Şimdi Ara

Ev kiralayacağım, zemin kat ve en üst katta oturmanın sakıncaları ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
62.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, kimi daireler Bahçe katı olarak geçiyor. Ben ömrümde oturmadım en alt kat veya en üst katlarda. Hep arakatlarda oturdum. Zemin kat, bahçe katı veya en üst kat dairelerde oturmanın sakıncaları nedir ? Kışın soğuk olur diye düşünüyorum ve bunun haricinde sakıncaları var mıdır ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ev Kiralarken Zemin Kat ve En Üst Katın Sakıncaları

Ev kiralarken zemin kat veya en üst katta oturmanın bazı sakıncaları vardır. Bu konudaki bilgileri dikkatle değerlendirerek, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun katı seçebilirsiniz.

Zemin Katın Sakıncaları:

• Giriş Kat Ev Sorunları: Zemin kat evleri, üst katlardan sızan su, böcek ve gürültü gibi sorunlara daha yatkındır.
    • Gizlilik Eksikliği: Zemin katlar genellikle caddeyle aynı seviyededir, bu nedenle yoldan geçenler eve kolayca içeri bakabilirler.
    • Güvenlik Kaygıları: Zemin katlar, hırsızlar için daha kolay hedeflerdir çünkü pencerelere ve kapılara erişim daha kolaydır.

En Üst Katın Sakıncaları:

• Yüksek Katta Oturmanın Zararları: En üst katlar daha fazla rüzgar ve güneşe maruz kalır, bu nedenle kışın daha soğuk ve yazın daha sıcak olabilirler.
    • Asansör Arızaları: Yüksek binalarda asansör arızaları daha sık meydana gelebilir ve bu da özellikle eşyalarını taşımanız veya acil bir durum söz konusu olduğunda sorunlara neden olabilir.
    • Su Basıncı Düşüklüğü: Yüksek katlarda su basıncı genellikle daha düşüktür, bu nedenle duş almak veya bulaşık yıkamak zaman alabilir.

Binada En Değerli Kat Hangisidir:

Genellikle bir binadaki en değerli kat, zemin kat ve en üst kat hariç olan orta katlardır. Bu katlar genellikle daha sessizdir, daha fazla gizliliğe sahiptir ve daha az güvenlik kaygısı taşır.

Sonuç:

Zemin kat veya en üst kat kiralamayı düşünüyorsanız, bu katların potansiyel sakıncalarını dikkatlice değerlendirmek önemlidir. İhtiyaçlarınıza ve önceliklerinize göre en uygun katı seçerek, konforlu ve güvenli bir ev ortamı sağlayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yok mu zemin katta oturan birisi ?
  • Soguk olur, iyi ısıtman lazım. Cami açınca sokaktaki insanların muhabbetine bodoslama girersin. Arkadaşların kapının ziline basmak yerine odanın camını yumruklayarak kendilerini belli ederler. Ama yinde sevilesi ortamdir. Lakinnnnn, perdeler sıkı camlar kalın olacak. Dışarıdan içeriye veya tam tersi durumda fena ses gidiyor. Tabii mahallede düzgün olacak, yazın cami açmanız laim sonuçta guvenebilecek mısınız ? Birde isin kedi olayı çarkı hiç sorma, birazcık seversen camdan girer evin bas koltuğunu kendi köşesi yapar. Ama hoşdur, tatlıdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eden Hoover -- 2 Nisan 2012; 8:47:22 >
  • Zemin katta oturacaksanız ve altınızda bir bodrum yoksa;

1. Binanın kanalizasyonunun sizin daireye patlama riski çok yüksektir. Kanalizasyon binanın ömründe genellikle birkaç kez tıkanır ve patlar. (Çok şahit oldum.)

2. Zeminden nem alma riski vardır.

Her durumda;

3. Bir kat olsa da olmasa da soğuk olacaktır

4. Gürültülü olacaktır.

Başlıca sakıncalar bunlardır diye düşünüyorum. sağlıkla kalın.
  • üst katta oturmanın kötü yanları asansör yoksa merdiven problemi var çık çık bitmiyor
    ondna sonra çatı problemi var iyi yapılmamış ise çatı ses yapyır geceleri tuğla sallanıyor.
    gene çatı iyi değilse eve su damlıyor ve üst kat boş olduğu için ev soğuk oluyor

alt katın kötü yanlarının en başında soğuk geliyor yer çekiyor insanı ısınamıyorsun
    hırsız girme riski daha fazla
    ve evin konumuna göre ev güneş almıyor.
  • Se nOrtalardan Bi Yerden Kirala Evini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conroller

Se nOrtalardan Bi Yerden Kirala Evini

Aynen ben arakatlardan araştırayım :) Favorim 1. kat tabi ama daha Üsküdar'da istediğim gibi ev bulamadım
  • 2 kattada oturmuş biri olarak;
    -alt katta bebeler topu cama vururlar
    -mahalle kadınları pencerenin önünde çene yaparlar
    -toz,toprak evin içine girer
    -üst kattaki tuvalet deliğine birşey atar,sizin tuvalet taşar v.s
    &
    -üst kat yazın sıcak,kışın soğuk olur
    -merdivenler adamı canından bezdirir(asansör yoksa)
    -tavan çatıdan sızan suyla nemlenir...
  • Babam en alt kat soğuk olur kışın üst katında bebekli aile yaşamıyosa sıkıntı olur.
    En üst kattaysan yazın sakın kalma pişersin duramazsın
  • Alt katlarda böcek çok olur, üst katlarda ise arı,yarasa falan olur.
    Üst katlar depreme daha dayanıklıdır, alttaysan enkaz altında kalma şansın daha fazla
    Alt kata hırsız girme şansı daha fazla

Yukarıda yazılanlara ek olarak bunları da göz önünde bulundurun derim.
  • Arkadaşlar ev buldum 1. kattan (arkadan 2. kat) mantolaması da var. Taşınacağız bakalım :) Varmı iyi ve ucuz bir nakliye firması ?
  • Selam arkadaşlar. Ben Eskişehir'den yazıyorum. Yeni bir eve çıkacağız kiraya. Su an oturduğum evin altı komple garaj ve cepheler acik. Mantolama var ama.kâr etmiyor birkere yerler felaket. Resmen evi isitamiyorduk. Yeni bulduğum ev ise 4 katta yeni yapılmış bina Mantolama var.cati kati izolasyonu var.Ve üstte çatı da var. Aşağıda aile oturuyor her yeri kapali dairelerle sadece üüstünde kimse yok. Daire sabah bi başlıyor aksama kadar güneş alıyor güney cephe daire. Kombi Viessmann 100 w.

Sizce bu ev daha kolay isinir mi diger eve nazaran? Yoksa daha mi beter olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde eskiden 4. katta otururduk catıdan kışın sızma falan oluyordu.. Fakat üst kat manzARA için bile oturulur. Şimdi arka katta oturuyoruz, manzara sifir sifir sifir.
  • Şimdiki durum nedir?

• Ben son bir buçuk senedir bahçe katında oturuyorum. Alt katim otopark. Bina site içinde olmadığı için merdivenler ve otopark isitilmiyor( bazi sitelerde merdivenlerde de petekler bulunuyor diye belirttim bu kısmı). Kış boyunca ev istediğim şekilde ısınmıyor. Önceki evim ara kat 1+1 di. Daha az doğalgaz kullanarak isinabiliyordum. Şimdi faturam daha kabarık ancak ev ısınmıyor. Ayrıca küf oluyor. Camı pencereyi açık biraktigimda orumcek vs giriyor bahceden eve. Dışarıya çamaşır asmaya calissam kediler rahat durmuyor. Bu tarz sorunları var bahçe katinin .

• Güzel soru, ben de merak ettim
  • Zemin kat altı boş bodrum ise kışın yerden sürekli aşırı soğuk gelir laminat parke ve kalın halı bu durumu kurtarmaz, en üst kat kışın üstten soğuk gelir ama en çok yazın sıcaklarda rahatsız eder evde klima varsa üst katı tercih ederim binada asansör varsa üst kat iyidir tepenizden sigara izmariti atan çöp döken gece yarısı tepinen çocuk gürültüsü olmaz.
  • Yazın sıcak kışın soğuk.

Ayrıca nem sorunu ve su alma oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.