Gitsem öyle olacak. Doğaları bu. Başka önerisi olan var ise, yazabilir. Saygılar sizlere dostlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.